معجزه تعویض پنجره در کاهش مصرف انرژی

0

پنجره های قدیمی و فرسوده نقش بسیار زیادی در هدر رفت انرژی دارند. تراز نبودن پنجره و تک جداره بودن آن از مهمترین مشکلاتی هستند که پنجره های قدیمی با خود یدک می کشند و تعویض پنجره با پنجره های جدید، خود نوعی بهترین راهکار برای کاهش مصرف انرژی است.

ساخت و نصب پنجره

ساخت و نصب پنجره

 • نصب و ساخت انواع پنجره دو جداره و چهار جداره
 • ساخت و نصب پنجره UPVC و آلومینیمی
 • نصب پنجره دوجداره بدون تخریب
 • نصب و تعمیر دستگیره، قفل، لولا، رگلاژ و تنظیم پنجره و در
دریافت این خدمت از استادکار

همانطور که می دانید هزینه انرژی در سال های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است. با توجه به گران شدن هزینه انرژی توجه مردم نیز برای صرفه جویی در مصرف انرژی به اوج خود رسیده تا شاهد تکاپو برای بررسی عوامل مختلف کاهش مصرف انرژی باشیم. در حال حاضر، پنجره های فرسوده و قدیمی نقش بسیار مهمی در هدر رفتن انرژی گرمایی و حتی سرمایش ساختمان دارند.

در تابستان و زمستان مصرف منابع مختلف انرژی به ویژه برق و گاز افزایش پیدا می کند. در فصل تابستان به علت گرمای هوا و استفاده از کولرهای آبی و گازی، مصرف برق به اوج خود می رسد. در زمستان نیز مصرف گاز افزایش پیدا خواهد کرد که در سال های سرد این میزان رشد بسیار زیادی به خود می بیند.

در این میان تعویض پنجره یکی از مهمترین کارهایی است که می توانیم برای کاهش مصرف انرژی به کار ببندیم. انرژی علاوه بر اینکه هزینه بالایی دارد، نوعی سرمایه ملی است که نباید آن را به سادگی هدر داد. در ادامه به چند نکته مهم در رابطه با معجزه تعویض پنجره در کاهش مصرف انرژی اشاره خواهیم کرد.

اهمیت تعویض پنجره

جداره UPVC و نقش آن در کاهش هدر رفتن انرژی

یکی از مهمترین ویژگی های پنجره های جدید، استفاده از جداره UPVC به جای جداره های فلزی سابق است. جداره فلزی یک جداره محکم و استوار با دوام بسیار بالا بود که در گذشته به عنوان جایگزین جداره های چوبی برای ساختمان ها انتخاب شد. در زمان انتخاب جداره فلزی، خبری از دغدغه برای کاهش مصرف انرژی نبود؛ چراکه در آن زمان با توجه به نوع ساختمان ها، هدر رفت انرژی آنقدر زیاد بود که پنجره نقش کوچکی در آن ایفا می کرد.

جداره فلزی عایق مناسبی به حساب نمی آید؛ به این علت که به سادگی حرارت از طریق فلز انتقال پیدا می کند. ضریب انتقال حرارت آلومینیوم به مراتب کمتر از فلز است و به همین علت در ابتدای کار برخی از جداره آلومینیومی استفاده می کردند. در هر صورت تمامی این موارد مشکل هدر رفت انرژی را با خود به همراه دارند.

بیشتر بدانید نحوه رگلاژ پنجره دوجداره چگونه است؟

جداره UPVC از این قاعده مسثنی است. جنس این جداره از مواد پلاستیکی است که به هیچ عنوان نمی توانند حرارت را به خوبی از خود عبور دهند. در نتیجه از نظر جنس می توانیم با خیال راحت از پایین بودن سرعت انتقال حرارت صحبت کنیم. علاوه بر این، جداره های UPVC دارای پروفیل هایی از این جنس هستند که درون آن ها به گونه ای طراحی شده تا از نفوذ حرارت از هر دو طرف جلوگیری به عمل آورد.

تعویض پنجره از جداره فلزی یا آلومینیومی به جداره های با کیفیت UPVC می تواند نقش بسزایی در کاهش هدر رفتن انرژی ایفا کند. این جداره ها هم از نفوذ هوای سرد یا گرم بیرون به داخل و هم از بیرون رفتن هوای تولید شده توسط سیستم های سرمایشی و گرمایشی به خارج از محیط جلوگیری می کنند. تعویض پنجره راهکاری موثر در کاهش هزینه های خانواده است که باید جدی گرفته شود.

تغییر پنجره ساختمان

پنجره دو جداره و عملکرد آن در کاهش مصرف

پنجره های قدیمی عموما تک جداره هستند. تک جداره بودن پنجره باعث می شود تا لنتقال حرارت بین داخل و خارج محیط به سادگی انجام شود. این در حالی است که استفاده از پنجره های ۲ یا چند جداره، می تواند به سادگی از هدر رفت انرژی جلوگیری کند. هوای بین دو پنجره به گونه ای است که مانع نفوذ هوای بیرون به داخل و هدر رفتن هوای داخل به خارج از محیط ساختمان می شود.

تعویض پنجره های تک جداره به دو جداره، علاوه بر اینکه در کاهش مصرف اثر گذار است، نقش بسیار مهمی نیز در کاهش ورود آلودگی های صوتی به داخل ساختمان دارد. به طور کلی شیشه های دو جداره در زمینه انتقال حرارت و صوت عملکرد مناسبی دارند و از ورود صوت و سرما یا گرما به داخل محیط جلوگیری به عمل می آورند. تعویض پنجره کی تواند محیطی ساکت تر و گرم تر برای شما به همراه داشته باشد.

بازسازی خانه و ساختمان

بازسازی خانه و ساختمان

 • بازسازی و تعمیرات ساختمان
 • مرمت بنا و تمام خدمات بنایی ساختمان
 • تخریب و بازسازی انواع دیوار و کف
 • خدمات بازسازی خانه، آپارتمان و واحدهای تجاری
دریافت این خدمت از استادکار

نقش کیفیت در تعویض پنجره

مشخص است که نکات بیان شده در زمینه پنجره دو جداره با پروفیل UPVC تنها برای محصولات با کیفیتی است که توسط برندهای معتبر تهیه و تولید می شود. برندهایی که محصولات با کیفیت تولید می کنند، خدف گذاری خود را بر روی رضایت مشتری قرار داده اند و همین موضوع سبب می شود تا کاهش مصرف انرژی که یکی از اهداف تعویض پنجره است، با خرید این محصولات صورت پذیرد.

سعی کنید برای خرید پنجره دو جداره UPVC به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. پس از اینکه تصمیم به تعویض پنجره گرفتید، حتما با افراد کارشناس در این زمینه مشورت کنید تا خریدی صحیح و مطمئن انجام دهید. در مورد قیمت پنجره دو جداره UPVC نیز می توانید با مراجعه به سایت های معتبر فعال در این زمینه، از رنج قیمت ها و بهترین قیمت ها مطلع شده و خرید خود را یا از طریق این سایت ها و یا از طریق دیگر فروشگاه ها انجام دهید.

اهمیت نصاب پنجره

نقش نصاب در تعویض پنجره

یکی از مهمترین نکاتی که باید در روند تعویض پنجره مورد توجه شما قرار گیرد، نصاب پنجره است. انتخاب نصاب بسیار مهم و پر اهمیت است. اگر یک نصاب خوب و حرفه ای را برای تعویض پنجره انتخاب نکنید، هیچ سودی از تعویض پنجره خود نبرده اید؛ چرا که عدم نصب دقیق و صحیح پنجره بر روی دیوار خود از عوامل مهم هدر رفتن انرژی است.

اگر قرار است هزینه بیشتری بپردازید و یا برای آزاد شدن یک نصاب حرفه ای از یک پروژه ساختمانی صبر کنید، این کار را انجام دهید تا بهترین نصاب موجود در شهر خود را انتخاب کرده باشید. مطمئن باشید انتخاب یک نصاب خوب حتی اگر هزینه بالاتری داشته باشد، باز هم به صرفه است.

اپلیکیشن و سایت استادکار یکی از بهترین مراجع تخصصی برای درخواست نصاب پنجره است. در این اپلیکیشن شما می توانید به بهترین گروه نصب پنجره دوجداره دسترسی داشته باشید. علاوه بر این می توانید نظرات افراد مختلف را در مورد متخصصان نصب پنجره ببینید و پس از دریافت خدمات، شما نیز نظرات خود را ثبت کنید. استادکار تلاش کرده بهترین و برگزیده ترین متخصصان هر شهر را به دور خود جمع کند تا شما نیازی به تحقیقات گسترده در زمینه نصاب نداشته باشید و با چند کلیک یا ضربه ساده به نصاب پنجره دسترسی پیدا کنید.

ساخت و نصب پنجره

ساخت و نصب پنجره

 • نصب و ساخت انواع پنجره دو جداره و چهار جداره
 • ساخت و نصب پنجره UPVC و آلومینیمی
 • نصب پنجره دوجداره بدون تخریب
 • نصب و تعمیر دستگیره، قفل، لولا، رگلاژ و تنظیم پنجره و در
دریافت این خدمت از استادکار
ساخت و نصب توری پنجره

ساخت و نصب توری پنجره

 • ساخت و نصب توری در و پنجره
 • ساخت توری ساده، کرکره ای، آکاردئونی، کشویی و...
 • نصب توری پلیسه، ثابت، ریلی
 • انواع توری آهنربایی و چسبی
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 9 =