چگونه دکوراسیون نشیمن باریک را به بهترین نحو چیدمان کنیم؟

0

اگر اتاق نشیمن شما مانند یک راهرو طولانی به نظر می‌رسد و این احساس را منتقل می‌کند که در یک سالن بولینگ هستید، می‌توانید از چند ترفند هوشمندانه برای باز کردن فضا استفاده کنید. ممکن است وسوسه شوید برای باز کردن فضای اتاق نشیمن باریک، مبلمان را به دیوارها بچسبانید. اما این روش فقط شکل فضا را برجسته می‌کند و باعث می‌شود طولانی‌تر و باریک‌تر به نظر برسد. با کمک این مطلب از استادکار با اجرای ایده‌هایی برای دستکاری و چیدمان فضا، دید تونلی را در خانه خود به حداقل برسانید.

ایده‌های دکوراسیون نشیمن باریک

یک راهروی مستقیم ایجاد کنید

ایجاد مسیر برای تردد افراد در اتاق نشیمن باریک دشوار است. ولی با تغییر چیدمان خود به جای ایجاد یک مسیر تردد نامناسب در وسط مبلمان، فضایی دنج ایجاد خواهید کرد. به عنوان مثال کاناپه را به دیوار نزدیک کنید و صندلی‌های رو‌به‌روی کاناپه را به هم بچسبانید. با این راهکار شخص برای تردد مسیر مشخصی دارد و دیگر نیاز نیست به‌صورت اریب از بین مبلمان عبور کند.

ترفندهای جالب چیدمان نشیمن باریک با ایجاد فضای مشخص برای تردد افراد
با ایجاد فضای مشخص برای تردد افراد و چیدمان منظم مبلمان، چیدمان نشیمن باریک نیز دلنشین خواهد شد.

از دیوارها بهترین استفاده را داشته باشید

با استفاده حداکثری از دیوارها و نصب قفسه‌هایی با ستون‌های کمتر، به‌راحتی می‌توان خطای دید ایجاد کرد. پرده‌های بلند، قفسه کتاب، تابلو، قاب عکس‌، آینه گرد و سایر اشیای دکوراتیو، فضای باریک و بلند نشیمن را می‌شکند. استفاده بهینه از دیوارها و ایجاد خطای دید، نمایی متعادل به فضا می‌دهد.

چگونه اتاق نشیمن باریک و نقلی را بزرگتر نشان دهیم؟
با ایجاد چیدمان‌های هنری و نصب پرده‌هایی که ارتفاع آنها از کف تا سقف می‌رسد، خطای دید ایجاد کرده و ذهن مخاطب را منحرف کنید.

بیشتر بخوانید: روش نصب تابلو بدون آسیب به دیوار، مگه ممکنه!

فضاهای مجزا خلق کنید

با چیدمان دوبخشی در اتاق نشیمن باریک، می‌توانید نهایت استفاده از فضا را داشته باشید. ضمن اینکه دیگر باریک بودن اتاق به چشم نمی‌آید. برای انجام این ترفند بصری باید از هر دو دیوار بلند اتاق، برای چیدمان مبلمان خود و تقسیم فضا به دو منطقه جداگانه استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از یک کاناپه به‌عنوان جداکننده استفاده کرده و فضا را به دو بخش تقسیم کنید. در قسمتی از اتاق، فضای نشستن مقابل تلویزیون یا شومینه ایجاد کرده و در طرف دیگر میز کارتان را قرار دهید.

نکات مهم چیدمان و انتخاب دکوراسیون نشیمن باریک و کم‌عرض
با ایجاد فضای دوبخشی در نشیمن دراز و باریک، نمای تونلی اتاق ار بین رفته و محیطی دنج و صمیمی خواهید داشت.

مبلمان را از دیوارها دور کنید

مبلمانی که در نشیمن باریک و دراز به دیوارها چسبیده‌اند، بر طول فضا تأکید می‌کنند. مبلمان خود را با فاصله از دیوارها بچینید. اگر مبلمان شما فقط چند سانتی‌متر از دیوارها فاصله داشته باشد، نشیمنی دنج با دو راهروی باریک در دو طرف اتاق خواهید داشت.

نحوه چیدن مبلمان و دکوراسیون نشیمن دراز و باریک در آپارتمان کوچک و نقلی
اگر بخشی از نشیمن شما در مسیر تردد افراد قرار دارد، مبلمان را با فاصله از دیوار بچینید تا مانع از ایجاد مزاحمت در مسیر شوید.

خوب است بخوانید: با 15 ترکیب چیدمان مبلمان منزل، نشیمن خود را جذاب کنید

از وسایل گرد برای چیدمان نشیمن باریک استفاده کنید

از وسایل گرد برای چیدمان نشیمن باریک و دراز استفاده کنید تا حس باریک بودن فضا کم شد. وسایل گردی مانند میز عسلی، ساعت، گلدان، آباژور و آینه که اشکال دایره‌ای دارند، برای چیدمان اتاق نشیمن باریک به شما کمک می‌کنند.

استفاده از فرش و مبلمان گرد در چیدمان نشیمن باریک و دراز
در کنار مبلمان گرد، اثاث یا لوازم داخلی با طرح‌های دایره‌ای مانند فرش‌های گرد نیز خطای دید ایجاد می‌کنند و از باریکی فضا می‌کاهند.

یک ناحیه L یا U شکل برای نشستن ایجاد کنید

یکی از مشکلات نشیمن باریک و دراز این است که نمی‌توان در آن از مبلمان و وسایل حجیم استفاده کرد. استفاده از مبلمان حجیم فضا را تنگ‌تر می‌کند. بهترین مبلمان برای چیدمان نشیمن باریک و فضاهای مستطیلی، مدل ال یا نیم ست هستند.

چیدمان وسایل و مبل ال در دکوراسیون نشیمن باریک و دراز
در صورتی‌که نشیمن شما کوچک و باریک باشد، باید از وسایل و تزیینات کمتری برای چیدمان آن استفاده کنید.

همینطور بخوانید: چگونه دکوراسیون اتاق نشیمن را خانوادگی‌تر کنیم

سخن پایانی

وجود نشیمن باریک و دراز موردپسند هیچ‌کس نیست. هر چه‌قدر این فضا باریک‌تر باشد، ما بیشتر حس می‌کنیم که درون یک راهرو یا محیط بسته و تنگ قرار داریم. اگر در چنین فضایی زندگی می‌کنید، کافیست ترفندهایی را که در این مطلب به آن اشاره کردیم انجام داده و تغییرات مطلوبی در فضای اطراف‌تان ایجاد کنید.

منبع: thespruce

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − ده =