راهنمای کامل خرید جاروشارژی ایرانی و خارجی

راهنمای کامل خرید جاروشارژی برای انتخاب درست

زمان مطالعه: 5 دقیقه

خرید جاروشارژی مانند هر کدام از دیگر وسایل و لوازم خانگی پرطرفدار و البته پرکاربرد، نیازمند رعایت نکات و توجه به مسائل بسیاری است تا در نهایت بتواند به انتخابی درست، کاربردی و البته هوشمندانه منجر شود. به همین دلیل نیز آشنایی با مسائل مختلفی همچون ویژگی‌ها، انواع، بهترین محل خرید و… از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. در این مطلب با شما هستیم تا به طور مفصل به تمامی مسائلی بپردازیم که لازم است در زمان خرید جاروشارژی به آنها توجه داشته باشید.

چرا خرید جاروشارژی ضرورت دارد؟

در گذشته یا بهتر است بگوییم قبل از آنکه جاروهای شارژی پا به بازار پرطرفدار لوازم خانگی بگذارند، تمامی افراد از آخرین تکنولوژی موجود که در واقع همان جاروهای برقی است استفاده می‌کردند، جاروهایی که هر کدام وزن نسبتاً زیادی دارند و در صورتی هم که خیلی خوش‌شانس باشید و جارویی با وزن پایین پیدا کنید، به سختی می‌توانید آنها را در فضاهای باریک و دور از دسترس مورد استفاده قرار دهید.

بیشتر بدانید: آموزش گام به گام تمیزکردن جاروبرقی و اجزای آن در ۵ مرحله

در کنار تمامی اینها احتمال دور بودن پریز برق یا کوتاهی سیم جارو و حتی پیچیدن آن زیر پا را نیز می‌توان از جمله مشکلات استفاده از جاروهای برقی دانست. در همین زمان است که لزوم استفاده از جاروهای شارژی، احساس می‌شود. این نوع از جاروها با برخورداری از مزایای متعدد موجب می‌شوند که بسیاری از افراد، آنها را جزء بهترین و البته هوشمندانه‌ترین انتخاب‌ها بدانند. برخی از مزایای استفاده از جاروشارژی شامل این موارد می‌شوند:

 • انعطاف‌پذیری بالا در تمامی فضاهای در دسترس و دور از دسترس
 • عدم وجود سیم برق
 • عدم نیاز به پریز برق در نزدیکی
 • وزن سبک
 • امکان جابه‌جایی و حمل راحت
 • هزینه کمتر از جاروبرقی
 • داشتن طراحی‌های متفاوت و متنوع
 • امکان تمیز کردن راحت
 • عدم تولید صدای بسیار
 • استفاده راحت‌تر و دم‌دستی‌تر
جاروشارژی خوب چی بخرم؟
وزن سبک، امکان جابجایی آسان و بی‌نیازی از وجود پریز در نزدیکی دستگاه هنگام کار کردن از جمله ویژگی‌های بارزی هستند که امروزه جاروهای شارژی را به لوازم خانگی پرطرفداری تبدیل کرده‌اند.

انواع جاروشارژی

همان‌طور که می‌توان انتظار داشت جاروشارژی‌هایی که امروزه در بازار تولید و عرضه شده و به فروش می‌رسند، از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و در نتیجه نیز دست شما را برای انتخاب بسیار باز می‌گذارند. به طور کلی می‌توان جاروهای شارژی را در دو دسته‌بندی جاروشارژی دستی و همین‌طور جاروشارژی پارویی طبقه‌بندی کرد. در ادامه برای موفقیت بیشتر در خرید جاروشارژی، شما را با هر کدام از این دسته‌بندی‌ها، بهتر آشنا می‌کنیم:

جاروشارژی دستی

این نوع از جاروهای شارژی، دسته بلندی ندارند و به همین دلیل نیز از ساختار سبک‌تر و البته وزن کمتری برخوردار هستند. به همین دلیل هم هست که استفاده از این مدل جاروها کار راحتی است، چون نه وزن آن شما را خسته می‌کند و نه ابعاد آن، تمیز کردن فضاهای باریک را برایتان دشوار می‌سازد. به همین دلیل هم هست که معمولاً این نوع از جاروهای شارژی برای تمیز کردن فضاهای غیرقابل دسترسی همچون زیر مبل‌ها، کنج دیوارها و… انتخاب‌های بسیار خوب و هوشمندانه‌ای به حساب می‌آیند.

خرید باتری ماشین را بدون پرداخت اجرت در منزل انجام دهیم
خواندن
راهنمای انتخاب بهترین مارک جاروشارژی دستی
انواع جاروشارژی دستی وزن کمتری نسبت به مدل‌های پارویی داشته و برای تمیز کردن گوشه‌ها و زیر مبلمان گزینه مناسبی هستند.

جاروشارژی پارویی

مهم‌ترین تفاوت این نوع از جاروهای شارژی با مدل‌های دستی در ارتفاع دسته آنهاست. جاروهای پارویی که با نام‌های عصایی یا ایستاده نیز شناخته می‌شوند، دیگر شما را مجبور به خم شدن نمی‌کنند و به همین دلیل نیز هیچ‌گونه خستگی و کمردردی را برایتان به دنبال نخواهند داشت. معمولاً امکان تا شدن در این نوع از جاروها نیز دسترسی به فضاهای سخت و باریکی همچون زیر میز و… را برایتان فراهم خواهد کرد. مطالعه مطلب ۶ کاربرد عالی از جاروبرقی که قبلا نمی دانستید هم می‌تواند مشکلات زیادی از خانه را برطرف کند.

انواع لوازم خانگی و وسایل نظافت خانه
جاروهای شارژی پارویی در بازار لوازم خانگی با عنوان عصایی یا ایستاده نیز شناخته می‌شوند.

نکات خرید جاروشارژی

موفقیت در خرید جاروشارژی مشروط به این است که بتوانید ویژگی‌های متفاوت انواع جاروشارژی را بشناسید. به همین دلیل نیز بهتر است که با شناخت نکات خرید جاروشارژی، آن هم با در نظر گرفتن تمامی این تفاوت‌ها و البته شناخت هر چه بیشتر آنها بتوانید بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید:

قیمت جاروشارژی

طبیعتاً یکی از مهم‌ترین نکات مؤثر در خرید جاروشارژی، قیمت محصول است. طبیعی است که برندهای خارجی و مطرح می‌توانند هزینه بیشتری داشته باشند. توصیه‌ای که برایتان داریم این است که پیش از خرید، حدود بودجه خود را مشخص کرده و با اعلام آن به فروشنده، از او بخواهید که محصولاتی را به شما معرفی کند که با بودجه شما سازگارتر است. با این کار می‌توانید دایره انتخاب‌هایتان را محدودتر کنید.

با وجود تمامی این توضیحات اگر بخواهیم یک بازه و حدود قیمت برای خرید جاروشارژی مشخص کنیم می‌توانیم بگوییم که برای خرید جاروشارژی لازم است که از حداقل 300 هزار تومان تا بیش از 40 میلیون تومان هزینه کنید.

نوع فیلتر دستگاه

اینکه جاروشارژی شما چه نوع فیلتری دارد نیز مسئله مهم دیگری است که باید در خرید جاروشارژی، دقت بالایی به آن داشته باشید. طبیعی است که فیلتر دستگاه شما، بعد از مکش میزان زیادی آشغال و گرد و غبار، مسدود می‌شود. در چنین شرایطی انتخاب دستگاه‌هایی که به هیچ عنوان قابلیت شستشو یا تعویض ندارند، هوشمندانه نبوده و کارایی دستگاه شما را به مرور از بین خواهند برد.

به همین دلیل نیز معمولاً در بسیاری از مدل‌ها، امکان تعویض فیلتر برای دستگاه وجود خواهد داشت. البته باید بگوییم که طبیعتاً این کار هم می‌تواند به نوبه خود هزینه نسبتاً زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد، در نتیجه، بهتر است به سراغ مدل‌هایی بروید که فیلترهای آنها قابلیت شستشو دارند. در این صورت، بدون هیچ هزینه و البته زحمتی، کافی است فیلتر را به خوبی شستشو داده و آن را تمیز کنید.

بیشتر بدانید: راهنمای کامل تمیزکردن لوازم برقی خانگی

ضمانت و گارانتی محصول

مسئله مهم دیگری که باید حتماً در زمان خرید جاروشارژی به آن توجه داشته باشید، ضمانت دستگاه است. این موضوع به‌ویژه با نوسانات ارزی موجود از اهمیت به مراتب بیشتری نیز برخوردار خواهد بود. این یعنی اگر دستگاه شما به هر دلیلی دچار مشکل شده و به تعویض قطعات و تعمیرات نیاز پیدا کرد، می‌توانید محصول را به نمایندگی تحویل داده و بعد از پرداخت حداقل هزینه، آن را سالم و تعمیر شده دریافت نمایید.

جنس بدنه جاروشارژی

معمولاً توصیه می‌شود که در زمان خرید جاروشارژی به سراغ مدل‌هایی بروید که از پلاستیک سخت ساخته شده‌اند. این محصولات معمولاً وزن کمی دارند و امکان خستگی کمتری را به دنبال خواهند داشت. با این حال معمولاً این جنس از جاروها، مقاومت چندانی در برابر ضربات احتمالی نخواهند داشت.

آیا به دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز داریم؟ نکات مهم برای انتخاب و خرید
خواندن

قدرت و توان جاروشارژی

طبیعی است که مسئله قدرت و توان دستگاه نیز می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در خرید جاروشارژی داشته باشد. به طور کلی باید بگوییم که جاروشارژی‌های موجود در بازار معمولاً باتری‌های 12 ولتی دارند که می‌تواند در عرض ۱۵ دقیقه، به طور کامل شارژ شود. با این حال شما می‌توانید بسته به میزان استفاده خود، به سراغ قدرت و توان‌های متفاوت‌تری در این دستگاه بروید.

نکات کلیدی انتخاب انواع جاروبرقی قابل حمل
نوع فیلتر، جنس بدنه، توان الکتریکی و لوازم جانبی همراه دستگاه از جمله ویژگی‌های محصول هستند که باید هنگام خرید جاروشارژی به آنها توجه داشته باشید.

بهترین مارک جاروشارژی

برای حرید جاروشارژی و انتخاب برند مناسب می‌توان از جمله معروف‌ترین برندهای جاروشارژی به بوش، آ ا گ، مولینکس، ال جی، هاردستون، فیلیپس، بلک اند دکر، ، دلونگی، فکر، مجیک، جویروم، ساکس، سایا آریته، سنکور، روونتا، کرشر، هوور، رونیکس، ال جی، ساپر، سام، بیترون، سرجیو، جارو نپتون شارژی، جاروشارژی پارس خزر و… اشاره کرد. همان‌طور که می‌بینید بسیاری از برندهای جاروشارژی ایرانی نیز به نوبه خود قابل اطمینان و باکیفیت خواهند بود.

مدل‌های مشهور و پرطرفدار برای خرید جاروشارژی

این روزها با توجه به تنوع بالای قیمت‌ها در خرید جاروشارژی، معمولاً محصولات پرطرفدار نیز طیف وسیعی را شامل می‌شوند. با این حال اگر بخواهیم از سه دسته جاروهای شارژی دستی، هوشمند و همین‌طور ایستاده، پرفروش‌ترین‌ها را معرفی کنیم می‌توانیم به این سه مورد بپردازیم:

 • جاروشارژی بلک اند دکر مدل PV1420: این محصول با قابلیت شستشوی فیلتر، داشتن قیمت مناسب، برخورداری از دسته تاشو، قابلیت تعویض سری، شارژ 5 تا 10 دقیقه‌ای و… در میان فهرست پرطرفدارترین‌ها قرار گرفته است. قیمت حدودی: 2 میلیون تومان
 • جاروشارژی درما مدل VC20 Plus: این مدل نیز با برخورداری از دسته تاشو، سری قابل تعویض، باتری لیتیومی، قابلیت شارژ بیش از 20 دقیقه و… طرفداران بسیاری دارد. قیمت حدودی: 2 میلیون تومان
 • جاروشارژی هوشمند مدل ES300: در وهله اول هوشمند بودن این جارو و بعد از آن برخورداری از سری قابل تعویض، باتری لیتیومی، قیمت مناسب و… موجب فروش بالای آن شده است. قیمت حدودی: 4 میلیون تومان
قیمت جاروشارژی
برای خرید مدل‌های پرطرفدار جاروشارژی موجود در بازار باید مبلغی حدود 2 تا 4 میلیون تومان هزینه کنید.

معرفی بورس و محل خرید جاروشارژی

برای خرید جاروشارژی به صورت حضوری می‌توانید به خیابان‌های شریعتی، سه راه امین حضور و همین‌طور بازار بزرگ تهران، مراجعه نموده و با بررسی همه‌جانبه، محصول موردنظر خود را خریداری نمایید.

دانلود اپلیکیشن استادکار مناسب گوشی شما

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS
 • نسخه اندروید
 • اپ استور،سیب اپ
 • گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

جمع‌بندی

خرید جاروشارژی نیازمند دقت و حوصله بالاست. به همین دلیل نیز اگر زمان و یا حوصله کافی را ندارید، سعی نکنید که با بی‌دقتی، محصولی را خریداری نمایید که بعد از مدت کوتاهی از خرید آن پشیمان می‌شوید. تمامی جوانب را مدنظر داشته باشید و در نهایت نیز محصول هوشمندانه‌ای را انتخاب و خریداری نمایید.