روشن شدن چراغ روغن خودرو

روشن شدن چراغ روغن خودرو، چراغ روغن خودرو چرا روشن می‌شود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در این مقاله به علت روشن شدن چراغ روغن خواهیم پرداخت و این دلایل در بیشتر شرایط در خودرو ها یکسان است به طور مثال علت روشن شدن چراغ روغن در دور پایین و در حالت درجا در خودرو هایی مثل پراید ممکن است یکی از دلایل زیر باشد که به آنها می پردازیم .

یکی از چراغ‌ هایی که روشن شدن آن گاه می‌تواند بسیار خطرناک باشد، چراغ روغن خودرو است. این چراغ البته از آن چراغ‌هایی است که در کل خیلی کم احتمال روشن شدن آن وجود دارد، اما با این حال روشن شدن آن ناشی از برخی موارد است که این نوشتار بر روی این موارد تمرکز دارد. در ادامه در مورد علل روشن شدن چراغ روغن خودرو خواهیم گفت و مواردی که می‌توانند موجب روشن شدن چراغ روغن خودرو شوند را معرفی کرده و بررسی خواهیم کرد. با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

تعویض روغن انواع خودرو های ایرانی و خارجی تعویض روغن گیربکس روغن دنده و روغن ترمز در منزل و محل کار

تعویض روغن در محل

  • تعویض روغن خودروهای ایرانی و خارجی
  • تعویض صافی بنزین
  • تعویض فیلتر روغن، فیلتر هوا و فیلتر کابین
  • تعویض روغن گیربکس، واسکازین، تعویض روغن ترمز، ریختن ضد یخ و شیشه شور
دریافت این خدمت از استادکار

علل روشن شدن چراغ روغن خودرو

۱- کم شدن سطح فشار روغن در موتور

یکی از مهم‌ترین و البته رایج‌ترین علل روشن شدن چراغ روغن خودرو کم شدن سطح فشار روغن در موتور است. در صورتی که روشن شدن چراغ روغن خودرو ناشی از این علت باشد باید حتماً خودرو را متوقف و خاموش کرد و سپس با امداد تماس گرفت.

کم شدن سطح فشار روغن در موتور می‌تواند موجب افزایش فشار روی موتور شده و حتی سوختن موتور را در پی داشته باشد. در واقع زمانی که روغن کم باشد، به تبع این امر اصطکاک اجزای موتور نیز افزایش می‌یابد و هم‌چنین موتور به شدت داغ می‌شود. این موارد هر یک می‌توانند موجب بروز آسیب‌های جدی در موتور شوند و حتی سوختن آن را در پی داشته باشند. مقاله علت سوت کشیدن لنت ترمز اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار می دهد می توانید آن را نیز مطالعه فرمایید .

۲-  کم شدن میزان روغن

مورد دیگری که می‌تواند عاملی برای روشن شدن چراغ روغن خودرو باشد کم شدن میزان روغن است. ممکن است مدت زیادی روغن خودرو را عوض نکرده باشید. در چنین شرایطی سطح روغن خودرو کم شده و چراغ روغن خودرو به عنوان آلارم روشن می‌شود.

علت روشن شدن چراغ روغن و استپ پژو ۴۰۵
علت روشن شدن چراغ روغن در دور پایین می تواند به دلیل نوسانات برقی نیز باشد .

۳- نا مناسب بودن روغن موتور استفاده شده

گاه سطح و میزان روغن کم نیست، بلکه روغنی که استفاده شده نامناسب است و توانایی آن را ندارد که اصطکاک میان اجزای موتور را کاهش دهد. در چنین شرایطی نیز موتور در خطر است و باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعویض روغن خودرو اقدام شود. اگر می خواهید در مورد قالپاق خودرو بیشتر بدانید مقاله قالپاق و نقش آن در خودرو را مطالعه فرمایید .

قیمت روغن موتور بهران و تعویض رایگان آن در محل
خواندن

۴- وجود مشکل در فیلتر روغن

مورد دیگری که می‌تواند عامل روشن شدن چراغ روغن خودرو باشد وجود مشکل در فیلتر روغن است. به عنوان مثال، گاه ممکن است بسته شدن فیلتر به درستی صورت نگرفته باشد. در چنین شرایطی احتمال آن که در روغن نشتی ایجاد شود کم نخواهد بود. افزون بر این، حتی اگر نوع فیلتر روغن به کار گرفته شده نیز مناسب و استاندارد نباشد امکان آن که سطح فشار روغن کاهش یابد نیز وجود خواهد داشت. در هر یک از این وضعیت‌ها، چراغ روغن خودرو روشن خواهد شد.

۵- وجود مشکل در یاتاقان‌ها

در برخی موارد، زمانی که مشکلی در یاتاقان‌های خودرو به وجود می‌آید چراغ روغن خودرو روشن می‌شود. البته این مورد خیلی اتفاق نمی‌افتد اما اگر اتفاق افتد هزینه‌ی زیادی روی دست راننده می‌گذارد. پیشنهاد میکنم در مورد هواگیری باک بنزین پراید نیز بخوانید

۶- قاطی شدن آب و روغن (یا گاه بنزین و روغن)

ششمین موردی که می‌تواند سبب روشن شدن چراغ روغن خودرو شود قاطی شدن آب با روغن یا در برخی موارد بنزین با روغن است. قاطی شدن هر یک از این موارد با روغن طبیعتاً موجب کاهش کیفیت روغن شده و در نتیجه‌ی این امر چراغ روغن روشن خواهد شد. به خاطر داشته باشید که عمدتاً مشکل قاطی شدن آب و روغن به سبب خرابی در واشر سر سیلندر است. افزون بر این، اگر بنزین با روغن قاطی شود احتمالاً در انژکتورهای خودرو مشکلی وجود دارد. اگر علاقه مند هستید در مورد علت آب روغن قاطی کردن بیشتر بدانید مقاله استادکار را بخوانید .

نتیجه گیری

هر یک از این موارد می‌توانند موجب روشن شدن چراغ روغن خودرو شوند. اما نکته‌ای که در این بین وجود دارد این است که، همان گونه که در ابتدای متن نیز گفته شد، در صورت روشن شدن چراغ روغن خودرو نباید دست روی دست گذاشت بلکه باید هر چه سریع‌تر این موضوع را جدی گرفت و نسبت به رفع مشکل اقدام کرد.

در آخر گفتنی است که استادکار، به عنوان ارائه دهنده‌ی خدمات تعمیر خودرو در محل، آماده‌ی دریافت سفارش‌های شما در راستای تعمیرات خودرو است.

تعویض روغن انواع خودرو های ایرانی و خارجی تعویض روغن گیربکس روغن دنده و روغن ترمز در منزل و محل کار

تعویض روغن در محل

  • تعویض روغن خودروهای ایرانی و خارجی
  • تعویض صافی بنزین
  • تعویض فیلتر روغن، فیلتر هوا و فیلتر کابین
  • تعویض روغن گیربکس، واسکازین، تعویض روغن ترمز، ریختن ضد یخ و شیشه شور
دریافت این خدمت از استادکار

+7
آرش شمسی
آرش شمسی رسما یک نویسنده و فیلسوف تمام عیاره. او در حوزه فلسفه مطالعات عمیقی داشته و تونسته در این زمینه کتاب نیز چاپ و منتشر کنه. آرش بیشتر فراغتش رو به مطالعه کتاب و یادگیری مفاهیم دیجیتال مارکتینگ اختصاص میده. یکی از تخصص‌های پنهان آرش، تعمیر وسایل منزل و تاسیساتی است. این استعداد آرش در استادکار کشف شد و تونستیم از آرش کمک بگیریم و کمک کنیم تا شما هم وسایل منزلتون رو به راحتی بشناسید، نگهداری کنید و یا به خوبی تعمیر کنید. آرش خیلی موسیقی گوش میده و اتفاقا به همه سبک موسیقی آشنایی داره اما طرفدار سرسخت بلک متال هست. مطالب آرش نثر خاصی دارند که پیشنهاد میکنیم حتما اونها رو مطالعه کنید و از دست ندید.