۵ اشتباه در طراحی داخلی

0

همه ما دوست داریم خانه‌ای با دکوراسیونی زیبا و به یاد ماندنی داشته باشیم. جایی که وقتی میهمانانمان به آن وارد می‌شوند حیرت زده بمانند و نتوانند از فکر زیبایی آن بیرون بیایند و چه بسا در تلاش باشند خانه‌ای شبیه به خانه ما داشته باشند. اما در مقابل، گاهی ما اشتباهاتی در طراحی داخلی خانه خود مرتکب می‌شویم که به جای تبدیل کردن خانه به یک فضای زیبا و مدرن، آن را به محیطی در هم و بدون هیچ دکوراسیون داخلی زیبایی تبدیل می‌کند. بنابراین لازم است ما نیز این اشتباهات را بدانیم و با رعایت آن‌ها، دکوراسیون داخلی بهتری داشته باشیم. ۵ اشتباه در طراحی داخلی را بدانید و نسبت به برطرف کردنشان اقدام کنید.

۵ اشتباه در طراحی داخلی

  1. انتخاب رنگ دیوارها قبل از انتخاب وسایل

یکی از اشتباهات رایجی که افراد هنگام طراحی داخلی خانه خود مرتکب می‌شوند انتخاب رنگ دیوارها پیش از انتخاب وسایل است. وسایلی نظیر مبلمان، پرده و فرش باید پیش از رنگ شدن دیوارها انتخاب شوند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چه فرقی می‌کند؟ اما لازم است بدانید انتخاب رنگ دیوار با توجه به انتخاب رنگ وسایل اتاق بسیار ساده‌تر از انتخاب وسایل بر اساس رنگ دیوار است. در هر حال دکوراسیون داخلی خانه شما را این وسایل تشکیل می‌دهند، پس بهتر است تصمیم بگیرید چه وسایلی با چه رنگی می‌خواهید در دکوراسیون خانه شما قرار بگیرند سپس با توجه به آن‌ها رنگ دیوارها را انتخاب کنید.

5 اشتباه در طراحی داخلی
چه بخواهید یک دکوراسیون خنثی داشته باشید چه از رنگ‌های متنوع در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید لازم است ابتدا وسایل خانه را انتخاب کنید سپس به رنگ دیوار فکر کنید. در نهایت رنگ‌های خنثی همیشه برای دیوارها ایده آل بوده‌اند.
  1. نداشتن تمرکز

یک اشتباه در طراحی داخلی، نداشتن تمرکز است. به این معنا که در طراحی داخلی اتاق هیچ نقطه‌ای بعنوان نقطه کانونی انتخاب نشده که توجه را به خود جلب کند. همه اتاق‌های خانه شما باید نقطه کانونی داشته باشند، حتی برخی فضاهای بزرگ‌تر ممکن است چند نقطه کانونی در خود جای دهند. در هر حال باید نقطه‌ای را در دکوراسیون خود متمرکز کنید تا همه چیز کسل کننده و یکنواخت به نظر نرسد.

برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق ابتدا لازم است بدانید هدف از دکوراسیون کردن آن اتاق و کاربرد آن چیست. مثلا اغلب افراد در اتاق نشیمن به تماشای تلویزیون می‌پردازند، بنابراین تلویزیون می‌تواند نقطه کانونی این اتاق باشد. یا اگر در یک اتاق می‌خواهید با دوستانتان به صحبت بنشینید و یک فنجان قهوه بنوشید، قرار گرفتن میز و صندلی‌ها کنار دیواری که اولین نقطه دید هنگا ورود به اتاق است می‌تواند ایده خوبی باشد.

5 اشتباه در طراحی داخلی
شما می‌توانید برای ایجاد تمرکز در طراحی داخلی اتاق خود از رنگ‌ها استفاده کنید. قرار گرفتن میز و صندلی با رنگی جشمگیر در نقطه کانونی اتاق می‌تواند ایده‌ای خلاقانه باشد.
  1. نبود هماهنگی در طراحی داخلی با روحیات و شخصیت فرد

دکوراسیون داخلی خانه شما در واقع روحیات شما را منعکس می‌کند. بنابراین برای اینکه شما نیز در محیط خانه خودتان احساس خوبی داشته باشید باید خانه را آنطور که علاقه دارید بچینید. یک اشتباه در طراحی داخلی این است که دکوراسیون خانه دیگر را به خانه خود می‌آوریم. این در حالیست که خانه ما باید دکوراسیون منحصر به خودمان را داشته باشد که هر شخصی وارد خانه ما شد بتواند شخصیت ما را در آن بیابد. مثلا از رنگ دلخواهتان استفاده کنید. از اشیاءی که روحیات شما را بازگو می‌کنند در طراحی داخلی استفاده کنید تا همه افراد بدانند این خانه متعلق به کیست و خودتان هم احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

5 اشتباه در طراحی داخلی
سعی کنید شخصیت خودتان را در طراحی داخلی خانه نشان دهید. اگر از اشیا چوبی خوشتان می‌آید از آن‌ها در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید.
  1. نبود تعادل در سایزها

وقتی تصمیم می‌گیرید طراحی داخلی خانه را خودتان انجام دهید، به این نکته توجه کنید که نباید همه چیز را در یک سایز و یک اندازه انتخاب کنید. در عین حال وجود تعادل در اشیائی که در دکوراسیون می‌چینید نیز باید به چشم بیاید. بخصوص در طراحی خانه‌های کوچک که فضای زیادی برای مانور ندارید نباید از اشیائی که خیلی بزرگ و جاگیر هستند استفاده کنید. در عین حال چندین و چند شی کوچک در یک اتاق، آن را شلوغ و نامرتب نشان می‌دهد. بنابراین باید تعادل در تعداد، سایز و اندازه‌های اشیا و همچنین سایز اتاق ایجاد شود.

5 اشتباه در طراحی داخلی
به سایز وسایلی که در اتاق می‌چینید دقت داشته باشید، حتی پیشنهاد می‌شود تابلوهای روی دیوار هم هم اندازه نباشند اما در عین حال دکوراسیون دیوار نیز باید تعادل داشته باشد.
  1. کمک نگرفتن

در هر حال دلیلی وجود دارد که شخصی بعنوان طراح دکوراسیون داخلی انتخاب می‌شود. او تحصیلات مرتبط با این کار را دارد و به خوبی می‌تواند به شما کمک کند طراحی داخلی زیباتری داشته باشید. این اشتباه در طراحی داخلی بسیار متداول است که افراد فکر می‌کنند خودشان می‌توانند تمام کارهای مربوط به دکوراسیون خانه را انجام دهند. در حالیکه گاهی کمک گرفتن از افراد خبره می‌تواند موجب شود شما بهتر بتوانید ایده‌هایی که در ذهنتان دارید را عملی کنید. علاوه بر این‌ها، کمک گرفتن از افراد متخصص به شما این دیدگاه را می‌دهد که آیا ایده و طرحی که در ذهن دارید برای فضای خانه‌تان کاربردی است یا خیر.

5 اشتباه در طراحی داخلی
طراح دکوراسیون داخلی خانه می‌تواند کاری کند یک آشپزخانه کسل کننده و بی روح به فضایی مدرن و بسیار شیک تبدیل شود.

سخن پایانی

تغییر دکوراسیون برای بسیاری از افراد لذتبخش است. اما این ۵ اشتباه در طراحی داخلی بسیار بین افراد رایج است. با دقت کردن به این نکات و رعایت کردن مواردی که گفته شد شما می‌توانید طراحی داخلی بهتری برای خانه خود داشته باشید. اما اگر ذره‌ای فکر می‌کنید نمی‌توانید ایده‌هایتان را عملی کنید یا نگران تغییراتی که در ذهن دارید هستید، حتما از طراحان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. این افراد بهتر می‌دانند چه کاری باید انجام دهید و بهتر می‌توانند ایده‌های شما را بدون این اشتباهات عملی کنند.

منبع: urbanlivingdesigns

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =