راهنمای توشویی کامل اتومبیل + امکان سفارش توشویی ماشین

0

توشویی کامل اتومبیل یکی از بخش‌های کارواش ماشین محسوب می‌شود که حتما باید به صورت دوره‌ای به آن بپردازید. بعضی از دوستان تنها به نظافت بیرونی و بدنه خودروی خود اهمیت می‌دهند، در حالی که نظافت داخل ماشین نیز به همان اندازه ضرورت دارد. شما حتی می‌توانید این کار را خودتان با اختصاص دادن زمانی یک ساعته به انجام برسانید.

توشویی کامل اتومبیل به شکل حرفه‌ای

اگر می‌خواهید مانند حرفه‌ای ها به توشویی کامل اتومبیل خود بپردازید، به وسایل نظافت خودرو به شرح زیر نیاز خواهید داشت:

– جارو برقی یا جاروشارژی
– چند دستمال تمیز
– پنبه
– اسپری پاک کننده سطوح
– اسپری براق کننده داشبور

پس از آماده کردن این وسایل، قدم به قدم پیش رفته و به توشویی کامل خودرو مشغول می‌شویم.

توشویی کامل اتومبیل به صورت شخصی
چطور شخصا توشویی کامل اتومبیل را انجام دهیم؟

قدم اول: گردگیری اولیه

زیر پایی‌ها را بیرون آورده و پیش از هر کاری لازم است که با یک دستمال کمی مرطوب به گردگیری تمام فضای داخل خودرو بپردازید. (زیرپایی‌ها را بیرون از فضای خودرو و به صورت جداگانه خیلی خوب و کامل بشورید. سپس آن‌ها را در محل رها کنید تا کاملا خشک شوند. به یاد داشته باشید از قرار دادن زیرپایی های نم‌دار داخل اتومبیل پرهیز نمایید، زیرا بوی ناخوشایندی در محیط بسته برجای خواهند گذاشت.)

خدمات کارواش سبز روشویی و توشویی ماشین های سواری و شاسی بلند در منزل و محل کار

کارواش سبز در محل

  • شستشوی انواع خودروهای شاسی بلند
  • شستشوی انواع خودروهای سواری
  • توشویی و روشویی انواع خودرو
  • واکس و پولیش داشبورد و لاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

قدم دوم: جاروبرقی

پس از گردگیری اولیه می‌توانید از جاروبرقی استفاده کنید. در صورتی که جاروشارژی در اختیار داشته باشید، این کار را با سهولت بیشتری انجام خواهید داد. در غیر این صورت باید خودروی خود را نزدیک به پریز برق پارک کنید تا امکان اتصال جاروبرقی به پریز وجود داشته باشد.
تمام فضای داخل خودرو را با جاروبرقی به خوبی تمیز کنید. صندلی‌ها، کف خودرو و حتی سقف را به آرامی با لوله مکنده جاروبرقی، از هر گرد و غبار و ذرات ریز بزدایید.

راهنمای توشویی کامل اتومبیل
جاروبرقی کشیدن داخل اتومبیل و توشویی کامل

قدم سوم: جرم گیری صندلی‌های خودرو

اگر روکش صندلی‌های شما پارچه‌ای باشد، می‌توانید به وسیله بخارشویی خودرو، آن‌ها را کاملا تمیز کرده و یا پس از جاروبرقی کشیدن، از فوم‌های مخصوص روکش‌های پارچه‌ای استفاده کنید. این فوم‌ها را روی روکش ریخته و پس از تمیز کردن، با یک کاردک پلاستیکی، به آرامی و با دقت از روی روکش ماشین، آن‌ها را پاک کنید. اما روکش‌های چرمی، میدان عمل بیشتری می‌دهند. می‌توانید با استفاده از اسپری‌های تمیز کننده، روکش چرمی را با یک دستمال تمیز کاملا از آلودگی‌های عاری کنید. سپس کمی از اسپری براق کننده روی روکش چرمی اضافه کرده و با دستمالی خشک سطح آن را پوشش دهید.

چیزی که در بالا توضیح دادیم، در صورتی ست که مایل به جدا کردن روکش‌ها نباشید. اما یک کارواش حرفه ای می‌تواند روکش‌ها را کاملا بیرون آورده و پس از شستشوی آن‌ها، دوباره روی صندلی‌ها قرارشان دهد.

راهنمای توشویی کامل اتومبیل
چطور روکش صندلی خودرو را با دقت و کیفیت پاکیزه نماییم؟

قدم چهارم: سقف ماشین

برای تمیز کردن سقف ماشین می‌توانید از دستمالی با میزان رطوبت کم استفاده کنید. این دستمال‌های مرطوب مخصوص ماشین را می‌توانید از بازار تجهیزات خودرو خریداری کنید. اما بدون در اختیار داشتن چنین دستمال‌های حرفه ای نیز، کمی اسپری کردن مایع تمیزکننده یا حتی آب می‌تواند کافی باشد.

کارواش نانو بخار در محل

کارواش نانو بخار در محل

  • شستشوی بدنه و سطوح خارجی
  • شستشوی سطوح داخلی با استفاده از بخار خشک
  • روتولوکس انواع خودرو شامل روشویی، جاروبرقی و نظافت داخل کابین و صندوق عقب، شستشوی کفپوش و واکس داشبورد و لاستیک می‌باشد.
دریافت این خدمت از استادکار

قدم پنجم: تمیز کردن و برق انداختن داشبورد

نوبت به داشبورد که یکی از مهم ترین قسمت هاست می‌رسد. در گام اول داشبورد را به خوبی گردگیری کردیم. اکنون روی آن اسپری تمیزکننده زده و با دستمال تمیز، قطرات اسپری را پخش کنید. بعد از آن  با استفاده از پنبه و به وسیله واکس‌های داشبورد یا اسپری براق کننده، داشبورد ماشین را به خوبی لکه گیری کرده و برق بیندازید.

در کنار تمیز کردن داشبورد، به فکر فرمان، دنده و اهرم‌های راهنما و برف پاک کن نیز باشید. فرمان و دنده را می‌توانیم آلوده ترین‌ها در خودرو بدانیم و باید به دقت با دستمال مرطوب و اسپری پاک کننده، تمیز گردند.
می توانید از یک فرچه برای تمیز کردن پنجره‌های کولر و بخاری اتومبیل کمک بگیرید.

نکته: توجه داشته باشید که برای داشبوردهای مختلف از جنس‌های گوناگون، باید از واکس‌های مخصوص آن‌ها استفاده کنید. زیرا در غیر این صورت بیم آن وجود دارد که به داشبورد خودروی خود و ظاهر آن صدمه بزنید.

راهنمای توشویی کامل اتومبیل
توشویی کامل اتومبیل چطور انجام می شود؟

قدم ششم: تودوزی درب‌ها و دستگیره‌ها

تودوزی درب ها نیز باید کاملا گردگیری شده و با دستمال مرطوب روی آن ها را از آلودگی ها بزدایید. همین طور با دستمال نم دار، دستگیره درب‌ها را از داخل به خوبی تمیز کنید.

نکته: توجه داشته باشید که شما می‌توانید مراحل فوق را به کمک بخارشوی انجام داده و علاوه بر پاکیزگی و خاصیت ضدعفونی کنندگی بالاتر، سهولت بیشتری نیز در فرآیند توشویی کامل خودرو داشته باشید.

راهنمای توشویی کامل اتومبیل
توشویی کامل ماشین و عاری کردن آن از هرگونه آلودگی

قدم هفتم: خوشبو کردن داخل ماشین

در قدم آخر توصیه می‌کنیم درب ها را کمی باز گذاشته و اجازه دهید هوا به داخل خودرو، رفت و آمد کند. به یاد داشته باشید که نم دار کردن سطوح مختلف با درب‌های بسته و عدم رفت و آمد هوای آزاد، می‌تواند بوی نامطبوعی ایجاد کند.
همین طور شما می‌توانید از یک خوشبو کننده اتومبیل استفاده کرده و کار خود را به این شکل تکمیل نمایید.

سفارش توشویی ماشین

انجام دادن توشویی کامل اتومبیل بار اول جذاب و سرگرم کننده به نظر می رسد و ممکن است آن را به سان چالشی هیجان انگیز ببینید. اما با چند بار تکرار این کار، احتمالا از انجام دادن آن خسته خواهید شد. برای شرایطی که شخصا امکان توشویی خودروی خود را نداشته و یا فرصت انجام دادن آن را ندارید، می‌توانید از امکان سفارش توشویی ماشین استفاده کرده و انجام حرفه‌ای آن را به کارشناسان این حوزه بسپارید.

قیمت سرویس توشویی ماشین

قیمت سرویس توشویی ماشین از چیزی در حدود ۱۵ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان بسته به مدل ماشین و کیفیت خدماتی که ارائه می‌شود، متفاوت است.

اگر به نگهداری و طول عمر خودروی خود اهمیت می‌دهید، توصیه می‌کنیم که به صورت دوره‌ای و در فواصل زمانی منظم، نسبت به توشویی کامل اتومبیل خود اقدام کرده و این کار را چندان به تاخیر نیندازید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =