کدام کاغذ دیواری برای اتاق خواب مناسب است؟

0

اگر چه اتاق خواب، خصوصی‌ترین بخش در منازل محسوب می‌شود و کمتر مواقعی میهمانان شما به آن وارد خواهند شد؛ اما دکوراسیون اتاق خواب برای آرامش روح و روان اهمیت زیادی دارد. با انتخاب صحیح و مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب و دکوراسیون متناسب با آن، می‌توانید هارمونی بسیار زیبایی ایجاد کرده و اتاق خواب خود را به مکانی پرآرامش و رویایی تبدیل سازید. با استادکار همراه باشید .

اهمیت انتخاب اصولی کاغذ دیواری برای اتاق خواب

برای آن که پس از روزهای پرمشغله و پراسترس، به مکانی امن و آرام پناه ببرید، باید در انتخاب اصولی کاغذ دیواری برای اتاق خواب دقت کافی به خرج دهید. رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب، طرح آن و … در ایجاد این حس خوب و آرامش بخش؛ تاثیرگذار هستند.

اگر در میان انواع کاغذ دیواری برای اتاق خواب جستجو کنید، مدل‌های مختلف کاغذ دیواری مناسب با سلیقه خود را خواهید یافت.

اهمیت انتخاب اصولی کاغذ دیواری برای اتاق خواب
انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب، بسیار اهمیت دارد و باید ضامن سلامت روانی و آرامش روحی افراد باشد.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

اگر می‌خواهید مدل کاغذ دیواری برای اتاق خواب شما مناسب و درخور باشد، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

فاکتور رنگ

هنگام انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب خود، باید به رنگ آن توجه کافی داشته باشید. از یاد نبرید که اتاق خواب، مکانی برای استراحت و آسایش بوده و نباید با رنگ‌های تند و پرهیجان آمیخته شود. در اتاق خواب نیازمند رنگ‌هایی آرامش بخش، ملایم و در عین حال روح نواز و شیرین هستیم. به همین دلیل فکر استفاده از رنگ‌های تندی چون قرمز، نارنجی، سبز پررنگ و مانند آن‌ها را باید از سر به در کنید. در عوض رنگ‌هایی چون کرم، طوسی ملایم، آبی روشن، سفید، صورتی کم رنگ و شبیه به آن‌ها، برای دکوراسیون و کاغذ دیواری اتاق خواب، مناسب می‌نمایند. می توانید مکان‌های ایده‌آل برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی را نیز بدانید .

عوامل تاثیرگذار در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب
برای داشتن فضای اتاق خواب آرامش بخش، باید به رنگ کاغذ دیواری دقت داشته و آن را از میان رنگ های روشن و روح نواز انتخاب کنید.

نکته: البته سن صاحب اتاق خواب نیز در این انتخاب تاثیر دارد. بدیهی است که نباید از یک نوجوان ۱۵ ساله انتظار داشته باشیم که مانند فردی بزرگسال، نسبت به انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب خویش، نظر داده و به همان سان از رنگ‌های خفه و کدر لذت ببرد. شاید لازم باشد که در دکوراسیون داخلی اتاق خواب نوجوانان، کمی تغییر موضع داده و خود را برای جوی هیجان انگیزتر آماده سازیم.

اما هرگز از طرح‌های خشن و دلهره‌آور برای اتاق خواب نوجوانان و جوانان استفاده نکنید. اگر به خاطر داشته باشید چیزی نزدیک به ۱۵ تا ۱۷ سال پیش دو نوجوان دست به اعمال وحشیانه و خشنی در خصوص خانواده خود زدند. پس از تحقیقات پلیس و عکس برداری از اتاق خواب آن‌ها، صحنه ترکیب رنگ قرمز تند و سیاه برای کاغذ دیواری اتاق خواب و دکوراسیون داخلی، در روزنامه‌ها و رسانه‌ها منتشر گردید. این صحنه قرمز و سیاه و تنشی که در میان آن‌ها موج می‌زد، برای همیشه در ذهن من نقش بسته است. پیشنهاد میکنیم نحوه شست و شوی کاغذ دیواری را بخوانید .

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

  • اجرا و نصب کاغذ دیواری های خارجی و ایرانی
  • اجرای کاغذ دیواری پذیرایی، اتاق خواب و سه بعدی
  • اجرای کاغذ دیواری روی سقف
  • زیرسازی دیوار و سقف برای اجرای کاغذ دیواری
دریافت این خدمت از استادکار

همان زمان نیز روانشناسان چنین اظهار نظر کردند که جو داخلی اتاق خواب این نوجوانان و فضایی که در آن به سر می‌بردند، به شدت موجب تحریکات عصبی و گرایش به رفتارهای خشن و غیرعرف بوده است. در آن زمان خانواده‌ها به صرافت افتادند تا به دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکان و نوجوانان خود، اهمیت بیشتری داده و رنگ و طرح به فاکتورهای تعیین کننده‌ای تبدیل گشت.

کاغذ دیواری سه بعدی برای اتاق خواب
کاغذ دیواری برای اتاق خواب باید از رنگ های پرتنش و تحریک آمیز دور بوده و ذهن فرد را در آرامش کامل نگاه دارد. به همین دلیل از رنگ های تند چون قرمز، سیاه و سرخابی پرهیز کنید.

فاکتور طرح

از رنگ که بگذریم، طرح کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب نیز اهمیت زیادی دارد. ممکن است با ترکیب دو رنگ ملایم، طرحی تند و پرتنش ایجاد شده باشد؛ چنین چیزی برای اتاق خواب مناسب نیست. معمولا طرحی ساده و کم نقش و نگار برای کاغذی دیوارهای اتاق خواب، انتخاب می‌شود. به ویژه آن که طرح‌های شلوغ، فضا را کوچک‌تر نشان داده و معمولا مایل به بزرگ‌تر نشان دادن اتاق خواب‌ها هستیم.

این دو فاکتور به موضوع کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب مربوط می‌شدند، اما به جز این‌ها عوامل تعیین کننده‌ای نیز در خود شخص وجود دارند:

سن

همان طور که گفتیم سن فرد در انتخاب طرح کاغذ دیواری اتاق خواب، کاملا تاثیرگذار است. این سن می‌تواند تعیین کننده رنگ، طرح و حتی قابلیت شستشو و … باشد. انتظار داریم که برای اتاق خواب کودکان از کاغذ دیواری‌های بسیار باکیفیت و دارای قابلیت شستشو استفاده شود. هر آن انتظار می‌رود که کودک با ماژیک‌های خود، یا حداقل دست‌های آغشته به کاکائو دیوارها را مزین نماید!

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب
برای اتاق خواب کودک باید از کاغذ دیواری های دارای طرح های شاد و البته قابل شستشو استفاده کنید.

جنسیت

رنگ صورتی، گل بهی و کرم همیشه همراه دوشیزگان و بانوان است. همین طور آقایان بیشتر به رنگ‌های طوسی، لیمویی، آبی و نخودی علاقه‌مند هستند. اگر این یک اتاق خواب مشترک است، باید با همسر خود به تفاهمی جدی برسید؛ اما در صورتی که برای اتاق خواب شخصی‌تان، به انتخاب کاغذ دیواری مناسب دست می‌زنید؛ می‌توانید کاملا جنسیتی عمل کرده و خودمختار باشید.

شغل

کاملا قابل انتظار بود که شغل نیز در انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب، تاثیرگذار باشد. به انتخاب مدل کاغذ دیواری اتاق خواب برای یک آهنگساز یا نوازنده و یا استاد دانشگاه یا یک نویسنده و … دقت کنید. آیا می‌توانیم ایده‌های یکسانی را برای تمام این افراد، قائل باشیم؟ قطعا نه! بنابراین لازم است که شغل افراد را در شمار فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب، قرار دهیم.

کاغذ دیواری اتاق خواب طرح کاغذ دیواری اتاق خواب
شغل نیز از عوامل تاثیرگذار در انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب است و می تواند روی انتخاب طرح و رنگ آن نقش آفرین باشد.

علاقه‌مندی‌ها

اما فارغ از مشاغل، هر شخصی علاقه‌مندی‌های خاص خود را دارد. این دیوار یادگاری اتاق خواب، می‌تواند محل مناسبی برای ایجاد جلوه‌ای که همیشه در رویا می‌پرورانده‌اید، باشد. آیا شغل شما همیشه با آهن و فلزات سر و کار داشته و در خیال و رویای خود، فضای سبز را جستجو می‌کنید؟ بسیار خب، موقعیت آن وجود دارد که با انتخاب کاغذ دیواری زمینه سبز با درختانی مرتفع و آرامش بخش؛ شب‌ها را در دل طبیعت و جنگلی بی‌پایان، به صبح برسانید. مقاله ترفند های دکوراسیون ۲۰۱۹ اطلاعات جامعی را به شما ارائه می کند پیشنهاد می کنیم آن را نیز بخوانید .

کاغذ دیواری سه بعدی اتاق خواب
انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب را با مراجعه به دنیای درونی و علاقه مندی های خود انجام دهید. تنها به این شکل می توانید اوقات ارامش بخش و سرشار از رهایی را در اتاق خواب خود تجربه سازید.

سخن آخر

فراموش نکنیم که این المان‌های به ظاهر ساده که بعضی اوقات از کنار آن‌ها به سادگی عبور می‌کنیم، شکل دهنده زندگی ما هستند. خانه پدری، خانه مشترک عاشقانه و هر منزل دیگری، جایی است که هویت خود را در آن شکل داده و سال‌های سال به خاطرش خواهیم آورد. پس در انتخاب هر چیزی وابسته به محل زندگی، دقیق و باوسواس باشیم تا تصویر به یادگار مانده از ابعاد مختلف محل زندگی‌مان، گرفته از اتاق خواب تا سالن پذیرایی و …، همان چیزی باشد که در روح ما جریان دارد.

منبع: otag

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

  • اجرا و نصب کاغذ دیواری های خارجی و ایرانی
  • اجرای کاغذ دیواری پذیرایی، اتاق خواب و سه بعدی
  • اجرای کاغذ دیواری روی سقف
  • زیرسازی دیوار و سقف برای اجرای کاغذ دیواری
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 13 =