دیوار آجری دکوراتیو؛ راهکاری جذاب در دکوراسیون داخلی

0

آجر یکی از مصالح ساختمانی است که این روزها نه تنها از آن در اسکلت خانه استفاده می‌شود بلکه نمونه‌های بسیار زیبا و دکوراتیو آن وارد دکوراسیون داخلی نیز شده است. آجر گرما و صمیمیت را در محیط زنده نگه می‌دارد و از طرفی زیبایی فضای داخلی را بسیار زیبا جلوه می‌دهد. به همین خاطر تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله از استادکار شما را با انواع دیوار آجری دکوراتیو آشنا کنیم.

استفاده از دیوار آجری در دکوراسیون داخلی نه تنها برای دکوراسیون سبک‌های سنتی بلکه برای انواع سبک مینیمال و مدرن نیز استفاده می‌شود. امروزه دیوار آجری در طرح و رنگ‌های متفاوت در بازار عرضه شده است که شما بسته به نوع سلیقه و سبک خانه خود یا محیط کار خود می‌توانید از آن استفاده کنید.

معرفی انواع دیوار آجری در دکوراسیون داخلی

دیوار آجری قهوه‌ای در دکوراسیون داخلی:

استفاده از اصلی‌ترین رنگ آجر یعنی قهوه‌ای یکی از رایج‌ترین انواع دیوارهای آجری است که در محیط کار، فضای کافی شاپ و رستوران و یا خانه استفاده می‌شود. رنگ قهوه‌ای آجر میزان گرما و صمیمیت را در محیط افزایش می‌دهد و از طرفی در معماری اصیل ایرانی نیز آجر قهوه‌ای کاربرد بسیار زیادی داشته و استفاده از چنین دیواری در خانه یا فضای عمومی حس ایرانی بودن را زنده نگه می‌دارد. برای ست کردن دیوار آجری قهوه‌ای با فضای داخلی می‌توانید از رنگ‌های خردلی، قرمز و یا سبز در دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

دیوار آجری قهوه‌ای در دکوراسیون داخلی
ست کردن دیوار آجری با رنگ‌های گرم و گیاهان سرسبز، فضای خانه را دلنشین و صمیمی می‌کند.

دیوار آجری خاکستری در دکوراسیون داخلی:

اگر سبک دکوراسیون داخلی فضای خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید مدرن است و دوست دارید این سبک در خانه حفظ شود می‌توانید برای تنوع یکی از دیوارهای خانه یا اتاق خواب را به عنوان دیوار دکوراتیو انتخاب کنید و تمام آن را با آجر خاکستری بپوشانید تا جذابیت فضا دو چندان شود. از آن‌جا که آجر حالت برجستگی دارد، فضای مورد نظر را برجسته‌تر نشان می‌دهد و توجه‌ها را به خود جذب می‌کند.

دیوار آجری خاکستری در دکوراسیون داخلی
استفاده از انواع دیوار آجری به رنگ خاکستری تیره و روشن برای دکوراسیون داخلی فضای اتاق خواب یک انتخاب مناسب و منحصر به فرد است

دیوار آجری سفید در دکوراسیون داخلی:

رنگ سفید جز دسته رنگ‌هایی است که هیچگاه خسته کننده و یا تکراری نمی‌شود و از مد نیز نمی‌افتد از این رو استفاده از چنین رنگی در دکوراسیون داخلی کار بسیار هوشمندانه‌ای است. نوعی دیوار آجری وجود دارد که تمام سفید است و می‌تواند حس بسیار خوب و خاصی در فضا ایجاد کند. اگر جز دسته افرادی هستید که خاص بودن را دوست دارید و می‌خواهید یک تغییر منحصر به فرد در فضای خانه یا محیط کار خود ایجاد کنید به شما پیشنهاد می‌أهیم حتما از دیوار آجری استفاده کنید. بهترین رنگ‌هایی که می‌توانید با دیار آجری سفید ست کنید، رنگ آبی و خاکستری است اما با این حال سفید با هر رنگ دیگری می‌تواند همخوانی داشته باشد و فضا را بزرگتر از آنچه هست جلوه دهد.

دیوار آجری سفید در دکوراسیون داخلی
اگر می‌خواهید فضای خانه را بزرگتر جلوه دهید می‌توانید از انواع دیوار آجری سفید دکوراتیو استفاده کنید

استفاده از دیوار آجری ترکیبی در دکوراسیون داخلی:

برخی از افراد علاقه‌مند هستند در دکوراسیون داخلی فضای خانه، اتاق خواب و یا حتی محیط کاری خود از دکوراسیونی استفاده کنند که به طبیعت بیشتر نزدیک باشد از این رو به سراغ متریال‌ها و مبلمانی بسیار طبیعی و خام هستند. برای این دسته از افراد ما دیوار آجری ترکیبی را پیشنهاد می‌کنیم. آجر ترکیبی در واقع ترکیبی از چند نوع آجر مختلف با رنگ‌های متفاوت است و ممکن است فرم بسیار صاف و صیقل داده شده نداشته باشد و در برخی موارد گوشه‌هایی تیز یا پریده و یا رنگ‌های کم داشته باشد. شاید در نگاه اول این نوع آجر برای فضای خانه مناسب نباشد اما زمانی که یکی از دیوارها را با این نوع آجر بپوشانید و در کنار از رنگ‌های طبیعی و خنثی مانند خاکستری استفاده کنید متوجه خواهید شد که تا چه میزان فضای مورد نظر زیبا و منحصر به فرد شده است.

استفاده از دیوار آجری ترکیبی در دکوراسیون داخلی
در کنار استفاده از رنگ‌های سرد، دیوار آجری می‌تواند تعادلی میان رنگ گرم و سرد ایجاد کند.
استفاده از دیوار آجری ترکیبی در دکوراسیون داخلی
استفاده از دیوار آجری در سبک روستیک برای هر فضایی حتی آشپزخانه نیز مرسوم است

ترکیب دیوار آجری با چوب در دکوراسیون داخلی:

یکی از متریال‌هایی که می‌توان به راحتی در کنار آجر قرار داد، چوب است. چوب و آجر در کنار هم هماهنگی بسیار زیادی دارند و جلوه خاصی به محیط می‌بخشند. برای ترکیب این دو متریال می‌توانید یکی از دیوارها را به عنوان دیوار آجری انتخاب کنید و برای کف از پوشش پارکت استفاده کنید و در کنار از چیدمان مبلمانی با رنگ روشن و گیاهانی سرسبز استفاده کنید تا بتوانید یک فضای دنج و مملو از احساس صمیمیت برای دورهمی‌های دوستانه خود ایجاد کنید.

ترکیب دیوار آجری با چوب در دکوراسیون داخلی
با ترکیب دیوار آجری و کفپوش چوبی می‌توانید گوشه دنج و باصفایی در خانه خود ایجاد کنید.

ستون آجری در دکوراسیون داخلی:

علاوه بر دیوار آجری، شما می‌توانید این متریال را بر روی ستون نیز استفاده کنید. گاهی اوقات ساده بودن ستون‌ها کمی خسته کننده به نظر می‌رسد. برای طراحی ستون شما می‌توانید از این ایده استفاده کنید. تبدیل کردن یک ستون ساده به یک ستون آجری می‌تواند فضای خانه شما را زیباتر جلوه دهد.

ستون آجری در دکوراسیون داخلی
ستون‌های آجری علاوه بر زیبا ساختن محیط به عنوان تقسیم کننده فضا نیز می‌تواند کاربرد داشته باشد.

پیشنهاد ویژه برای دیوار آجری در دکوراسیون داخلی

ممکن است با خودتان فکر کنید استفاده از آجر در فضای خانه بسیار زیبا است اما بنا به هر دلیلی از جمله هزینه زیاد، بازسازی دوباره دیوار و … نتوانید از متریال آجر برای دکوراسیون دیوارهای خود استفاده کنید. اگر اینگونه است نگران نباشید زیرا ما یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. شما می‌توانید با صرف هزینه کمی از پنل‌های آجری استفاده کنید. این پنل‌ها شبیه به کاغذ دیواری هستند اما ضخامت و جنس متفاوتی دارند اما نصب مشابهی دارند. انواع مختلفی از این پنل‌ها در بازار موجود است که طرح آجر را بر روی آن چاپ کرده‌اند و طرح سه بعدی آن به گونه‌ای است که هر فردی احساس می‌کند در حال تماشای آجرهای واقعی است.

ستون آجری در دکوراسیون داخلی
نحوه نصب و اجرای پنل چوبی درست مانند کاغذ دیواری است و طرح سه بعدی آن می‌تواند حس طبیعی بودن آجر را در افراد زنده نگاه دارد.

سخن آخر:

برای استفاده از دیوار آجری در دکوراسیون داخلی تنها کافی است یکی از دیوارهای خانه که دید بیشتری دارد و به عنوان دیوار دکوراتیو می‌توان از آن استفاده کرد را انتخاب کنید و سپس با استفاده از انواع آجر و یا پنل‌های آجری آن را بپوشانید. این کار کمک می‌کند تا دیوارهای خانه یا محیط کار شما جان بگیرند و جلوه و زیبایی فضا را دوچندان کنند.

بازسازی خانه و ساختمان

بازسازی خانه و ساختمان

  • بازسازی و تعمیرات ساختمان
  • مرمت بنا و تمام خدمات بنایی ساختمان
  • تخریب و بازسازی انواع دیوار و کف
  • خدمات بازسازی خانه، آپارتمان و واحدهای تجاری
دریافت این خدمت از استادکار

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 6 =