دکوراسیون اتاق خواب پسرانه: ۵ ایده ناب برای بازسازی اتاق پسرانه

0

بزرگ یا کوچک، فرقی ندارد پسرها در هر سن و سالی که باشند باز هم انرژی و هیجان بیشتری نسبت به دخترها دارند و همین باعث شده تا شخصیت بازیگوش و شیطنت آمیزی داشته باشند. دنیای پسرها همیشه پر از هیجان و کشف اتفاقات متفاوت است پس بهتر است فضای اتاق خواب آن‌ها متناسب با روحیاتشان طراحی شود تا تبدیل به مکانی امن و مناسب برای تخلیه انرژی و هیجانات درونی آن‌ها باشد. اگر به دنبال ایده‌هایی ناب برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه هستید پیشنهاد می‌دهیم تا انتهای این مطلب ما را دنبال کنید.

دکوراسیون اتاق پسرانه: از ایده تا اجرا

همانطور که می‌دانید اولین پناهگاه امن هر کودک اتاق خواب او است زیرا بیشترین وقت خود را در آن سپری می‌کند. در نتیجه باید از بهترین ایده‌ها برای طراحی فضای شخصی کودکان، چه دختر و چه پسر، استفاده کرد.

در طراحی و دیزاین اتاق خواب پسرها باید به نکات بسیاری توجه کرد تا بتوان یک دکوراسیون شیک و ناب برای اتاق خواب پسرانه به وجود آورد. یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای ایجاد یک دکوراسیون اتاق پسرانه شیک ایده گرفتن از دکوراسیون‌های داخلی دیگر است.

در واقع شما می‌توانید با چیدن ایده‌های ناب مختلف در کنار یکدیگر یک اتاق بسیار شیک را چه برای پسر و چه دختر دیزاین کنید. حال این ایده‌های ناب را از کجا می‌توان به دست آورد؟ جواب شما دقیقا همین‌جا است زیرا ما بهترین ایده‌های ناب برای دکوراسیون اتاق پسرانه را جمع‌آوری کردیم و در اختیار شما قرار داده‌ایم:

اهمیت سقف کاذب در دکوراسیون داخلی اتاق پسرانه

اگر به فکر بازسازی اتاق پسر خود هستید  حتما به دنبال تغییرات مثبت برای دکوراسیون اتاق او باشید. یکی از ایده‌های ناب برای بازسازی اتاق خواب پسرانه، استفاده از سقف کاذب و نورپردازی بر روی آن است. سقف کاذب به عنوان یک حجم دکوراتیو می‌تواند فضای اتاق خواب را شیک و زیبا کند و علاوه بر این محیط را پویا و انرژی بخش جلوه می‌دهد.

اهمیت سقف کاذب در دکوراسیون داخلی اتاق پسرانه
انتخاب سقف کاذب با یک طرح خاص و نورپردازی زیبا می‌تواند دکوراسیون اتاق خواب را خاص و زیبا جلوه دهد

اهمیت قفسه بندی در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

قطعا یکی از مشکلاتی که هر روزه والدین با فرزندان خود، به خصوص پسران، درگیر هستند نامرتبی اتاق‌های آن‌ها است. از آنجا که نظم تاثیر بسیار مثبتی بر روی روحیات و تمرکز فرد می‌گذارد بهتر است به دنبال یک راه حل خوب برای این قضیه باشیم.

یکی از بهترین راه‌حل‌ها که شما می‌توانید در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه از آن استفاده کنید قفسه بندی است. وجود قفسه بندی‌های شیک چوبی برای قرار دادن وسایل روزمره و یا قفسه مناسب برای کتاب‌ها کمک می‌کند تا اتاق از بی نظمی نجات پیدا کند و علاوه بر این قفسه بندی ظاهری بسیار شیک به اتاق خواب نیز می‌بخشد.

اهمیت قفسه بندی در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
استفاده از باکس دیواری یا قفسه بندی به عنوان یک حجم دکوراتیو زیبا در اتاق می‌تواند کاربردهای بسیار متنوعی داشته باشد.

با مطالعه مطلب انواع قفسه بندی شما می‌توانید ایده‌های بسیاری در این زمینه نیز به دست آویرید!

اهمیت رنگ در بازسازی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

در بازسازی اتاق خواب پسرانه می‌توان از ساده‌ترین راه‌ها مانند رنگ‌آمیزی مجدد دیوارها استفاده کرد. برای رنگ‌آمیزی دیوارهای اتاق خواب می‌توان از انواع سبک‌ها و رنگ‌های ترکیبی استفاده کرد. در ادامه چند مدل رنگ‌آمیزی بسیار شیک برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

شما می‌توانید با دنبال کردن مطلب اصول رنگ‌آمیزی و نقاشی اتاق خواب، با نکات ویژه برای نحوه رنگ‌آمیزی دیوار نیز آشنا شوید!

بازسازی خانه و ساختمان

بازسازی خانه و ساختمان

  • بازسازی و تعمیرات ساختمان
  • مرمت بنا و تمام خدمات بنایی ساختمان
  • تخریب و بازسازی انواع دیوار و کف
  • خدمات بازسازی خانه، آپارتمان و واحدهای تجاری
دریافت این خدمت از استادکار

رنگ آبی در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

قطعا وقتی صحبت از اتاق خواب پسرانه می‌شود، اولین تصویری که از ذهن می‌گذرد، رنگ آبی است. رنگ آبی جز رنگ‌های مورد علاقه بسیاری از پسرها است و استفاده از آن در دکوراسیون اتاق خوابشان نیز می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

رنگ آبی جز رنگ‌های سردی است که حس آرامش را در فضای اتاق خواب به وجود می‌آورد در کنار تلفیق آن با رنگ قرمز که جز رنگ‌های گرم است می‌تواند حس آرامش را با کمی هیجان ترکیب کند که کاملا متناسب با روحیات پسرانه است.

اگر قصد دارید از رنگ آبی برای اتاق خواب پسرانه استفاده کنید سعی کنید در کنار آن از رنگ‌هایی مانند سفید و قرمز نیز استفاده کنید.

رنگ آبی در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
تلفیق رنگ آبی با سفید و قرمز هارمونی بسیار زیبایی برای اتاق خواب پسرانه به وجود می‌آورد

رنگ تیره در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

معمولا پسرها وقتی به سن نوجوانی می‌رسند بیشتر تمایلشان به سمت رنگ‌های تیره می‌رود و دیگر در اتاقی با رنگ‌های شاد و هیجان آور نمی‌توانند به آرامش و تمرکز کافی برسند.

در این مواقع بهتر است به فکر بازسازی دکوراسیون اتاق خواب بود. اگر از به کار بردن رنگ تیره در فضای اتاق خواب هراس دارید بهتر است نگران این موضوع نباشید زیرا در کنار رنگ تیره دیوارها می‌توانید رنگ‌های مکمل دیگر را نیز وارد کنید.

به طور مثال اگر رنگ طوسی که جز یکی از تیره‌ترین رنگ‌ها است را برای دیوار‌ها انتخاب کرده‌اید می‌توانید از ترکیبی از رنگ زرد و سفید که هارمونی کامل با رنگ طوسی دارند نیز استفاده کنید. حال این رنگ زرد و سفید می‌تواند در میز تحریر، روتختی یا حتی فرش اتاق دیده شود.

رنگ تیره در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
استفاده از ترکیب دو رنگ تیره و روشن یک سبک مینیمال و بسیار شیک برای اتاق خواب پسرانه ایجاد می‌کند

رنگ روشن در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

همانطور که همه می‌دانیم پسر است و شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های روزمره‌اش در اتاق خواب، پس چه بهتر که با رنگ‌آمیزی دیوارهای اتاق خواب او با رنگ‌های روشن و گرمی مانند قرمز، نارنجی و یا زرد حال و هوای فضای اتاق او را هیجان‌انگیز کنیم تا بتواند اوقات خوشی را در فضای امن خود بگذارند.

رنگ‌های گرم و روشن محیط را پویا و شاداب می‌کنند و ترکیب آن‌ها با رنگ‌های خنثی مانند مشکی، سفید و یا خاکستری می‌تواند گزینه مناسبی برای رنگ‌آمیزی دیوارها باشد.

رنگ روشن در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
ترکیب رنگ‌های گرم و شادابی مانند قرمز با رنگ خنثی مانند مشکی انرژی متعادلی را در فضای اتاق خواب ایجاد می‌کند

اگر از تاثیر رنگ‌ها بر روی کودکان خبر ندارید، پیشنهاد می‌دهیم مطلب تاثیر رنگ‌ها بر روی رفتار کودکان را از دست ندهید!

استفاده از چوب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

چوب یکی از متریال‌هایی است که کاربرد آن در فضای داخلی می‌تواند حس گرما و صمیمیت طبیعت را بازتاب دهد.

علاوه بر این احساس آرامش را در فرد نیز ایجاد می‌کند. برای کاربرد چوب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه شما می‌توانید در حین بازسازی اتاق خواب کف اتاق را پارکت انتخاب کنید که در عین زیبایی برای اتاق خواب بسیار مناسب نیز می‌باشد.

اهمیت چوب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
از پارکت و انواع کفپوش‌های چوبی برای ایجاد فضایی گرم و دلپذیر در دکوراسیون داخلی اتاق خواب پسرانه استفاده کنید

علاوه بر این شما می‌توانید وسایل اتاق خواب مانند کمد لباس، تخت و دراور را از جنس چوب تهیه کنید.

یکی از مزیت‌هایی که چوب نسبت به سایر متریال‌ها دارد این است که به راحتی می‌توان هر وسیله و رنگی را با آن ست کرد و شما دغدغه‌ای بابت انتخاب رنگ دیوار و یا چیدمان وسایل دیگر نخواهید داشت.

انتخاب هر رنگ از چوب می‌تواند بنا به سلیقه شما تغییر کند مثلا اگر برای دکوراسیون اتاق خواب پسر رنگ سرد را می‌پسندید می‌توانید از سرویس چوب سفید استفاده کنید و در کنار آن را با رنگ‌هایی مانند آبی ست کنید و برای اضافه کردن کمی چاشنی هیجان، رنگ قرمز را نیز به آن اضافه کنید. حال این رنگ‌ها می‌تواند در وسایل، روتختی و یا رنگ دیوار به چشم بخورد.

اهمیت چوب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
سرویس خواب چوب نیز یک ایده تاب و زیبا برای اتاق خواب پسر شما می‌تواند باشد

بازسازی اتاق خواب پسرانه بر اساس شخصیت

قطعا شخصیت تمام پسرها و حال و هوای درونی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است پس بهتر است بازسازی و یا تغییر دکوراسیون اتاق خواب آن‌ها بر اساس روحیه و شخصیت خودشان انجام شود. برخی از پسرها روحیه آرام و گوشه‌گیر دارند، برخی دیگر بازیگوش و پر تحرک هستند، برخی دیگر رویا پرداز و خلاق هستند که فضای اتاق خواب هر کدام از آن‌ها باید خاص خودشان باشد:

دکوراسیون اتاق خواب پسر بازیگوش

پسرهایی که بازیگوش هستند و همیشه در حال فعالیت و شیطنت هستند بهتر است اتاق خوابی با کلی وسیله بازی و رنگ‌های شاداب داشته باشند. استفاده از رنگ‌های روشن در کنار چیدمان وسایل بازی می‌تواند برای این دسته از پسرها جذاب باشد.

دکوراسیون اتاق خواب پسر بازیگوش:
استفاده از کفپوش به رنگ روشن، هیجان و شادی بیشتری را در فضا منعکس می‌کند.

دکوراسیون اتاق خواب پسر رویا پرداز

معمولا پسر بچه‌هایی که در تخیلات خود همیشه مشغول هستند، شخصیت‌های کارتونی بسیار زیادی را دوست دارند.

اگر پسر شما جز دسته افرادی است که به شخصیت‌های کارتونی مانند بت من، مرد عنکبوتی و … علاقه مند است بهتر است این شخصیت را در گوشه کنار اتاق خوابش ایجاد کنید. استفاده از انواع کاغذ دیواری با طرح کارتونی و یا انتخاب یک سرویس خواب کارتونی و خاص می‌تواند یک دکوراسیون منحصر به فرد برای اتاق خواب او به وجود آورد.

دکوراسیون اتاق خواب پسر رویا پرداز:

دکوراسیون اتاق خواب پسر آرام

برخی از پسرها هستند که معمولا شخصیت درون گرا دارند و همیشه آرام هستند.

برای این دسته از پسرها بایستی فضایی را طراحی کرد تا بتوانند در آرامش خود باقی بمانند. استفاده از رنگ آبی که رنگی آرامبخش است و تلفیق آن با متریال چوب که احساس آرامش و دلپذیر خوبی به انسان منتقل می‌کند برای این دسته از پسران بسیار مناسب است.

فضای اتاق چنین پسرهایی معمولا ساده است و تنها از یک یا دو رنگ در طراحی دکوراسیون اتاق خوابشان استفاده می‌شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسر آرام:
ترکیب رنگ سفید و آبی در کنار نور طبیعی حس آرامش را در فضای اتاق خواب زنده نگه می‌دارد

دکوراسیون اتاق خواب پسر ماجراجو

برای پسرهایی که روحیه ماجراجویی دارند هیچ چیز بهتر از وارد کردن طبیعت به درون فضای اتاق خواب او نمی‌تواند برای او هیجان انگیز و جذاب باشد.

برای ایجاد حسی از طبیعت در فضای اتاق خواب می‌توانید از رنگ سبز برای رنگ‌آمیزی دیوارها و انواع کاغذ دیواری با طرح طبیعت استفاده کنید. در کنار نیز می‌توانید فضایی برای بازی‌های ماجراجویانه او نیز طراحی کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسر ماجراجو
استفاده از رنگ سبز برای دیوار و پارکت برای کفپوش، طبیعت را وارد فضای اتاق خواب می‌کند

نکات مهم برای بازسازی و دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

با رویاهای پسرانه همراه شوید

طبق آمار به دست آمده بسیاری از پسران بیش از نیمی از وقت خود را در اتاق خواب خود به فکر کردن درباره رویاها و اهدافشان در آینده می‌پردازند و این کار به آن‌ها آرامش می‌بخشد.

حال چه خوب است اگر بتوانیم گوشه‌ای از رویاهای آن‌ها را در دکوراسیون اتاق خوابشان اجرا کنیم تا بتوانیم حس آرامش و انرژی مثبت بیشتری را به آن‌ها هدیه دهیم.

به طور مثال اگر پسر شما آرزوی فضانورد شدن دارد می‌توانید یک تم فضایی برای دکوراسیون اتاق خواب او انتخاب کنید. استفاده از پوسترهای مربوط به فضانوردان و یا المان‌هایی مانند تلسکوپ می‌تواند فضای اتاق خواب را برای او جذاب‌تر کند.

با رویاهای پسرانه همراه شوید
استفاده از دیوارپوش‌های جذاب و مناسب با روحیات پسرانه می‌تواند انتخاب جذابی برای بازسازی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه باشد.

به فضای مطالعه اهمیت دهید

طراحی یک فضای دنج برای مطالعه و قرار دادن یک میز تحریر متناسب با سرویس خواب و دیگر وسایل برای اتاق خواب ضروری است.

بهتر است فضای مطالعه را با قفسه بندی شیک و قرار دادن لوازم مورد نیاز برای روی آن دیزاین کنید. سعی کنید محل قرارگیری میز تحریر دسترسی به نور خوب داشته باشد تا هنگام مطالعه دچار مشکل نشوند.

به فضای مطالعه اهمیت دهید
دسترسی میز تحریر به نور طبیعی و قفسه کتاب‌ها جز نکات ضروری در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب است

استفاده از وسایل کم جا برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

اگر فضای اتاق خواب کوچک است و امکان استفاده از وسایل متعدد بسیار زیاد را ندارید بهتر است به سراغ سرویس خواب‌های کم جا و شلف‌های دیواری بروید.

به طور مثال سعی کنید از یک تخت کم جا که عموما تاشو هستند و یا قابلیت‌های متععد دارند استفاده کنید. این دسته از سرویس‌های چوبی مخصوص فضاهای کوچک طراحی شده است و شما می‌توانید چندین محصول را در یک وسیله مشاهده کنید.

علاوه بر این در برخی از مدل‌ها عموما کشوهای متعددی نیز طراحی شده است تا بتوان وسایل بسیاری را در آن جای داد. علاوه بر این قفسه‌های دیواری نیز یک گزینه بسیار عالی برای اتاق‌خواب‌های کوچک است.

شما می‌توانید از انواع قفسه‌های طرح‌دار و زیبا برای پوشش دیوار استفاده کنید و وسیله‌های مورد نظر خود مانند کتاب یا وسایل تزیینی را بر روی آن‌ها قرار دهید.

استفاده از وسایل کم جا برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

سخن آخر

قطعا برای بازسازی اتاق خواب پسر ایده‌های مختلف بسیار زیادی وجود دارد. تغییر دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند در روحیه تاثیر بسیار خوبی بگذارد.

پس چه بهتر است که همین حالا آستین بالا زده و از بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب پسر خود استفاده کنید. تمام تلاش ما این بود که بهترین انواع دکوراسیون اتاق خواب را به شما معرفی کنیم اما شما نیز می‌توانید پیشنهادات زیبای خود را نیز برای ما ارسال کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + شانزده =