روش ایده آل وصحیح شستن قلم موهای آرایشی

0

هنگام آرایش کردن، بدون شک بیشترین استفاده را از انواع قلم موهای آرایشی داریم. از این قلم‌های آرایشی برای رژ گونه زدن، سایه چشم زدن، کانتور کردن، پخش کردن کرم پودر روی صورت و موارد اینچنینی استفاده می‌کنیم. بنابراین تمیز بودن این قلم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که با پوست در ارتباط است و همیشه مقداری از مواد آرایشی در لابه لای آن باقی می‌ماند که می‌تواند فضای ایده‌آلی برای رشد باکتری‌ها ایجاد کند. گاهی اوقات برخی از مشکلات پوستی در اثر استفاده از قلم موهای آرایشی است که به خوبی تمیز نشده‌اند. بنابراین شستن قلم موهای آرایشی از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه با روش صحیح شستن قلم موهای آرایشی آشنا خواهید شد.

هر چند وقت یکبار باید نسبت به شستن قلم موهای آرایشی اقدام کنیم؟

اول از همه این سوال پیش می‌آید که چه زمانی باید قلم‌های آرایشی را بشوییم؟ پاسخ این سوال بستگی به نوع مصرف شما دارد. بهتر است قلم موهای آرایشی که به پوست صورتتان می‌زنید و مواد چرب همانند کرم پودر یا کانسیلر را در خود نگه می‌دارند را هفته‌ای یکبار بشویید. این قلم موهای آرایشی به طور مستقیم با پوست در ارتباط هستند و چربی زیادی را در خود نگه می‌دارند، بخصوص اگر هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنید. پس هر چه تمیزتر باشد بهتر است.

قلم‌های آرایشی که با آن محصولات پودری همانند سایه چشم را می‌زنید بهتر است در ماه دوبار شسته شوند. شستن قلم مو‌های آرایشی به شما کمک می‌کند نه تنها آرایش بهتری داشته باشید بلکه از پوستتان نیز در برابر جوش زدن ناشی از چربی قلم و آلوده بودن آن، محافظت کنید. اما در نظر داشته باشید این فقط قلم‌های آرایشی نیستند که باید شسته شوند بلکه اسفنج‌هایی که برای آرایش  از آن‌ها استفاده می‌کنید نیز باید از همین قانون پیروی کنند.

روش شستن قلم موهای آرایشی

با این هفت قدم به راحتی می‌توانید شستن قلم موهای آرایشی را بدون هیچ مشکلی انجام دهید.

  1. قلم موهای آرایشی را زیر آب ولرم بگیرید. بسیار مهم است که سر قلم مو را زیر آب بگیرید که خیس شود.
  2. مقدار صابون مایع یا تمیزکننده قلم موی آرایشی را کف دستتان بریزید.
  3. به آرامی قلم مو را به روی مایع کف دستتان بکشید.
روش ایده آل وصحیح شستن قلم موهای آرایشی
یک روش شستن قلم موهای آرایشی ماساژ دادن آن به روی محلول آب و مایع دستشویی در کف دست است.
شستن قلم موهای آرایشی
می‌توانید در یک لیوان مقدار کمی آب بریزید و مایع شوینده قلم مو یا شامپو بچه را در آن بریزید و به جای اینکه قلم موها را به کف دستتان بکشید به داخل این ظرف قرار دهید و از این طریق نسبت به شستن قلم موهای آرایشی خود اقدام کنید.
  1. سپس دوباره موهای آن را زیر آب بگیرید و به آرامی مواد باقی مانده در آن را پاک کنید.
  2. در این مرحله باید آب باقیمانده در موهای قلم آرایشی را خارج کنید. بنابراین موهای قلم را کمی فشار دهید و با یک حوله به آرامی سعی کنید خیسی باقی مانده در آن را بگیرید.
  3. با دستتان کمی به قلم مو شکل دهید تا حالت خود را از دست ندهد.
  4. در مرحله آخر باید بگذارید قلم مو خشک شود. برای اینکار باید آن را به صورت خوابیده به روی یک حوله قرار دهید. برای اینکه به خوبی هوا لا به لای موهای قلم مو شود بهتر است کامل روی سطح قرار نگیرید و کمی بالاتر از حوله باشد. بنابراین می‌توانید یه وسیله کوچک مسطح زیر آن قرار دهید که بتواند آن را کمی بالاتر از سطح زمین قرار دهد.
روش ایده آل وصحیح شستن قلم موهای آرایشی
بهتر است قلم موی خیس به روی حوله یا سطح زمین نچسبد، باید کمی آزاد قرار بگیرد تا به خوبی خشک شود.
روش ایده آل وصحیح شستن قلم موهای آرایشی
قرار دادن قلم موی شسته شده و خیس به شکل عمودی کار اشتباهی است. این کار موجب می‌شود آب به جای اینکه از لابه لای موهای قلم خارج شود به چسب آن نفوذ کرده موجب سس شدن و جدا شدن موها از قلم شود.

نکته: در نظر داشته باشید شستن قلم موی آرایشی در لباسشویی یا ماشین ظرفشویی امکان پذیر نیست چرا که حرارت موجود در فضای این ماشین‌های شستشو موجب جدا شدن موها از قلم می‌شود.

سخن پایانی

دانستن این نکته که باکتری‌ها و قارچ‌ها در محیط‌های چرب و مرطوب زودتر رشد می‌کنند به شما این آگاهی را می‌دهد که باید هرچه زودتر نسبت به تمیزکردن و شستن قلم موهای آرایشی خود، بخصوص آن‌هایی که برای کرم پودر زدن یا محصولات چرب دیگر استفاده می‌کنید، اقدام کنید. برای اینکه از پوست صورتتان در برابر آلودگی  و بوجود آمدن مشکلاتی نظیر جوش زدن یا چروک افتادن جلوگیری کنید بهتر است در هفته حداقل یک یا دوبار قلم‌های آرایشی خود را با دستمال مرطوب تمیز کنید. مرتب سازی لوازم آرایشی نیز به شما کمک می‌کند از قلم‌موهای آرایشی خود بهتر مراقبت کنید و از آلوده شدن آن‌ها در اثر قرار گرفتن در معرض سایر لوازم آرایشی جلوگیری کند.

منبع: allure

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − سیزده =