کارواش سبز چیست؟ قیمت آن چقدر است؟

آیا ماشین شما نیاز به یک شستشوی اساسی دارد و شما زمان کافی برای این کار ندارید؟ آیا بردن ماشین به محل کارواش برای شما سخت است و یا حساسیت‌های خاصی دارید که شستشوی کارواشی، مناسب ماشین شما نیست؟ اگر پاسخ‌تان به این سوال‌ها مثبت است با خبر باشید که خوشبختانه این دغدغه، فرصتی فراهم آورده است تا نحوه‌ی بعضی از خدمات دچار تحول شود و خدماتی همچون کارواش سبز در محل مورد نظر شما و در زمان دل‌خواه شما و حتی بدون نیاز به حضور شما، به راحتی انجام شوند.

خدمات کارواش نیز جزو این گونه خدمات استادکار است که با تغییر مدل اجرایی خود توانسته فرصت‌های بیشتری برای مشتریان فراهم کند. خدمتی که به آن « کارواش خانگی یا کارواش سبز » می‌گوییم.

چرا به کارواش خانگی کارواش سبز می‌گویند؟

خوب است بدانید که برای کاهش مصرف آب و همین‌طور بالا رفتن کیفیت شستشوی اتومبیل از کارواش سبز استفاده می‌شود. روش اجرای این خدمات به این صورت است که کف مخصوص کارواش را بر روی سطح اتومبیل می‌پاشند و با کمک دستمال مخصوص نانو و همین‌طور پمپ آب فشار قوی آن را شستشو می‌دهند. مهمترین نکته‌ای که در کارواش خانگی وجود دارد این است که متخصص مربوطه، با «مصرف کمتر از ۶ لیتر آب» و «بدون استفاده از مواد دور ریختنی» این خدمات را با بالاترین کیفیت انجام می‌دهد، به دلیل انتخاب رعایت این‌گونه نکات محیط‌زیستی نام «کارواش سبز» برای این خدمات انتخابی به‌جا و مرتبط به‌حساب می‌آید.

کارواش سبز (کارواش خانگی) چیست؟ چه مزایایی دارد؟ | استادکار
کارواش سبز (کارواش خانگی) چیست؟ چه مزایایی دارد؟ | استادکار

روش اجرای کارواش سبز (کارواش خانگی) به چه صورت است؟

پس از ثبت سفارش کارواش سبز و رسیدن متخصص شستشوی مربوطه، در زمان دل‌خواه شما و به نشانی مورد نظر، کار شستشوی ماشین شروع می‌شود. برای انجام این کار تنها کافیست که یک پریز برق در فاصله حداکثر ۵۰ متری اتوموبیل وجود داشته باشد، همچنین برای انجام خدمات توشویی اتومبیل، در صورت تمایل نیاز به نظارت شما وجود دارد. و نیز شما می‌توانید تنها با تحویل سوییچ اتوموبیل‌تان، خدمات شستشوی را دریافت کنید. به این معنا که «نیازی به حضور شما و صرف وقت برای انجام این خدمات نیست» متخصص مربوطه کلیه تجهیزات لازم برای شست و شوی اتومبیل را همراه خود دارد.

از مهم‌ترین تجهیزاتی که استادکار کارواش سبز، همراه خود دارد می‌توان به «باکس کامل شستشوی اتومبیل» که شامل پمپ واترجت و جاروبرقی است اشاره کرد.

مدت زمان انجام این خدمات بسته به میزان نیاز به نظافت اتومبیل شما و همین‌طور میزان مهارت استادکار، از بین یک، تا یک و نیم ساعت متغیر است. همچنین برای شستشوی کامل اتومبیل شما تنها به ۳ تا ۶ لیتر آب نیاز است. در نهایت نیز اتومبیل شما با کمک محلول نانو یا کف مخصوص کارواش شسته و توسط دستمال نانو پاک‌سازی و براق می‌شود.

مهمترین خدمات کارواش سبز چیست؟

روشویی و توشویی دو خدمت اصلی کارواش سبز هستند.

  • در خدمات روشویی: بدنه ماشین (سواری – شاسی بلند) به صورت کامل شستشو می‌شود.
  • و همچنین در خدمات توشویی علاوه بر واکس خوردن داشبورد و نظافت صندلی‌ها، کف خودرو نیز جارو می‌شود.

خدمات رایگان کارواش سبز:در کلیه خدمات شستشو، واکس لاستیک و داشبورد ماشین به صورت رایگان انجام می‌شود.

مهمترین مزیت کارواش سبز یا کارواش سیار چیست؟

اگر بخواهیم کارواش سبز را با کارواش‌های سنتی مقایسه کنیم می‌توانیم به مزایایی همچون «نداشتن توقف در محیط کارواش»، «امکان برنامه‌ریزی دقیق زمانی»، «صرفه‌جویی قابل ملاحظه در مصرف آب و حفاظت از محیط زیست»، «کاهش مصرف سوخت» و «کاهش هزینه‌های روانی» همچون پرداخت انعام و چانه‌زدن و قیمت‌های نامتعارف و همین‌طور برخوردهای نامناسب کارکنان اشاره کنیم.

این در حالی است که کیفیت شستشوی ماشین در کارواش سبز به مراتب بالاتر از کارواش سنتی است و از طرف دیگر آسیبی به بدنه‌ی خودرو‌های آسیب‌دیده و رنگ‌شده وارد نمی‌شود.

همچنین به دلیل استفاده از مواد مصرفی مخصوص در کارواش خانگی (سبز) خودروی شما را در مدت زمان طولانی‌تری تمیز می‌ماند.

پیشنهاد مطالعه: بخارشویی ماشین چه روش هایی دارد و چگونه است؟

قیمت کارواش خانگی یا کارواش سبز چقدر است؟

در استادکار، سفارش شما توسط متخصصین مختلفی دیده می‌شود و شما پیشنهادات مختلفی از آنها با قیمت‌های مختلف دریافت می‌کنید. شما می‌توانید بر اساس «قیمت استادکاران» و همین‌طور «سابقه و نظرات قبلی مشتریان»، استادکار مورد نظر خود را انتخاب کنید. حدود قیمت برای اجرای خدمات روشویی کارواش سبز بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان و همین‌طور برای خدمات توشویی کارواش سبز بین ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان محاسبه می‌شود.

همه مزایا را گفتید، پس معایب کارواش سبز چه می‌شود؟

قطعا کارواش سبز هم جدای همه مزایایی که دارد، دارای معایب و محدودیت‌هایی نیز هست. یکی از محدودیت‌های کارواش سبز، عدم امکان شستشوی درون موتور و یا زیر ماشین است. همچنین برق شهری نیز یکی از ملزومات اجرای خدمات کارواش سبز است و بنابراین امکان اجرای این خدمات در مکان‌هایی که فاقد برق هستند وجود ندارد.

جمع بندی

گسترش خدمات کارواش در محل، به شما کمک می‌کند تا دغدغه برخی از مالکان که محیط نامناسب و یا محدودیت‌های موجود در کارواش‌ها، امکان انجام این خدمات را برای آنها میسر نمی‌کرده، کاهش یابد. همچنین با گسترش خدمات کارواش سیار و کارواش سبز، بسیاری از مدیران و افراد پرمشغله جامعه به خوبی از این خدمات استفاده می‌کنند. همچنین خدمات کارواش سبز با صرفه‌جویی در مصرف آب و بدون هرگونه زباله‌سازی، کمک شایانی به حفاظت از محیط زیست و کاهش پسماند‌های غیرقابل تصفیه می‌کند.

با توجه به این نکات آیا راه‌حل‌ها و مزایای کارواش سبز، پاسخ کاملی به دغدغه‌ها و نیازهای شما می‌دهد؟

نظرات بسته شده است.