ایده‌های خلاقانه برای تقسیم فضای خانه و پارتیشن بندی

1

همیشه اجرای ایده‌های ناب و جدید در دکوراسیون داخلی باعث می‌شود حس و حال فضای خانه تغییر کند و احساس خوبی را به افراد خانه منتقل کند. یکی از ایده‌های بسیار کاربردی و در عین حال زیبا در دکوراسیون داخلی خانه، تقسیم فضای خانه است. تقسیم فضای خانه به شما این امکان را می‌داهد تا از بیشتری فضای خانه خود استفاده کنید و همچنین به زیبایی آن بی‌افزایید. با استادکار همراه شوید تا شما را با ایده‌های خلاقانه و متفاوت تقسیم فضای خانه آشنا کنیم.

گاهی اوقات فضای خانه آنقدر کوچک است که نمی‌توان به راحتی در آن چیدمان مبلمان را انجام داد و یا حتی در برخی موارد به خاطر زیاد بودن فضا، محیط خانه خلوت و بسیار کسل کننده به نظر می‌رسد. حال برای اینکه هنگام طراحی داخلی فضاهای خانه و یا هنگام چیدمان مبلمان خود دچار مشکل نشوید ما راه حل تقسیم فضای خانه را به شما پیشنهاد می‌دهیم. شما با تقسیم کردن فضاها، آن‌ها را اختصاصی‌تر کرده و معنا و مفهوم خاصی به محیط می‌دهید و علاوه بر این می‌توانید از حداکثر فضاها استفاده مفید ببرید.

معرفی ایده‌های خلاقانه برای تقسیم فضای خانه:

تقسیم فضای خانه با رنگ:

رنگ‌آمیزی دیوار و سقف یکی از ساده‌ترین و البته زیباترین روش‌های تقسیم فضای خانه است. تصور کنید فضای خال خصوصی و مهمان شما به یکدیگر متصل است حال شما می‌توانید برای جداسازی این دو فضا با استفاده از دو رنگ متفاوت بر روی دیوار این دو فضا را جدا کنید. شما از این ایده خلاقانه می‌توانید برای جداسازی فضای ناهارخوری، فضای مطالعه در اتاق‌خواب و هر تقسیم فضای دیگری استفاده کنید.

استفاده از دو رنگ‌آمیزی مجزا بر روی دیوار، سقف و حتی کف می‌تواند ایده خوبی برای جداسازی فضای خانه باشد
خدمات نقاشی ساختمان در استادکار

نقاشی ساختمان

 • رنگ آمیزی و نقاشی دیوار
 • رنگ آمیزی و نقاشی سقف
 • پتینه کاری دیوار
 • اجرای انواع رنگ‌های روغنی، اکرولیک و پلاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

تقسیم فضای خانه با قفسه‌بندی:

یکی از روش‌های دیگر برای تقسیم فضای خانه که نه تنها می‌تواند فضاها را از یکدیگر جدا کند بلکه بسیار کاربردی است و با زیبایی خود می‌تواند محیط را زیبا جلوه دهد، استفاده از  انواع قفسه‌بندی است. این روزها تنوع و خلاقیت در طراحی انواع قفسه‌بندی بسیار زیاد است و شما می‌توانید متناسب با دکوراسیون مورد علاقه خود یک مدل قفسه بندی بسیار شیک به عنوان قفسه دکوری و یا کتابخانه میان دو فضا ایجاد کنید.

تقسیم فضای خانه با قفسه‌بندی
انواع قفسه‌بندی دکوری و یا کتابخانه می‌تواند ببرای تقسیم فضای محیط خانه بسیار زیبا و کاربردی باشد

تقسیم فضای خانه با دیوار کاذب:

دیوار کاذب جز دسته حجم‌های دکوراتیو هستند که استفاده از آن‌ها در دکوراسیون داخلی بسیار مرسوم است. دیوار کاذب نه تنها به عنوان تقسیم کننده فضا کاربرد دارد بلکه می‌توان با انواع طراحی بر روی آن، به جلوه و زیبایی بیشتر محیط نیز کمک کند. دیوار کاذب را با هر متریالی از شیشه گرفته تا کناف می‌توان ساخت و در محیط برای تقسیم فضا استفاده کرد. این دیوارها به صورت پیش ساخته طراحی و تولید شده‌اند و تنها بایستی طبق اندازه‌های مورد نیاز شما برش داده شوند.

تقسیم فضای خانه با دیوار کاذب
شما می‌توانید از دیوار کاذب تزئینی یا کاربردی برای جداسازی فضاهای خانه استفاده کنید
تقسیم فضای خانه با دیوار کاذب
دیوارهای کاذب شیشه‌ای یکی از انواع حجم‌های دکوراتیو بسیار زیبا است که در جداسازی فضای خانه می‌توان از آن استفاده کرد

تقسیم فضای خانه با پارتیشن:

پارتیشن نیز یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه برای تقسیم فضا است که صدها نوع طرح و مدل مختلف دارد. جالب است بدانید انواع قفسه‌بندی و دیوار کاذب نیز نوعی پارتیشن به شمار می‌روند اما گاهی اوقات حتی با چند ایده خلاقانه شما می‌توانید خودتان پارتیشن دلخواه را بسازید و در محیط از آن استفاده کنید. استفاده از پنل‌های چوبی، نخ‌های کنفی، لوله‌های پولیکا و … جز دسته وسایلی هستند که شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را تهیه کنید و پارتیشن مورد علاقه خود را بسازید.

تقسیم فضای خانه با پارتیشن
پارتیشن در دو نوع ثابت و متحرک در طرح‌های مختلف طراحی شده است که می‌توان در فضای خانه از آن استفاده کرد
تقسیم فضای خانه با پارتیشن
استفاده از لوله‌های پلیکا یا مقوایی فشرده می‌تواند یک ایده خلاقانه برای تقسیم فضا باشد

تقسیم بندی فضای خانه با دیوار سبز:

اگر جز دسته افرادی هستید که به گل و گیاه علاقه زیادی دارید و دوست دارید در محیط خانه خود از آن استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌دهیم از دیوار سبز به عنوان یک تقسیم کننده فضا استفاده کنید. دیوار سبز نوعی حجم دکوراتیو شبیه به دیوار کاذب است که سطح آن با گیاهان سبز بادوام که با محیط خانه سازگار هستند، پوشانده شده است. ان دیوارها نه تنها به زیبایی محیط می‌افزایند بلکه سبب تصفیه هوای محیط نیز می‌شوند.

تقسیم بندی فضای خانه با دیوار سبز
از دیوار سبز به جداکننده فضا و حجم دکوراتیور جهت تصفیه هوا، عایق صدا و طراحی زیبا در خانه و اداره‌ها استفاده می‌شود

تقسیم بندی فضای خانه با ستون:

همانطور که می‌دانید برخی ستون‌ها به عنوان بخشی اصلی از اسکلت ساختمان هستند که قابل حذف شدن نیستند اما در کنار ستون‌هایی با طرح و متریال‌های متفاوت نیز وجود دارد که به عنوان حجم دکوراتیو از پیش ساخته می‌توان در فضای خانه از آن استفاده کرد. از این رو شما می‌توانید با جاگذاری ستون‌های دکوراتیو دو فضا را از یکدیگر کاملا جدا کنید.

تقسیم بندی فضای خانه با ستون
ستون‌های دکوراتیو به عنوان یک جداکننده بسیار خوب فضاها در هر خانه‌ای قابل اجرا است و می‌تواند زیبایی خاصی به محیط خانه نیز بدهد

اگر به دنبال ستون‌هایی با طراحی زیبا هستید، می‌توانید  مطلب ۱۱ ایده برای طراحی ستون داخلی خانه را نیز مطالعه کنید!

تقسیم بندی فضای خانه با پرده:

یکی از ایده‌های خلاقانه که می‌توان برای تقسیم فضا در اتاق خواب و یا حال خصوصی انجام داد، جدا کردن دو فضا به کمک پرده است. اگر امکان نصب میله آویز پرده بر روی سقف وجود داشته باشد شما می‌توانید فضای را به کمک پرده تقسیم کنید. از این ایده در هر فضایی از اتاق خواب گرفته تا سرویس بهداشتی و حمام نیز می‌توانید استفاده کنید.

تقسیم بندی فضای خانه با پرده:
استفاده از پرده برای تقسیم فضای خانه یک ایده بسیار شیک و زیبا و در عین حال به صرفه است

 

سخن آخر:

جداسازی فضاهای خانه کار چندان دشواری نیست و شما می‌توانید با استفاده از ایده‌های خلاقانه فضاهای خانه را از یکدیگر تفکیک کنید تا استفاده بیشتری از فضای خانه خود داشته باشید. ما سعی کردیم چند نمونه از ایده‌های ناب را به شما پیشنهاد دهیم حال شما هم می‌توانید ایده‌های خوب و زیبای خود را برا تقسیم فضای خانه با ما به اشتراک بگذارید.

بازسازی خانه و ساختمان

بازسازی خانه و ساختمان

 • بازسازی و تعمیرات ساختمان
 • مرمت بنا و تمام خدمات بنایی ساختمان
 • تخریب و بازسازی انواع دیوار و کف
 • خدمات بازسازی خانه، آپارتمان و واحدهای تجاری
دریافت این خدمت از استادکار

منبع: کتاب طراحی داخلی فرانسیسو آسانسیو سروا

1 نظر
 1. Amir می گوید

  زیاد جالب نبود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =