راهنمای سفارش ساخت تخت و گهواره نوزاد

0

اگر شما هم انتظار به دنیا آمدن فرزند خود را می‌کشید، حتما برای خرید تخت نوزاد و سفارش گهواره نوزاد یک عالم ذوق و شوق دارید. جنس، رنگ، مدل و طرح تخت و گهواره چطور باشد؟ گهواره آماده بهتر است یا سفارش ساخت گهواره نوزاد نتیجه بهتری خواهد داشت؟ و ده‌ها سوال دیگر که مرتب در ذهن شما جریان دارند. اگر چند دهه قبل بود، مشکل زیادی برای انتخاب از میان چند مدل محدود نداشتید؛ اما این روزها تنوع محصولات و طراحی‌های مختلف باعث شده است که برای انتخاب و خرید سرویس چوب نوزاد، به راستی سردرگم شویم. در انتخاب بین انواع گهواره نوزاد باید به کارایی، امکانات، طرح، رنگ، ساختار و ابعاد آن توجه کرده و مطابق با نیازهای خود و پتانسیل‌های فضا، بهترین نمونه را انتخاب کنیم. در ادامه اطلاعاتی در اختیارتان می‌گذاریم که انتخاب و سفارش تخت و گهواره نوزاد را برایتان راحت‌تر خواهد کرد.

انواع گهواره نوزاد کدامند؟

زمانی که قصد سفارش گهواره نوزاد را دارید، با مدل‌های مختلفی روبرو خواهید بود:

انواع گهواره نوزاد به لحاظ امکانات

شما ممکن است برای ساخت گهواره نوزاد خود، مدل چرخ‌دار را ترجیح دهید. به این شکل می‌توانید به راحتی گهواره را در منزل حرکت داده و هر گاه مایل باشید آن را از اتاق خواب خارج کرده و به سالن پذیرایی یا آشپزخانه ببرید. به ویژه مادرها اغلب مایل هستند که هنگام خواب، گهواره نوزاد را به کنار تختخواب خود برده و به این شکل ضمن آن که استراحت می‌کنند، مراقبت کامل نسبت به کودک خود داشته باشند.

انواع گهواره نوزاد به لحاظ ساختار

انواع گهواره نوزاد به لحاظ طراحی و مدل ساخت متفاوت خواهد بود. ممکن است مدل گهواره مربعی، دایره‌ای، مستطیل و یا بیضی شکل را ترجیح دهید.

انواع گهواره نوزاد به لحاظ کارایی

به طور نمونه تخت سه منظوره نوزاد را می‌توان به عنوان تخت خواب نوزاد، گهواره و نیز محل تعویض او استفاده کرد. این نوع از تختخواب‌ها دارای یک ضامن هستند که با آزاد کردن آن، تختخواب به شکل گهواره درآمده و امکان تاب دادن آن وجود خواهد داشت. به شکلی دیگر گهواره نوزاد می‌تواند به جای قرار گرفتن روی چهار پایه، به شکل ننویی باشد که البته غالبا در این حالت چرخ‌های پایه را از دست می‌دهیم.

همین طور بخوانید: ایده‌های خلاقانه برای تزیین اتاق نوزاد

نکات مهم در انتخاب و سفارش تخت نوزاد کنار مادر
انواع گهواره نوزاد را باید به لحاظ ساختار، کارایی، کیفیت ساخت بدنه و سایر المان‌ها مورد بررسی قرار داد.

در خرید گهواره و تخت نوزاد چه نکاتی را مد نظر قرار دهم؟

در ادامه ببینیم در انتخاب و سفارش تخت و گهواره نوزاد چه نکاتی حائز اهمیت هستند:

طراحی و ایمنی گهواره نوزاد

طراحی و ایمنی از اهمیت زیادی برخوردار است و حتما باید در سفارش تخت نوزاد دقت داشته باشید که دیوارهای تخت به خوبی بالا آمده و امکان غلت خوردن و بیرون افتادن نوزاد از آن وجود نداشته باشد. اگر چه در چندان ماه اول زندگی نوزاد، غلت خوردن اتفاق نمی‌افتد، اما با عبور از 4 ماهگی، نوزاد شما تکان خوردن، چرخیدن و غلت زدن را آموخته و چنین ریسکی وجود خواهد داشت.

رنگ تخت نوزاد

برای انتخاب رنگ تخت نوزاد، حتما روانشناسی رنگ را مطالعه کرده و به سراغ ترکیب رنگی بروید که ضمن آرامش بخشیدن، موجب شادی‌آوری نیز بشود. باور داشته باشید که رنگ‌ها تاثیر زیادی در به دست آوردن آرامش، خلاقیت، باز کردن ذهن و شادی کودک دارند. اگر می‌خواهید ذهن کودک خود را از همان روزهای اول زندگی تقویت کرده و مسیر رشد و پیشرفت وی را فراهم سازید، موضوع رنگ را جدی بگیرید. در این بخش باید برای انتخاب تختخواب نوزاد دخترانه یا تختخواب نوزاد پسرانه نیز تمایز و تفاوت قائل شوید.

اندازه و ابعاد

اندازه و ابعاد تخت خواب نوزاد، به ابعاد اتاق خواب او بستگی دارد. با توجه به طراحی‌های جدید و امروزی، امکان این را خواهید داشت که با انتخاب یک تختخواب نوزاد کم جا، همان کاربردهای لازم را داشته و آن را در فضایی محدودتر جای دهید.

جنس و کیفیت ساخت

اگر می‌خواهید مبلغ کمی بابت خرید تخت خواب نوزاد بپردازید، می‌توانید از خرید جنس‌های بسیار مرغوب صرف نظر کرده و خرید خود را با جنسی ارزان قیمت‌تر به انجام برسانید. بدیهی است که نوزاد مدت زمانی طولانی در تخت نوزادی نمانده و مجبور به تعویض تخت و خرید یک تخت بزرگتر خواهید شد. اما اگر قرار است فرزند دیگری به دنیا بیاورید، احتمالا یک بار خرید و سفارش تخت نوزاد با جنس و کیفیت ساخت عالی، می‌تواند شما را از خرید بعدی نیز معاف سازد.

امکانات

در سفارش تخت خواب نوزاد، به امکانات آن توجه داشته باشید. بیشتر مدل‌های امروزی تخت‌های نوزاد، دارای چندین کشو کوچک و بزرگ هستند. این کشوها به شما امکان می‌دهند تا لوازم نوزاد از جمله پوشک، لباس‌های زیر، کرم، پودر و … را در یک جا قرار داده و دسترسی راحت به آن‌ها داشته باشید. همین طور محل مخصوص تعویض نوزاد هم جزو این امکانات است و اگر حین خرید و سفارش تخت خواب نوزاد به این مورد توجه داشته باشید، برای تعویض پوشک نوزاد، بسیار راحت‌تر عمل خواهید کرد.

در ساخت تخت نوزاد می‌توان این مورد را در بخش پایینی تخت خواب لحاظ کرد و احتمالا اضافه کردن چند کشو زیر محل تعویض نوزاد، به کاربری بهتر تخت خواب می‌افزاید.

نکات انتخاب و ساخت تخت نوزاد کم‌جا دخترانه و پسرانه
در خرید و سفارش گهواره نوزاد، حتما به ایمنی، کم‌جا بودن، زیبایی و جنس ساخت اهمیت قائل شوید.

چند ایده برای سفارش گهواره نوزاد

اگر به جای خرید تخت نوزاد از پیش ساخته شده و آماده، قصد سفارش گهواره نوزاد را دارید، نمونه‌های زیر می‌توانند برای شما الهام‌بخش باشند:

  1. تخت نوزاد ننویی

این تخت طراحی زیبا و ساده‌ای دارد و پایه‌های آن به شکل هلالی با خاصیت تاب دادن طراحی شده است. نوزاد در سنین صفر تا 6 ماهگی در این تخت احساس راحتی کامل خواهد داشت.

ایده‌های خلاقانه برای سفارش ننو و سرویس خواب کودک ایرانی و خارجی
این تخت به شکل گهواره‌ای با امکان حرکت ننویی ساخت شده است و با قرار دادن نوزاد در آن، می‌توانید کمی تخت را تاب داده تا احساس آرامش بیشتری داشته باشد.

2. تخت چوبی چرخ‌دار

در این تخت چوبی، طراحی پایه‌ها با چرخ همراه است و این باعث می‌شود که به راحتی تخت را در نقاط مختلف منزل با خود جابه‌جا کنید و از آن به عنوان تخت نوزاد کنار مادر هم استفاده کنید.

اصول انتخاب مدل گهواره چرخ‌دار نوزاد
این تخت به لحاظ ایمنی نوزاد، کاملا قوی بوده و از هر چهار طرف نرده‌های بلند و قابل اعتماد دارد.

3. تخت نوزاد کشودار

تخت‌های کشودار از محبوب‌ترین تخت‌های نوزاد هستند. شما این امکان را خواهید داشت که لباس، پوشک یا سایر وسایل نوزاد را در کشوهای تخت قرار دهید. این مدل به عنوان تخت نوزاد کم‌جا بسیار پرکاربرد است.

زیباترین مدل‌های سرویس خواب کودک
این تخت علاوه بر داشتن زیبایی کامل و نرده‌های بلند که از بیرون افتادن نوزاد جلوگیری می‌کنند، دارای کشویی بزرگ و کاملا جادار است.

4. تخت نوزاد با کشو سه طبقه و جای تعویض پوشک

این مدل نیز کاملا حرفه‌ای طراحی شده و علاوه بر داشتن سه کشو طبقه‌ای، محل تعویض پوشک نوزاد را نیز با خود همراه دارد.

نکات مهم سفارش تخت سه‎منظوره نوزاد و نوجوان
برای تعویض پوشک نوزاد، به راحتی وی را در محل تعبیه شده در تخت بخوابانید و این کار را با سهولت بیشتری انجام دهید.

5. گهواره نوزاد حرکتی

این گهواره نوزاد با چوب بسیار مرغوب ساخته شده و همان طور که مشاهده می‌کنید طراحی بسیار قوی و زیبایی دارد. به علاوه تاب خوردن تخت آن، یک مزیت محسوب می‌شود.

ایده ساخت گهواره چوبی نوزاد و تخت خواب کودک
پایه‌های این گهواره روی زمین ثابت شده و برای تاب دادن آن، باید بخش تخت را تکان کوچکی بدهید.

سخن پایانی

زمانی که برای سفارش و ساخت تخت نوزاد دست به کار می‌شوید، ایده‌های جذاب، زیبا و دوست داشتنی بی‌شماری در ذهن شما نقش می‌بندد. اما به یاد داشته باشید که تنها زیبایی نمی‌تواند برای آسایش نوزاد و البته خود شما کافی باشد. از این جهت حتما سایر فاکتورها و مسائل مهم را نیز در سفارش تخت نوزاد مورد نظر قرار دهید. شما چه ایده‌هایی در این زمینه دارید و چه مسائلی را در کنار مواردی که در بالا ذکر کردیم، حائز اهمیت می‌دانید؟

ضمنا برای سفارش تخت و گهواره نوزاد می‌توانید از خدمات نجاری استادکار استفاده کنید:

نجاری و تعمیرات چوب

نجاری و تعمیرات چوب

  • تمامی خدمات نجاری و ساخت سازه های چوبی
  • طراحی ساخت و نصب سرویس های چوبی
  • طراحی و ساخت کمد دیواری، سرویس خواب، بوفه، دراور، ویترین، میز، صندلی
  • تعمیر و نصب انواع مصنوعات چوبی
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − هفت =