نظافت شیشه ماشین چه ترفندهای ویژه‌ای دارد؟

0

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هرچه شیشه ماشین خود را تمیز می کنید اما باز لکه هایی بر روی آن باقی می ماند. حتی در مواقعی که ماشین خود را به کارواش می برید در راه برگشت و در نور آفتاب متوجه وجود یکسری لکه بر روی شیشه ماشین می شوید. شستن شیشه ماشین بسیار حساس است و باید با دقت و با وسایل مناسب انجام شود. ابزارهای نامناسب شستشو باعث ایجاد آسیب در شیشه ماشین می شود.

در این مطلب قصد داریم اهمیت نظافت شیشه ماشین را مورد بررسی قرار داده و علت کثیف شدن شیشه را نیز مرور کنیم. علاوه بر این به بهترین دستمال برای تمیز کردن شیشه ماشین اشاره کرده و مکان مناسب برای تمیزکاری شیشه خودرو را نیز با هم مورد ببرسی قرار دهیم.

آموزش نظافت شیشه مشاین

اهمیت نظافت شیشه ماشین

نظافت شیشه ماشین به دلیل تاثیری که بر دید راننده دارد، بسیار مهم است. بسیاری از تصادف ها به علت عدم دید صحیح راننده است که کثیف بودن شیشه ماشین یکی از عوامل این کاهش دید است. نظافت شیشه ماشین می تواند احتمال تصادف را کاهش دهد. به همین علت است که توصیه می شود همواره شیشه خودرو خود را تمیز نگه دارید و از کثیف شدن آن جلوگیری نمایید. شاید اگر از وسایل و دستمال مناسبی استفاده کنید، این کار زمان زیادی از شما تلف نکند.

تمیز بودن شیشه های خودرو علاوه بر دید راننده، در ظاهر آن بسیار تاثیر گذار است و ماشین ها با شیشه های براق نظر همه را جلب می کنند و ظاهر شیک تری دارند. سرنشینان یک ماشین نیز با تمیز بودن شیشه ها از دیدن مناظر بیرون لذت بیشتری می برند. در هر صورت اگر شیشه خودرو شما کثیف باشد، دید مناسبی از خودرو و حتی خود شما در پیش چشم دیگران قرار نمی گیرد. ممکن است حتی در برخی مواقع به علت عدم نظافت شیشه ماشین خود، در پیش همکاران یا دوستان احساس شرمندگی کنید.

خدمات کارواش سبز روشویی و توشویی ماشین های سواری و شاسی بلند در منزل و محل کار

کارواش سبز در محل

  • شستشوی انواع خودروهای شاسی بلند
  • شستشوی انواع خودروهای سواری
  • توشویی و روشویی انواع خودرو
  • واکس و پولیش داشبورد و لاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

عوامل آلاینده شیشه ماشین

شیشه های ماشین با عوامل آلاینده محیطی بسیار زیادی در تماس هستند و ممکن است دچار لکه های گوناگونی شوند. گرد و خاک، دوده، برگ و یا شیره درختان و یا حتی لکه های بنزیل و گازوییل از جمله این آلایندگی ها است. در روزهای بارانی نیز قطرات باران بر روی شیشه ها برجای می مانند. تمامی این موارد باعث کثیف شدن شیشه ماشین می شوند و باید هرچه سریعتر برای رفع آن ها اقدام کرد. در برخی موارد مثل شیره درختان، اگر نظافت شیشه ماشین را به تعویق بیاندازید، دردسر بیشتری در هنگام تمیزکردن شیشه خواهید داشت.

بیشتر بدانید چگونه چربی شیشه ماشین را از بین ببریم؟

تمیز کزدن شیشه ماشین

دستمال مناسب نظافت شیشه ماشین

امروزه برای انجام نظافت هر مکان و یا هر وسیله ای باید از تجهیزات مختص و ویژه آن استفاده کنیم تا در هنگام شستشو آسیب کمی به وسیله مورد نظر رسیده و به نحو احسنت نیز پاک شود. شیشه ماشین نیز بسیار حساس بوده که باید برای شستن آن از تجهیزات ویژه استفاده کنیم. برای نظافت شیشه ماشین می توانید از بهترین شیشه پاک کن و دستمال استفاده کنید.

از هر دستمالی نمی توان برای نظافت شیشه ماشین استفاده کرد. برخی از دستمال ها با توجه به جنسی که دارند، باعث ایجاد لکه های بیشتر می شوند و یا آنکه لکه ها را به راحتی پاک نمی کنند. بهترین نوع دستمال نظافت شیشه ماشین، دستمال هایی از نوع دستمال های نانو و میکرو فایبر است. این دستمال ها به هیچ عنوان خط و خش بر روی شیشه نمی اندازند.

دستمال های میکرو فایبر با قابلیت ها و خاصیت هایی که دارند، تمام ذرات ریز را از روی شیشه پاک می کنند. دستمال ها با خاصیت میکرو فیبر وزن بسیار سبکی دارند؛ اما حدود ۸ برابر وزن خود می توانند آب را نگه دارند. این ویژگی باعث شده تا این نوع دستمال بسیار خاص و پرکاربرد شود. سطح این گونه دستمال ها بسیار نرم و لطیف بوده و با جاذبه الکتروالاستیک که به شیشه ماشین می دهد مانع از ایجاد خش بر روی سطح شیشه می شود.

بهتر است از دستمال مخصوص شیشه ماشین دو عدد یا بیشتر تهیه کنید تا در صورت کثیف شدن هر دستمال، دستمال تمیز دیگری را جایگزین کرده و شیشه ها را تمیز کنید. انواع دستمال های مناسب شستشوی شیشه ماشین با خاصیت میکرو فایبر را می توانیم از مغازه های معتبر فروش لوازم خودرو تهیه کنیم. توجه داشته باشید که به هیچ وجه این دستمال ها را برای پاک کردن بدنه خودرو استفاده نکنید و آن را به صورت اختصاص برای نظافت شیشه ماشین کنار بگذارید. بهتر است دستمال های دیگری را برای تمیزکاری قسمت های دیگر خودرو مورد استفاده قرار دهید.

بهترین مکان و زمان برای تمیز کردن شیشه ماشین

برای تمیز کردن شیشه ماشین بهتر است ماشین را در محلی که سایه است پارک کنید؛ چراکه نور آفتاب باعث می شود مواد شوینده بر روی شیشه ماشین بخار شود و لکه هایی را بر روی شیشه به جا بگذارد و کار شما را چندین برابر کند. اگر بتوانید برای نظافت شیشه ماشین در سایه کامل قرار داشته باشید، شرایط بهتری خواهد بود. البته توجه داشته باشید که اگر در پارکینگ اقدام به نظافت شیشه ماشین کنید، ممکن است برخی از لکه های خودرو را مشاهده نکنید؛ مگر اینکه نور پارکینگ کافی باشد.

بهترین زمان برای تمیز کردن شیشه زمانی است که دمای هوا بسیار گرم نباشد تا لکه ها به راحتی پاک شوند. اصولا بهتر است شب ها شیشه ماشین را پاک نکنید، چون ممکن است بسیاری از لکه ها را نبینید. علاوه بر این نظافت شیشه ماشین در شب به دلیل سردتر بودن هوا، کار پاک کردن لکه ها را برای شما سخت تر می کند.

نظافت شیشه ماشین با دستمال میکروفایبر
نظافت شیشه ماشین با دستمال میکروفایبر

مراحل شستشوی شیشه ماشین

بهتر است با دستمال های مناسب مثل میکرو فایبر و یا نانو که برای شستن شیشه ماشین معرفی شد، شستشو را به صورت مراحل زیر انجام دهیم.

ابتدا برف پاک کن ها را از شیشه ماشین بلند کرده و بعد مواد شستشو را به شیشه اسپری می کنیم. با استفاده از دستمال های نانو و یا میکرو فایبر مواد شستشو را از بالا به پایین می کشیم و دوباره دستمان را برمیداریم و دیگر قسمت ها را نیز به همین صورت تمیز می کنیم.

دلیل این کار این است که آلودگی های سطح شیشه به همه مناطق شیشه ماشین سرایت نکند. بعد که کل شیشه جلوی ماشین را به صورت عمودی تمیز کردیم حال با دستمال تمیز به صورت افقی بر روی شیشه می کشیم و از بالا شیشه ماشین شروع کرده و مرحله به مرحله تمیز کرده تا به انتهای شیشه برسیم. با این روش خیلی سریع تمام قسمت های شیشه ماشین تمیز شده و نیاز به چندین بار اسپری کردن مواد شوینده و کشیدن دستمال نخواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 2 =