۶ طراحی بی نظیر برای دکوراسیون حمام های کوچک ایرانی

1

در این مقاله طراحی حمامهای کوچک ایرانی، دکوراسیون حمامهای ایرانی و طراحی دکوراسیون حمام به سبک مدرن، احساس سادگی همراه با پاکیزگی را در بیننده ایجاد می‌کند. برای طراحی دکور حمام شیک ایرانی میتوانید از ۶ الگویی که در این پست استادکار بیان شده، استفاده کنید و از نمونه تصاویر موجود ایده بگیرید. با استادکار همراه باشید.

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

۶ ایده برای طراحی دکوراسیون حمام مدرن ایرانی

برای طراحی دکوراسیون حمام از اشکال هندسی، رنگ‌های ملایم، مبلمان و لوازم ساده استفاده کنید تا فضای حمام خانه‌تان به محیطی آرام و پاکیزه آمیخته با مدرنیته تبدیل شود. از آنجایی که از حمام به صورت روزانه استفاده می‌کنید، توجه به دکوراسیون حمام از اهمیت بالاتری برخوردار است. حمام‌های شیک محیطی روشن و تمیز دارند که احساس آرامش و طراوت فوق العاده‌ای را به ارمغان می‌آورد.

۱- طراحی دکوراسیون را از مبلمان حمام شروع کنید

انتخاب مبلمان بهترین نقطه برای شروع طراحی دکوراسیون حمام است. با قرار دادن یک صندلی یا مبل کوچک در گوشه حمام یک نقطه کانونی در دکوراسیون ایجاد کنید. سپس به دنبال الگوهای رنگی مشابه در سایر لوازم حمام نظیر شیرآلات، آیینه و کابینت‌ها بگردید.

دکوراسیون حمام
در طراحی داخلی دکور حمام سعی کنید از قابلیت هماهنگی و چینش عناصر به گونه‌ای استفاده کنید که مسیر شما را برای رسیدن به محیطی شیک و زیبا هموار کند.

۲- سادگی و طراحی مینیمالیستی را دنبال کنید

سادگی یکی از فاکتورهای اصلی در بازسازی و طراحی داخلی حمام مدرن است. مطمئن شوید که فضای آزاد و طبیعی موجود در حمام را از بین نبرید. همچنین از کابینت‌ها برای مخفی کردن لوازم شخصی خود نظیر حوله‌ها، لوازم بهداشتی، مواد شوینده و.. استفاده کنید. تمامی لوازم آرایشی و چیزهایی که به تازگی خریده‌اید مثل؛ رول‌های دستمال کاغذی، صابون‌های اضافی و.. را از محیط حمام خارج کنید. اشغال فضا با مجموعه‌ای از اسباب و لوازم غیر ضروری، دکوراسیون حمام را از آرامش و تمیزی که مورد نظر طراحی مینیمالیستی است، منحرف می‌کند. همچنین برای کف و دیوارهای حمام از کاشی‌هایی با شکل‌های هندسی یا سنگ‌های اسلب استفاده کنید.

دکوراسیون حمام
سبک مینیمالیستی ارتباط عمیقی با فلسفه وابی سابی دارد. فاکتورهای سادگی و استفاده از عناصر طبیعی در هر دو الگو مشابه هستند. برای یک طراحی مدرن از عناصر طبیعی نظیر سنگ‌های اسلب طبیعی، کانتر، چهارپایه و کابینت‌های چوبی و گیاهان در حمام استفاده کنید.

ایده‌هایی برای یک دکوراسیون حمام ساده:

 • آیینه‌هایی به شکل، اشکال هندسی به دیوار حمام نصب کنید.
 • گل‌های کوچک با گلدان‌های سفید را در قفسه‌های حمام قرار دهید.
 • از نقاشی‌های مدرن در دکور حمام استفاده کنید. حتی میتوانید تعدادی از هنرهای دستی خود را در حمام قرار دهید. به هر حال حمام نیز جزیی از خانه شما است و باید با شخصیت و سبک زندگی شما عجین شود.
 • آیینه‌های بزرگ در حمام نصب کنید.
 • سعی کنید از کابینت‌ها یا قفسه‌های چوبی مرغوب در طراحی دکور حمام استفاده کنید.
 • به جای حوله‌های کوچک رنگارنگ از حوله‎هایی به رنگ سفید و خاکستری خیلی روشن استفاده کنید. بر اساس تحقیقات روانشناسی رنگ خاکستری منبع آرامش است.
 • شیرآلات حمام را متناسب با طیف رنگی بکار رفته در طراحی داخلی حمام انتخاب کنید. اگر بیشتر عناصر حمام را از رنگ سفید انتخاب کرده‌اید و جنس دیوار حمام سنگ اسلب است، شیرآلات طلایی گزینه‌ای عالی به شمار می‌روند.

۳- یک وان حمام ساده انتخاب کنید

وان‌های حمام ساده و بدون زرق و برق انتخابی ایده‌آل برای دکوراسیون حمام مدرن هستند. سعی کنید تقارن را در طراحی حفظ کرده و محل قرار گیری وان حمام را به گونه‌ای انتخاب کنید که فنگ شویی حمام را بهبود دهد. وان حمام سنتی به شکل بیضی است اما میتوانید از نمونه‌های مستطیلی یا شناور آن نیز استفاده کنید.

دکوراسیون حمام
تمام چیزی که بعد از یک روز پرمشغله و استرس‌زا برای بدست آوردن آرامش نیاز دارید، یک وان پر شده با آب و نمک دریایی یا گلبرگ‌های رز، چند عدد شمع و یک فنجان هات چاکلت داغ است.

۴- گیاهان سبز را فراموش نکنید

افزودن گلدان گیاهان سبز ارتباط بین فضای داخلی حمام را با محیط بیرون حفظ می‌کند. استفاده از گیاهان سبز که نمادی از طراحی ارگانیک هستند، با طراحی مدرن دکوراسیون حمام سازگاری دارد. به این معنی که بخشی از فضای طبیعی و بکر به فضای داخلی اضافه می‌شود تا زمینه‌ای از حس آرامش و طراوت را فراهم کند. استفاده از یک یا دو گلدان از گیاهان سبز مثل سرخس که با محیط‌های مرطوب سازگارند، ایده خلاقانه‌ای در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام به شمار می‌رود.

دکوراسیون حمام
محیط حمام نباید خالی از گیاهان باشد. گیاهان علاوه بر حفظ طراوت، هوای حمام را پاکسازی کرده و راهی ساده برای افزودن رنگ به محیط حمام هستند. از آنجایی که فضای حمام مرطوب است محیط خوبی برای رشد گیاهان به شمار می‌رود. گلدان‌های خود را از میان گیاهانی مثل بامبو، آلوئه‌ورا و فیلودندرون انتخاب کنید.

۵- روشنایی یک استراتژیک مهم!

نورپردازی درست و اصولی به بهتر دیده شدن طراحی دکوراسیون حمام و پاکیزگی آن کمک موثری می‌کند. ضمن اینکه روشنایی یکی از بخش‌های مهم در سبک طراحی مدرن بخصوص در حمام‌ها است. گزینه‌های مختلفی برای چراغ‌های روشنایی ( به شکل‌های ساده یا هندسی و..) وجود دارند. با این حال به یاد داشته باشید که کیفیت نور تولیدی خیلی مهم‌تر از نوع چراغ روشنایی است. برای انتخاب نوع روشنایی به فاکتورهای داخلی حمام مثل وجود پنجره و اندازه آن، میزان ورود نور طبیعی (در حمام‌هایی که دارای پنجره‌های سقفی یا پاسیو هستند)، روشنایی مکمل (روشنایی یا نور طبیعی که از پاسیو وارد حمام می شود) و.. دقت کنید.

دکوراسیون حمام
بخشی از هزینه‌های روشنایی خود را به نصب آیینه‌های حمام اختصاص دهید. آیینه در محیط بازتاب نور ایجاد می‌کند و فضای آن را روشن‌تر نشان می‌دهد. این ایده برای دکوراسیون حمام‌ کوچک هم عالی است چون فضای داخل حمام را بزرگتر می‌کند.

۶- یک قالیچه به حمام اضافه کنید

برای داشتن یک حمام مدرن لازم نیست گالری از ایده‌های دکوراتیو را در فضای حمام به راه بیاندازید. اگر لوازم و مبلمان حمام را به درستی انتخاب کنید، یک قالیچه هم می‌تواند حمام مدرن‌تان را جذاب و شیک کند. یک قالیچه رنگارنگ که با توجه به دکوراسیون و الگوی‌های انتخابی‌تان فضایی گرم را ایجاد کند.

دکوراسیون حمام
طراحی خود را به صورت ترکیبی انتخاب کنید. رنگ‌های گرم در کنار رنگ‌های ملایم و روشن‌تر جلوه بیشتری به محیط می‌بخشند. به عنوان مثال در تصویر؛ کابینت حمام با رنگ گرم انتخاب شده، در کنار قالیچه‌ای به رنگ آبی و سبز و کاشی‌های سفید رنگ کنتراست چشم نواز و منحصر به فردی دارد. اگر قصد دارید یک کابینت اختصاصی برای حمام خود نصب کنید، استادکار به شما کمک می‌کند تا افرادی متخصص را در نزدیکی خود بیابید.
خدمات کابینت سازی استادکار

کابینت‌سازی

 • طراحی و ساخت کابینت آپارتمان، فروشگاهی و دکوری
 • طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک
 • ساخت کابینت ام دی اف، های گلاس، ترموود، چوبی و فلزی
 • تعمیر و نصب کابینت دیواری و زمینی
دریافت این خدمت از استادکار

نظرات و پیشنهادات

برای داشتن یک حمام مدرن کافی است ۶ الگوی طراحی دکوراسیون مدرن حمام این پست استادکار را دنبال کنید. همچنین می‌توانید پیشنهادات مفید خود برای ایجاد یک دکور شیک در حمام ایرانی را در بخش نظرات سایت با ما به اشتراک بگذارید.

منابع: Elledecor | Housebeautiful | Freshome

1 نظر
 1. powergirl می گوید

  سلام به نظرتون برای دکوراسیون توالت خونه ای که دو متره از کابینت روشویی الگانته کابین استفاده کنم؟ طرح سنتی بهتره یا مدرن؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =