ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل : انواع و روش‌های ترکیب رنگ

0

ترکیب رنگ ها با هم از جمله فاکتورهایی هستند که به زیبایی منزل شما کمک شایانی می کنند، در این مطلب از استادکار پیشنهاد ها و توصیه هایی برای ترکیب رنگ ها، چه تحت عنوان رنگ اصلی چه به عنوان رنگ فرعی و چاشنی خدمتتان ارائه شده است که امیدواریم مثمر ثمر واقع شود. با ما همراه باشید.

خدمات نقاشی ساختمان در استادکار

نقاشی ساختمان

 • رنگ آمیزی و نقاشی دیوار
 • رنگ آمیزی و نقاشی سقف
 • پتینه کاری دیوار
 • اجرای انواع رنگ‌های روغنی، اکرولیک و پلاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

در مبحث دکوراسیون منزل، رنگی که شما به مقدار بسیار زیاد در دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می دهید، به عنوان رنگ اصلی دکوراسیون به حساب می آید و رنگی  هم که به میزان کمتر در فضای خود استفاده می کنید و در واقع کمتر به چشم می خورد رنگ تابع یا جانبی به شمار می آید. اما باید یادآور شد که تعدادی از رنگ‌ها در طراحی داخلی شما قرار دارند که آنها نه جز رنگ اصلی شما هستند و نه جز رنگ جانبی، ما از انها به عنوان رنگ‌های چاشنی یاد می کنیم.

رنگ چاشنی

نام دیگر رنگ چاشنی ، رنگ برجسته است که به میزان کمتری در منزل از آن استفاده می کنید اما به خاطر تضادی که با رنگ اصلی دارد، خیلی چشم ‌گیر و زیبا جلوه می دهد و دکوراسیون منزل را بسیار تحت تاثیر قرار می‌ دهد. در واقع ترکیب رنگ شیک از جمله فاکتورهایی است که به زیبایی دکوراسیون منزل کمک زیادی می کند. در این مطلب از استاد کار نیز پیشنهادهایی برای ترکیب رنگ های گوناگون، چه تحت عنوان رنگ اصلی چه تحت عنوان  رنگ چاشنی خدمتتان ارائه شده است.

ترکیب رنگ آبی و سبز

قطعا شما می دانید که آبی پررنگ و سبز دو تا ازرنگ هایی هستند که در جوارهم بسیار شیک و زیبا بمی شوند و می توانید به سیوه های مختلفی آنها را مورد استفاده قرار دهید.

ترکیب رنگ آبی و سبز هم ترکیبی جذاب و روشن است. فضاهایی که به راحتی  می توانید این ترکیب رنگ کنید در اتاق کودک، نشیمن و آشپزخانه می باشد. رنگ آبی و سبزی که استفاده می کنید می بایست در کنار هم زیبا باشند و با هم ترکیب خوبی ایجاد کنند. مبحث دیگری که باید به آن خوب دقت کنید انتخاب رنگ دیگر است که با آبی و سبز می توانید استفاده کنید. خب در اینجا پیشنهاد ما به شما رنگ بعدی، رنگ سفید است که بهتر است در چارچوب در و پنجره استفاده کنید  و سبب می شود ویژگی معماری اتاق برجسته تر گردد.

نکته مهم: رنگ آبی و سبزی را برگزینید که با هم هماهنگی خوبی داشته باشند و خیلی در کنار هم شیک به نظر بیایند. از طرفی رنگ دیوارها و مبل ها هم در این انتخاب بسیار مهم است. شما می توانید از رنگ خنثی هم در این بین استفاده نمایید تا طراحی فضای شما بهتر جلوه دهد. قبل از انتخاب این دو رنگ آنها را در کنار هم بگذارید تا مطمئن شوید که به هم می آیند یا خیر.

انتخاب رنگ های خنثی یا رنگ های روشن مانند رنگ زرد یا بنفش اتاق شما را برجسته تر و پر زرق و برق تر نشان می دهد. شما حتی می توانید رنگ پس زمینه خود را خنثی  انتخاب کنید و رنگ مبل ها وسایر  وسایل را آبی و سبز بگیرید.

ترکیب رنگ آبی و بنفش

ترکیب آبی و بنفش هم ترکیب رنگی عالی برای فضای شما به حساب می آید. از این رو رنگ بنفش تیره و آبی فیروزه ای با ترکیبی از رنگ خنثی  زیبایی فضای شما را قطعا دو چندان خواهد کرد. سایه رنگ های پر رنگ و پر نور طراحی اتاق را رنگارنگ نمایش می دهد اما این در حالی است که سایه رنگ های کم نور اتاق شما را مخوف جلوه می دهد. اگر دوست دارید که فضای اتاق شما پرنور باشد باید سایه رنگ های روشن انتخاب کنید.

این ترکیب رنگ (آبی و بنفش) به اتاق شما ظاهری خاص و شیک و هم چنین باطراوت می دهد. اینکه شما کدام را به عنوان رنگ اصلی بر می گزینید بستگی به سلیقه و میل شما دارد. بعد از انتخاب رنگ اصلی و سپس ترکیب آن با رنگ دیگر، بهتر است آن را با رنگ های خنثی یا روشن مانند سبز، زرد یا صورتی ادغام کنید.

نکته:باید بدانید که رنگ های ملایم و خنثی مانند سفید و خاکستری را بهتر است که در پس زمینه قرار دهید و با مبل ها و وسایل آبی و بنفش ترکیب کنید.

ترکیب رنگ آبی و زرد

باید خاطر نشان کرد که  این ترکیب رنگ ، ترکیبی باطراوت است و شما می توانید آن را در دکوراسیون آشپزخانه و اتاق نشیمن انتخاب کنید. این رنگ ها را می توانید با درجات مختلف روشنایی استفاده کنید اما  در هر حالت زیبا هستند. این رنگ ها هر دو پرنور هستند و با دیگر رنگ های پرنور می توانید تناسب خوبی ایجاد کنید. با افزایش و کاهش درجه روشنی رنگ آبی و زرد ترکیب رنگ فوق العاده ای ایجاد می شود. پس می توانید آنها را به صورت کمرنگ یا پررنگ انتخاب کنید یا یکی از آنها را پررنگ و دیگری را کم رنگ انتخاب کنید.

نکته:رنگ هایی مانند خاکستری، سفید و دیگر رنگ های خنثی را می توانید به عنوان تضادی عالی با آبی و زرد ترکیب کنید. رنگ هایی مانند صورتی، سبز و نارنجی به برجسته کردن اتاق کمک می کند. افزودن رنگ های بیشتر اتاق را جذاب تر جلوه می دهد. حتما تست کنید.

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

 • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
 • شستن و تی کشیدن کف
 • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

ترکیب رنگ بنفش و سبز

از دیگر رنگ های ترکیبی که به اتاق شما جلوه خاص می دهد، ترکیب رنگ سبز و بنفش می باشد. این رنگ ها، اتاق شما را رنگارنگ نشان می دهد، می توانید با هردرجه ایاز روشنی از آنها استفاده کنید. این رنگ ها را می توانید هم برای اتاق نشیمن انتخاب نمایید و هم در هر اتاق دیگری که می خواهید روشن و باشد. شما  می توانید یکی از این ها را تیره تر بگیرید.

انتخاب سایه رنگ به اتاق موردنظر بستگی دارد. دقت کنید که اگر اتاق کوچک است، سایه رنگ های روشن انتخاب کنید. شما می توانید رنگ اصلی را کمرنگ تر از رنگ فرعی در نظر بگیرید.

رنگ بعدی که در کنار این ترکیب بی نظیر است، صورتی یا آبی می باشد. استفاده از این رنگ ها به اتاق شما تنوع خاصی می دهد.سعی کنید از بنفش و سبز در رنگ دیوار، کاغذ دیواری و مبلمان استفاده نمایید.

دکوراسیون مشکی

همانطو که می دانید مشکی رنگی خنثی به حساب می آید که بسیار شیک و زیبا نیز می باشد. مشکی را می توانید در  کنار رنگ هایی بگذارید  که می دانید تضادهای خاصی ایجاد می کند. دیوارها و مبل ها از جمله وسایلی هستند که می توانید مشکی انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مشکی شاید فضای اتاق شما را کوچک تر جلوه دهد اما این رنگ رنگی هم شیک و هم خاص به نظر می رسد و می توانید اکثر رنگ ها آن را ترکیب نمایید. بهتر است از رنگ مشکی برای اتاق های جادار و بزرگ استفاده کنید، زیرا این رنگ اتاق شما را کوچک و فشرده جلوه می دهد.

دیوارها: دیوار مشکی سبب می شود که اتاق کوچک و فشرده حس شود. اگر دوست ندارید که دیوار مشکی داشته باشید این رنگ را در مبل و فرش استفاده کنید و رنگ خنثی و ملایم با آن ترکیب کنید.

مبلمان: مبلمان مشکی خیلی زیبا به نطر می رسد و در جوار دیوار کمرنگ توجه خاصی ایجاد می کند. باید دقت داشته باشید که چوب به دکوراسیون گرما داده و فلز باعث ایجاد درخشندگی می شود.

سایر رنگ ها: مشکی با بیشتر رنگ های تیره و روشن هارمونی خوبی ایجاد می کند و ترکیب آن با رنگ های گوناگون قطعا خوب خواهد شد.

دکوراسیون قهوه ای

باید بدانید که رنگ هایی مانند قهوه ای روشن، قهوه ای تیره و قهوه ای متوسط بهترین رنگها هستند که در دکوراسیون خانه انتخاب می شوند و درکناررنگ هایی مانند کرم، قرمز یا زرد ترکیبی خارق العاده ایجاد می کنند. برای اتاق نشیمن، آشپزخانه یا فضای کار خود می توانید کاغذرنگی یا وسایل قهوه ای انتخاب کنید. رنگ هایی که با قهوه ای هستند عبارت اند از: مشکی، کرم، زرد، نارنجی، قرمز، خاکستری، سبز و آبی.

انتخاب سایه رنگ: سایه رنگی برگزینید که هم شیک است و هم به کار جلوه خاصی می دهد. سایه رنگی روشن تر اتاق را پرنور و بزرگ جلوه می دهد و سایه رنگ تیره اتاق را لوکس و کمی مرموز می کند.

رنگ فرعی: رنگ فرعی شما باید با قهوه ای هارمونی خوبی ایجاد کند یا با آن در تضاد باشد. مثلاً رنگ کرم یا زرد با قهوه ای تیره تضاد خوبی دارد. اما رنگ طلایی یا مسی با قهوه ای همخوانی و تناسب دارد.

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

 • نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان
 • نقاشی نمای سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و...
 • نقاشی نما ساختمان با داربست و بدون داربست
 • رنگ آمیزی نما با رنگ های پایه آب و پایه حلال
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 7 =