بایدها و نبایدهای نصب آینه در دکوراسیون خانه

0

آینه‌ها ترکیب کاملی از سبک و ظاهر خانه را نشان می‌دهند. نصب آینه در جلوه‌های ظاهری خانه شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت، به‌خصوص در مکان‌هایی مانند جلوی درب ورودی استفاده از آینه ضروری است. اما آیا به مزیت‌های دیگر استفاده از آینه در دکوراسیون خانه فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید با آینه‌کاری می‌توانید فضاهای کوچک را بزرگ‌تر نشان دهید؟ حتی استفاده از آینه در یک اتاق تاریک به روشن‌تر شدن فضا نیز کمک می‌کند. بله آینه به این اندازه در دکوراسیون خانه شما تاثیر خواهد داشت.

احتمالا در مورد بهترین محل نصب آینه‌های دکوراتور در خانه خود کنجکاو هستید. ما به شما بهترین مکان‌ها برای نصب را همراه با نبایدهای آن می‌گوییم.

پیش از نصب آینه به این نکات توجه کنید

اگر به دنبال زیبایی با کمک آینه‌های دکوراتیو در خانه هستید، پیش از هر چیز باید از چند نکته آگاه شوید. در ادامه این نکات را با شما در میان می‌گذاریم:

روشنایی را در نظر بگیرید

به گفته طراحان حرفه‌ای، این نورپردازی فضای شما است که محل نصب دقیق آینه را مشخص می‌کند. حتی برخی از دکوراتورها بر این باور هستند که تنها موقعیت نصب اهمیت ندارد، این نور اطراف آینه است که باید مورد توجه قرار بگیرد. آن‌ها معتقدند برای فردی که می‌خواهد جزئیات را واقعی ببیند، نور طبیعی ضروری است. بنابراین بهترین موقعیت مکانی جهت نصب آینه در مجاورت پنجره است!

بیشتر بخوانید: چطور خانه را به سبک نئوکلاسیک چیدمان کنیم؟

نکات مهم نصب آینه در پذیرایی و نشیمن برای بزرگ نشان دادن فضای خانه
در نصب آینه به روشنایی اتاق نیز باید توجه داشته باشید.

آینه باید فضای کافی داشته باشد

گاهی اگر فضای کافی برای آینه‌های تمام قد وجود نداشته باشد، تنها کافیست آینه را روی دیوار نصب کنید. البته باید این مورد را نیز در نظر داشته باشید که تمام آینه‌ها برای نصب روی دیوار مناسب نیستند. در پشت برخی از آینه‌ها هیچ گیره‌ای برای نصب روی دیوار وجود ندارد. همین امر سبب می‌شود که با نصب آینه روی دیوار آن را خراب کنید.

 آویزان کردن ایمن آینه‌ها

برای این‌که آینه مورد نظر خود را روی دیوار نصب کنید، به سیم کابل و میخ نیاز دارید. البته باید توجه داشته باشید که قلاب مخصوص این کار پشت آینه نصب شده باشد. در غیر این صورت امکان نصب آینه روی دیوار برای شما ممکن نخواهد بود.

آینه را کجا نصب کنید؟

یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های تمام کسانی که به دنبال استفاده از آینه‌های دکوراتیو در خانه هستند، محل نصب آن‌ها است. اگر می‌خواهید طبق اصول معماری دکوراسیون منزل خود را بچینید، بهتر است از محل نصب آینه دکوراتیو با توجه به اصول معماری آگاه باشید. در ادامه بهترین مکان‌های قرارگیری آینه را پیشنهاد می‌کنیم.

ورودی خانه

هنگام ورود مهمان به منزلتان اولین مکانی که مشاهده می‌کنند، ورودی خانه است. بنابراین این فضا باید به اندازه کافی جذاب باشد. قرار دادن مستقیم آینه‌ بالای میز کنسول جلوه‌ای بی‌نظیر به ورودی خانه شما می‌بخشد.

اما وجود آینه در این مکان تنها به منظور افزودن زیبایی به خانه نیست، قطعا آینه در این مکان یک گزینه کاربردی به حساب می‌آید. وجود آینه این امکان را در اختیار شما و مهمانانتان می‌گذارد که قبل از خروج از خانه آخرین نگاه را به خود بیندازید و از زیبایی خود مطمئن شوید. استفاده از آینه در ورودی در بزرگتر و روشن‌تر نشان دادن فضا نیز نقش مثبتی دارد.

بیشتر بخوانید: چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

چگونگی مکان‌یابی نصب آینه روی دیوار راهروی ورودی منزل
ورودی خانه یکی از محبوب‌ترین فضاها به منظور نصب آینه است.

نصب آینه در پذیرایی

استراحت در اتاق نشیمن در یک بعد از ظهر زیبا، قطعا در روح و آرامش شما تاثیر زیادی می‌گذارد. اما برای این‌که لذت استراحت خود را دوچندان کنید، آینه گزینه بسیار خوبی به شمار می‌آید. تعجب نکنید! با نصب آینه روی دیوار مقابل پنجره از نور بعدازظهر نهایت استفاده را خواهید برد. استفاده از آینه نه‌تنها در اتاق نشیمن، بلکه در اتاق خواب نیز نیروی تازه‌ای به جان شما می‌دهد. تنها کافیست آینه را مجاور یا روبه‌روی پنجره قرار دهید.

دکوراسیون ناهارخوری با آینه

یکی از محبوب‌ترین محل نصب آینه دکوراتیو در خانه، ذکوراسیون ناهارخوری است، به‌خصوص اگر لوستر زیبایی نیز در این فضا وجود داشته باشد. در این صورت انعکاس نور فضایی فوق‌العاده زیبا ایجاد خواهد کرد. البته باید در نظر داشته باشید که روشنایی لوستر در این فضا به اندازه‌ای نباشد که بازتاب آن چشمان شما را اذیت کند.

بهترین محل نصب آینه دکوراتیو در دکوراسیون ناهارخوری و پذیرایی مدرن
با نصب آینه در فضای ناهارخوری جلوه‌ای زیبا به خانه خود ببخشید.

نصب آینه روی دیوار فضاهای مختلف

حتی اگر محل نصب آینه را نیز مشخص کرده باشید، چالش‌های جدیدی پیش رویتان قرار دارد. به عنوان مثال، باید برای نصب کردن آینه در برخی از مکان‌های خاص به نکات ریز و مهمی توجه داشته باشید که در ادامه برخی از این نکات را با شما در میان می‌گذاریم.

بالای شومینه

اگر در خانه شومینه دارید، حتما به فکر تزیین دیوار بالای آن افتاده‌اید، ما نصب آینه روی دیوار بالای شومینه را پیشنهاد می‌کنیم. بهترین موقعیت 10 الی 12 سانتی‌متر بالای شومینه است. البته معماران، ضخامت قاب را نیز برای پیدا کردن بهترین موقعیت در نظر می‌گیرند. از این‌رو اگر ضخامت قاب آینه زیاد باشد، بهترین راه این است که کمی بالاتر از آنچه گفته شد، آینه را نصب کنید. به این ترتیب سایه حاصل از آینه بر جلوه دکوراسیون خانه شما تاثیر زیادی نمی‌گذارد.

نحوه نصب آینه فانتزی برای تزئین دیوار بالای شومینه به سبک کلاسیک
با نصب آینه دیوار بالای شومینه خانه را زیبا کنید.

حمام

اکثر آینه‌هایی که بالای روشویی حمام و روی دیوار نصب شده‌اند، بدون قاب هستند. معمولا این آینه‌ها با چسب به دیوار نصب می‌شوند. اگرچه این آینه‌ها زیبایی خاص خود را دارند، اما باید بدانید که وجود یک قاب دور این آینه‌ها تا حدود زیادی در جلوه آن‌ها تاثیر می‌گذارد. البته بهتر است علاوه بر زیبایی به گزینه دیگری نیز توجه کنید. شکستن آینه‌های بدون قاب محتمل‌تر از آینه‌های قاب‌داری است که با میخ به دیوار نصب شده‌اند. بنابراین اگر به دنبال زیبایی‌ همراه با ایمنی بیشتر هستید، آینه‌های قاب‌دار گزینه‌های بهتری به شمار می‌آیند.

بیشتر بخوانید: محل قرارگیری آینه در فنگ شویی

نصب آینه روی دیوارهای سخت

گاهی دیوارهای سخت نصب آینه را به کاری دشوار تبدیل می‌کنند. در این صورت حتما در مراحل نصب با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوید. اما باید بدانید که با در دست داشتن ابزار مناسب، این مراحل را به آسانی پشت سر خواهید گذاشت. تنها کافیست مطمئن شوید که مته دریل شما مخصوص دیوار بتنی یا کاشی است. در نهایت متوجه می‌شوید که مراحل نصب آن‌چنان که فکر می‌کرده‌اید، سخت نبوده است.

درب

حتما تا به حال به نصب آینه قدی روی دیوار فکر کرده‌اید، ولی ما پیشنهاد هیجان‌انگیزتری برایتان داریم: آینه قدی روی درب. البته پیش از هرچیز لازم است از محکم بودن درب مورد نظر خود مطمئن شوید. برای این منظور باید آینه را به گونه‌ای روی درب قرار دهید که تا حد ممکن تمام درب را اشغال کند. سپس به کمک گیره‌های آینه، آن را روی درب مورد نظر نصب کنید. به این منظور باید ابزارهای درست را به کار گیرید.

ایده‌های خلاقانه برای نصب آینه قدی روی دیوار و درب کمد لباس
با نصب آینه قدی روی درب کمد فضای بیشتری در اتاق خواهید داشت.

نکات مهم برای نصب آینه

اگر به دنبال زیبایی منحصربه فردی در خانه خود هستید، آینه گزینه ایده‌آلی برای شما خواهد بود. البته تا زمانی که تمام اصول معماری را رعایت کرده باشید. در غیر این صورت آن جلوه زیبایی که انتظارش را داشتید، در خانه خود پیدا نخواهید کرد. بیایید نگاهی به برخی از نکات جامانده و چند ترفند ساده و مهم در مورد آینه‌ها بیندازیم.

به سبک دکوراسیون خود پایبند باشید

اگر در نصب آینه روی دیوار به سبک دکوراسیون خانه خود توجه نداشته باشید، به‌طورحتم هیچ نقش مثبتی در زیبایی ظاهری خانه خود نخواهید داشت. به عنوان مثال اگر خانه خود را به سبک مدرن چیده‌اید، به هیچ عنوان سراغ قاب‌های چوبی روستیک نروید. قاب‌های فلزی انتخاب مناسب‌تری برای خانه شما به حساب می‌آیند.

مجموعه‌ای از آینه‌ها زیبایی بیشتری دارند

تابه‌حال به چند آینه کوچک به جای یک آینه بزرگ فکر کرده‌اید؟ به‌طورحتم نصب مجموعه‌ای از آینه‌ها روی دیوار، فضای خانه شما را تا حدود زیادی متفاوت خواهد کرد. اما باید در نظر داشته باشید که نحوه نصب آینه فانتزی روی دیوار در زیبایی آن بسیار مهم است. اگر آینه‌ها را با تناسب خاص و درستی روی دیوار نصب کنید، جلوه هنری که دنبالش هستید را خلق خواهید کرد.

بهترین محل نصب آینه دکوراتیو برای آینه‌کاری دیوار پذیرایی و نشیمن مدرن
با نصب آینه‌های دکوراتور زیبایی خانه خود را دوچندان کنید.

کدام اتاق، کدام آینه؟

برای انتخاب آینه مناسب باید به ابعاد فضای خود توجه داشته باشید. اگر سقف اتاق شما بلند است، آینه‌های عمودی گزینه بهتری به شمار می‌آیند. اما اگر دیوار اتاق شما بزرگ و طولانی باشد، بهتر است از آینه‌های افقی در آن استفاده کنید.

پیش از نصب دوباره فکر کنید!

یکی از نکاتی که باید در نصب آینه به آن توجه داشته باشید، ایمن بودن محل نصب است. به عنوان مثال قرارگیری آینه روی درب‌هایی که زیاد باز و بسته می‌شوند، خطرناک است. مکان خطرناک دیگری که نباید امتحان کنید، بالای تخت شماست. البته اگر در این مورد اصرار دارید، توصیه می‌کنیم از متخصص نصب شیشه و آینه در استادکار کمک بگیرید. افراد حرفه‌ای کمکتان می‌کنند تا با خیالی آسوده این کار را انجام دهید.

یک حرکت جسورانه مستلزم اجرای جسورانه است

این روزها دکوراتورها به روش‌های مختلف، از جلوه و زیبایی‌های بی‌نظیر آینه‌ها استفاده می‌کنند. گاهی حتی با نصب یک آینه روی آینه دیگر فضا را متفاوت‌تر از آن چیزی که می‌خواهید، می‌کنند.

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

سخن پایانی

چنانچه به دنبال تغییر دکوراسیون خانه خود و استفاده از آینه در آن هستید، بهترین تصمیم را گرفته‌اید. البته باید بدانید که نصب آینه در هر مکان و به هر شکلی به زیبایی خانه شما کمک نخواهد کرد. بایدها و نبایدهای زیادی در استفاده از آینه‌های دکوراتیو در خانه وجود دارد که در این مطلب تمام آن‌ها را با شما در میان گذاشتیم.

حال نوبت شماست که با کمک این نکات بهترین مکان را برای استفاده از زیبایی‌های آینه در منزل خود انتخاب کنید. در نهایت نیز می‌توانید برای آینه‌کاری دیوار و سقف، دورتراشی و برش آینه از سرویس شیشه‌بری استادکار کمک بگیرید. برای اطلاع از قیمت نصب آینه دکوراتیو با استادکار در تماس باشید، ما به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

منبع: Elledecor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =