چگونه چیدمان کمد و کابینت را برای پاییز آماده کنیم؟

0

با نزدیک شدن به فصل پاییز، نیاز است تغییراتی در زندگی و دکوراسیون خانه خود ایجاد کنیم. در این میان سازمان‌دهی و منظم کردن وسایلی که به صورت شخصی و روزمره به کار می‌آیند هم اهمیت پیدا می‌کنند. یکی از این موارد نظم‌دهی به چیدمان کمد اتاق برمی‌گردد. مرتب كردن كمد لباس برای ورود لباس‌های پاییزی و ضخیم در این دسته قرار می‌گیرد و کمک می‌کند فضای کافی برای لباس‌های جدیدتان داشته باشید. در ادامه می‌خواهیم 10 نکته کاربردی برای سازمان‌دهی چیدمان کمد لباس در فصل پاییز را به شما آموزش دهیم.

چطور کمد مرتبی داشته باشیم؟

۱- با خودتان صادق باشید

همیشه لباس‌هایی در کمد وجود دارند که سال به سال بیرون نمی‌آیند و مدت زمان زیادی هم استفاده نمی‌شوند. اگر دیگر دوستشان ندارید و قرار نیست هرگز آنها را بپوشید، باید فکر دیگری کرد. مثلا به بارانی یا هر لباس دیگری که دارید، نگاه کنید و از خود بپرسید آیا ارزش نگهداری دارد؟ اگر هر فصل این پاک‌سازی لباس‌های بلااستفاده را انجام دهید، هم فضای بیشتری برای چیدمان کمد به وجود آورده‌اید، هم می‌توانید با اهدای آن به فردی که نیازمند است، در کار خیر سهیم شوید.

با خودتان صادق باشید و راحت تصمیم بگیرید. هرچه بیشتر تعلل کنید، کارتان سخت‌تر می‌شود. اگر هنوز نمی‌توانید در مورد لباس‌های تابستانی خود تصمیم درستی داشته باشید، آنها را در جعبه یا چمدان نگه دارید تا شرایط سال آینده، ایده بهتری به شما بدهد.

بیشتر بخوانید: نحوه مرتب کردن کمد لباس ؛ چگونه از شلختگی فرار کنیم.

۲- لباس‌های فصل گذشته را با عشق دسته‌بندی کنید

بیرون آوردن لباس‌های پاییزی از کمد و چیدن کمد با این آیتم‌ها هیجان‌انگیز است. همین مسئله در مورد لباس‌های تابستانی که این زمان قرار است جمع کنید هم صدق می‌کند. پس آنها را با عجله و بدون تا و مرتب کردن در چمدان قرار ندهید. مرتب گذاشتن لباس‌ها زمان چندانی نمی‌گیرد و شاید فکر کنید کار خاصی انجام نداده‌اید. اما در نهایت لباس‌های مرتبی خواهید داشت که با دیدنشان در زمان موعد، برای پوشیدن آنها هیجان‌زده خواهید شد.

یادتان باشد بعد از آنکه کشوی کمدها و طبقه‌بندی کمد دیواری را از پوشاک تابستانی خالی کردید، سطح طبقات را تمیز کنید و اگر لازم است، جاروبرقی بکشید.

چطور کمد مرتبی داشته باشیم؟ ترفندهای مرتب كردن كمد لباس با اهدای پوشاک دست دوم
برای آنکه بدانیم چطور کمد مرتبی داشته باشیم، کافیست وسایل بدون استفاده را اهدا کنیم.

۳- برای نگهداری کفش‌ها به دنبال راه حل کارآمد باشید

مشخص است که حجم کفش‌‌ها و بوت‌ها در پاییز و زمستان افزایش می‌یابد و به همین دلیل نیاز به فضای بیشتری پیدا می‌کنید. قبل از آنکه صندل و کفش‌های تابستانی را جمع کنید، ببینید آیا روش بهتری می‌توان پیدا کرد که برای بوت‌ها جای بیشتری باز شود. اگر عادت دارید همیشه کفش ورزشی بپوشید و تغییر فصل برایتان فرقی نمی‌کند، اصلا همه بوت‌ها را بیرون نیاورید. نهایت یک کفش چرمی ضدآب برای روزهای بارانی و برفی کفایت می‌کند. صادقانه از خودتان بپرسید چند کفش پاییزی واقعا به کارتان می‌آید؟ اگر چکمه‌ها قدیمی شده‌اند، آنها را اهدا کنید.

در نهایت باز هم اگر فضای کافی در چیدمان کمد یا جاکفشی برای کفش‌های پاییزی خود پیدا نکردید، یک سطل حصیری یا سینی در ورودی خانه قرار دهید، تا مکانی برای نگهداری چکمه‌‌ها و بوت‌ها باشد. حتی یک نیمکت راحت در دکوراسیون ورودی، علاوه بر اینکه سطحی برای نشستن و پوشیدن کفش به شما می‌دهد، طبقه‌ای برای نگهداری کفش هم به وجود می‌آورد.

ایده‌های هوشمندانه برای نگهداری کفش‌ها و چکمه‌ها در جاکفشی ورودی خانه
اگر در چیدمان کمد فضای کمی برای بوت‌های زمستانی دارید، آنها را به ورودی خانه منتقل کنید.

۴- چیدمان کمد را شخصی‌سازی کنید

معمولا افراد در چیدمان کمد لباس اشتباهی مرتکب می‌شوند و آن هم مرتب کردن کمد لیاس بر اساس آب و هوا و دسته‌بندی آنها به مواردی از قبیل دستکش، کلاه، شال‌گردن و غیره است. البته این نکته زمانی اشتباه محسوب می‌شود که کمد لباس و وسایل بیش از یک فرد را نگهداری کند. برای چیدمان کمد در این شرایط از باکس و حعبه‌های بدون درب کمک بگیرید و نام صاحب هر جعبه را با برچسب روی آنها بنویسید تا اعضای خانواده به راحتی بتوانند هر وسیله یا لباسی که نیاز دارند را در جعبه خود پیدا کنند. با این روش راحت می‌توانید به‌هم ریختگی کمد را گردن مقصر اصلی آن بیندارید!

بیشتر بخوانید: با اتاق خواب بدون کمد چکار کنم؟

۵- طبقه پتوها را سبک کنید

لحاف، پتو و رواندازهای سنگین‌تر را بیرون بکشید. آنها را بشویید تا به‌عنوان روتختی پاییزی تمیز و آماده باشند. اگر در فصل پاییز از روتشکی‌های پشمی و ضخیم‌تر استفاده می‌کنید، اکنون وقت آن است که آنها را با ملحفه‌های تخی جایگزین کنید یا آنها را در قسمت نزدیک و جلویی قفسه‌های کمد قرار دهید تا با شروع سرما به راحتی در دسترس قرار گیرند. اگر هم پتوهای قدیمی و بدون استفاده در کمد نگهداری می‌کنید،الان بهترین زمان اهدای آنهاست.

برای مرتب کردن و چیدمان کمد، روتشکی و ملحفه‌ها را تا کنید و درون روبالشتی همان ست قرار دهید. با این روش طبقه‌بندی کمد لباستان مرتب‌تر به نظر می‌رسد و همه متعلقات یک ست روتختی در کنار هم حاضر می‌شوند.

راهنمای چیدمان کمد دیواری کوچک برای نگهداری و سر و سامان دادن به رختخواب
در چیدمان کمد دیواری کوچک، باید بیشتر به نوع نظم‌دهی و قرار دادن وسایل دقت کنید.

۶- به دکوراسیون فصلی مخصوص پاییز توجه داشته باشید

حتما آماده‌اید شمع خنک و نارگیلی خود را کنار گذاشته و به جای آن به سراغ رایحه سیب و دارچین و کدو تنبل را جایگزین کنید. اکنون زمان آن است که اکسسوری و وسایل دکوری تابستانی خود را در جعبه‌ای مشخص با برچسب مخصوص قرار دهید و اکسسوری‌های پاییزی را از گنجه بیرون آورید. وسایل تزیینی پاییزی مثل شمع و جاشمعی، کاور کوسن و شال مبل را به سبک پاییزی نونوار کنید و هرآنچه تداعی‌کننده فصل تابستان است را از جلوی دیدتان بردارید.

بیشتر بخوانید: راهنمای آماده‌سازی خانه برای پاییز

۷- به بازی‌ و سرگرمی‌های فصل سرد فکر کنید

از آنجایی که فصل تابستان بیشتر به گشت و گذار و تفریح در فضای باز و بیرون از خانه می‌گذرد، معمولا کمد وسایل بازی تا فصل پاییز فراموش می‌شود. ولی با آمدن فصل سرما زمان آن فرا رسیده است که لباس گرم راحتی بپوشید و به سراغ بازی‌های رومیزی و دسته جمعه خانوادگی بروید و خاطره‌سازی کنید.

پس این بازی‌ها را بیرون بیاورید و در قسمتی از نشیمن قرار دهید که هم در معرض دید نباشد و به‌هم‌ریختگی ایجاد نکند، هم به راحتی در دسترستان باشد. برای این منظور کشوی میز جلومبلی یا باکس‌های حصیری در زیر آن گزینه‌های مناسبی به شمار می‌روند.

بهترین بازی فکری رومیزی برای سرگرمی بزرگسالان و کودکان در فصول سرد سال
بعد از مرتب كردن كمد لباس، وقت تدارک بازی و سرگرمی برای شب‌های طولانی سرد سال است.

۸- در چیدمان کمد از رایحه خوش غافل نشوید

وقتی همه وسایل و لباس‌ها را از کمد خود بیرون آورده اید، پیش از آن‌که لباس‌های پشمی و دیگر اجزا را جایگزین کنید، مرحله خوشبو کردن و رایحه‌درمانی را از یاد نبرید. در فصل سرد، رایحه‌های شیرین و گرم می‌تواند احساس خوشایند بیشتری در حین پوشیدن لباس‌ها به شما منتقل کند. علاوه بر این، اگر عادت دارید روی طبقات یا درون کشوها را با کاور یا کاغذ مخصوص بپوشانید، اکنون به سراغ طرح‌های پاییزی و زمستانی متناسب با فصل بروید.

بیشتر بخوانید: چگونه خانه را خوشبو کنیم؟

۹- وسایل درون کابینت هم باید پاییزی شود

کابینت‌ها در واقع کمدی برای مواد غذایی به شمار می‌روند. این‌طور نیست؟ پس به غیر از چیدمان کمد لباس، برای آماده کردن خانه در فصل پاییز باید به فکر نظم‌دهی و سازماندهی آنها نیز بود. قبل از هر قدمی موجودی مواد غذایی خود را بررسی کنید و اقلامی که بیش از شش ماه تاریخ انقضا دارند و در حال تمام شدن هستند را شارژ کنید. تمام تاریخ انقضای مواد غذایی موجود در کابینت‌ها را چک کنید و ببینید کدام مواد فاسد شده‌اند یا رو به انقضا هستند.

مواد غذایی تاریخ گذشته را دور بریزید و موادی که چیزی تا خراب شدنشان نمانده را در برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی خود بگنجانید. برای این منظور می‌توانید یک باکس مخصوص مواد رو به فساد تهیه کنید.

تکنیک‌های نظم‌دهی و چیدمان کمد و کابینت آشپزخانه کوچک برای فصل پاییز
پیش از رسیدن فصل پاییز، چیدمان کابینت را نونوار و مواد غذایی مورد نیاز را تهیه کنید.

۱۰- با لوازم پخت قدیمی خداحافظی کنید

بسیاری از افراد وعده‌های غذایی تابستانی خود را به صورت آماده و مختصر سرو می‌کنند و به همین دلیل پخت و پز زیادی در تابستان نداشته‌اند. ولی با کاهش درجه حرارت و سرما که مجبور به ماندن در خانه‌های خود می‌شوند، عطر و بوی شیرینی و غذا در خانه‌هایشان به پا می‌شود. پس اکنون فرصت خوبی است که سری به تابه و وسایل آشپزی خود بزنید. اگر لکه‌دار شده یا عمرشان به پایان رسیده، آنها را با مدل‌های جدیدتر جایگزین کنید و مطمئن شوید که بهانه‌ای برای آشپزی نکردن در دستتان نماند! وسایل پخت و پز و تابه‌های اضافی را نیز به جعبه‌های اهدایی اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: روش‌های آسان و کاربردی برای تمیز کردن قابلمه سوخته

سخن پایانی

با شنیدن قدم‌های پاییز، باید میزبان این فصل زیبا باشیم و خانه را برای ورود روزهای نارنجی و سرد آماده کنیم. پس نیاز است برخی وسایل و لباس‌های خود را از کمد بیرون آورده و چیدمان کمد و کابینت را متناسب با نیازهای فصل پاییز و زمستان به‌روزرسانی کنیم. به همین دلیل نکات مهمی که برای طبقه‌بندی کمد دیواری، دکوراسیون پاییزی یا نظم‌دهی کابینت در این فصل نیاز است را به شما یادآور شدیم. امیدواریم روزهای خوشی در انتظارتان باشد.

منبع: familyhandyman

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + پنج =