۸ مورد از رایج‌ترین مشکلات خودرو

0

یک سری مشکل هستند که اغلب صاحبان خودرو با آن‌ها مواجه می‌شوند. این مشکلات خودرو را می‌توان مشکلات رایجی دانست که ممکن است برای هریک از ما رخ دهند؛ مشکلاتی که حتی در خودروهای جدید نیز به‌کرات اتفاق می‌افتند.

راننده باید این مشکلات را بشناسد و در صورت بروز هر یک از آن‌ها دست روی دست نگذارد و در اولین فرصت خودرو را برای تعمیر به متخصص بسپارد.

بدیهی است که اگر مشکلات خودرو به حال خود گذاشته شوند در طی زمان بدتر شده و سرانجام برای رفع آن‌ها باید هزینه‌ای بسیار بیش‌تر متقبل شد. این‌که این مشکلات خودرو چه مواردی هستند موضوعی است که در ادامه‌ی این نوشتار به آن خواهیم پرداخت.

رایج‌ترین مشکلات خودرو

۱- ساییده‌شدن لنت ترمز

8 مورد از رایج‌ترین مشکلات خودرو
تصویری از تعویض لنت خودرو به‌سبب ساییده‌شدن

ساییده‌شدن لنت‌های ترمز در عین آن که یکی از رایج‌ترین مشکلات خودرو است، یکی از خطرناک‌ترینِ آن‌ها نیز هست. به‌تدریج و پس از مدتی استفاده از لنت‌های ترمز، شاهد ساییده‌شدن آن‌ها خواهید بود و این امر کاهش قدرت ترمز را در پی دارد.

هر از گاهی باید لنت ترمز را تعویض کنید تا به هیچ عنوان مشکلی در سیستم ترمز خودرو به وجود نیاید.

۲- مصرف زیاد روغن

این یک مسئله‌ی بدیهی است که خودرو برای داشتن عملکردی مناسب و راحت به مقداری روغن نیاز دارد، روغنی که هر چند وقت یک بار (حدودا بعد از طی مسافت ۵ هزار کیلومتر)  باید تعویض شود.

اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که گاهی خودرو خیلی زود به زود روغن را کثیف کرده و راننده را مجبور به تعویض روغن می‌کند. این نیز یکی از مشکلاتی است که به وفور در میان خودروها دیده می‌شود. مشکل دیگری که در ارتباط با روغن وجود دارد و کم هم دیده نمی‌شود مسدود شدن فیلتر روغن است.

عوامل مختلفی می‌توانند در مصرف زیاد روغن دخیل باشند که از جمله مهم‌ترینِ آن‌ها می‌توان به روغن نامناسب، خرابی واشر فیلتر روغن، خرابی در کاسه نمد میل‌لنگ و مشکل در رینگ پیستون‌ها اشاره داشت.

۳- مصرف زیاد سوخت

8 مورد از رایج‌ترین مشکلات خودرو
مصرف زیاد سوخت در وهله اول افزایش هزینه‌ها را در پی خواهد داشت.

علاوه بر مصرف زیاد روغن، مصرف زیاد سوخت نیز یکی از مشکلاتی است که در خودروها به وفور بروز می‌کند.

این مشکل نیز باید خیلی سریع مورد توجه قرار گیرد تا موجب صرف هزینه‌های زیاد نشود. جرم‌گرفتن صافی هوا، نشتی بنزین و خرابی سوزن ژیگلور از جمله مواردی هستند که برای این مشکل باید بررسی شوند.

۴- نشتی رادیاتور

نشتی رادیاتور نیز از آن مشکلاتی است که ممکن است هر راننده‌ای در خودروی خود به آن برخورد کند. مهم‌ترین عامل نشتی رادیاتور زنگ‌زدگی است و البته موردی است که با هزینه‌ای نه‌چندان زیاد نیز قابل رفع است.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که نشتی رادیاتور باید جدی گرفته شود و باید خیلی سریع برای رفع آن اقدام کنید، در غیر این صورت خطر از کار افتادن رادیاتور و به‌تبع این امر خطر داغ‌کردن موتور وجود دارد.

۵- خرابی واشر سر سیلندر

8 مورد از رایج‌ترین مشکلات خودرو
واشر سرسیلندر

آب‌روغن قاطی کردن خودرو یکی از وضعیت‌هایی است که در بسیاری از خودروهای قدیمی و جدید اتفاق می‌افتد و علت آن خرابی واشر سر سیلندر است.

اکثر راننده‌ها اگر چیزی از خودرو ندانند لااقل این را می‌دانند که واشر سر سیلندر قطعه‌ای است که ممکن است هر آن دچار مشکل شود و تبعاتی همچون آب‌روغن قاطی کردن و نشتی ماده‌ی خنک‌کننده را به همراه داشته باشد.

۶- استارت‌نخوردن خودرو

8 مورد از رایج‌ترین مشکلات خودرو
استارت‌نخوردن خودرو نیز یکی از مشکلات رایج خودرو است.

یکی دیگر از مشکلات خودرو که برای بسیاری از خودروها و در خیلی از کشورها اتفاق می‌افتد استارت‌نخوردن خودرو است؛

یعنی این که اول صبح یا هر زمانی دیگر راننده پشت ماشین بنشیند اما هرچه سوییچ را بچرخاند ماشین استارت نخورد. موارد زیادی می‌توانند در استارت‌نخوردن خودرو نقش داشته باشند که از عمده‌ترینِ آن‌ها می‌توان از موارد زیر نام برد:

 • مشکل در سوییچ احتراق
 • تخلیه باتری
 • مشکل در سیستم استارت

۷- روشن‌نشدن خودرو

اما وضعیتی وجود دارد که با وجود شباهت ظاهری با وضعیت شماره ۶، به کل متفاوت از آن است. این وضعیت بدین قرار است که راننده پشت ماشین می‌نشیند و ماشین استارت می‌خورد، اما روشن نمی‌شود. در بروز این مشکل نیز باید موارد مختلفی را بررسی کرد از جمله:

 • وجود بنزین در باک
 • وضعیت احتراق
 • سیستم سوخت‌رسانی
 • سلونوئید
 • وضعیت باتری

۸- خوابیدن باتری ماشین

با توجه به جستجوهای گوگل، می‌توان خوابیدن باتری ماشین را جزو ۸ مشکل رایج خودروها در سطح جهان دانست. در وضعیت خوابیدن باتری ماشین باید آن را به خوبی شارژ کرد تا برای مدتی مناسب از شارژ برخوردار باشد، اما گاه نیاز به تعویض باتری ماشین است که البته تشخیص این امر فقط بر عهده‌ی متخصص است.

8 مورد از رایج‌ترین مشکلات خودرو
امکان شارژ باتری خوابیده توسط متخصص وجود دارد.

سخن آخر

البته که مشکلات خودرو بسیار زیاد هستند و طبیعتاً نمی‌توان تمامی آن‌ها را در این فهرست جای داد، اما هدف ما این بود که به معرفی مشکلات رایج خودرو بپردازیم. به نظر شما چه مشکلات دیگری می‌توانستند در این فهرست جای داشته باشند؟ لطفاً آن‌ها را از طریق قسمت نظرات فهرست کنید.

در ضمن، هر مشکلی که در خودروی شما به وجود آمده باشد می‌توانید از خدمات تعمیر خودرو در محل استادکار استفاده کنید. با نصب اپلیکیشن استادکار امکان سفارش تعمیر خودرو به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر برای‌تان فراهم خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

همچنین از طریق سایت نیز می‌توانید سفارش‌تان برای تعمیر خودرو در محل را ثبت کنید. با ثبت سفارش شما، بهترین متخصصین شهر جهت عیب‌یابی و رفع عیب خودرو راهی محل شما می‌شوند.

خدمات مکانیکی سیار و تعمیر خودرو در محل

مکانیکی سیار و تعمیر خودرو در محل

 • تعمیر تخصصی خودرو در محل توسط مکانیک سیار
 • خدمات تخصصی مکانیکی، باطری سازی و تعمیرگاه سیار خودرو
 • تعمیرات اتومبیل ایرانی و وارداتی
 • دیاک و تعمیر موتور خودرو، تعمیر گیربکس، دیفرانسیل و جعبه دنده
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 7 =