برای راهنمای خرید زودپز، همه چیز همینجاست!

0

زودپزها نه‌تنها در آشپزخانه‌های قدیمی جایگاه خاصی داشتند، بلکه امروزه نیز کمتر آشپزخانه مدرنی را می‌بینید که در آن زودپز وجود نداشته باشد. شاید زمانی بسیاری از خانم‌های خانه‌دار از کار با این وسیله کارآمد در آشپزخانه می‌ترسیدند و از خرید زودپز امتناع می‌کردندو اما این روزها دیگر خبری از آن امنیت پایین و خطرات سوختگی نیست.

مدل‌هایی که امروز در بازار لوازم خانگی مشاهده می‌کنیم همگی این نقطه ضعف را پوشانده‌اند. البته همچنان بسیاری از افراد علاقه‌ای به استفاده از زودپز نشان نمی‌دهند، درحالی‌که اگر از مزایای استفاده از آن آگاه باشند، یکی از طرفداران این وسیله خواهند شد. طبیعی است که برای خرید بهترین مدل نیاز به راهنمایی دارید، ما در این متن تمام آنچه را که باید در این مورد بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهیم.

آیا خرید زودپز ضرورت دارد؟

همچنان بسیاری از تازه عروس‌ها به دنبال دلیلی محکم برای خرید این وسیله می‌گردند. شاید حتی در دل آرزو کنند که هیچ دلیل محکمی برای خرید زودپز پیدا نکنند و این وسیله خطرناک را به خانه راه ندهند! اما واقعیت این است که زودپز کاربردهای زیادی دارد و شما نیز با خواندن این کاربردها حتما برای خرید این وسیله تشویق خواهید شد. اما پیش از هر چیز یادتان باشد که زودپزهای جدید هیچ خطری برای شما ندارند. به غیر از این نکته مزیت‌های بیشتری نیز شما را ترغیب به خرید این وسیله خواهد کرد:

آیا خرید زودپز ضرورت دارد؟ راهنمای انتخاب بهترین زودپز خارجی و ایرانی موجود در بازار
خرید زوپز جز اولویت‌های هر خانم خانه‌داری به شمار می‌آید.

تهیه غذا در مدت زمان کم

مهمترین دلیلی که همه خانم‌های خانه‌دار را به خرید زودپز تشویق می‌کند، این است که این وسیله زمان پخت غذاها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. زودپز یار شما در آشپزخانه است و با عملکرد خاص خود، زمان پخت را کوتاه می‌کند. زمانی‌که از زودپز در پخت غذا استفاده می‌کنید، درون آن فشاری ناشی از بخار ایجاد می‌شود. این فشار بخار سبب می‌گردد که پخت غذاها در دمایی بالاتر از دمای جوش آب حدود 70 درصد سریع‌تر انجام شود.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

شاید در ابتدا با خواندن این عنوان هیچ ارتباطی میان پخت سریع غذا در زودپز و صرفه‌جویی انرژی پیدا نکنید. اما حقیقت این است که زمان کم پخت، در نهایت منجر به کاهش مصرف انرژی می‌شود. هیچ تفاوتی ندارد که از زودپزهای گازی یا برقی استفاده کنید، تحقیقات نشان داده که هر دوی آن‌ها تا حدود زیادی در صرفه‌جویی انرژی تاثیر دارند.

مصرف انرژی در پخت غذا با زودپزهای برقی حدود 40 درصد کمتر از استفاده از قابلمه‌های معمولی است. صرفه‌جویی انرژی در زودپزهای معمولی نیز در حدود 75 درصد کمتر از قابلمه‌ها است که درصدهای شگفت‌انگیزی به شمار می‌آیند.

بیشتر بخوانید: این 6 اشتباه استفاده از لوازم خانگی برقی را تکرار نکنید!

حفظ ارزش مواد غذایی

یکی از ترفندهای خانم‌های خانه‌دار برای پخت غذا در قابلمه‌های معمولی روی اجاق گاز، پخت مواد غذایی همراه با آب زیاد است. این مهمترین تمایز میان استفاده از زودپز و قابلمه به شمار می رود. در زودپز دیگر خبری از آب زیاد نیست، بخار موجود در این ظرف اجازه نمی‌دهد که آب به زودی تبخیر شود. اما ماجرا زمانی جالب می‌شود که بدانید وجود این میزان کم آب به حفظ بیشتر ویتامین‌ها و مواد غذایی کمک می‌کند. البته این تنها دلیلی نیست که زودپز را نگهبان ارزش غذاهای ما می‌کند.

از آن‌جایی‌که زودپز محیطی ایزوله دارد، هیچ‌کدام از مواد غذایی درون آن در مجاورت با هوا قرار ندارند. از این‌رو هیچ احتمالی برای اکسید شدن آن‌ها وجود نخواهد داشت. همچنین غذاها در دمای بالایی در این ظرف می‌پزند، در نتیجه هر باکتری یا ویروسی که روی آن‌ها وجود دارد، کشته خواهد شد. به همین دلایل است که غذاهای پخته‌شده در زودپز را سالم‌تر می‌دانند و بسیاری از افراد به خرید زودپز تمایل زیادی دارند.

آیا پخت و پز غذا در زودپز باعث افت ارزش غذایی مواد خوراکی می‌شود؟
با خرید زودپز و پخت غذا در آن ارزش مواد غذایی خود را حفظ کنید.

غذای خوش‌عطر و خوش‌طعم

ممکن است در اطراف خود همچنان افرادی را مشاهده کنید که از زودپز استفاده نمی‌کنند، چون ادعا دارند که پخت غذا در زودپز طعم غذاها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. غافل از آن‌که این افراد تصور اشتباهی را برای مدت طولانی به همراه داشته‌اند و نمی‌دانند که این وسیله هیچ تاثیر منفی در کیفیت غذا نمی‌گذارد.

حتما شما نیز شنیده‌اید که با آب‌پز کردن مواد، ارزش غذایی آن‌ها بیشتر حفظ می‌شود. می‌دانید چرا؟ زیرا برای این‌که ارزش مواد غذایی از دست نرود، باید رطوبت آن‌ها حفظ شود. همین امر سبب می‌گردد که غذای شما طعم طبیعی‌تری نیز داشته باشد، این درست همان نقطه تمایز میان قابلمه و زودپز است.

انواع زودپز

اگر هنوز با آوردن نام زودپز ذهن شما به سوی مدل‌های قدیمی آن می‌رود، باید بگوییم که از بازار لوازم خانگی هیچ خبری ندارید. این روزها دیگر خبری از زودپز قدیمی نیست و این وسیله کارآمد در دو مدل متفاوت در بازار یافت می‌شود.

زودپز معمولی

زودپزهای معمولی بدون هیچ قابلیت اضافی نسبت به زودپزهای قدیمی به بازار عرضه می‌شوند و تنها تفاوت این زودپزها با مدل‌های قدیمی در امنیت بالای آن‌ها است. اگرچه در این زودپزها هیچ قابلیت خاصی مشاهده نمی‌شود، اما یادتان باشد که با انتخاب این وسیله می‌توانید تسلط کافی بر روند پخت غذای خود داشته باشید. ویژگی دیگری که در خرید زودپز معمولی با آن مواجه می‌شوید، تنوع گسترده آن است. این دسته از زودپزها در سایزها و ظرفیت‌های متنوعی از برندهای متفاوت به بازار عرضه می‌شوند. درنتیجه هیچ محدودیتی در خرید این وسیله پیش روی شما قرار ندارد.

زودپز برقی

این روزها تکنولوژی راه خود را به لوازم خانگی پیدا کرده است و هر روز شاهد ساخت لوازمی هوشمندتر در آشپزخانه هستیم که کار را برای خانم‌های خانه‌دار آسان‌تر می‌کند. زودپز برقی نیز یکی از این لوازم است که با امکانات اضافی در مقایسه با زودپز معمولی طرفداران زیادی را جلب کرده است.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید محافظ برق یخچال و هر وسیله برقی دیگر

در این زودپزها شاهد امکاناتی از جمله خاموشی خودکار، گرم‌کن غذا و تنظیمات متفاوتی برای پخت غذا هستیم. هرکدام از این قابلیت‌ها به نوعی به استفاده راحت‌تر و ساده‌تر از این وسیله کمک می‌کند.

زودپز برقی چه مارکی خوبه؟ بهترین زودپزهای برقی دیجیتالی موجود در بازار کدامند؟
با خرید زودپز برقی پخت غذا برای شما به امری آسان تبدیل خواهد شد.

ویژگی‌های متفاوت در زودپز

همان‌طور که گفته شد دیگر مانند گذشته تنها زودپزهای معمولی در بازار وجود ندارند. مدل‌های تازه‌ای مانند زودپزهای برقی به بازار عرضه شده‌اند که انتخاب را برای خانم‌های خانه‌دار سخت می‌کنند. اما باید بدانید که هرکدام از این زودپزها ویژگی‌های متفاوتی دارند. اولین وجه تمایز زودپزهای برقی با معمولی این است که با برق کار می‌کنند، درحالی‌که زودپزهای معمولی را باید روی اجاق گاز گذاشت. همین مورد کمک می‌کند آشپزخانه شما بیش از حد گرم نشود.

البته که این مسئله کمتر مورد توجه خانم‌ها قرار می گیرد و راحتی و آسانی کار با زودپزها است که توجه اکثر خانم‌های خانه‌دار را به خود جلب می‌کند. همچنین در اکثر این زودپزها امکان تنظیم دما و فشار بخار وجود دارد. به این ترتیب با وجود تایمر، دیگر غذای شما به هیچ عنوان نخواهد سوخت.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل تمیز کردن لوازم برقی خانگی

البته این بدان معنا نیست که زودپزهای معمولی بدون این قابلیت‌ها هیچ مزیتی نداشته باشند. شما با خرید زودپز معمولی می‌توانید روند متفاوتی در پخت غذا پیش بگیرید. به این صورت که پیش از بستن درب زودپز، مواد غذایی را در آن سرخ کنید. در صورتی‌که انجام این کار در زودپزهای برقی امکان‌پذیر نیست.

نکات خرید زودپز

درست است که با انتخاب میان زودپز برقی و معمولی بخشی از مسیر را طی کرده‌اید، اما با وجود مدل‌های متنوع، چالش تازه‌ای پیش روی شما قرار دارد. قطعا در این مرحله انتخاب برای شما سخت‌تر خواهد شد. از این‌رو توصیه می‌کنیم نکات زیر را در نظر بگیرید و با توجه به آن‌ها بهترین مدل زودپز را برای خود انتخاب کنید.

میزان فشار یا PSI زودپز

میزان فشار زودپزها برحسب پوند بر واحد اینچ مربع نمایش داده می‌شود. PSI که روی بسیاری از زودپزها مشاهده کرده‌اید، نشان‌دهنده واحد فشار زودپزهاست. در زمان خرید زودپز باید به فشار آن توجه کنید، زیرا هرچه فشار زودپزها بالاتر برود، غذای شما در زمان کوتاه‌تری آماده خواهد شد. حداکثر فشار در زودپزها 15 PSI است، اما حداکثر فشاری که در زودپزهای برقی مشاهده می‌کنیم، در حدود 10 الی 12 PSI است.

میزان فشار زودپز چقدر باید باشد؟ عواملی که باید هنگام خرید زودپز به آنها توجه کنیم
در خرید زودپز باید به میزان فشار آن توجه داشته باشید.

قابلیت تنظیم فشار

بسیار ایده‌آل است که زودپز شما قابلیت تنظیم فشار را داشته باشد. با وجود این قابلیت، نه‌تنها امکان پخت غذا در زمان کم یا زیاد را دارید، بلکه می‌توانید غذاهای خود را نیز گرم کنید. محدوده فشار در این وسیله به صورت زیر تعریف می‌شود:

 • فشار کم: 6 الی 8 PSI
 • فشار متوسط: 8 الی 13 PSI
 • فشار زیاد: 13 الی 15 PSI

برای این‌که از میزان فشار درست در پخت غذاهای خود آگاه شوید، بهتر است از دفترچه راهنمای این وسیله کمک بگیرید.

سایز و گنجایش زودپز

ظرفیت یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باید در خرید زودپز به آن توجه کنید. این فاکتور باید با توجه به تعداد اعضای خانواده شما مشخص شود. ظرفیت زودپزها معمولا بر اساس لیتر تعیین می‌شوند و هر زودپزی ظرفیت مشخصی دارد.

مقدار گنجایش هر زودپز در اطلاعات آن نوشته شده و این گنجایش دقیقا همان ظرفیت کامل زودپزهاست. البته این بدان معنا نیست که می‌توانید تمام حجم زودپز خود را در هنگام پخت غذا پر کنید. شما تنها این امکان را دارید که از نصف یا نهایتا دو‌سوم از ظرفیت زودپز خود استفاده کنید. باقی این ظرفیت مربوط به بخار موجود در زودپز خواهد بود.

برای این‌که ظرفیت درستی در زودپز خود انتخاب کنید، راهنمای زیر را مد نظر قرار دهید:

 • زودپزهایی با ظرفیت زیر 5 لیتر: مناسب جهت پخت غذا برای دو الی سه نفر
 • ظرفیت 5 تا 7 لیتر: 3 تا 6 نفر
 • 5 تا 10 لیتر: بیش از 6 نفر
 • بیش از 10 لیتر: بیش از 15 نفر

البته در بازار مدل‌هایی نیز وجود دارند که برای آن‌ها ظرفیت خاصی تعریف نشده است و این مدل‌ها چند ظرفیتی هستند و شما بر اساس نیاز خود هر دفعه یکی از این قابلمه‌ها را استفاده می‌کنید.

سوپاپ فشار بخار

یکی از قسمت‌های مهم در زودپزها، محفظه خروج بخار است که نقش مهمی در ایمنی این دستگاه دارد. این محفظه مجهز به شیری است که وظیفه خارج کردن بخار اضافی از مخزن را به عهده دارد. این همان شیری است که در زودپزهای قدیمی در زمان فشار زیاد بخار، صدای سوت تولید می‌کند. وجود این سوپاپ یکی از نشانه‌های ایمنی در زودپز خواهد بود.

سوپاپ اطمینان زودپز چطور کار می‌کند؟ راه‌های پیشگیری از ترکیدن زودپز
سوپاپ فشار یکی از فاکتورهایی است که در خرید زودپز شما را از ایمنی این وسیله مطمئن می‌کند.

جنس بدنه

زمانی‌که برای خرید زودپز به بازار می‌روید، با زودپزهایی از دو جنس مواجه خواهید شد: استیل ضد زنگ و آلومینیوم. این شما هستید که بر اساس بودجه و نیاز خود زودپزی از یکی از این جنس‌ها را خریداری می‌کنید، اما بهتر است پیش از خرید از ویژگی‌های هرکدام آگاه باشید.

اولین تفاوتی که میان این زودپزها مشاهده می‌کنید، وزن آن‌هاست. زودپزهای استیل سنگین‌تر از زودپزهای آلومینیومی هستند، اما طول عمر بیشتری دارند. همچنین غذا در زودپز استیل بسیار سریع گرم می‌شود. جالب است بدانید که این زودپزها زمان بیشتری غذا را گرم نگه می‌دارند. البته در هنگام خرید حتما متوجه خواهید شد که زودپزهایی از جنس استیل ضد زنگ، با وجود این ویژگی‌های ممتاز از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: این 7 ترند آشپزخانه هرگز از مد نمی‌افتند

دسته زودپز و جنس آن

طراحی زودپزها نیز با یکدیگر فرق می‌کند. اگرچه این طراحی تنها در دسته آن‌ها نمایان می‌شود، اما همچنان باید میان زودپزهایی با دسته‌های متفاوت یکی را انتخاب کنید. زودپزها معمولا تک‌دسته یا دودسته هستند. در زودپزهای تک‌دسته شاهد یک دسته بلند و یک دسته کوتاه هستیم. این در حالی است که گروه دیگر زودپزها تنها دو دسته کوتاه دارند.

در انتخاب میان این مدل‌ها یادتان باشد که کار با زودپزهای تک‌دسته راحت‌تر است، زیرا دیرتر داغ می‌شوند و جابه‌جایی زودپز را نیز آسان‌تر می‌کنند. اما در نقطه مقابل این زودپزها، فضای بیشتری از کابینت شما را اشغال خواهند کرد. بنابراین اگر فضای کافی در آشپزخانه ندارید، سراغ این گزینه نروید.

نکات مهم در انتخاب و خرید زودپزهای تک‌دسته و دودسته و قطعات یدکی آنها
در خرید زودپز با مدل‌هایی تک دسته و دو دسته مواجه می‌شوید.

جنس کف زودپز

جنس کف زودپز در فرآیند پخت غذا اهمیت زیادی دارد، زیرا هرچه کیفیت آن بیشتر باشد، غذا نیز یکنواخت‌تر پخته خواهد شد. البته جنس کف در جلوگیری از سوختن غذاها نیز نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. این امر به خصوص در مورد زودپزهای استیل بسیار اهمیت دارد. از این‌رو توصیه می‌کنیم در خرید زودپز سراغ گزینه‌هایی با جنس کف تری‌متال یا بی‌متال بروید.

افرادی که زودپزهایی با لایه داخلی نچسب را گزینه بهتری برای خرید می‌داند، سخت در اشتباه هستند. زیرا این جنس مقاومت زیادی ندارد و به مرور زمان از سطح داخلی زودپزها نیز جدا می‌شود. اما اگر در خرید این مدل‌ها مصر هستید، بهتر است از آن دسته وسایل آشپزی در پخت غذای خود استفاده کنید که آسیب کمتری به سطح داخلی زودپز شما بزند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید اجاق گاز ایده‌آل و هر آنچه باید بدانید

ظرف بخارپز

یکی از ویژگی‌های اضافی در برخی از زودپزها، سبد بخارپز است. وجود این سبد به‌خصوص برای کسانی که به سبزیجات و غذاهای بخارپز علاقه دارند، بسیار ایده‌آل است. جالب است بدانید که با وجود این سبدها امکان پخت دو غذا به صورت همزمان را خواهید داشت.

راهنمای خرید بهترین زودپز آلمانی دارای سبد بخارپز برای پخت سبزیجات
خرید زودپزهایی که دارای سبد بخارپز هستند، پخت سبزیجات را برای شما آسان خواهد کرد.

گارانتی

اگر زودپزی که خریداری می‌کنید گارانتی داشته باشد، پیش از هر چیز خیال شما را بابت کیفیت این وسیله آسوده می‌کند. بدون شک کیفیت نیز در استفاده از زودپزها اهمیت زیادی دارد. گارانتی این امکان را به شما می‌دهد که در صورت بروز هرگونه آسیبی زودپز خود را تعویض کنید.

امنیت بالا

در نهایت با بررسی تمامی این نکات مدل مورد نظر خود را پیدا خواهید کرد، اما یادتان باشد که ایمنی در زودپزها اهمیت زیادی دارد. درست است که در مدل‌های جدید زودپز دیگر خبری از خطرات زودپزهای قدیمی نیست، اما این دلیل خوبی برای نادیده گرفتن ایمنی وسیله شما نخواهد بود. برای این‌که از امنیت وسیله خود اطمینان داشته باشید، کافیست مدل مورد نظر را طبق دستورالعمل‌های سازمان استاندارد و ایمنی بررسی کنید. همچنین می‌توانید با خرید زودپزهایی که نشان استاندارد دارند، خیال خود را از این بابت آسوده کنید.

معرفی برندهای معروف

همان‌طور که گفتیم، ایمنی در خرید زودپز اهمیت زیادی دارد. یکی از راه‌هایی که می‌توان از کیفیت و ایمنی این دستگاه اطمینان حاصل کرد، برند آن است. طبیعتا هیچ برند معتبری با کیفیت پایین سابقه کاری خود را خدشه‌دار نخواهد کرد. از این‌رو برای این‌که از خرید خود مطمئن باشید، بهتر است سراغ برندهای معتبر بازار بروید.

اگر این برندها را نمی‌شناسید، هیچ اشکالی ندارد. ما به شما معروف‌ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • زودپز پارس خزر
 • پارس استیل
 • فلر
 • یونیک
 • تفال
 • هاس جوهر
 • بیم
 • فیسلر
 • دسینی
 • هاردستون

مدل‌های مشهور و پرطرفدار

طبیعی است که با شناخت مدل‌های مشهور و پرطرفدار در بازار انتخاب برای شما آسان‌تر خواهد شد. از این‌رو چهار مدل از بهترین زودپزها در برندهای خارجی و ایرانی را به شما معرفی می‌کنیم:

زودپز پارس استیل کد 0018

اگر به دنبال خرید زودپز ایرانی هستید، کد 0018 پارس استیل با ظرفیت 7 لیتر گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود. این زودپز بدنه‌ای از جنس استیل دارد و دارای دو درب استیل و پیرکس است. کفه این زودپز از جنس آلومینیوم دوجداره ساخته شده که از سوختن غذا جلوگیری می‌کند. این زودپز بخارپز نیز دارد و می‌توان از آن به عنوان قابلمه نیز استفاده کرد. در مورد ایمنی این دستگاه نیز تردید نداشته باشید، زیرا دارای سه سیستم تخلیه فشار با حداکثر ایمنی است. برای خرید این مدل از زودپز پارس استیل باید حدود 1 میلیون و 500 هزار تومان هزینه کنید.

قیمت انواع دیگ زودپز ایرانی حرفه‌ای و باکیفیت با جنس عالی
زودپز ایرانی پارس استیل با ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوع یکی از بهترین گزینه‌های شما در خرید زودپز است.

زودپز برقی جی پاس مدل GPC307-6L

جی پاس یک برند چینی است که کیفیت بالایی دارد. این مدل از زودپزهای جی پاس از جنس استیل ضدزنگ است که امکان شستشوی آن در ماشین ظرفشویی نیز وجود دارد. جالب است بدانید که با خرید این زودپز دیگر نیازی به پلوپز و آرام‌پز نیز نخواهید داشت، زیرا این مدل تمام نیاز شما را در این مورد برآورده می‌کند. جنس کاسه داخلی این ظرف از چدن است که با روکش نسوز از سوختن غذاهای شما جلوگیری می‌کند. این زودپز 6 لیتر ظرفیت دارد و جهت پخت غذا برای 10 نفر گزینه مناسبی به شمار می‌آید. برای خرید این زودپز باید در حدود یک میلیون و 200 هزار تومان پول کنار بگذارید.

زودپز تفال 6 لیتری مدل Clipso Precision

به دنبال بهترین زودپز خارجی هستید؟ این زودپز ساخت کمپانی تفال فرانسه است که بدنه‌ای از جنس استیل دارد. همچنین در طراحی آن از دو دسته کوتاه از جنس باکالیت استفاده شده که قابلیت تاشو دارند. این زودپز دارای سبد بخارپز است. همچنین وجود تایمر روی آن توجه بسیاری از خریداران را به خود جلب می‌کند. جالب است بدانید که میزان فشار بخار را نیز روی تایمر این زودپز می‌توان خواند. با خرید زودپز تفال از ایمنی آن مطمئن باشید، زیرا در این زودپز پنج عملکرد ایمنی تعریف شده است. قیمت زودپز تفال 6 لیتری حدود 8 میلیون و 800 هزار تومان است.

بهترین زودپز خارجی موجود در بازار کدام است؟ قیمت زودپز تفال ۶ لیتری
با خرید زودپز فرانسوی تفال از کیفیت زودپز خود مطمئن باشید.

زودپز فیسلر مدل Vitaquick گنجایش 10 لیتر

جالب است بدانید که فیسلر اولین تولیدکننده زودپز در دنیا بوده و کمپانی آن 170 سال پیش در آلمان تاسیس شد. بهترین زودپز آلمانی است که جزو یکی از امن‌ترین زودپزهای دنیا نیز محسوب می‌شود. نکته قابل توجه در مورد این زودپز این است که امکان پخت غذا بدون فشار را نیز با آن دارید. در ساخت این زودپز از استیل ضدزنگ استفاده شده است، به این ترتیب امکان شستشوی آن در ماشین ظرفشویی نیز وجود دارد.

همچنین در استفاده از این زودپز دو انتخاب برای سرعت پخت‌وپز دارید که با دکمه روی دستگاه تنظیم می‌شود. همچنین کف فوق حرارتی این وسیله تحمل دماهای بالا را دارد و در پخت سریع غذاهای شما نیز تاثیر خواهد داشت. شما برای خرید این زودپز باید در حدود 7 میلیون و 500 هزار تومان هزینه کنید.

معرفی بورس و محل خرید زودپز

اگر به دنبال بورس زودپز هستید، باید سری به بازار تهران، راسته لوازم خانگی‌ها بزنید. در این مکان می‌توانید انواع زودپز با مارک‌های متنوع را پیدا کنید. البته این روزها بازار خرید اینترنتی بسیار داغ است و بسیاری از افراد خرید از فضای اینترنتی را به خرید از بازار ترجیح می‌دهند. اگر شما نیز از این دسته از افراد هستید، حتما از اعتبار فروشگاه اینترنتی مورد نظر خود مطمئن شوید. یادتان باشد که اعتبار فروشگاه یکی از فاکتورهای مهم در تضمین کیفیت کالا به شمار می‌آید.

جمع‌بندی

با خرید زودپز، پخت غذا از بسیاری از جهات برای شما آسان خواهد شد. ما در این مقاله هر آنچه که باید در خرید این زودپز بدانید را در اختیار شما قرار دادیم. حالا این شما هستید که با توجه به نیاز و بودجه، مدل مورد نظر خود را خریداری می‌کنید. اگر در مورد خرید وسایل برقی دیگر در منزل نیز نیاز به راهنمایی دارید، مطالب دیگر استادکار را از دست ندهید.

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 9 =