آیا دکوراسیون آنتیک روستیک فقط در روستا استفاده می‌شود؟

0

سبک روستیک یکی از پر طرفدارترین سبک‌های دکوراسیون در معماری است که امروزه در بسیاری از خانه‌ها به چشم می‌خورد. دکوراسیون آنتیک روستیک از دل طبیعت الگو گرفته شده و برای خانه‌ها جوی صمیمی، آرامبخش و دلپذیر ایجاد می‌کند. پس اگر به دنبال تغییر دکوراسیون خانه خود هستید با استادکار همراه شوید تا با دکوراسیون آنتیک روستیک آشنا شوید.

سبک روستیک چیست؟

کلمه روستیک به معنای روستایی است. اگر تاکنون سری به خانه‌های روستایی زده باشید قطعا با این سبک آشنا خواهید بود. امروزه بسیاری از طراحان داخلی از سبک روستیک برای دکوراسیون استفاده می‌کنند و با الهام گرفتن از خانه‌های روستایی و متریال‌ها و وسایلی که آن‌ها استفاده می‌کنند، سعی می‌کنند آرامش طبیعت را در فضای خانه‌ها شهری نیز ایجاد کنند.

امروزه دکوراسیون آنتیک روستیک به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم شده است که هر دو آن طرفداران بسیار زیادی دارند. در ادامه می‌خواهیم شما را با عناصر اصلی که در این سبک استفاده می‌شود آشنا کنیم:

استفاده از چوب در دکوراسیون آنتیک روستیک

یکی از متریال‌های بسیار مهم که در سبک روستیک به کار می‌رود، چوب است. چوب جز دسته متریال‌هایی است که به وفور در طبیعت مشاهده می‌شود و حضور آن در خانه سبب می‌شود تا گرما و صمیمیت زیادی در فضا ایجاد شود. استفاده از درهای چوبی، سقف‌هایی با تیغه‌های شیب‌دار چوبی، میز و صندلی‌های چوبی در دکوراسیون آنتیک روستیک سنتی به صورت قابل توجهی دیده می‌شود.

استفاده از چوب در دکوراسیون آنتیک روستیک
در دکوراسیون آنتیک روستیک سنتی استفاده از الوارهای چوبی برای سقف مرسوم است

و اما در سبکی مدرن از دکوراسیون آنتیک روستیک که امروزه در بسیاری از خانه‌ها اجرا می‌شود، استفاده از انواع پنل‌های چوبی دیواری و انواع کفپوش و پارکت برای کف است. علاوه بر این در بسیاری از خانه‌ها از ستون‌های چوبی نیز استفاده می‌شود که زیبایی خاصی به فضای داخلی می‌بخشد.

استفاده از چوب در دکوراسیون آنتیک روستیک
ترکیب پنل چوبی به عنوان دیوارپوش و ترکیب آن با پارکت با دو رنگ متضاد و فضای خاصی از دکوراسیون آنتیک روستیک مدرن را ایجاد می‌کند

برای ایجاد یک دکوراسیون شیک چوبی می‌توانید نگاهی به مطلب ایده‌های ناب برای ایجاد دکوراسیون چوبی شیک نیز بی‌اندازید!

نجاری و تعمیرات چوب

نجاری و تعمیرات چوب

 • تمامی خدمات نجاری و ساخت سازه های چوبی
 • طراحی ساخت و نصب سرویس های چوبی
 • طراحی و ساخت کمد دیواری، سرویس خواب، بوفه، دراور، ویترین، میز، صندلی
 • تعمیر و نصب انواع مصنوعات چوبی
دریافت این خدمت از استادکار

استفاده از سنگ در دکوراسیون آنتیک روستیک

اگر می‌خواهید از سبک روستیک برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید بایستی بسیاری از عناصر طبیعت را وارد خانه کنید. یکی دیگر از متریال‌هایی که در دکوراسیون آنتیک روستیک به چشم می‌خورد، سنگ است. سنگ‌ها انواع مختلفی دارند، برخی از آن‌ها به صورت خام و طبیعی در دکوراسیون استفاده می‌شوند و برخی دیگر به صورت تراش خورده و رنگ شده به کار می‌روند. استفاده از انواع دیوارها و ستون‌های سنگی، دیزاین دیوار شومینه با سنگ، استفاده از سینک‌های سنگی در دکوراسیون آنتیک روستیک سنتی کاربرد زیادی دارد.

استفاده از سنگ در دکوراسیون آنتیک روستیک
استفاده از سنگ خام و ناهمگون به عنوان متریال اصلی در سبک روستیک سنتی استفاده می‌شود

از متریال سنگ در دکوراسیون آنتیک روستیک مدرن نیز به صورت دیوارپوش‌های سنگی برای دیزاین دیوارهای خاص خانه، به صورت سنگ‌ کانتر و یا دیوارپوش شومینه نیز استفاده می‌شود. از آن‌جا که سنگ جز عناصر سرد است کاربرد آن در فضای گرم شومینه باعث می‌شود تلفیقی زیبا و دلنشین برای خانه ایجاد کند.

استفاده از سنگ در دکوراسیون آنتیک روستیک
استفاده از شومینه سنگی یک ایده ناب برای دکوراسیون آنتیک روستیک است

اگر به دنبال سنگی مناسب به عنوان کفپوش هستید می‌توانید اطلاعات جامعی را در مطلب انتخاب سنگ مناسب کف ساختمان نیز به دست آورید!

استفاده از رنگ‌های طبیعی در دکوراسیون آنتیک روستیک

جال است بدانید در دکوراسیون آنتیک روستیک، رنگ‌های طبیعی نیز کاربرد بسیاری دارند. رنگ‌های طبیعی شامل رنگ‌های سفید، سبز، قهوه‌ای، آبی و هر رنگ دیگری که در طبیعت به چشم می‌خورد، می‌باشد. رنگ‌ها روح را به فضای خانه می‌بخشند پس بهتر است در گوشه کنار خانه به عنوان رنگ دیوار یا هر وسیله‌ای که در چیدمان منزل استفاده می‌شود، دیده شود.

استفاده از رنگ‌های طبیعی در دکوراسیون آنتیک روستیک
هارمونی رنگ در دکوراسیون داخلی نظم و هماهنگی را ایجاد می‌کند، اهمیت آن را دست کم نگیرید

با مطالعه مطلب اصول هارمونی رنگ برای خانه، بهترین رنگ‌آمیزی را برای دیوارهای خانه خود انتخاب کنید!

دکوراسیون آنتیک روستیک در مکان های عمومی

این روزها مشغله‌های فکری و کاری کمتر اجازه می‌دهد انسان اوقات فراغت خود را در دل طبیعت بگذارند به همین خاطر بسیاری از طراحان داخلی از دکوراسیون آنتیک روستیک در محیط‌های عمومی مانند کافی شاپ، رستوران و …. استفاده می‌کنند. برای دکوراسیون به سبک روستیک معمولا از پنل‌های چوبی، صندلی و نیمکت‌های چوبی، تلفیقی از چوب و سنگ در نمای ساختمان و یا وسایل دکوری طبیعی استفاده می‌شود تا احساس آرامش طبیعت را به افراد منتقل کنند.

دکوراسیون آنتیک روستیک در مکان عمومی
استفاده از عناصر چوبی در دکوراسیون کافی شاپ و رستوران می‌تواند تداعی سبک روستیک باشد

چگونه دکوراسیون آنتیک روستیک ایجاد کنیم؟

اگر می‌خواهید خانه‌ای به زیبایی طبیعت داشته باشید و نهایت آرامش را در خانه خود احساس کنید، می‌توانید با استفاده از متریال‌ها و وسایل مختلف سبک روستیک را در خانه خود ایجاد کنید. برای ایجاد دکوراسیون آنتیک روستیک در منزل خود به نکات زیر توجه کنید:

 • از ترکیب چوب و سنگ در دکوراسیون استفاده کنید

یکی از بهترین ترکیب‌هایی که می‌توانید برای دکوراسیون آنتیک روستیک در منزل ایجاد کنید، تلفیق سنگ و چوب است. ترکیب سنگ و چوب در کنار هم هارمونی بسیار زیبایی دارد. علاوه بر این می‌توانید از انواع کاشی‌های سفالی، میز و صندلی چوبی و لوازم دکوری طبیعی نیز استفاده کنید تا زیبایی خانه شما دو چندان شود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با طراحی دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی

از ترکیب چوب و سنگ در دکوراسیون استفاده کنید
چوب و سنگ دو عنصر مهم در سبک روستیک است که ترکیب آن دو می‌تواند فضایی منحصر به فرد به وجود آورد
 • مبلمان با روکش پارچه‌ای انتخاب کنید

انتخاب پارچه طرح‌دار با طرح‌های سنتی و ساختار چوبی برای مبلمان یک خانه به سبک روستیک بسیار برازنده است. حتی در کنار مبلمان اصلی خانه خود می‌توانید از انواع پارچه سنتی یا گلیمی بر روی مبلمان به عنوان تزئینی استفاده کنید و یا هر مبلمان قدیمی دیگری را که دارید در کنار مبلمان اصلی قرار دهید.

مبلمان با روکش پارچه‌ای انتخاب کنید
با هر وسیله قدیمی و سنتی شما می‌توانید دکوراسیون خانه خود را به سبک روستیک نزدیک کنید
 • قالیچه پوست بخرید

یکی از فرنیچرهایی که حس و حال فضای یک خانه روستیک را در دکوراسیون شما ایجاد می‌کند استفاده از قالیچه‌هایی است که بخشی از پوست حیوان است. اگر به قالیچه‌های اصل پوست دسترسی ندارید می‌توانید از قالیچه طرح پوست و پشمی نیز استفاده کنید.

قالیچه پوست بخرید
با هر نمادی از طبیعت شما می‌توانید سبک روستیک را به خانه خود دعوت کنید
 • گیاهان را فراموش نکنید

اگر سبک دکوراسیون آنتیک روستیک خانه شما متمایل به رنگ قهوه‌ای یا سفید شده است، بهتر است در کنار از گیاهان سبز نیز استفاده کنید. رنگ سبز گیاهان به عنوان نمادی اصیل از طبیعت می‌تواند انرژی مثبت خانه شما را دو چندان کند.

بیشتر بخوانید: ترند گیاهان 2022، چگونه بهترین گیاهان را انتخاب کنیم؟

گیاهان را فراموش نکنید
طبق مطالعات انجام شده سرسبزی گیاهان در فضای خانه سبب ایجاد شادابی، صمیمیت و انرژی مثبت می‌شود
 • لوازم دکوری طبیعی بخرید

اگر به لوازم دکوری علاقه بسیار زیادی دارید، پیشنهاد می‌دهیم از انواع ظروف سفالی، سنگ و یا چوبی برای دیزاین خانه خود استفاده کنید. به طور مثال استفاده از یک گلدان دست‌ساز سفالی با چند خوشه گندم در آن می‌تواند زیبایی خاصی به دکوراسیون آنتیک روستیک خانه شما ببخشد.

لوازم دکوری طبیعی بخرید
دکوراسیون آنتیک روستیک را می‌توان در وسایلی که از طبیعت آورده شده‌اند در فضای خانه حس کرد
 • از پنل‌های چوبی استفاده کنید

پنل‌های چوبی عموما یا به عنوان دیوارپوش مورد استفاده قرار می‌گیرند و یا می‌توان از انواع کنسول یا میزهایی که بر روی آن‌ها پنل‌های چوبی با طرح‌های متنوع تزیین شده در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چطور با بازیافت چوب مبلمان و وسایل، هزینه کمتری کنیم؟

از پنل‌های چوبی استفاده کنید
از پنل‌های چوبی می‌توان به عنوان دیوارپوش در دکوراسیون آنتیک روستیک استفاده کرد
 • نور طبیعی را به خانه خود راه دهید

نور یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون آنتیک روستیک است و قطعا وجود آن در فضای خانه تکمیل کننده این سبک است. سعی کنید در دکوراسیون خانه از پرده‌های رنگ روشن استفاده کنید تا نور را به خوبی عبور دهد و فضای خانه را روشن کند.

نور طبیعی را به خانه خود راه دهید
وجود نور طبیعی آفتاب در خانه، گرما و صمیمیت را افزایش می‌دهد

اجرای سبک آنتیک روستیک، پیشنهاد ماست

سبک روستیک یکی از سبک های دوست داشتنی و بسیار زیبا در معماری است که امروزه بسیاری از افراد برای دکوراسیون منزل خود از آن استفاده می‌کنند. شما هم می‌توانید با اضافه کردن عناصر و متریال‌های طبیعی سبک روتیک را در خانه خود ایجاد کنید.

برای دکوراسیون منزل خود، اپلیکیشن استادکار را دانلود کنید و سفارش خود را ثبت نمایید تا متخصصان ما در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار کنند. 

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =