نظافت روزانه منزل در ۱۵ دقیقه و راهنمای کامل انجام آن

0

اگر شاغل هستید و بعدازظهرها خسته و کوفته از سرکار به منزل برمی گردید، قطعا نظافت روزانه منزل برای شما کار خیلی سختی خواهد بود. یک راهکار ایده آل برای خانمهای پرمشغله این است که هر روز وقت کمی را به نظافت خانه اختصاص دهند تا بدین ترتیب بتوانند همیشه خانه ای تمیز داشته باشند.

برای این کار می توانید هر روز را به نظافت یک بخش از منزل اختصاص دهید و با صرف ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان در طول روز ، یک بخش را از خانه تمیز کنید. اینگونه همیشه خانه شما مرتب خواهد بود و لازم هم نیست که یک روز کامل را برای نظافت منزل اختصاص دهید.

برنامه نظافت روزانه منزل

این برنامه برای نظافت روزانه منزل یک برنامه پیشنهادی است و شما با درنظر داشتن روزهای پرکارتر و روزهایی که کارهایتان سبک تر است، می توانید برنامه را برطبق روتین زندگی شخصی تان جابه جا کنید؛ هدف کلی از ارائه چنین برنامه ای این است که هرروز زمانی کوتاه را برای نظافت یک بخش از منزل اختصاص دهید:

دوشنبه

روز دوشنبه را به جارو برقی کشیدن تمام خانه اختصاص دهید. تک تک اتاقها را جارو برقی بکشید. در صورت لزوم کانال کولر و لابه لای پره های شوفاژ، پرده ها و لبه پنجره ها را جارو برقی بکشید. آشپزخانه، هال و سالن پذیرایی را فراموش نکنید. در حالت معمول، جاروبرقی کشیدن تمام منزل بین ۲۰ تا ۲۵ دقیقه زمان خواهد برد.

"جاروبرقی

سه شنبه

در برنامه نظافت روزانه منزل، سه شنبه ها را روز گردگیری بنامید. گردگیری میزها، میزهای عسلی، دراورها و میز تلویزیون معمولا ۱۵ دقیقه بیشتر زمان نیاز نخواهد داشت. هر دو هفته یک بار، اگر لازم دیدید، صندلی ها و مبل ها و دکورهای منزل را یک دستمال هم بکشید.

گردگیری کردن منزل
گردگیری کردن منزل

چهارشنبه

چهارشنبه ها روز تی کشیدن خانه در برنامه نظافت روزانه منزل است. بعد از جارو کشیدن و گردگیری کردن خانه نسبتا تمیز است و آماده است تا مرحله تی کشی را انجام دهید. تی کشیدن خانه هم بیشتر از ۲۰ دقیقه از وقت شما را نخواهد گرفت.

تی کشیدن کف منزل
تی کشیدن کف منزل

پنجشنبه

روز پنجشنبه، روز نظافت سرویس بهداشتی است؛ توالت ها را بشوئید، کمدهای داخل حمام و توالت را مرتب کنید، آئینه ها، شیرها، سینک روشویی، وان حمام و کف سرویس بهداشتی را نظافت کنید. این کارها هم بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت.

نظافت سرویس بهداشتی
نظافت سرویس بهداشتی

جمعه

در برنامه نظافت روزانه منزل، جمعه ها را به تمیز کردن آشپزخانه اختصاص دهید. کف آشپزخانه را تی بکشید و روی کابینت ها را تمیز کنید. هر چند هفته یک بار، موادغذایی داخل یخچال را بیرون آورده و یخچال را تمیز کنید. روی اجاق گاز را کاملا تمیز کنید. ماشین ظرفشویی را ضدعفونی کنید. هر چند وقت یکبار به سراغ تمیز کردن داخل فر و مایکروفر هم بروید.

نظافت آشپزخانه
نظافت آشپزخانه

شنبه

می توانید در روز شنبه کارهای عقب افتاده نظافت روزانه منزل را انجام دهید؛ در عین حال می توانید لباس های کثیف را در ماشین لباسشویی ریخته و لباس های تمیز را جابه جا کنید.

شستن لباسها با ماشین لباسشویی
شستن لباسها با ماشین لباسشویی

یکشنبه

اگر طبق برنامه نظافت روزانه منزل پیش رفته باشید، می توانید روز یکشنبه را به استراحت بپردازید یا مشغول انجام کارهای عقب افتاده شوید. در غیر این صورت هم می توانید مشغول کارهایی که از قبل مدنظر داشتید و در این برنامه گنجانده نشده اند، بشوید. کارهایی مثل مرتب کردن کتابخانه، ویترین منزل، خالی کردن سطل زباله های اتاق ها، عوض کردن ملافه تختخوابها، مرتب کردن تراس منزل و…

تمیز کردن بالکن منزل
تمیز کردن بالکن منزل

سخن آخر

برای آنکه هر روز برای جمع کردن وسایل نظافتی وقتتان تلف نشود، بهترین کار این است که یک سبد کوچک برداشته و وسایل مرتبط با نظافت، از شیشه شور تا دستمال کهنه و… را در آن قرار دهید.

اگر بتوانید زندگی روزمره تان را با این برنامه، یا برنامه ای مشابه با این تنظیم کنید، نظافت روزانه منزل برای شما ساده و دلنشین تر می شود و می توانید مطمئن باشید که خانه شما همیشه تمیز و مرتب خواهد بود. اگر پیشنهاداتی در این زمینه دارید، خوشحال می شویم که نظرتان را با ما در جریان بگذارید.

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

  • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
  • شستن و تی کشیدن کف
  • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
  • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =