راهنمای خرید و سفارش پرده اداری

0

با وجود آنکه اغلب توجه زیادی به پرده‌های محیط اداری به عنوان اجزای دکوراسیون یک فضای تجاری نمی‌شود، آنها می‌توانند ظاهر یک دفتر کار یا فضای شرکت را به شدت تغییر دهند. طراحان دکوراسیون داخلی مدل پرده اداری مناسب فضا را به گونه‌ای انتخاب می‌کنند که منعکس‌کننده روحیه و فرهنگ کسب و کار باشد. اما اگر بخواهید خودتان این کار را انجام دهید به چه نکاتی باید توجه کنید تا انتخاب درستی داشته باشید؟

در این راهنما در خصوص نکات خرید پرده برای محیط کار و انواع مختلف آن سخن می‌گوییم و نکاتی که در این مسیر باید به یاد داشته باشید به شما گوشزد خواهیم کرد. پس با استادکار همراه باشید.

چرا در محیط کار به پرده احتیاج داریم؟

نیاز دفتر شما به پرده اداری در نهایت به محیط‌تان بستگی دارد اما پوشاندن پنجره با پرده موجب ایجاد حریم خصوصی، کنترل نور و عایق‌بندی در مقابل سرما و گرما می‌شود. مهم‌ترین کاربردهای پرده اداری را در ادامه می‌خوانید:

 • مدیریت میزان نور خورشید

یکی از اهداف متداول استفاده از پرده‌ در همه محیط‌ها، جلوگیری از ورود نور خورشید است. کارمندانی که لپ تاپ و رایانه آنها نزدیک پنجره است و یا در اتاق‌های پرنور کار می‌کنند، می‌توانند پرده‌ها را بکشند و نور را به میزان دلخواهشان تنظیم کنند. پرده‌های کرکره‌ای در این حالت انتخاب مناسبی هستند که با کم و زیاد کردن سایه آن‌ها، می‌توان میزان دلخواه ورود نور را کنترل کرد. این پرده‌ها نه تنها جلوی نور و گرما را می‌گیرند، بلکه حریم خصوصی هم فراهم می‌کنند که گاهی اوقات برای برگزاری جلسات مورد نیاز است.

 • حفظ حریم خصوصی

در برخی شرایط پنجره‌های دفتر شما مقابل ساختمان دیگر قرار دارد و یا در طبقات پایین است و به خیابان دید دارد. در این حالت می‌توانید از پرده برای حفظ حریم خصوصی استفاده کنید.

 • دکوراسیون مناسب فرهنگ شرکت

رنگ دیوارها، مبلمان، چیدمان و دکوراسیون همگی می‌توانند تاثیر به‌سزایی در فرهنگ شرکت یا برند شما داشته باشند. پرده‌ها نیز یکی دیگر از اجزای دکوراسیون هستند که می‌توانند موجب زیبایی و تناسب دکور شما شوند. خواندن مقاله ۷ نکته که باید در دیزاین اداری مدرن بدانید و رعایت کنید، نیز خالی از لطف نیست.

کنترل نور روز در فضای اداری و محیط کار
کارمندانی که لپ‌تاپ و رایانه آنها نزدیک پنجره است و یا در اتاق‌هایی کار می‌کنند که نور زیادی در آن وجود دارد، می‌توانند پرده‌ها را بکشند و میزان نور خورشید را مدیریت کنند.

چه زمانی باید پرده‌ها را تعویض کرد؟

پرده‌ها بخشی از طراحی داخلی یک دفتر هستند و کارمندان هر روز با آنها سروکار دارند و یکی از اولین چیزهایی که هنگام ورود به اتاق خود می‌بینند، پرده است. بنابراین نصب آنها باید مورد توجه قرار گیرد. اما اگر پرده‌هایی را قبلا در محیط اداری خود نصب کرده‌اید، پیش از این که آنها را با پرده‌های جدید تعویض کنید، باید بدانید که آیا زمان آن رسیده است یا خیر. در زیر دلایلی برای این ذکر شده است که بدانید آیا وقت تعویض پرده محیط کار رسیده است یا خیر.

 • پرده‌هایی که با محیط اداری مطابقت ندارند.
 • کرکره‌های آنها خراب شده و به راحتی باز و بسته نمی‌شود.
 • اجزای آن خمیده و تاب خورده است.
 • اندازه‌اش مناسب پنجره نیست.
 • پرده‌ها کثیف و چروک و اجزای آن زنگ زده است.
 • اگر پرده‌ها ظاهر خسته‌کننده‌ای به محیط داده است، اکنون زمان تعویض آنهاست تا فضای مثبتی برای کارمندان و مشتریان ایجاد کند.

اگر شما نیز تصمیم به تعویض پرده اداری دارید، می‌توانید آن را به استادکار بسپارید.

دوخت و نصب پرده

دوخت و نصب پرده

 • طراحی و دوخت پرده حریر، پارچه‌ای و توری
 • دوخت پرده ساده، پیله‌دار و والان پرده
 • تعمیر و نصب ملزومات پرده، چوب پرده‌، کتیبه، تاج پرده و غیره
 • تعمیر و نصب پرده لوردراپه، کرکره‌ای، شید، زبرا و غیره
دریافت این خدمت از استادکار

در زمان انتخاب پرده اداری به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات مفیدی در خصوص پیدا کردن بهترین نوع پرده اداری وجود دارد که به همه صاحبین مشاغل و مدیران شرکت توصیه می‌شود به آن توجه کنند:

توجه به عملکرد

هر نوع پرده از شید و کرکره‌ای گرفته تا ونیزی و غلتکی و … دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند. با توجه به عملکرد پرده و زوایای اتاق و شکل و ابعاد پنجره باید نوع پرده‌ای را انتخاب کنیم که متناسب با نحوه باز شدن پنجره باشد. به عنوان مثال کار با پرده رولی و غلتکی آسان است، در حالی‌که پرده‌های کرکره‌ای عمودی با تیغه‌های کج خود امکان کنترل بیشتر نور و حریم خصوصی را فراهم می‌کنند.

انتخاب زیباترین مدل‌های پرده اداری
با توجه به عملکرد پرده و زوایای اتاق و شکل و ابعاد پنجره باید نوع پرده‌ای را انتخاب کنیم که متناسب با درب و نحوه باز شدن پنجره باشد.

توجه به جنس و رنگ پارچه

پرده‌های پارچه‌ای مانند رولی، رومی و عمودی نیز دارای قابلیت اضافه کردن پارچه هستند و در طرح‌های بی‌نظیری به بازار عرضه می‌شوند. حتی یک منظره مانند آسمان آبی می‌تواند روحیه و بهره‌وری کارمندان شما را تقویت کند. همچنین در نظر بگیرید که نگهداری کدام پرده ساده‌تر است و نیاز به شستشوی کمتری دارد. همانطور که می‌دانید در محیط اداری رفت و آمد زیاد است و نیاز است رنگ و جنسی را انتخاب کنید که نیاز دائمی به شستشو و تمیز کردن نداشته باشد.

فرهنگ سازمانی را در نظر بگیرید

چه راهی بهتر از اینکه فرهنگ تجاری خود را با طراحی فضای داخلی دفتر خود به صورت بصری نشان دهید؟ این به تیم شما اجازه می‌دهد هر یک در یک محیط پر جنب و جوش و غنی از فرهنگ غوطه‌ور شوند. شما می‌توانید با عناصر داخلی مانند رنگ، مبلمان و پرده، حال و هوایی نزدیک به فرهنگ سازمان خود ایجاد کنید.

استفاده شجاعانه از رنگ متناسب با هویت بصری

در استفاده از رنگ‌ها شجاع باشید و از این با رنگ‌ پرده‌های خود بازی کنید نهراسید. به طور معمول افراد از رنگ‌های خنثی برای حداکثر انعطاف‌پذیری در محیط‌های اداری استفاده می‌کنند. اما می‌توانید در رنگ مدل پرده اداری خود جسور باشید و از رنگ‌های متضاد استفاده کنید تا جلوه بیشتری به محیط کار خود دهید. همچنین می‌توانید از رنگ هویت بصری و لوگوی برند خود در انتخاب پرده استفاده کنید تا هماهنگی بیشتری با دکوراسیون ایجاد کنید.

نکات مهم انتخاب رنگ و مدل پرده اداری متناسب با برند و هویت بصری شرکت
به طور معمول افراد از رنگ‌های خنثی برای حداکثر انعطاف‌پذیری در محیط‌های اداری استفاده می‌کنند. اما می‌توانید در رنگ مدل پرده اداری خود جسور باشید و از رنگ‌های متضاد یا متناسب برند خود استفاده کنید.

بهترین مدل‌ها برای پرده اداری کدامند؟

در ادامه با انواع مدل پرده اداری آشنا خواهید شد.

پرده کرکره‌ای

پرده کرکره‌ای معروف در انواع مختلف برای فضاهای اداری طراحی می‌شود که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

 • کرکره عمودی

پرده لوردراپه یا کرکره عمودی یکی از محبوب‌ترین شکل پرده کرکره است که برای پوشش پنجره‌ها در مکان‌های اداری و تجاری استفاده می‌شود و بعدا به منازل نیز راه پیدا کرد. پرده‌هاي عمودي از پارچه‌های تیغه مانندی تشکیل شده‌اند که بر روی یک ریل آلومینیومی کنار هم قرار می‌گیرند و به وسیله‌ نخي که در کنار آن قرار گرفته، می‌توان پرده را جمع یا باز کرد. این مدل پرده اداری برای پنجره‌های وسیع مناسب بوده و همچنین با کالیته رنگی بالا می‌توان هارمونی خاصی به فضا ببخشد. در صورت خراب شدن نیز خودتان می‌توانید اقدام به تعمیر کرکره عمودی کنید.

انواع پرده عمودی و لوردراپه اداری
پرده‌هاي عمودي از پارچه‌های تیغه مانندی تشکیل شده‌اند که روی یک ریل آلومینیومی کنار هم قرار می‌گیرند.
 • کرکره چوبی

اگر ظاهر چوب را دوست دارید و می‌خواهید قیمت بیشتری برای پرده‌های خود هزینه کنید تا دوام بیشتری هم داشته باشند، پرده‌های کرکره چوبی مصنوعی گزینه‌ عالی برای این کار هستند. آنها به فضای اداری شما سبک سنتی و اصیل می‌دهند. در نوع دیگر از چوب بامبو استفاده می‌شود. چوب بامبو طبیعتا دارای زیبایی و جذابیت خاصی بوده و از لحاظ میزان مقاومت نیز دارای مقاومت بالایی است.

مدل پرده کرکره چوبی برای محل کار و شرکت | انواع پرده اداری کرکره‌ای چوبی
کرکره چوبی قیمت بالاتر اما در کنارش دوام بیشتری نیز نسبت به دیگر انواع پرده دارد و ظاهر اصیلی به شرکت شما می‌دهد.
 • کرکره آلومینیومی

این پرده‌ها مقرون به صرفه و بادوام هستند به این معنی که چیزی بیش از هزینه‌ای که صرف کردید نصیب شما می‌شود. خبر خوب اینکه انواع مدرن این پرده بسیار جذاب‌تر از مدل‌های قدیمی و شیک و براق هستند. از این نوع پرده کرکره در جاهای مختلف همچون پنجره‌های محیط‌های اداری (اتاق مدیریت، کنفرانس، سرپرستی،کارشناسی… و حتی درپارتیشن‌های اداری) و ما بین پنجره‌های دوجداره استفاده کنید.

انواع پرده کرکرده آلومینیومی شرکتی
انواع مدرن این پرده آلومینیومی بسیار جذاب‌تر از مدل‌های قدیمی و شیک و براق هستند.

پرده لانه زنبوری

اگر برای پنجره‌های خود به عایق نیاز دارید، پرده‌های سایه‌دار لانه زنبوری انتخاب مناسبی است. آنها تناسب خوبی با دکوراسیون شما خواهند داشت و قبض‌های انرژی شما را کاهش می‌دهند زیرا موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های شما و جلوگیری از هدررفت گرما و سرما از اتاق می‌شوند.

انتخاب و سفارش انواع شید و پرده لانه زنبوری اداری
پرده لانه زنبوری جلوی هدررفت انرژی را می‌گیرد.

پرده شید رول

پرده شید یا شید رول یکی دیگر از انواع پرده‌ها است که مناسب بودجه شما هستند. آنها مدرن و زیبا هستند و طراحی ساده آن‌ها دکوراسیون دفتر کار شما را بی‌نظیر خواهد کرد. این نوع پرده انواع مختلفی مانند پرده شید تصویری و یا پرده شید رول و … دارد. این نوع پرده از یک لایه پارچه که حول یک محور می‌چرخد تشکیل شده است. برای تنظیم نور، می‌توان پرده را حول محوری که بالای آن نصب شده است، بالا یا پایین کشید. این پرده‌ها کاملا در قاب پنجره قرار می‌گیرند. پرده شید رول به دلیل یک‌دست بودن آن قابلیت دکوراتیو شدن را داراست یعنی می‌توان تصویر دلخواه خود یا لوگوی شرکت را روی آن چاپ کرد و آن را تبدیل به یک قاب شفاف کرد.

طرح و مدل پرده شید رول اداری
پرده شید رول به دلیل ظاهر یک‌دستی که دارد، می‌توان لوگوی شرکت یا تصویر روی آن چاپ کرد.

پرده زبرا

پرده کرکره زبرا که به آن رولی نیز می‌گویند در هنگام جمع شدن داخل یک رول قرار می‌گیرد و هنگام باز شدن دو اسلاید پارچه به صورت نوار افقی را خواهید دید که به صورت غلتکی می‌توان نور داخل فضا را تنظیم کرد و یا فضایی کاملا خصوصی را برای خود ایجاد کرد. طراحی و رنگ‌بندی این پرده بی‌نظیر و بسیار شیک است.

شیک‌ترین مدل‌های پرده زبرا مناسب محیط‌های کاری و رسمی
پرده زبرا یکی از شیک‌ترین و رسمی‌ترین انواع پرده است که رنگ‌بندی‌های بی‌نظیری دارد.

پرده سیلوئت

این نوع پرده با متریال پارچه برای افرادی که مدام می‌خواهند حالت سایه و روشن پرده را تغییر دهند مناسب است. کاربر می‌تواند بنا بر میزان نور و ارتباطی که می‌خواهد با تاریک و روشن کردن آن، پرده خود را تنظیم کند. این پرده با توجه به وزن سبکی که دارد قابلیت موتورایز شدن هم دارد و می توان این پرده را با مجهز به سیستم موتوری خودکار و با کنترل از راه دور و نیز با افزودن به سیستم کنترل هوشمند منزل، برنامه‌ریزی کرد.

مدل پرده سیلوئت یا سه‌بعدی با سیستم کنترل هوشمند برای اداره و محل کار
پرده سیلوئت را می‌توان با سیستم کنترل هوشمند منزل و نصب موتور، از راه دور نیز کنترل کرد.

چند ایده برای پرده اداری

استفاده از پرده‌های خورشیدی یکی از ایده‌های ناب و جدید برای محیط‌های کاری است که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، ارزش به کار شما نیز اضافه کند. پرده‌های رولی خورشیدی می‌توانند در کنترل دما نیز به شما کمک کنند و محیط راحتی را برای شما ایجاد کنند.

همچنین رنگ کردن پنجره‌ها یا استفاده از برچسب روی آنها ایده‌ دیگری است که پس از کنار زدن پرده می‌تواند دکور جذابی برای محیط کار شما ایجاد کند. در ادامه ایده‌­های دیگر را با هم بررسی خواهیم کرد.

هماهنگی رنگ پرده با دیگر اجزا

یکی از ایده‌­های انتخاب مدل پرده اداری این است که ترکیب رنگی آن به دیگر اجزای دکوراسیون اداری شما بیاید. پرده کرکره­‌ای غلتکی یک گزینه ساده به خصوص برای اتاق­‌های شلوغ است. اگر خواهان نور بیشتر محل کار بودید، به راحتی آن را بالا و پایین بکشید و فضا را پرنور کنید.

ایده‌های جذاب مدل پرده اداری برای دفاتر کار و شرکت‌ها
بسیاری افراد رنگ سفید یا طوسی را برای پرده کرکره‌ای انتخاب می­‌کنند تا با دیگر اجزای دکوراسیون محیط کار آن­ها هماهنگ باشد.

دنبال موارد برجسته باشید

اگر ایده یک دفتر کار ساده با فضای دلباز را دوست دارید، اما می خواهید حداقل کمی رنگ یا الگو را در آن بگنجانید، استفاده از روش‌های دکوراسیون پنجره برای این کار یک حرکت عاقلانه است. قرار دادن الگو روی شیشه پنجره­، روی پارچه پرده یا فریم دور پنجره یک ایده جذاب است که هم جلوه برجسته ای به دکوراسیون شما می‌­دهد و موجب حواس پرتی شما در هنگام کار کردن نخواهد شد. این طرح‌­ها در شب موجب تاریک و دنج نشان دادن اتاق شما می‌­شود.

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چاپ روی پرده زبرا، سیلوئت، شیدرول، کرکره فلزی و...
با استفاده از رول غلتکی چاپ هندسی می توانید بافت را به فضای محل کار خود آورید.

با کرکره‌های چوبی به اتاق خود عمق ببخشید

برای یک دفتر کار با حس سنتی‌­تر، انتخاب کرکره‌های چوبی تیره انتخاب مناسبی است. شاید این پرده کرکره‌ای احساس سبکی و سادگی پرده­‌های روشن را نداشته باشد، اما چوب احساس غنی‌­تر و رسمی­‌تری به فضا می‌­دهد. این پرده‌­ها را می‌توان به راحتی با رنگ چوب میز و صندلی و اکسسوری­‌های چوبی محل کار هماهنگ کرد.

شیک‌ترین و جدیدترین مدل پرده کرکره‌ای چوبی مناسب محل کار
پرده کرکره‌­ای چوبی پوششی سنتی از جنس مدرن است که تکمیل‌کننده رنگ واحدهای قفسه‌­بندی چوبی، میز کار و پارکت و … است.

استفاده از پرده­ با طرح‌­های تکرارشونده

الگوهای تکراری یا متقارن انتخاب شیکی برای طرح مدل پرده اداری هستند. پوشاندن پنجره با این الگو­ها برای دفتر کاری که نیاز به اندکی سرزندگی دارد، مناسب است.

جدیدترین طرح‌های پرده اداری
همان طور که در این تصویر می­‌بینید، الگوهای سبز روی پرده با رنگ قالیچه، تابلو و رنگ سبز گیاهان هماهنگی خوبی ایجاد کرده است.

در صورتی که هر گونه سوال در مورد پرده منازل و محیط کار دارید مقاله همه‌چیز درباره قیمت و سفارش نصب پرده منازل و محیط کار را بخوانید.

جمع‌بندی

در انتها باید گفت که قبل از سفارش و نهایی کردن خرید نیاز است طرح‌‌های مختلف را بررسی کنید و بهترین طرحی که متناسب با نیاز شماست انتخاب کنید. می توانید برخی از رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری، قهوه‌ای روشن و برخی رنگ‌های دیگر را انتخاب کنید که تقریبا با همه محیط‌ها متناسب هستند. طراحی پرده اداری همچنین باید نمایانگر چشم‌انداز و ماموریت کسب و کار شما باشد. همچنین قیمت‌ها و شرایط گارانتی را در نظر بگیرید. لازم است در مورد نحوه نصب، باز و بسته کردن و تمیز کردن مدل پرده اداری خود از فروشنده سوال کنید.

منابع: harveyfurnishings | barrierscreens | singaporecurtains | selectblinds | buildersdrapery

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + نوزده =