ماشین ظرفشویی نشسته بهتر است یا رومیزی؟

0

ماشین ظرفشویی امروزه به عنوان یکی از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه شناخته می‌شود. این وسیله کمک می‌کند تا هم سرعت شست‌وشوی ظرف‌هادر آشپزخانه افزایش پیدا کند و هم در مصرف آب صرفه جویی شود. تمامی این موارد باعث می‌شوند تا جذابیت خرید ماشین ظرفشویی برای شما دوچندان شود.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که استفاده از ماشین ظرفشویی باعث افزایش مصرف آب می‌شود. این در حالی است که برعکس دید عمومی افراد جامعه، استفاده درست از ماشین ظرفشویی کمک می‌کند تا شما در مصرف آب صرفه جویی کنید. همچنین با استفاده از این وسیله کاربردی در آشپزخانه، در زمان که یکی از مهم‌ترین سرمایه های هر انسان است نیز صرفه جویی می‌شود.

در حال حاضر به صورت رایج دو نوع ماشین ظرفشویی وجود دارد؛ ایستاده و رومیزی. هر کدام از این دو نوع، کاربردهای خاص خود را دارند و شما باید با توجه به شرایط آشپزخانه و میزان استفاده خود، بهترین مدل از این وسیله را انتخاب کنید.

ماشین ظرفشویی در آشپزخانه

بهتر است توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف تولید و روانه بازار شده است. به همین علت باید حتماً در هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به شرکت تولید کننده آن توجه داشته باشید. خرید از برندهای نامعتبر که اصولا قیمت های پایین یا شرایط اقساطی خاصی نیز دارند، شما را به تعمیرکار ماشین ظرفشویی محتاج خواهد کرد!

در ادامه سعی می‌کنیم نکات مختلفی را بیان کنیم که شما با استفاده از این نکات تصمیم صحیح تری بین خرید ماشین ظرفشویی ایستاده یا رومیزی بگیرید. در واقع این شما هستید که باید از بین این دو نوع وسیله یکی را انتخاب کنید؛ پس پارامترهای مختلف را دقیق تر مورد بررسی قرار دهید.

مکان قرار گیری ماشین ظرفشویی کجاست؟

قبل از هر اقدامی برای خرید ماشین ظرفشویی، بهتر است ابتدا مکان قرار گیری آن را انتخاب کنیم. اگر بتوانید در قسمتی از آشپزخانه جایی را همانند ماشین لباسشویی برای ماشین ایستاده ظرفشویی در نظر بگیرید، می‌توانید نوع ایستاده آن را خریداری کنید. در غیر این صورت ممکن است مجبور باشید پس از خرید ماشین ظرفشویی ، آن در مکانی غیر از آشپزخانه قرار دهید که اصلا مناسب نیست.

بیشتر بدانید نحوه تعویض فیلتر ماشین لباسشویی ال جی

انتخاب مکان ماشین ظرفشویی در آشپزخانه

اگر مکان مناسبی را در آشپزخانه خود برای قرار دادن ماشین ظرفشویی ایستاده در نظر نگرفته اید و یا اصلا این فضا وجود ندارد، بهتر است خرید ماشین ظرفشویی رومیزی را در دستور کار خود قرار دهید. ماشین ظرفشویی رومیزی قابلیت قرارگیری بر روی میز یا صفحه کابینت را داشته و در نتیجه بدون هیچ مشکلی می‌توانید در قسمت های مختلف آشپزخانه آن را قرار دهید. البته مشخص است که باید محل قرار گیری این وسیله به لوله کشی آب جهت ورود و لوله کشی فاضلاب جهت خروج آب نزدیک باشد تا مشکلی از این بابت نیز نداشته باشید.

به طور معمول چند ظرف برای شستشو دارید؟

اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی را دارید، بهتر است از خود بپرسید که اصولا چه تعداد ظرف را درون آن قرار خواهید داد؟ اگر قرار است تعداد زیادی از ظروف را در این ماشین قرار دهید، بهتر است دور انواع ماشین های ظرفشویی رومیزی را خط قرمز بکشید. برای این منظور و برای تعداد زیاد ظروفی که قرار است توسط ماشین ظرفشویی شسته شود، حتما به سراغ نوع ایستاده بروید. البته ماشین ظرفشویی ایستاده نیز حجم و مدل های مختلفی دارد که شما باید با توجه به نیاز خود انتخاب دقیقی از بین آن‌ها داشته باشید.

خرید ماشین ظرفشویی کوچک تر از نیاز معمول، مشکلات زیادی را برای شما ایجاد خواهد کرد. با توجه به اینکه در هر بار شست و شو تنها تعداد محدودی از ظروف در این وسیله قرار می‌گیرد، زمان زیادی از شما برای شستن ظروف مختلف گرفته خواهد شد. علاوه بر این تعدد دفعات شستشو در زمان هیا نزدیک بهم، استهلاک این وسیله را افزایش داده و در نتیجه زودتر به سرویس توسط سرویس‌کاران حرفه‌ای ماشین‌های ظرفشویی خواهد داشت. برای جلوگیری از چنین مواردی بهتر است با بررسی دقیق تر در همان ابتدا انتخاب صحیحی داشته باشید.

اندازه ظروف شما چقدر است؟

تعمیر حرفه ای ماشین ظرفشویی رومیزی

اندازه ظروفی که می‌خواهید در ماشین های ظرفشویی قرار دهید را مشخص کنید. حتما قبل از خرید از خود بپرسید که آیا می‌خواهید قابلمه‌ها را نیز با استفاده از ماشین ظرفشویی بشویید یا خیر! این موضوع مهمی است که نه تنها برای انتخاب بین دو نوع رومیزی و ایستاده بلکه برای انتخاب حجمدر هنگام خرید ماشین ظرفشویی ایستاده نیز اهمیت دارد. مشخص است که اگر می‌خواهید ظروف بزرگ مثل قابلمه و سینی و دیس و… را هم با این وسیله شستشو دهید و خودتان نیازی به شستن هیچ ظرفی نداشته باشید، باید ماشین ایستاده خریداری کنید. ماشین‌های ظرفشویی رومیزی اصولا برای شستن بشقاب، لیوان، کاسه و قاشق و چنگال و چاقو مناسب است.

آیا زمان شستشو برای شما مهم است؟

یکی از مواردی که بین دو نوع ازاین وسیله تفاوت وجود دارد، زمان شستشو است. زمان شستشو در نوعت ایستاده نسبت به رومیزی بیشتر است. علت نیز حجم بسیار زیاد ماشین ظرفشویی ایستاده است که دلیل قانع کننده‌ای برای افزایش زمان شستشو خواهد بود. در نتیجه اگر در پاسخ به سوالات قبلی به این نتیجه رسیده اید که تعداد افراد خانواده و تعداد ظروفی که قرار است هر بار شستشو شود کم است، ماشین رومیزی گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود. به طور کلی برای زوج های جوان که دو نفر هستند و نهایتا هر چند وقت یکبار مهمان دارند، ماشین ظرفشویی ایستاده نمی تواند گزینه مناسبی به حساب آید.

به مصرف انرژی هم فکر می‌کنید؟

مصرف انرژی ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در مصرف آب صرفه جویی می‌کند؛ اما نسبت به حالت شستشو با دست، مصرف برق را افزایش خواهد داد. در نتیجه اگر می‌خواهید انتخاب صحیحی داشته باشید، باید از ماشینی برای شستن ظروف خود استفاده کنید که مصرف برق کمتری داشته باشد. نوع ایستاده اصولا مصرف برق بیشتری نسبت به رومیزی دارد. در نتیجه در صورتی که می‌خواهید در مصرف برق صرفه جویی کنید، در صورتی که دفعات استفاده از ماشین ظرفشویی افزایش پیدا نمی کند، نوع رومیزی را انتخاب کنید.

سخن پایانی

انتخاب نوع ماشین ظرفشویی ایستاده یا رومیزی، بسته به شرایط شما دارد. مشخص است که قیمت ماشین های ظرفشویی ایستاده به مراتب بیشتر از نوع رومیزی است؛ در نتیجه برای کاهش هزینه نیز باید به طور دقیق بررسی کنید. برای خانواده های کمتر از ۴ نفر پیشنهاد می‌شود که از نوع رومیزی استفاده شود. برای خانواده هایی با بیش از این تعداد، به شرطی که در آشپزخانه فضای لازم وجود داشته باشد، بهتر است از ماشین ظرفشویی ایستاده برای کمک به اهالی خانه استفاده شود.

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 12 =