نحوه روشن کردن خودرو در هوای سرد

0

با سرد شدن هوا ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که هر چقدر استارت می‌زنید، ماشین روشن نمی‌شود. باید بدانید که روشن کردن خودرو در هوای سرد نیاز به گرم کردن موتور خودرو دارد و برای اینکه کمتر با این مشکل مواجه شوید، بهتر است ماشین خود را برای درست کار کردن در فصل سرما آماده کنید. در این مقاله از استادکار قصد داریم تا با گرم کردن موتور خودرو در هوای سرد و همچنین روشن کردن خودرو در هوای سرد آشنا شویم، با ما همراه باشید.

روشن کردن خودرو در هوای سرد

موتور ماشین‌ها طوری طراحی شده که برای روشن شدن باید گرم باشد. حتی باتری، روغن موتور و مایعات دیگری که در خودرو شما وجود دارند برای کار کردن در دمای پایین طراحی نشده‌اند و همه این‌ها یعنی با شروع فصل سرما نیز ممکن است خودروی شما دچار مشکلاتی شود. انجام دادن اقداماتی کاربردی می‌تواند به شما کمک کند تا در هنگام روشن کردن خودرو در هوای سرد با کمترین مشکل مواجه شوید. برای گرم کردن خودرو و رهایی از این مشکلات بهتر است با راهکارهایی که در ادامه به آن اشاره می‌شود، آشنا شوید.

بیشتر بدانید آموزش تعویض تسمه تایم پراید یورو ۴

گاهی سرمای هوا موجب عدم کارکرد درست خودرو می‌شود.
گاهی سرمای هوا موجب عدم کارکرد درست خودرو می‌شود.

ماشین را به طور کامل خاموش کنید

ماشین را خاموش کنید و مطمئن شوید که بخاری و برف پاک‌کن و چراغ‌ها و ضبط را به طول کامل خاموش کرده‌اید. زمانی که تجهیزات الکترونیکی خودرو فعال باشند، انرژی بیشتری در خودرو مصرف می‌شود و این موضوع موجب می‌شود تا باتری ماشین انرژی کمتری دریافت کرده و خودرو شما دشوارتر روشن شود.

زمانی که تجهیزات الکترونیکی خودرو فعال باشند، باتری ماشین انرژی کمتری دریافت می‌کند.
زمانی که تجهیزات الکترونیکی خودرو فعال باشند، باتری ماشین انرژی کمتری دریافت می‌کند.

باتری ماشین را گرم کنید

برای گرم کردن باتری خودرو کاورهای مخصوصی وجود دارد که برای جلوگیری از سرد شدن باتری طراحی شده‌اند. اگر از این کاورها در دسترس ندارید می‌توانید از کیسه گرمایشی برقی استفاده کنید. کیسه را گرم کنید و برای چند دقیقه روی باتری قرار دهید و اجازه دهید تا باتری شما به خوبی گرم شود و سپس اقدام به روشن کردن خودرو در هوای سرد کنید.

برای گرم کردن باتری خودرو کاورهای مخصوصی وجود دارد که برای جلوگیری از سرد شدن باتری طراحی شده‌اند.
برای گرم کردن باتری خودرو کاورهای مخصوصی وجود دارد که برای جلوگیری از سرد شدن باتری طراحی شده‌اند.

درست استارت بزنید

برای روشن کردن موتور خودرو کلید را بچرخانید و اگر ماشین روشن نشد، کلید را به حالت خاموش برگردانید، کمی صبر کنید و سپس دوباره امتحان کنید.

برای روشن کردن ماشین در هوای سرد سعی کنید درست استارت بزنید.
برای روشن کردن ماشین در هوای سرد سعی کنید درست استارت بزنید.

از کابل‌های جامپر استفاده کنید

روشن کردن خودرو در هوای سرد گاهی بسیار مشکل می‌شود. اگر با چند بار استارت زدن متوجه شدید که ماشین روشن نمی‌شود، می‌توانید از کابل‌های جامپر برای راه‌اندازی باتری استفاده کنید. برای این کار به چند کابل مخصوص و ماشین دوستتان که درست کار می‌کند، نیاز دارید. تنها کافی است که خودروی دیگر را نزدیک به ماشین خودتان پارک کنید و هر دو خودرو را کاملاً خاموش کنید. حال یک طرف کابل را به خودروی دوستتان و طرف دیگر آن را به خودروی خودتان متصل کنید.

مطمئن شوید که نمادهای مثبت و منفی روی کابل در جای درستی در باتری نصب شده است. حال خودروی دوستتان را روشن کنید و سپس در ماشین خودتان سعی کنید دوباره استارت بزنید. زمانی که ماشین روشن شد، چند دقیقه آن را در حالت آماده به کار قرار دهید و اجازه دهید که موتور گرم شود. گرم کردن موتور خودرو در هوای سرد موجب می‌شود تا راحت‌تر روشن شود. حال می‌توانید کابل‌ها را جدا کنید و فقط مراقب باشید که انتهای کابل با جسم فلزی برخورد نداشته باشد.

اگر با چند بار استارت زدن متوجه شدید که ماشین روشن نمی‌شود، می‌توانید از کابل‌های جامپر برای راه‌اندازی باتری استفاده کنید
اگر با چند بار استارت زدن متوجه شدید که ماشین روشن نمی‌شود، می‌توانید از کابل‌های جامپر برای راه‌اندازی باتری استفاده کنید

نکاتی که باید برای روشن کردن خودرو در زمستان بدانید

برای اینکه در فصل سرما دچار مشکل نشوید و به راحتی اقدام به روشن کردن خودرو در هوای سرد کنید، بهتر است اقدامات لازم را برای جلوگیری از بروز مشکل در زمستان انجام دهید. نگاهی به دفترچه راهنمای خودروتان بیندازید و اطمینان حاصل کنید که روغن موتور مناسبی برای ماشین خود استفاده می‌کنید، زیرا این موضوع تأثیر زیادی روی عملکرد ماشین در هوای سرد دارد.

انتخاب روغن موتور مناسب تأثیر زیادی روی عملکرد ماشین در هوای سرد دارد.
انتخاب روغن موتور مناسب تأثیر زیادی روی عملکرد ماشین در هوای سرد دارد.

در فصل زمستان و هوای سرد بهتر است خودروتان را نزدیک به یک پارکینگ یا ساختمان یا حتی درختان پارک کنید و از قرار دادن آن در هوای سرد، برف و یخبندان اجتناب کنید.

به یاد داشته باشید که عمر مفید باتری ماشین شما معمولاً تا ۳ سال است و حتی اگر بعد از آن باز هم کار کند، نمی‌تواند عملکردی شبیه به یک باتری نو داشته باشد. به همین دلیل بهتر است حتماً باتری خودرو را هر ۳ سال یک بار به طور دقیق بررسی و در صورت لزوم تعویض نمایید.

کلام آخر

برای این که خودروی شما در فصل سرما عملکرد درستی داشته باشد و دچار مشکل نشود، بهتر است که ضمن استفاده از روغن موتور مناسب، باتری خودرو و عملکرد سایر قسمت‌ها را نیز به خوبی بررسی کنید. در صورت بروز مشکل با راهکارهایی برای رفع آن آشنا باشید و چنانچه خودروی شما نیاز به بررسی و بازرسی توسط متخصصان را داشته باشد، می‌توانید از همکاران ما در استادکار کمک بگیرید.

خدمات مکانیکی سیار و تعمیر خودرو در محل

مکانیکی سیار و تعمیر خودرو در محل

  • تعمیر تخصصی خودرو در محل توسط مکانیک سیار
  • خدمات تخصصی مکانیکی، باطری سازی و تعمیرگاه سیار خودرو
  • تعمیرات اتومبیل ایرانی و وارداتی
  • دیاک و تعمیر موتور خودرو، تعمیر گیربکس، دیفرانسیل و جعبه دنده
دریافت این خدمت از استادکار

منبع: doityourself

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + پانزده =