رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰

0

رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰، برای علاقه‌مندان و فعالان زمینه‌های طراحی، دکوراسیون و … به تازگی انتخاب شده است. از رنگ سال ۲۰۲۰ می‌توانید به عنوان یک ابزار بازاریابی برای کارتان استفاده کنید و طراحی‌هایتان را بیشتر مطابق میل مخاطب انجام دهید. همچنین اگر تنها به دنبال استفاده از رنگی جدید در دکور خانه یا اتاق خود هستید، می‌توانید از رنگ‌های پرطرفدار سال ۲۰۲۰ استفاده کنید. در واقع رنگ سال برای همین اهداف انتخاب می‌شود.

اگر برای اجرای هرکدام از اهداف بالا به دنبال رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ می‌گردید، حتما این مطلب را بخوانید. در این مقاله انتخاب‌ها و پیش بینی‌های شرکت‌های مشهور تولیدکننده و طراح رنگ درباره رنگ سال ۲۰۲۰، کنار هم گردآوری شده‌اند و چه بهتر که شما هم از یکی از رنگ‌های منتخب امسال را در طراحی‌هایتان و یا دکوراسیون داخلی فضای مورد نظرتان استفاده کنید. با استادکار همراه باشید.

رنگ سال ۲۰۲۰

انتخاب رنگ سال در دهه‌های اخیر، تبدیل به یک سنت هیجان انگیز میان شرکت‌های متخصص تولید و ابداع رنگ و افراد متخصص در این زمینه شده است. اما انتخاب رنگ سال ۲۰۲۰ هیجان دیگری دارد، زیرا در واقع ما امسال وارد دهه جدیدی شده‌ایم.

ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که اصلا انتخاب رنگ سال چه فایده‌ای دارد. خوب است بدانید که رنگ‌های سال به مطالعه افراد درباره دوره خاصی از طراحی کمک می‌کند و متخصصان برای انتخاب رنگ سال، عوامل مختلفی از جمله فرهنگ پاپ، ترندهای معماری، فن آوری و عوامل مختلف دیگری را مورد توجه قرار می‌دهند. اگر همین الان به گذشته نگاه کنید، متوجه خواهید شد که در دهه ۸۰ رنگ سال نئونی بود، در دهه ۶۰  رنگ‌های پاستلی ( رنگ‌های کم رنگ و ملایم) به شدت محبوب بودند و دهه ۹۰ هم ترکیبی از رنگ‌ها را دربر می‌گرفت. حالا می‌خواهیم ببینیم که در سال ۲۰۲۰ به گفته کارشناسان، چه رنگ‌هایی قرار است از ما استقبال کنند.

برای انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ از نظرات شرکت پنتون Pantone (پیشرو و رهبر عرصه تولید و ساخت رنگ)، فروشگاه آنلاین اتسی Etsy (که در زمینه فروش آنلاین صنایع دستی فعال است)، شرکت بنجامین مور (شرکت مشهور تولیدکننده رنگ)، فروشگاه رنگ ولسپار Valspar، شرکت بین‌المللی تولیدکننده و تامین‌کننده رنگ PPG، شرکت رنگ شروین-ویلیامز و شرکت تولیدکننده رنگ معماری و چوب بهر Behr برای انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ بهره گرفته‌ایم. در ادامه نظرات هر یک از این شرکت‌ها درباره رنگ سال ۲۰۲ را می‌خوانیم.

بیشتر بدانید آموزش ساخت ترکیب رنگ استخوانی و کرم استخوانی برای دیوار

عوامل زیادی از جمله فرهنگ و فناوری در انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ دخیل هستند.
عوامل زیادی از جمله فرهنگ و فناوری در انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ دخیل هستند.

آبی کلاسیک، رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ به انتخاب شرکت پانتون

رنگ سال انتخاب شده توسط موسسه رنگ Pantone همیشه در این صنعت، اهمیت ویژه‌ای داشته است، زیرا شرکت پانتون که در سال ۱۹۶۳ تأسیس شده، به نوعی رهبر صنعت رنگ محسوب می‌شود و بر طبق اطلاعات وب سایتش “بیش از ۱۰ میلیون طراح و تولیدکننده” برای الهام گرفتن و راهنمایی درباره رنگ محصولات‌شان، به خدمات و محصولات شرکت پانتون اعتماد می‌کنند.

این شرکت اولین انتخابش برای رنگ سال، یعنی “آبی نیلگون” را در سال ۱۹۹۹ اعلام کرد و از آن به بعد، فعالان دنیای هنر، در زمستان هر سال مشتاقانه منتظر پیش بینی این شرکت از رنگ سال هستند.

امسال، کارشناسان شرکت پنتون به دنبال رنگی بودند که احساس آرامش را به دنیای پر سرعت و پر از فناوری ما به ارمغان می‌آورد: رنگی غنی و بدون محدودیت به نام آبی کلاسیک. سایه عمیق این رنگ آبی، یادآور یک آسمان گرگ و میش است و احساس آرامش را در افراد برمی‌انگیزد. هدف از انتخاب رنگ آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰، میل به پایه و اساسی استوار و قابل اعتماد در حین عبور به دهه جدید بوده است.

از آنجایی که رنگ آبی عمیق، یکی از آرامش بخش‌ترین رنگ‌ها به حساب می‌آید، انتخاب آن به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ برای عبوری راحت به دهه جدید، بسیار مناسب به نظر می‌آید.

رنگ آبی کلاسیک، کلیدی‌ترین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰
رنگ آبی کلاسیک، کلیدی‌ترین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰

زیتونی روشن، رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ به انتخاب شرکت اتسی

با انتخاب شرکت Etsy برای رنگ سال ۲۰۲۰، سال جدید را با انرژی فراوان شروع کنید: سبز زیتونی. این رنگ، بسیار زنده است و جایی بین سبز و زرد، قرار می‌گیرد. مطمئن باشید که این رنگ به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ چشم‌ها را به خود خیره خواهد کرد. بر اساس گزارشات این شرکت درباره ترندهای سال ۲۰۲۰، سبز زیتونی رنگی جسورانه است که انرژی افراد را افزایش می‌دهد و باعث برانگیختن تفکرات مربوط به هماهنگی و رشد می‌شود.

همچنین بازارهای آنلاین خاطرنشان می‌کنند که انتخاب سبز زیتونی به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰، نشان از بازگشت به سایه‌ها و رنگ‌های نئونی دهه ۸۰ دارد که در حال حاضر دوباره مشغول باز کردن جای خودشان در دنیای طراحی و مد هستند.

ضمنا تحقیقات نشان می‌دهد که جستجوی کالاها و پوشاک با رنگ سبز نئونی و زیتونی در سه ماه گذشته حدودا ۵۵ درصد افزایش داشته است. بنابراین اگر به دنبال ایجاد تمایز در خانه یا سبک پوشاک خود هستید، حتما سبز زیتونی و سایه‌های مختلف آن را به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ در نظر بگیرید.

رنگ سبز زیتونی، دومین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰
رنگ سبز زیتونی، دومین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰

صورتی روشن، رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ به انتخاب شرکت بنجامین مور

انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰، رنگ صورتی به وفور در طراحی داخلی و دکوراسیون و البته صنعت مد به کار برده شود. رنگ صورتی روشن به نام نور اول یا first light، یکی از محصولات بنجامین مور و توناژی ملایم از رنگ صورتی است که به دنبال رواج رنگ‌های گلگون، به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰، انتخاب شده است. آندره مگنو، مدیر بازاریابی و توسعه رنگ شرکت بنجامین مور می‌گوید: “رنگ صورتی first light به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰، به تغییر نگرش افراد از مادی گرایی به سمت نیازهای معنوی و اصلی زندگی مثل جامعه، راحتی، امنیت، ابراز خود، اصالت و در نهایت مثبت اندیشی، اشاره دارد.”

این رنگ صورتی پاستلی در لیست بنجامین مور کنار نه رنگ دیگر قرار دارد که بنجامین مور آن‌ها را نیز جرو رنگ‌های محبوب سال ۲۰۲۰ اعلام کرده است. این رنگ‌ها از سبک‌های جدید طراحی الهام گرفته شده‌اند که در آن‌ها تنوع نظرات و سلایق نسل‌ها و ملیت‌های مختلف همه در کنار هم دیده می‌شوند.

شما می‌توانید از رنگ صورتی ملایم انتخابی رنگ سال ۲۰۲۰ به عنوان رنگی خنثی استفاده کنید. این رنگ در حدی ملایم و خنثی است که حتی می‌توانید آن را روی تمامی‌ دیوارهای اتاق نشیمن یا اتاق خواب استفاده کنید بدون اینکه افراطی به نظر برسد. ضمنا یک ایده مکمل برای صورتی روشن به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰، ترکیبش با رنگ‌های بژ و یا سفید روشن است.

رنگ صورتی روشن، سومین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ است
رنگ صورتی روشن، سومین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ است

رنگ‌های الهام گرفته از طبیعت، رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ به انتخاب شرکت ولسپار

شرکت والسپار برای انتخاب رنگ سال ۲۰۲۰، به الهام گرفتن از خارج منزل روی آورده و نه فقط یک، بلکه ۱۲ رنگ را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب کرده است.

این ۱۲ رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰،  الهام گرفته از طبیعت، برای “دعوت آرامش به خانه شما” در نظر گرفته شده‌اند و شامل ترکیبی از سبز، صورتی و رنگ‌های خنثی می‌شوند. این رنگ‌ها برای نشان دادن سایه‌هایی که “آرام و قابل زندگی هستند” طراحی شده‌اند، به این معنی است که در این مجموعه هیچ عنصر روشن و جسورانه‌ای پیدا نخواهید کرد.

مدیر بازاریابی والسپار می‌گوید: “پالت رنگ‌هایی که به عنوان خنثی در خانه پذیرفته می‌شوند، گسترش یافته است. ما به دنبال این هستیم که خنثی‌های رنگارنگ را هم به خانه بیاوریم تا در عین نگه داشتن راحتی خانه، به آن شخصیت و ظرافت اضافه کنیم.

۱۲ رنگ منتخب ولسپار به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰
۱۲ رنگ منتخب ولسپار به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰

رنگ سرمه‌ای، رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ به انتخاب شرکت شروین ویلیامز

آبی سرمه‌ای یکی از آرامش‌بخش‌ترین رنگ‌ها به حساب می‌آید، بنابراین طبیعی است که شروین-ویلیامز آن را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب کند. رنگ آبی Naval SW 6244، توناژی غنی از رنگ آبی است که به راحتی، هم با رنگ‌های تند و هم با پالت‌های رنگی ملایم و خنثی، هماهنگ می‌شود.

سو واددن مدیر بازاریابی رنگ در شروین ویلیامز می‌گوید: “ما پیش‌بینی می‌کنیم که در دهه آینده، رنگ‌های تند پرطرفدار خواهند بود. رنگ آبی سرمه‌ای تمایل افراد به رنگی غنی را با اشتیاق‌شان برای آرامش ادغام می‌کند. در ۱۰ سال آینده رنگ‌های خنثی به تدریج محبوبیت‌شان را از دست خواهند داد و طراحی دوباره شخصی‌تر خواهد شد.”

شما می‌توانید از رنگ سرمه‌ای به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰، در دکور خانه‌تان استفاده کنید. برای مثال برای داشتن فضایی آرام بخش، دیوارهای اتاق خواب‌ خود را را با رنگ آبی سرمه‌ای و تزئینات سفید، رنگ کنید و یا برای مثال از آن برای رنگ کردن کابینت‌های آشپزخانه‌ای با دکوراسیونی به سبک معاصر استفاده کنید.

رنگ آبی سرمه‌ای، پنجمین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰
رنگ آبی سرمه‌ای، پنجمین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰

رنگ صورتی رمانتیک، رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ به انتخاب شرکت HGTV Home

خانه خود را با رنگ آرامش بخش و در عین حال هیجان انگیز صورتی Romance، محصول برجسته شرکت HGTV Home و انتخاب آن به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ تزئین کنید.

اشلی بانبوری، طراح ارشد رنگ در این شرکت مشهور می‌گوید: “۲۰۲۰ سالی است که می‌توانید فضای خانه‌ خود را بسیار زیبا کرده و محیطی ایجاد کنید که با آغوش باز از شما استقبال می‌کند و هر بار که از در خانه وارد می‌شوید، احساس کنید که شما را شگفت زده می‌کند.”

این رنگ صورتی پاستلی به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ انتخاب شده و به راحتی می‌تواند به عنوان یک رنگ خنثیِ به روز شده، با عناصر تزئینی سفید یا چوبی هماهنگ شود. همچنین می‌توانید آن را با لوازم جانبی با رنگ‌های جسورانه مانند سبز جنگلی یا مرجانی، برای انرژی دادن به اتاق، ترکیب کنید.

رنگ صورتی رمانتیک، ششمین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰
رنگ صورتی رمانتیک، ششمین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰

رنگ سبز، رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ به انتخاب شرکت Behr

هفته گذشته شرکت بهر به طور رسمی‌ انتخاب خودش برای رنگ سال ۲۰۲۰  را اعلام کرد: رنگ سبزی با نام “بازگشت به طبیعت”. این رنگ از سبزی مراتع و دشت‌ها الهام گرفته شده  و قصد دارد که رنگ‌های طبیعت را در خانه به ارمغان بیاورد.

اریکا ولفل، معاون خدمات رنگ و خلاقیت در بهر می‌گوید: “همانطور که یک دهه جدید را پیش رو داریم، رنگ سبز ما با نام بازگشت به طبیعت یا Back To Nature ما را ترغیب می‌کند تا دوباره با طبیعت ارتباط بگیریم و می‌دانیم که این ارتباط نیز می‌تواند تأثیر واقعا مثبتی بر سلامت و تندرستی افراد بگذارد.”

شما می‌توانید این رنگ سبز را با سایر رنگ‌های رایج در طبیعت، مانند قهوه‌ای، رنگ‌های بژ و آبی برای طراحی فضایی آرامش بخش، ترکیب کنید.

رنگ سبز چمنی، هفتمین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰
رنگ سبز چمنی، هفتمین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰

رنگ آبی چینی، رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ به انتخاب شرکت PPG

رنگ آبی چینی تقریباً مانند رنگ منتخب PPG برای سال ۲۰۱۹، رنگی غنی است که شما را یاد جواهر می‌اندازد. مدیر ارشد بازاریابی رنگ PPG می‌گوید: “رنگ آبی آرامش را القا می‌کند، اضطراب را کاهش می‌دهد و خواب را تسهیل می‌کند. آرامش بخش بودن این توناژ از آبی، به افراد یادآوری می‌کند که گاهی سرعت‌ خود را کم کنند و همچنین تشویق‌شان می‌کند تا از ذهن آگاهی برخوردار شوند، در زندگی خود حضور بیشتری داشته باشند و در عین حال روحیه امیدواری هم داشته باشند. این نوع از زندگی، کالایی گرانبها در دنیای بی قرار و شلوغ امروزی است”. رنگ آبی چینی به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰، می‌تواند برای دیوارهایی که قرار است نقطه کانونی طراحی داخلی فضا باشند و درهای داخلی و خارجی، بسیار مناسب باشد.

رنگ آبی چینی، هشتمین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰
رنگ آبی چینی، هشتمین انتخاب رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰

پالت رنگ‌های زمینی، رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ به انتخاب شرکت Behr

قبل از اینکه شرکت بهر، انتخاب خودش برای رنگ سال ۲۰۲۰ (یعنی رنگ سبز بازگشت به طبیعت) را اعلام کند، توجه افراد زیادی به سه پالت رنگی مخصوص بهر جلب شده بود. به ویژه پالت World Wood، متشکل از رنگ‌های گرم و خاکی که خنثی هستند و فکر می‌کردند که ممکن است یکی از رنگ‌های این پالت‌ها به عنوان رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ انتخاب شوند.

اریکا ولفل معاون خدمات رنگ و خلاقیت در بهر، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفته است که این رنگ‌ها محیطی دعوت کننده را ایجاد می‌کنند، یعنی همان محیطی که رستوران‌ها، هتل‌ها و سایر مشاغل خدماتی به دنبالش هستند. دو رنگ محبوب در این پالت، رنگی مشابه فلفل قرمز، رنگ شرابی تیره و Rumba Orange به عنوان توناژی از نارنجی سوخته است.

پالت محبوب بهر، از گزینه‌های رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰
پالت محبوب بهر، از گزینه‌های رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰

اهمیت رنگ سال در چیست؟

ممکن است پس از خواندن این مطلب این سوال برای شما و یا هرکس دیگری پیش بیاید که اصلا اهمیت رنگ سال چیست و چرا باید برای هر سال یک رنگ مشخص را انتخاب و اعلام کرد.

به تعبیر شرکت پنتون (Pantone) رنگ سال، در واقع یک “تصویر رنگی از هر آنچه که در دنیا اتفاق میفتد یا همان فرهنگ جهانی است و این رنگ، حس و حال افراد و نگرش‌شان در یک سال را به تصویر می‌کشد.” برای مثال رنگ‌های منتخب سال ۲۰۱۸ با توجه به مطرح شدن بحث‌های برابری جنسیتی آبی و صورتی و رنگ سال ۲۰۱۷ برای ادای احترام به طبیعت و پدیده گرمایش جهانی، سبز انتخاب شد.

شرکت‌هایی که در زمینه انتخاب رنگ سال الگو هستند، مثل شرکت پنتون (Pantone)، هر سال در اوایل بهار، تحقیقات گسترده و جامعی را شروع می‌کنند تا رنگ‌ها و الگوهایی که در زندگی روزمره افراد در شهرها و کشورهای مختلف، استفاده می‌شوند را تشخیص دهند و رنگ سال را از میان آن‌ها انتخاب کنند.

اما در نهایت رنگ سال هر چه که باشد، خوب است بدانید که خصوصیات روانشناسی آن رنگ در تبلیغات، بازاریابی، توسعه محصول، مد و طراحی لباس و طراحی و دکوراسیون داخلی بسیار اثر گذار خواهد بود. یعنی در واقع استفاده از رنگ سال در خدمات و محصولات، می‌تواند تاثیر بسیاری بر رفتار مصرف کننده داشته باشد. دقیقا به همین علت است که هرکسی که در زندگی و کارش با رنگ سر و کار دارد، هر سال منتظر انتخاب رنگ سال می‌ماند و این فرایند را دنبال می‌کند.

رنگ سال ۲۰۲۰ برای افراد فعال در زمینه تبلیغات، بازاریابی، فشن، طراحی و دکوراسیون داخلی بسیار مهم است.
رنگ سال ۲۰۲۰ برای افراد فعال در زمینه تبلیغات، بازاریابی، فشن، طراحی و دکوراسیون داخلی بسیار مهم است.

سخن آخر

در این مطلب انتخاب چند شرکت و تولیدکننده معتبر در زمینه طراحی و ساخت رنگ درباره رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ را خواندیم. از میان این نظرات، معمولا انتخاب‌های شرکت پنتون برای رنگ سال، اعتبار بیشتری دارند و بیشتر دنبال می‌شوند. البته طبیعتا تمامی رنگ‌های ذکر شده در این مطلب، بر اساس مطالعات، مشاهدات و تجربیات این شرکت‌ها انتخاب شده و به احتمال بسیار بالا، تمامی آن‌ها را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ خواهیم دید، اما شاید بتوان رنگ آبی کلاسیک را اصلی‌ترین رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰ دانست.

اگر برایتان مهم است که در زندگی یا کسب و کارتان از جدیدترین ترندها استفاده کرده و کاملا به روز باشید، پیشنهاد می‌کنیم حتما تمامی گزینه‌های مطرح شده برای رنگ سال ۲۰۲۰ را بررسی کنید و در واقع از رنگ سال طراحی و دکوراسیون ۲۰۲۰، به عنوان یک ابزار بازاریابی برای خودتان استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =