مدل آرایش لایت و اروپایی چگونه است؟

آرایش کردن جز کارهایی است که می‌تواند روحیه هر خانمی را شاداب نگه دارد و به او حس اعتماد به نفس و جوانی دهد. این حقیقت که بسیاری از خانم‌ها عاشق آرایش کردن هستند هیچ شکی نیست اما مدل‌های آرایش بسیار متنوع است. یکی از انواع مدل آرایش که در عین سادگی چهره را زیبا جلوه می‌دهد، مدل آرایش لایت و اروپایی است. اگر می‌خواهید با این مدل آرایش بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید.

مدل آرایش لایت و اروپایی چیست؟

همانطور که قبل‌تر گفته شد، مدل‌های آرایش صورت بسیار متنوع است و هر کدام از آن‌ها مناسب با موقعیت خاصی است اما مدل آرایش لایت و اروپایی یکی از انواع مدل آرایش بسیار سبک و ساده‌ای است که شما در هر موقعیت مکانی می‌توانید از آن استفاده کنید. در این آرایش بیشتر سعی می‌شود از محصولات روشن با رنگ بسیار ملایم استفاده شود در نتیجه چون این مدل آرایش غلیظ و بسیار پر کار نیست شما می‌توانید حتی برای موقعیت‌های رسمی نیز از آن استفاده کنید.

مدل آرایش لایت و اروپایی چیست؟

تاریخچه مدل آرایش لایت و اروپایی

طبق آمارگیری انجام شده گفته شده است که نخستین بار یکی از آرایشگران حرفه‌ای به نام کیسی اسپیکارد برای خلق یک آرایش فانتزی و لطیف، مدل آرایش لایت و اروپایی را معرفی کرد و توانست بسیاری از افراد را جذب خود کند. در این مدل آرایش داشتن چهره درخشان، استفاده از رژلب، رژ گونه و سایه با رنگ بسیار ملایم از جمله نکات کلیدی است. معمولا تنالیته رنگی که در این آرایش بیشتر به چشم می‌خورد، رنگ گرم و بژ است. پس اگر جز دسته افرادی هستید که به دنبال یک آرایش بسیار سبک، زیبا و ساده هستید ما به شما مدل آرایش لایت و اروپایی را پیشنهاد می‌دهیم. در ادامه به مراحل انجام این آرایش زیبا می‌پردازیم:

تاریخچه مدل آرایش لایت و اروپایی
مدل آرایش لایت و اروپایی یک آرایش مناسب برای هر موقعیت و مراسمی است.

مراحل میکاپ مدل آرایش لایت و اروپایی:

  1. قدم اول: آماده سازی پوست برای آرایش

فرقی ندارد که می‌خواهید چه مدل آرایشی بر روی صورت خود انجام دهید، مهم‌ترین کار در ابتدا آماده سازی پوست است. منظور از آماده سازی این است که پوست شما آمادگی نفوذپذیری انواع کرم را داشته باشد. شاید تا به حال متوجه شده باشید که گاهی اوقات اصطلاحا می‌گویند آرایش بر روی پوست نخوابیده است این به همین دلیل است که شرط اول برای آرایش، یعنی آماده سازی پوست، رعایت نشده است. پس در قدم اول صورت خود را کامل تمیز کنید، مرطوب کننده مورد نظرتان را بزنید و یک کرم پودر بسیار سبک که پوست شما را لطیف می‌کند و ترجیحا رنگی نیست را جهت اماده سازی بر روی پوست خود بزنید.

 آماده سازی پوست برای آرایش
قبل از آرایش نیز می‌توانید از انواع ماسک روشن کننده، ویتامینه و هر نوع ماسکی که پوستتان را شاداب و درخشان می‌کند نیز استفاده کنید.
  1. قدم دوم: استفاده از کانسیلر

برای آرایش صورت شما در ابتدا به یک کرم کانسیلر نیاز دارید. کرم کانسیلر بایستی متناسب با رنگ پوست شما باشد تا بتوانید یک مدل آرایش لایت و اروپایی بسیار زیبا داشته باشید. کرم کانسیلر خود را با استفاده از یک براش مخصوص یا پد آرایشی به بخش‌های مختلفی از صورت مانند پیشانی، پشت لب، چانه و روی گونه بزنید. اگر می‌خواهید پخش کرم روی پوست شما به صورت یکدست انجام شود سعی کنید به صورت ضربه‌ای کرم را پخش کنید.

استفاده از کانسیلر
در انتخاب کانسیلر نهایت دقت را داشته باشید و حتما رنگ آن را یک یا دو درجه روشن‌تر از پوست خود انتخاب کنید

از آنجا که کانسیلر پایه هر آرایشی است اطلاعات بیشتر در این باره را در مطلب نکات مربوط به کانسیلر می‌توانید دنبال کنید.

  1. قدم سوم: کانتور کردن صورت

پس از استفاده از کانسیلر به کمک یک کیت کانتور که معمولا یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ کانسیلر است، خطوطی مورب بر روی استخوان گونه، خط فک، اطراف بینی، گیجگاه و بالای پیشانی کشیده و سپس با استفاده از پد یا براش به خوبی آن را در همان حالت مورب پخش کنید. پس از گذشت ۳۰ ثانیه از اعمال کانسیلر و کانتور با یک اسپری آبرسان (Mist spray) آرایش کرم خود را بر روی صورت جذب کنید.

کانتور کردن صورت
مطابق این شکل می‌توانید یک الگو مناسب برای استفاده از کانسیلر و کانتور در کنار هم داشته باشید.
  1. قدم چهارم: استفاده از رژ گونه

رژ گونه در مدل آرایش لایت و اروپایی جلوه بسیاری دارد و می‌تواند چهره شما را شاداب و لطیف نشان دهد. در سبک آرایش اروپایی معمولا از رژ گونه صورتی کمرنگ استفاده می‌کنند. البته اگر تمایل دارید سبک آرایش شما لایت و تیره باشد می‌توانید از رژگونه برنز نیز استفاده کنید. برای استفاده از رزگونه نهایت دقت را باید داشته باشید تا در یک زاویه مورب رژگونه را با براش مخصوص بر روی قسمت برجسته گونه خود پخش کنید.

استفاده از رژ گونه
برای داشتن آرایش لایت و اروپایی سعی کنید از یک رژ گونه صورتی کم رنگ و یا کرم رنگ استفاده کنید
  1. قدم پنجم: استفاده از هایلایتر

هایلایتر یکی از محصولات آرایشی است که در مدل آرایش لایت و اروپایی طرفدار بسیاری دارد. هایلایتر به دو صورت کرم و پودر موجود است و گونه‌های شما را درخشان و برجسته نشان می‌دهد. برای استفاده از هایلایتر با یک براش مخصوص بالای خط گونه خود را با هایلایتر پر کنید.

استفاده از هایلایتر
هایلایتر برای برجسته نشان دادن گونه کاربرد دارد پس اگر گونه‌هایی برجسته دارید به میزان کمتر از آن استفاده کنید.
  1. قدم ششم: آرایش چشم

پس از استفاده از کانسیلر و کانتور، نخستین کاری که باید انجام دهید، ارایش چشم است. آرایش چشم در مدل آرایش لایت و اروپایی بسیار سبک و ملایم انجام می‌شود. به عنوان مثال برای سایه چشم معمولا از رنگ‌هایی مانند کرم، مسی و رزگلد استفاده می‌شود. در مدل آرایش لایت و اروپایی سایه چشم باید تمام سطح پشت پلک را بپوشاند پس سعی کنید سایه خود را تا گوشه داخلی چشم ادامه دهیم و با استفاده از براش مخصو آن را محو کنید. بعد از استفاده از سایه به رنگ ملایم نوبت به اعمال یک لایه سایه تیره‌تر به رنگ قهوه‌ای تیره است. استفاده از سایه تیره کمک می‌کند تا برجستگی چشم‌های شما دو چندان شود پس سعی کنید در قسمت گوشه بیرونی چشم سایه تیره بیشتری اعمال کنید. پس از سایه نوبت به ریمل است. اگر مژه‌های بلند و خوش حالت دارید، می‌توانید از یک ریمل معمولی استفاده کنید در غیر این صورت از یک فرمژه برای حالت دادن مژه و از یک ریمل حجم دهنده برای پر نشان دادن مژه‌های خود استفاده کنید.

آرایش چشم
سایه تیره را به شکل دال در گوشه بیرونی چشم استفاده کنید و به خوبی دو سایه تیره و روشن را ترکیب کنید.

شاید برای شما جای سوال باشد که در مدل آرایش لایت و اروپایی از خط چشم استفاده می‌شود یا خیر؟ در پاسخ به این سوال اگر نظر شخصی من را بخواهید می‌گویم مدل آرایش لایت و اروپایی به سادگی و سبک بودن آن معروف است پس سعی کنیم از کمترین میزان آرایش استفاده کنیم اما برخی از میکاپ آرتیست‌ها برای جلوه بیشتر چشم‌ها در این مدل آرایش خط چشم ساده را نیز پیشنهاد می‌دهند.

آرایش چشم
سایه مسی و رزگلد جز دسته سایه‌های پر کابرد برای آرایش لایت و اروپایی است
  1. قدم هفتم: آرایش ابرو

پس از اتمام آرایش چشم، نوبت به ابروها است. اگر بخش‌هایی از ابرو شما مانند تاج ابرو توخالی است حتما سعی کنید که آن را به کمک یک مداد ابرو نرم پر کنید. برای فرم دادن به ابروها و یکدست شدن آن پیشنهاد می‌دهیم حتما از ژل بی رنگ ابرو استفاده کنید تا ابروهای درخشان و یک دست داشته باشید. پس از آرایش ابروهای خود حتما با یک براش تمیز سطح آن را صاف کنید تا حالت ابروهایتمان حفظ شود.

آرایش ابرو
در آرایش لایت و اروپایی سعی کنید کمترین آرایش ابرو را داشته باشید تا فرم طبیعی ابرو حفظ شود
  1. قدم هشتم: استفاده از رژ لب

در مدل آرایش لایت و اروپایی می‌توانید از انواع رژ لب‌هایی با رنگ ملیح استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید رژ لب خودتان را با سایه چشمتان ست کنید. اگر می‌خواهید مدل آرایش لایت و اروپایی بر روی چهره شما بسیار طبیعی به نظر برسد پیشنهاد می‌دهیم پس از استفاده از رژ لب اصلی سایه‌های کوچکی از رژ لب کرمی نیز بر روی لب‌های خود ایجاد کنید تا آرایشتان لایت و سبک جلوه کند.

استفاده از رژ لب
بسته به رنگ پوست خود یکی از انواع رژلب با تنالیته صورتی و یا کرمی را انتخاب کنید

سخن آخر:

همانطور که مشاهده کردید در هشت مرحله شما می‌توانید یک آرایش لایت و اروپایی جذاب برای خود ایجاد کنید. با این آرایش لایت و جذاب شما می‌توانید در هر مراسم رسمی و جمع دوستانه حضور پیدا کنید و از زیبایی منحصر به فرد خود لذت ببرید.

منبع: wikihow

تکتم کوثری
تکتم کوثری ادبیات انگلیسی و معماری خوانده. اما کاش هنر میخواند! تکتم خیلی باسلیقه و منظم هست. مترجمی زبان، ترجمه و کار با فتوشاپ از مهمترین کارهایی است که تکتم در طور روز انجام میدهد. ساز مورد علاقه خانم کوثری پیانو است و در نواختن آن دستی بر کلاویه دارد! تکتم به حوزه دکوراسیون و چیدمان محیط بسیار علاقه داره و با هارمونی رنگ بسیار آشناست. حوزه مد و زیبایی و فشن، از توانمندی های تکتم هست. تکتم قریحه خاصی به طراحی داخلی خانه و دکوراسیون داره و گهگاهی نقاشی نیز می‌کشد. تکتم کتاب‌های متعددی در حوزه هنر، روانشناسی، ادبیات، دکوراسیون داخلی و رنگ شناسی خونده و در کل علاقه خاصی به امور مربوط به خانه دارد.