بخارشویی ماشین چه روش هایی دارد و چگونه است؟

0

اتومبیل نیز مانند خانه نیازمند رسیدگی است. همان طور که یک اتاق و خانه را باید تمیز کنید، اتومبیل و خودروی شما نیز به تمیز شدن نیاز دارد. برای آنکه خودرویی پاکیزه شود، از روش های مختلفی استفاده می‌شود که یکی از آنها بخارشویی ماشین می‌باشد. از بخارشویی ماشین در کارواش روتولوکس نیز استفاده می‌گردد. با ما باشید تا با این روش به طور کامل آشنا شوید.

بخارشویی ماشین

اینکه آیا شما خودرویی لوکس را می‌رانید یا اینکه یک کوپه و یا یک خودرو میان رده، نیاز دارید تا در طول سال به خوبی آن را تمیز نگه دارید. لازم است که تمام روش های تمیز کردن خودرو را بشناسید و یکی را با توجه به نیاز، بودجه و زمانی که می‌خواهید صرف کنید، انتخاب نمایید. اما آیا می‌دانید چرا شست و شوی خودرو لازم است؟

چرا باید اتومبیل خود را بشویید؟

برای برخی از افراد، شستشوی اتومبیل یک قانون است که هر هفته می‌بایست اجرا شود تا خودرویی سالم و تمیز داشته باشند. برای برخی دیگر، شست و شوی اتومبیل زمانی معنی پیدا می‌کند که رنگ خودروی آن ها به واسطه گرد و غبار به رنگ دیگری تغییر کرده باشد.

مهم نیست که در کدام طیف قرار می‌گیرید، اما مهم است که بدانید چرا باید اتومبیل خود را بشویید.

– اجتناب از صدمه دیدن خودرو: خاکستر، خاک، باران و حتی نمک که در جاده های یخی می‌پاشند، می‌توانند در هنگام رانندگی خود به سطح ماشین شما بچسبند. در حالی که شما ممکن است در ابتدا متوجه این موضوع نشوید، اما در طول زمان، گرد و غبار به رنگ خودرو آسیب وارد می‌کند.

– بهبود وضعیت خودرو: هنگامی که شما اتومبیل خود را می‌شویید، آن را از گرد و غبار، ناخالصی ها و … می‌زدایید و در نهایت به بهبود وضعیت اتومبیلتان کمک می‌کنید.

– بهبود وضعیت ایمنی: شستشوی اتومبیل، پنجره ها، آینه ها و تایرها را از آلودگی پاک می‌کند، لذا دید شما را برای رانندگی بهبود می‌بخشد.

– ارزش آن را بالا می‌برد: اگر قصد فروش اتومبیلتان را دارید، کارواش می‌تواند در بهبود جلوه آن تاثیر شایانی داشته باشد.

– ظاهری تمیز و زیبا: شستشوی مداوم خودرو کمک می‌کند تا شما آسیب های وارد شده به بدنه را بلافاصله مشاهده کرده و نسبت به رفع آن ها اقدام نمایید.

حتما بخوانید: چه موادی به رنگ خودرو آسیب می‌زند؟

بخارشویی ماشین
روش بخارشویی ماشین کاملا سازگار با محیط زیست است

بخارشویی ماشین چیست؟

در ابتدا لازم است که در کل به معرفی این روش بپردازیم. اگر برای شستشوی خودرو به جای آب، از بخار آب استفاده کنند، به آن روش بخارشویی خودرو اطلاق می شود. از این بخارشویی هم برای بدنه و هم برای شستشوی صندلی خودرو استفاده می‌گردد.

لازم به ذکر است که این شیوه مدتی ست که یکی از بهترین روش های شستشوی اتومبیل محسوب می‌شود، چرا که بخارشویی اتومبیل قدرت بالایی در پاکیزگی و ضد عفونی کردن تمام ناپاکی ها دارد. به خاطر اثربخشی آن و قدرت استریلیزاسیون، بخارشویی دهه ها بخش مهمی از تمیز کردن وسایل صنعتی محسوب می‌شد. در این روش بخار آب به اندازه و درجه استاندارد، روی سطوح قرار می‌دهند تا لکه ها را بزدایند.

خدمات کارواش سبز روشویی و توشویی ماشین های سواری و شاسی بلند در منزل و محل کار

کارواش سبز در محل

  • شستشوی انواع خودروهای شاسی بلند
  • شستشوی انواع خودروهای سواری
  • توشویی و روشویی انواع خودرو
  • واکس و پولیش داشبورد و لاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

بخارشویی اتومبیل چه مزایایی دارد؟

لازم به ذکر است، علاوه بر ضد عفونی کردن عمیق ترین قسمت های خودرو، در این روش در مصرف آب نیز صرفه جویی می‌شود. همچنین در این روش هیچ فاضلابی ایجاد نمی‌شود و بدون آسیب رساندن به سطوح، تمامی ناپاکی ها از بین می‌رود.
این روش با محیط زیست سازگار است و شما می توانید بدون استفاده از هیچگونه مواد شیمیایی، اتومبیل خود را تمیز کنید.
مضاف بر این، شما با استفاده از این روش می‌توانید تمامی سطوح که غیر قابل دسترس هستند را به پاکیزه ترین شکل ممکن برق بیندازید.
یکی دیگر از مزیت های استفاده از بخارشویی خودرو، صرفه جویی در وقت است. چناچه ثانیه ها نیز برای شما مهم باشد، این روش می‌تواند نسبت به روش های سنتی، وقت کمتری چیزی در حدود ۱۵ دقیقه، از شما بستاند. در این روش شما در صف های طولانی نمی‌ایستید و تجربه بهتری را از شستشوی خودرو خواهید داشت.
ضمنا شاید برایتان جالب باشد که بگوییم بخارشویی ماشین نه تنها آسیبی به رنگ و بدنه اتومبیل وارد نمی‌کند، بلکه جلایی به آن می بخشد و آسیب های جزئی را همانند پولیش، از بین می‌برد.

روش بخارشویی ماشین
بخارشویی ماشین یکی از بهترین روش های شستشوی اتومیبل است

در کل:
– در بخار شویی تنها به اندازه ۴ لیتر آب مصرف می شود.
– لکه ها را از تمامی سطوح در کمترین سرعت پاک می کند.
– نیاز به پاک کننده های شیمیایی را کاهش می‌دهد.
– شستشو بدون احتمال خیس شدن را به ارمغان می‌آورد.

این روش چگونه کار می کند؟

در بخارشویی خودرو، بخار آب با دما و فشار مناسب روی سطوح گرفته می‌شود و به سرعت تمامی آلودگی ها اعم از گرد و غبار، چربی های ناشی از روغن و سایر مواد، لکه ها و… پاک می‌شود.

مضرات بخارشویی ماشین چیست؟

در کنار تمام مزایایی که بخارشویی ماشین دارد، می توانیم به برخی از مضرات این روش نیز نام ببریم.
درست است که بخارشویی یکی از روش های غیر شیمیایی است، اما برخی از سطوح نمی توانند در مقابل گرما دوام بیاورند. اگر کار به دست فردی کاردان سپرده نشود، می‌تواند به برخی از سطوح که نسبت به گرما مقاومت کمتری دارند، آسیب برساند.
از لحاظ فنی، بخارشویی می تواند فضاهای بزرگی را تمیز کند، اما این کار می‌تواند موثرترین راه برای شستشوی خودرو نباشد. به عنوان مثال اگر روکش اتومبیل شما پارچه ای حساس باشد، می‌تواند با حرارت ناشی از بخارشویی آسیب ببیند.

همان طور که مشاهده کردید، بخارشویی ماشین، در کنار معایب و مزیت هایش، یکی از بهترین روش ها برای شستشوی اتومبیل محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید به سرعت اتومبیل خود را تمیز کنید، بهتر است خودروتان را به دست یک متخصص بسپارید تا بدون آسیب رسیدن، آن را به بهترین شکل ممکن با این روش شستشو دهد.

منابع:

alpina-belgium.com

cotesautobody.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − دوازده =