رنگ تخت خواب و تاثیر آن بر دکوراسیون اتاق خواب

2

رنگ تخت خواب و طرح آن امری بسیار شخصی است و می‌تواند احساس راحتی، گرما و خوابی خوش را برای شما تداعی کند. چه یک پالت از رنگ‌های روشن را برای اتاق خواب خود ترجیح دهید یا از رنگ‌های آرامشبخش خنثی برای فضای اتاق خواب خود استفاده کنید، رنگ تخت خواب می‌تواند بر دکوراسیون شما تاثیرگذار باشد. رنگ تخت خواب چوبی و سرویس خواب کرم رنگ دو رنگ مورد علاقه بسیاری از خانواده‌های ایرانی است که در مورد آن‌ها در این مقاله صحبت خواهیم کرد. پس با استادکار همراه باشید.

تاثیر رنگ تخت خواب بر دکوراسیون و سلامت بدن

شاید برایتان جالب باشد که دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند بر خوب خوابیدن و راحت بیدار شدن موثر باشد. اگر یک مورد وجود داشته باشد که به شدت روی سلامتی تاثیر بگذارد، خواب کافی است. بر اساس نظریه بنیاد ملی خواب، بزرگسالان ۱۸ تا ۶۴ ساله باید هر شب هفت تا نه ساعت بخوابند، در حالی که افراد مسن در سن ۶۵ سال و بالاتر باید روزانه هفت تا هشت ساعت استراحت کنند.

با این حال  شیوه زندگی مدرن مانع از پیگیری مداوم این شرایط خواب برای بسیاری از ما می‌شود. ارتباط دکوراسیون با رنگ اتاق خواب نیز بر کسی پوشیده نیست و بهتر است رنگ تخت خواب را به گونه‌ای انتخاب کنید که با رنگ کلی دکوراسیون شما هارمونی داشته باشد.

بیشتر بدانید ایده های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

بهتر است رنگ تخت خواب را به گونه‌ای انتخاب کنید که با رنگ کلی دکوراسیون شما هارمونی داشته باشد.
بهتر است رنگ تخت خواب را به گونه‌ای انتخاب کنید که با رنگ کلی دکوراسیون شما هارمونی داشته باشد.

رنگ‌های مختلف تخت خواب

این یک واقعیت علمی است که رنگ بر روحیه افراد تاثیرگذار است و مطمئنا هنگام تغییر رنگ تخت خواب و دکوراسیون باید روحیه و شخصیت افراد را در نظر گرفت.

رنگ‌های گرم

چوب برخی از تخت‌ خواب‌های به رنگ چوب گرم و برخی دیگر به رنگ سفید به عنوان رنگی خنثی و سرد است. به یاد داشته باشید که یک اتاق خواب با ترکیبی از رنگ‌های گرم و سرد می‌تواند بهترین نتیجه را در دکوراسیون داشته باشد. رنگ‌های گرم را با رنگ‌هایی مانند قرمز، نارنجی، زرد و سبز مایل به زرد می‌شناسیم. رنگ تخت خواب چوبی شما با ترکیب رو تختی و کاغذ دیواری هایی در همان ترکیب رنگی می‌تواند هارمونی خوبی به دکوراسیون شما بدهد. توجه داشته باشید که رنگ‌های گرم می‌توانند اتاق‌های کوچک را کوچک‌تر نشان داده و اتاق‌های بزرگ را صمیمی‌تر نشان دهند.

تعمیرات مبلمان و سرویس خواب

تعمیرات مبلمان و سرویس‌خواب

 • تعمیر مبلمان اداری، راحتی، استیل، چرمی، پارچه ای و...
 • ساخت سرویس خواب، کمد، ویترین و تمامی منسوجات چوبی
 • تعمیر و تغییر مدل رویه مبلمان
 • رنگ کاری مبلمان و منسوجات چوبی
دریافت این خدمت از استادکار

رنگ‌های سرد

رنگ‌های سرد که در چرخه رنگ درست مقابل رنگ‌های گرم قرار دارند، شامل رنگ‌های آبی و بنفش و سبز مایل به آبی هستند. این رنگ‌ها آرامش بخش هستند و استفاده از آن‌ها در رنگ تخت خواب نیز می‌تواند اتاق را بزرگتر نشان دهد. البته باید حواستان باشد که در استفاده از آنها زیاده‌روی نکنید چرا که ممکن است اتاق را سرد و بی روح جلوه دهد.

بیشتر بدانید دکوراسیون دیوار سفید: ایده هایی برای جان بخشیدن به خانه

رنگ های سرد می‌توانند فضا را بزرگ‌تر نشان دهند.
رنگ های سرد می‌توانند فضا را بزرگ‌تر نشان دهند.

رنگ‌های خنثی

رنگ‌های خنثی تخت خواب نیز شامل سفید، خاکستری و سیاه است و امروزه رنگ‌های خنثی دیگری چون بژ و کرم را نیز در این دسته بندی قرار می‌دهیم، چرا که در مبحث دکوراسیون، رنگ‌های خنثی تعریف گسترده‌ای دارند و رنگ‌های بسیاری چون خاکی و … را شامل می‌شوند. برای مثال سرویس خواب کرم رنگ نیز جزو همین دسته است.

تغییر رنگ تخت خواب

در ادامه تعدادی رنگ تخت خواب شیک و جدید را برای شما گردآوری کردیم که می‌تواند الهام بخش شما در تغییر رنگ تخت خواب (رنگ چوب یا روتختی و دیگر تشکیلات وابسته به تخت) باشد.

سرویس خواب کرم رنگ

اگر رنگ چوب تخت شما سفید است، یا سرویس خواب کرم رنگ دارید می‌توانید برای تاثیرگذاری بیشتر بر دکوراسیون، دیوارها را آبی آسمانی رنگ کنید و از یک رنگ گرم مانند سرخابی نیز در رنگ پارچه بالش و کوسن‌ها یا طرح تابلوها نیز استفاده کنید. بالش‌های نرم و پر دار می‌توانند الهام بخش شما در اجرای رنگ‌های گرم باشند.

سرویس خواب کرم رنگ را با بالش‌هایی با رنگ‌های گرم مورد استفاده قرار دهید.
سرویس خواب کرم رنگ را با بالش‌هایی با رنگ‌های گرم مورد استفاده قرار دهید.

رنگ تخت خواب چوبی

تخت خواب چوبی برای تاثیرگذاری بر دکوراسیون می‌تواند از رنگ‌های خنثی مانند شنی و نسکافه‌ای به عنوان رنگ‌های گرم در کنار خود حس خوبی به دکوراسیون کلی اتاق دهد. شما می‌توانید شکل یک اقامتگاه ساحلی را با این پالت رنگی به خانه آورید و از تابلو‌هایی با زمینه آبی دریایی برای دیوارهای خود استفاده کنید.

رنگ تخت خواب چوبی به عنوان یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های سرویس اتاق خواب می‌تواند به راحتی با رنگ‌های مختلفی ست و هماهنگ شود.
رنگ تخت خواب چوبی به عنوان یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های سرویس اتاق خواب می‌تواند به راحتی با رنگ‌های مختلفی ست و هماهنگ شود.

سرویس چوب سفید شیری

تخت خواب سفید شیری را می توانید با زمینه‌ای از رنگ‌های مرجانی و سبز همراه کنید. طرح چاپی گل روی تخت می‌تواند الگوی طراحی و رنگ دیگر اجزای اتاق مانند پرده نیز باشد و بقیه عناصر اتاق نیز از آن پیروی کنند. برای شروع طرح رنگ تخت خواب خود بهتر است که این رنگ را روی روتختی یا روبالشی خود اعمال کنید و سپس ملحفه‌ها و پرده را در تم ترکیبی با آن درنظر بگیرید.

رنگ‌های بهاری تخت خواب

آیا رنگ سبز طبیعت و صورتی شکوفه‌های بهاری را دوست دارید اما اتاق خواب مدرن و خلوت را ترجیح می‌دهید، می‌توانید فارغ از رنگ چوب اتاق خواب خود از روبالشی سبز و صورتی با گل‌های ریز یا سبز زیتونی برای سرویس روتختی خود استفاده کنید. رنگ آمیزی دیوارها با تناژ سبز نیز می‌تواند حس آرامش را هنگام خواب به شما دهد.

بیشتر بدانید مکمل رنگ قهوه ای در دکوراسیون چیست؟

با ترکیب کوسن و بالش‌های سبز و صورتی نسبت به تغییر رنگ تخت خواب خود اقدام کرده و بهار را به خانه خود آورید!
با ترکیب کوسن و بالش‌های سبز و صورتی نسبت به تغییر رنگ تخت خواب خود اقدام کرده و بهار را به خانه خود آورید!

هماهنگی رنگ تخت خواب با پارکت چوبی

اگر رنگ پارکت چوبی شما قهوه‌ای است، می‌توانید رنگ تخت خواب خود را کرم روشن یا قهوه‌ای روشن انتخاب کنید، دیوارها را رنگی سرد مانند آبی زده و از روتختی‌هایی به رنگ روشن با رگه‌هایی از طلایی یا زرد استفاده کنید. استفاده از رنگ طلایی در رنگ تخت خواب چنین اتاق‌هایی می‌تواند دکوراسیون را با ظرافت و بسیار لوکس نشان دهد.

جمع بندی

رنگ تخت خواب می‌تواند بر دکوراسیون کلی اتاق خواب تاثیر داشته باشد و بهتر است هنگام انتخاب رنگ چوب و روتختی خود این نکته را مدنظر داشته باشید تا هماهنگی مناسبی بین دیگر اجزای دکوراسیون اتاق خواب با رنگ تخت خواب پدید آورید.

منابع: bhg | hespruce | housebeautiful | decordesignshow

2 نظرات
 1. شایان مرتضوی می گوید

  خیلی عالی بود. ممنونم از مطلب خوبتون.

  1. هدی رضایی می گوید

   تشکر از دیدگاه ارزشمند شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 4 =