امروزه در بازار ایران انواع باتری ایرانی و باتری کره‌ای وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را با توجه به نوع ماشین خود انتخاب کنید. باطری ماشین کره‌ای در قیاس با سایر باطری‌های موجود در بازار، از کیفیت بالاتری برخوردار است و به ویژه با انتخاب بهترین باطری ماشین کره‌ای، می‌توانید دوام بالا و سطح کیفی عالی از آن را تجربه کنید.

باطری‌های کره‌ای دارای برندها و انواع متفاوتی است که امروزه به وفور آن‌ها را در بازار ایران می‌بینیم. کمپانی‌هایی نظیر دلکور، اطلس بی ایکس، گلوبال و هیوندا باطری‌های خود را وارد بازار کرده‌اند. لازم به ذکر است که باطری‌های کره‌ای از کیفیت بالایی برخوردارند و دوام بی نظیر آن‌ها موجب جلب رضایت مشتری‌ها شده است. گزینه‌های زیادی برای تهیه یک باطری مناسب وجود دارد و در ادامه به بررسی بهترین باطری ماشین کره‌ای می‌پردازیم. با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

بیشتر بدانید آموزش تعویض تسمه تایم پراید یورو ۴

باطری ماشین کره ای از بهترین انواع باطری ماشین موجود در بازار ایران است که کیفیت بالایی از خود نشان می دهد.
باطری ماشین کره ای از بهترین انواع باطری ماشین موجود در بازار ایران است که کیفیت بالایی از خود نشان می دهد.

انواع باطری ماشین کره‌ای

باتری ماشین کره‌ای چیتا

باطری چیتا ساخت کره جنوبی است و برای انواع ماشین‌های سبک و سنگین، باطری‌های متنوعی دارد. این باتری‌ها نیاز به نگهداری خاصی ندارند و در آمپرهای مختلف در دسترس هستند. آمپر این باطری‌ها عبارتند از انواع ۴۵ آمپر، ۵۵ آمپر، ۶۲ آمپر، ۶۶ آمپر، ۷۰ آمپر در مدل‌های (۷۰۲۹) و (۷۰۲۴)، ۷۴ آمپر، ۸۸ آمپر و ۱۰۰ آمپر.

 • باطری ۴۵ آمپر: باطری ماشین کره‌ای ۴۵ آمپری به طول ۲۳ سانتی متر و عرض ۱۳ سانتی متر و ارتفاع ۱۸ سانتی متر است. این باطری برای ماشین‌های mvm110، تویوتا یاریس مناسب خواهد بود.
 • باطری ۵۵  آمپر: این نوع باتری دارای طول و عرض و ارتفاع به ترتیب ۲۳ سانتی متر، ۱۸ سانتی متر و ارتفاع ۱۸ سانتی متر است. این باطری برای ماشین‌های پراید، ۲۰۶، تیبا، رانا و جیلی کاربرد دارد.
 • باطری ۶۲ آمپر: باطری چیتا با آمپر ۶۲ به طول ۲۳سانتی متر و عرض ۱۸ سانتی متر و ارتفاع ۱۸ سانتی متر است. لازم به ذکر است که این باطری برای ماشین‌های ال ۹۰، تیبا، رانا، ۲۰۷، روا، آردی و پراید مناسب خواهد بود.
 • باطری ۶۶ آمپر: ابعاد این باطری بدین صورت است: طول ۲۸ سانتی متر، ۱۳ سانتی متر و ارتفاع ۱۸ سانتی متر. اگر خودروی شما ۴۰۵، زانتیا، پرشیا و سمند است، این باطری بهترین انتخاب برای شما به شمار می‌رود.
 • باطری ۷۰ آمپر: باطری چیتا ۷۰ آمپر در دو نوع ۷۰۲۹ و ۷۰۲۴ تولید می‌شود. طول و عرض و ارتفاع آن به ترتیب ۲۶ سانتی متر، ۱۶ سانتی متر و ۲۳ سانتی متر است. باطری چیتا مدل ۷۰۲۹ مناسب خودروهای هیوندا، کیا، ماکسیما، تویوتا و اوریون است. همچنین مدل ۷۰۲۴ آن برای ماشین‌های برایرونیر، پاترول، پاژن، ام وی ام ۵۳۰، ام وی ا x33 و لیفان کاربرد دارد.
 • باطری ۷۴ آمپر: این باطری به ابعاد (طول: ۲۸ سانتی متر، عرض: ۱۸ سانتی متر، ارتفاع: ۱۸ سانتی متر) مناسب خودروهایی نظیر ۴۰۵، زانتیا، پژو پارس، سمند، مگان و رنو داستر است.
 • باطری ۸۸ آمپر: باطری چیتا با آمپر ۸۸ دارای ۳۵ سانتی متر طول، ۱۸ سانتی متر عرض و ۱۸ سانتی متر ارتفاع می باشد. این باطری برای خودروهایی نظیر BMW، بنز، پورشه، تویوتا، لندکروز، انواع جیپ، پرشیا و سمند در نظر گرفته شده است.
 • باطری ۱۰۰ آمپر: این باطری به طول ۳۶ سانتی متر، عرض ۱۸ سانتی متر و ارتفاع ۱۸ سانتی متر تنها برای خودروهای بنز، BMW و پورشه کاربرد دارد.

بیشتر بدانید علائم خرابی دینام پراید

باطری کره ای چیتا در آمپرهای مختلف عرضه می شود و برای انواع خودروها کاربرد دارد.
باطری کره ای چیتا در آمپرهای مختلف عرضه می شود و برای انواع خودروها کاربرد دارد.

باطری ماشین کره‌ای هیوندا

عمر متوسط این باطری کره‌ای بین دو تا چهار سال است و در آمپرهای مختلف تولید شده است. این باطری در آمپرهای ۴۵، ۵۵، ۶۲، ۶۶، ۷۰، ۷۴، ۸۸، ۱۰۰ در بازار عرضه گردیده است.

 • باطری ۴۵ آمپر: طول و عرض و ارتفاع این باطری به ترتیب بدین صورت است: طول ۲۳ سانتی متر، عرض ۱۳ سانتی متر و ارتفاع ۱۸ سانتی متر. این باطری مناسب خودروهای mvm110 تویوتا یاریس است.
 • باطری ۵۵ آمپر: ابعاد این باطری و خودروها همچون ابعاد باطری چیلی مدل ۵۵ آمپر است.
 • باطری ۶۲ آمپر: طول و عرض و ارتفاع این باطری همچون مورد فوق است. خودروهایی نظیر ال ۹۰، تیبا، رانا، ۲۰۷، روا، آردی و پراید می‌توانند این نوع باتری را برگزینند.
 • باطری ۶۶ آمپر: این باطری به طول ۲۸ سانتی متر، عرض ۱۳ سانتی متر و ارتفاع ۱۸ سانتی متر برای ماشین‌های ۴۰۵، زانتیا، پرشیا و سمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • باطری ۷۰ آمپر: این باطری در دو مدل ۷۰۲۹ و ۷۰۲۴ تولید و عرضه می‌گردد. هر دو دارای طول ۲۶ سانتی متر، عرض ۱۶ سانتی متر و ارتفاع ۲۳ سانتی متر هستند. مدل ۷۰۲۹ مناسب خودروهایی نظیر هیوندا، کیا، ماکسیما، تویوتا و اوریون است. همچنین مدل ۷۰۲۴ برای خودروهای برایرونیر، پاترول، ژاژن، ام وی ام ۵۳۰، ام وی ام X33 و لیفان کابرد دارد.
 • باطری ۷۴ آمپر: طول و عرض و ارتفاع این باطری به ترتیب ۲۸ سانتی متر، ۱۸ سانتی متر و ۱۸سانتی متر است. ۴۰۵، زانتیا، پژو پارس، سمند، مگان و رنوداستر از جمله خودروهایی هستند که از این باطری می‌توانند استفاده کنند.
 • باطری ۸۸ آمپر: این باطری به طول ۳۵ سانتی متر، عرض ۱۸ سانتی متر و ارتفاع ۱۸ سانتی متر است. از این باطری برای خودروهای BMW، بنز، پورشه، تویوتا، لندکروز، انواع جیپ، پرشیا و سمند استفاده می‌شود.
 • باطری ۱۰۰ آمپر: ابعاد و کاربرد این باطری همچون باطری چیتا در ۱۰۰ آمپر است.
باطری ماشین هیوندا از باکیفیت ترین باطری های ماشین موجود در بازار است و خودروهای بسیاری را تحت پوشش قرار می دهد.
باطری ماشین هیوندا از باکیفیت ترین باطری های ماشین موجود در بازار است و خودروهای بسیاری را تحت پوشش قرار می دهد.

باطری کره‌ای سین

باطری سین یکی دیگر از بهترین باطری ماشین‌های کره‌ای است که توسط کمپانی دلکور تولید می‌شود. این باطری از ۳۵ آمپر تا ۲۰۰ آمپر تولید می‌شود و برای خودروهای سبک و سنگین مناسب است. باطری‌های سین برای انواع خودروهای سوناتا، آزرا، پژو، پراید، سمند، ریو، رانا، روا، خودروهای باری و عمومی کاربرد دارد.

این باطری برای خودروهای آزرا، پراید، سمند، ریو، پژو روآ و غیره کاربرد داردو از ۳۵ تا ۲۰۰ آمپری آن عرضه می شود.
این باطری برای خودروهای آزرا، پراید، سمند، ریو، پژو روآ و غیره کاربرد داردو از ۳۵ تا ۲۰۰ آمپری آن عرضه می شود.

باطری کوبا

باطری کوبا دارای طول عمر بالا بود و در شرایط سخت آب و هوایی نیز قدرت بالایی دارد. توانایی و قابلیت استارت این باطری بی‌نظیر است. این باطری در مقابل دشارژ شدن مقاومت خوبی از خود نشان داده است و در آمپرهای مختلف از ۳۵ تا ۲۰۰ تولید و عرضه می‌گردد.

باطری آلفالاین

این باطری کلسیمی نیازی به مراقبت و نگهداری خاصی ندارد. باطری آلفالاین برای خودروهای پژو، سمند، پاژن، مزدا، ۲۰۶، زانتیا، ماکسیما، ال ۹۰، انواع هیوندا و کیا کاربرد دارد. جالب است بدانید که این باطری در سال ۲۰۱۶ عنوان برترین باطری در آسیا برگزیده شده است.

باتری کره‌ای پیتون

این باطری به طور متوسط بین ۳ تا ۵ سال عمر می‌کند. باطری پیتون بین ۳۵ تا ۱۵۰ آمپر برای انواع خودرو‌های پژو، سمند، ریو، رانا، تیبا، ۲۰۶ و ۲۰۷، انواع کیا و هیوندا تولید می‌شود. همچنین ابعاد انواع این باطری باتوجه به خودروها متفاوت است.

بیشتر بدانید اصول و قواعد تیونینگ خودرو

باطری کره ای پیتون برای خودروهای سمند، رانا، تیبا، پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷ و ... کاربرد دارد و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهد.
باطری کره ای پیتون برای خودروهای سمند، رانا، تیبا، پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷ و … کاربرد دارد و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهد.

باطری اس بی کا

این باطری دارای انواع مختلفی است که برای تمامی خودروها قابل استفاده است. طول عمر این باطری‌ها بی‌نظیر است و به دلیل اینکه این باطری ها کلسیمی هستند، نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی ندارد.

باطری‌های کره‌ای پوما و دلکور نوا و شارک و راکت و تایگر و اطلس و سولایت

باطری ماشین کره‌ای پوما و دلکور و نوا، توسط کمپانی دلکور باطری تولید شده است. بهتر است این باطری‌ها را تنها از نمایندگی‌های رسمی تهیه کنید. این باتری‌ها نیز در آمپرهای ۴۵، ۵۵، ۶۲، ۶۶، ۷۰، ۷۴، ۸۸ و ۱۰۰ ارائه می‌شوند. ابعاد و خودروهای قابل استفاده  باطری پوما و دلکور و نواو شارک و راکت و تایگر و اطلس و سولایت همچون باطری چیلی است.

سخن پایانی

همان طور که مشاهده می‌کنید انواع باطری‌ کره‌ای بسیار متنوع بوده و برای خودروهای گوناگون با آمپرهای مختلی عرضه می‌شوند. همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله جلوگیری از ترک خوردن روکش فرمان و صندلی را بخوانید .

منبع: batrymarket

سمیرا نقیبی
سمیرا نقیبی نویسنده استادکار است. سمیرا ریاضی محض خوانده و به نوشتن و ترجمه علاقمند است. حوزه اصلی همکاری وی با استادکار در زمینه خودرو، تاسیسات و تعمیرات و دکوراسیون است اما او به راحتی میتواند در سایر زمینه ها نیز بنویسد. در زمینه هنر از سمیرا سوال کردیم گفت: «خیالبافی یکی از هنر های اصلی من است و در این زمینه دارای ذوق و قریحه هستم!» سمیرا در اوقات فراغتش رمان میخواند و به روانشناسی و فلسفه نیز علاقمند است. مطالب حوزه خودرو، تکنولوژی و سلامت و زیبایی از بهترین مطالبی است که سمیرا در استادکار نوشته که پیشنهاد میکنیم از دستشان ندهید.