رفع بوی بد کولر خودرو: چگونه بوی بد کولر ماشین را از بین ببریم ؟

0

چگونه بوی بد کولر ماشین را از بین ببریم ؟ و رفع بوی بد کولر خودرو چگونه است ؟ ، این مشکل بسیاری است چون بوی بد دریچه کولر ماشین واقعا آزار دهنده است اما ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه از این مشکل خلاصی پیدا کنید .

کولر خودرو یکی از موهبت‌هایی‌ست که در روزهای گرم تابستان، بهتر قدر آن را می‌دانیم و با روشن کردن آن خنکای طراوت بخشی را به داخل کابین خودرو می‌آوریم. اما زمانی که بوی بد کولر ماشین به داخل انتشار پیدا کند، تمام این خنکی و لذت پمپاژ باد، از بین رفته و احساس نا خوشایندی خواهیم داشت. بوی بد کولر ماشین می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد و به همان سان روش‌های پیشگیری و برطرف سازی مختلفی نیز برای این موضوع وجود دارد.

با استادکار همراه باشید تا در ادامه به شما بگوییم چگونه بوی بد کولر ماشین را از بین ببرید .

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

تشخیص بوی بد کولر ماشین

تشخیص بوی بد کولر خودرو، به حس بویایی کمی تیز احتیاج دارد و ممکن است بلافاصله پس از روشن کردن کولر خودرو یا اندکی پس از کار کردن آن، هویدا گردد. گاهی اوقات بوی بد کولر خودرو یا حتی بخاری آن، به دلیل گرفتگی‌هایی‌ست که داخل سیستم تهویه وجود داشته و غالبا می‌توانند کپک‌ها، آلودگی‌ها یا باکتری‌های انبوه باشند. به هر ترتیب با احساس بوی نامطبوعی که با روشن کردن کولر خودرو، استشمام می‌کنید؛ باید مراحل تمیزکاری را انجام داده و نسبت به رفع آن اقدام نمایید. همچنین اگر علاقه مند هستید در مورد کولر دوال خودرو بخوانید نگاهی به مقاله قبلی ما بیندازید .

چگونه بوی بد کولر ماشین را از بین ببریم
بوی بد کولر خودرو یکی از مشکلاتی ست که احتمالا به صورت فصلی با آن مواجه شده و باید از روش های برطرف سازی و پیشگیرانه آن استفاده کنید.

دلایل ایجاد بوی نامطبوع کولر خودرو

از آن جایی که سیستم تهویه خودرو از درون کابین و بخش بیرونی، نفوذ پذیر است؛ به راحتی می‌توان هر گونه ورود آلودگی به داخل آن را متصور بود. نفوذ آب به داخل سیستم تهویه و ماندگی آن، خود یکی از ساده‌ترین دلایل بو گرفتن کولر خودرو و پمپاژ این بوی نامطبوع به همراه باد به داخل کابین است. پس از آن موارد دیگر به ورود حشرات و مردن آن‌ها داخل سیستم تهویه، همین طور وجود مواد غذایی فاسد و … می‌تواند به عنوان عوامل ایجاد بوی نامطبوع کولر خودرو مطرح شوند.

بوی بد کولر ماشین
دلایل ایجاد بوی نامطبوع کولر خودرو، به آلودگی ها و حشرات و یا غذاهای مانده داخل مجرای سیستم تهویه مربوط خواهد شد.

برطرف ساختن بوی بد کولر ماشین

برای برطرف ساختن بوی بد کولر خودرو، پیش از هر چیزی باید علت ایجاد بوی نامطبوع را کشف کنید. در صورتی که جسم قابل تشخیصی مانند تکه‌ای از ماده خوراکی مانده و فاسد شده، داخل سیستم تهویه و داکت‌های کولر خودرو وجود داشته باشد،

باید آن را خارج نمود. در غیر این صورت استفاده از اسپری تمیز کننده کولر خودرو، راه حل نسبی برای رفع بوی بد خواهد بود.
شما ممکن است از اسپری‌های تمیز کننده کولر خودرو استفاده کرده و یا ترجیح دهید به سراغ یک ترکیب ساده خانگی بروید. ترکیب آب و سرکه، آشنای همیشگی تمیزکاری خودرو را برای این بخش نیز می‌توانید به کار گیرید. یک محلول مناسب از ترکیب آب و سرکه تهیه کرده و آن را داخل یک بطری اسپری بریزید. خاصیت اسیدی سرکه، به راحتی باکتری‌های موجود در سیستم تهویه و داکت‌های کولر خودرو را زدوده و تمام مسیر را پاکسازی می‌کند.

بوی بد کولر ماشین
با اسپری کردن محلول تمیز کننده در مجرای سیستم تهویه، عوامل ایجاد بوی بد کولر را برطرف خواهید ساخت.

کافی‌ست دریچه‌ها را برداشته و این محلول را داخل یک بطری اسپری دار، ریخته و درون داکت‌ها پمپاژ کنید. پس از اسپری کردن اولیه، برای ساعتی منتظر مانده و دوباره محلول را اسپری نمایید تا هر آن چیزی که باقی مانده است؛ پاکسازی شود. حالا باید آثار باقی مانده از ترکیب آب و سرکه را از داخل کولر خودرو، پاک کنیم.

به خاطر داشته باشید که ماندگی خود این مواد می‌تواند بوی ناخوشایندی در زمان، ایجاد کند. برای پاکسازی محلول آب و سرکه، کافی‌ست که بخاری را روشن کرده و اجازه دهید تا با کار کردن آن، آب و سرکه بخار شده و داخل سیستم تهویه و داکت‌ها، به خوبی خشک شوند. اگر تا چند روزی همچنان بوی سرکه را استشمام کردید، جای نگرانی نیست و با استفاده مجدد از بخاری خودرو، موضوع مرتفع خواهد شد.

بوی بد کولر ماشین
با تمیز کردن و نظافت دوره ای کولر خودرو، می توان از ایجاد عوامل بوی ناخوشایند و انتشار آن به میزان زیادی پیشگیری نمود.

پیشگیری از بوی بد کولر ماشین

پیشگیری از بوی بد کولر ماشین، به روش‌های متعددی انجام می‌شود. لازم است توجه داشته باشید که این روش‌ها جایگزین یکدیگر نیستند و لازم است که همه آن‌ها را برای جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع داخل کابین خودرو، پیاده سازی کنید.

تعویض فیلتر اتاق

اهمیت زیادی دارد که فیلتر هوای اتاق را به موقع تعویض کنید. آلودگی‌های محیط که جذب فیلتر سیستم تهویه می‌شوند، به مرور زمان بوی ماندگی و نامطبوعی به خود گرفته و همین بو را به داخل فضای خودرو، وارد می‌کنند. بنابر این با تعویض به موقع فیلتر هوای اتاق، می‌توانید به سادگی مانع انتشار چنین بوی ناخوشایندی شوید. بهترین زمان تعویض فیلتر هوای اتاق خودرو، به صورت فصلی و همگام با سرویس کولر خودرو خواهد بود.

بوی بد کولر ماشین
با تعویض به موقع فیلتر هوای داخل خودرو، می توانید از ایجاد بوی بد هنگام روشن کردن سیستم تهویه، جلوگیری به عمل آورید.

روشن کردن فن سیستم تهویه خودرو

به خاطر داشته باشید که شما باید حتما فن سیستم تهویه خودرو را به صورت هفتگی روشن کنید. اگر در فصول معتدل سال به سر برده و نیازی به روشن کردن کولر یا بخاری خودرو نیست، این مورد را فراموش نکنید. حرکت فن و روشن نمودن آن، باعث می‌شود که ذرات و غبار مانده داخل سیستم تهویه، خارج شده و از حجیم شدن و بو گرفتن آن‌ها پیشگیری به عمل آید.
همچنین توصیه می‌شود که در فصول استفاده از سیستم تهویه نیز پیش از خاموش کردن کامل خودرو، دکمه A/C را غیرفعال ساخته و اجازه دهید فن برای چند دقیقه کار کند.

اسپری رفع بوی بد کولر ماشین و بوی بد کولر ماشین
با ااسپری رفع بوی بد کولر ماشین به صورت دوره ای محلول نظافتی کولر خودرو، ضمن تمیز کردن بقایای آلودگی ها، از ایجاد قشرهای باکتریایی و ایجاد بوی بد پیشگیری می کنید.

اسپری کردن دوره‌ای محلول نظافتی برای پیشگیری از بوی بد کولر ماشین

اگر چه اسپری کردن محلول نظافتی را به عنوان یک راه حل برای برطرف ساختن بوی نامطبوع کولر خودرو معرفی کردیم، اما این اسپری می‌تواند به عنوان یک راه حل پیشگیرانه نیز به کار گرفته شود.

توصیه می‌شود که ماهی یک بار از اسپری رقیق آب و سرکه داخل سیستم تهویه و داکت‌ها، استفاده کنید و همان مراحل خشک سازی با بخاری را دنبال نمایید. به این شکل هر گونه آلودگی در کمترین سطح را زدوده و غلظت آن به حدی نمی‌رسد که با روشن کردن کولر خودرو، بوی نامطبوع استشمام کنید.

توصیه نهایی

به خاطر داشته باشید که در سرویس‌های شستشو و نظافت خودرو و استفاده از کارواش‌های حرفه‌ای، نظافت و شستشوی کولر خودرو را نیز درخواست کنید. احتمالا نیازی به شستشوی کولر خودرو، در هر بار سرویس کارواش نیست؛ اما جای دارد که حداقل فصلی یک بار این مورد را نیز در برنامه نظافت خودروی خود جای دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =