فنگ شویی با استفاده از گل و گیاه و جذب انرژی به وسیله آنها

0

اگر به فنگ شویی معتقد باشید، حتماً می‌دانید که استفاده از فنگ شویی گیاهان نماد خوش‌شانسی است و تأثیر مثبتی بر سلامتی و ثروت ساکنین خانه دارد و می‌تواند با محافظت در برابر انرژی منفی، موجب تقویت انرژی مثبت در محیط شود. فنگ شویی گل یعنی انتقال انرژی مثبت به خانه شما که حسی سرشار از زیبایی و دوست داشتن را به شما القا می‌کند. در فنگ شویی گل و گلدان، هر گل و هر رنگ و موقعیت قرارگیری گیاه نشان و معنایی دارد. برخی گل‌ها انرژی مثبت برای سلامت شما فراهم می‌کنند و برخی دیگر موجب جذب انرژی در موقعیت‌های شغلی شما می‌شوند. در این مقاله از استادکار قصد داریم تا با فنگ شویی گیاهان بیشتر آشنا شویم، لطفاً ما همراه باشید.

هر آن چیزی که باید در مورد فنگ شویی گیاهان بدانید

در فنگ شویی گیاهان هر گل و گیاه خاص با هدف مشخصی استفاده می‌شود. گل‌ها بر قلب و ذهن ما تأثیر می‌گذارند و جایگاه ویژه‌ای در دنیای متافیزیک و نمادگرایی فنگ شویی دارند. استفاده از گل‌های طبیعی و طرحی گل‌هایی خاص در لوازم مورد استفاده از خانه می‌تواند این انرژی را در سراسر محیط پراکنده کند. در این میان برخی از گیاهان بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و از برخی دیگر نیز به ندرت در فنگ شویی گل و گلدان و طراحی‌های مربوط به آن نقش دارند.

در واقع، همه گیاهان دارای مفهوم مثبت در فنگ شویی نیستند و هر گیاه نیز معنایی متفاوت دارد. از طرفی، طریقه استفاده از گل و طراحی آن نیز می‌تواند معنای متفاوتی در فنگ شویی داشته باشد که در ادامه با بخشی از این جذابیت‌ها آشنا خواهید شد.

فنگ شویی گل صد تومانی

گلی فوق‌العاده حساس با رایحه‌ای دلپذیر که از دیرباز در فنگ شویی گل برای حضور عشق و محبت در خانه مورد استفاده قرار می‌گرفت و معمولاً به صورت ۲ شاخه گل صورتی در خانه قرار داده می‌شد. گل صد تومانی استعاره از زیبایی زنانه است و برخی از اساتید فنگ شویی گیاهان بر این باورند که قرار دادن تصویر گل صد تومانی در اتاق خواب زن و شوهرها شگون ندارد و انرژی خوبی متصاعد نمی‌کند.

بیشتر بدانید سنگ نمک در فنگ شویی چه تاثیری دارد؟

گل صد تومانی در فنگ شویی گل برای حضور عشق و محبت در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گل صد تومانی در فنگ شویی گل برای حضور عشق و محبت در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فنگ شویی گل نیلوفر آبی

نیلوفر آبی در فنگ شویی گیاهان نماد نهایت کمال است؛ گلی خالص و پاک که از مرداب و لجن‌زار سرچشمه گرفته و در طب چینی برای هر بخش این گیاه، از ریشه تا گلبرگ‌ها خواص بی‌نظیری کشف شده است. یک گیاه دارویی فوق‌العاده که در فنگ شویی گیاهان نیز نماد سلامت و هماهنگی است.

گل نیلوفر آبی در فنگ شویی گیاهان نماد سلامت، هماهنگی و کمال است.
گل نیلوفر آبی در فنگ شویی گیاهان نماد سلامت، هماهنگی و کمال است.

فنگ شویی شکوفه‌های گیلاس

شکوفه‌های تازه و پرطراوت که انرژی سرشار از تازگی و پاکی را به از خود متصاعد می‌کنند. از تصویر شکوفه‌های گیلاس در خانه برای به جریان انداختن عشق و سلامتی در فنگ شویی گیاهان استفاده می‌شود.

شکوفه‌های گیلاس به عنوان نماد عشق سلامتی در فنگ شویی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
شکوفه‌های گیلاس به عنوان نماد عشق سلامتی در فنگ شویی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فنگ شویی گل ارکیده

گلی زیبا که از قدیم در فنگ شویی گیاهان نماد باروری محسوب می‌شد. گل ارکیده کمال، فراوانی، رشد معنوی، زیبایی و پاکی را به فرد القا می‌کند و به همین دلیل است که امروزه ارکیده در اکثر خانه‌های غربی جای داشته و در فنگ شویی گیاهان آپارتمانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

ارکیده در فنگ شویی گیاهان نماد کمال، فراوانی، رشد معنوی، زیبایی و پاکی محسوب می‌شود.
ارکیده در فنگ شویی گیاهان نماد کمال، فراوانی، رشد معنوی، زیبایی و پاکی محسوب می‌شود.

فنگ شویی گل نرگس

در فرهنگی چینی و فنگ شویی گیاهان آپارتمانی اعتقاد بر این است که انرژی متصاعد شده از گل نرگس موجب شکوفایی شغلی، کشف استعداد و توانایی‌ها در افراد می‌گردد و اغلب از این گل در فنگ شویی گیاهان برای بهبود شرایط شغلی استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که گل نرگس سفید در فنگ شویی بیشتر از گل زرد رنگ آن کاربرد دارد.

گل نرگس موجب شکوفایی شغلی، کشف استعداد و توانایی‌ها در افراد می‌شود.
گل نرگس موجب شکوفایی شغلی، کشف استعداد و توانایی‌ها در افراد می‌شود.

فنگ شویی گل داوودی

گل داوودی در فنگ شویی گل‌ها نماد زندگی آسوده و برقراری تعادل است و انرژی فوق‌العاده قوی دارد و می‌تواند شانس و انرژی مثبت را به خانه جذب کند.

گل داوودی در فنگ شویی نماد آسودگی و تعادل در زندگی است.
گل داوودی در فنگ شویی نماد آسودگی و تعادل در زندگی است.

فنگ شویی گل بامبو

بامبو نام گیاهی است که در فنگ شویی گیاهان به وفور نام آن را می‌شنویم. بهتر است بدانید که این گیاه معمولا نماد خوش شانسی و موفقیت است. بامبو از درون توخالی است و به حرکت انرژی مثبت از درون خود کمک می‌کند و به ما یاد آور می‌شود که انرژی مثبت از درون هر چیزی به بیرون متصاعد می‌شود. این گیاه موجب می‌شود تا از درون و ذهنتان آرام شوید و بیشتر تمرکز کنید. قرار دادن تعداد متفاوت از گل بامبو انرژی متفاوتی دارد. قرار دادن ۲ عدد از آن در خانه نشانه عشق و ازدواج، ۳ عدد نشانه شادی، ۵ عدد نشانه سلامتی، ۸ عدد نشانه ثروت و فراوانی و ۹ عدد از آن نماد خوش شانسی است.

بیشتر بدانید رعایت اصول فنگ‌شویی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

فنگ شویی گل بامبو به نحوه قرار دادن آن نیز بستگی دارد. قرار دادن این گیاه در سمت شرقی خانه منجر به جذب سلامتی برای اعضای خانواده می‌شود و اگر آن را در بخش جنوب شرقی خانه قرار دهید، پول و ثروت را جذب می‌کند.

در فنگ شویی تعداد گل‌های بامبو روی انرژی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.
در فنگ شویی تعداد گل‌های بامبو روی انرژی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

فنگ شویی گل قاشقی

فنگ شویی گل قاشقی از آن جهت که هوا را تصفیه کرده و میزان اکسیژن را افزایش می‌دهد، بسیار مثبت و خوب است. این گیاه زیبا با از بین بردن آلودگی‌ها و گازهای مضر موجود در محیط انرژی مثبت  را به خانه‌تان منتقل می‌کند.

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار
در فنگ شویی گل قاشقی موجب انتقال انرژی به محیط می‌شود.
در فنگ شویی گل قاشقی موجب انتقال انرژی به محیط می‌شود.

فنگ شویی گل خشک

بهتر است بدانید که گل‌های خشک و مرده در فنگ شویی جایگاهی ندارند و برخلاف اینکه در دکوراسیون مدرن هم به وفور استفاده می‌شوند، انرژی خوبی را به محیط نمی‌دهند. در فنگ شویی گیاهان، گیاه خشک به موجود زنده‌ای خطاب می‌شود که در حال حاضر مرده و خشک شده است و هر چیزی که یادآور مرگ و پوسیدگی باشد، در فنگ شویی منفی تلقی می‎شود. افراد زیادی هستند که واقعاً به این موضوع اعتقادی ندارند و ترجیح می‌دهند که دسته گل خشک شده روز عروسی‌شان را در خانه نگه دارند، اما باید بدانید که اگر به انرژی مثبت و منفی فنگ شویی معتقد هستید، بهتر است از قرار دادن گل خشک در خانه اجتناب کنید.

برخلاف اینکه گل خشک در دکوراسیون مدرن به وفور استفاده می‌شود، اما در فنگ شویی گیاهان جایگاهی ندارد.
برخلاف اینکه گل خشک در دکوراسیون مدرن به وفور استفاده می‌شود، اما در فنگ شویی گیاهان جایگاهی ندارد.

فنگ شویی گل کاکتوس

در فنگ شویی گل کاکتوس گیاهی خاص و نیازمند مراقبت در شرایط خاص محسوب می‌شود. گیاهی که به خاطر وجود تیغ‌ها می‌تواند از خود انرژی منفی متصاعد کند و از طرفی موجب تغییر مسیر انرژی منفی به سمتی دیگر شود و جریانی مثبت در محیط خانه ایجاد کند. برای این کار در فنگ شویی گل کاکتوس باید دقت داشته باشید که حتماً آن را در مکانی مناسب و توصیه شده قرار دهید.

  • بهتر است کاکتوس دوست داشتنی خود را در کنار پنجره قرار دهید تا انرژی منفی از طریق پنجره به بیرون از خانه منتقل شود.
  • می‌توانید تیغ‌های کاکتوس را توسط برگ‌های بزرگ گیاهی دیگر بپوشانید و اجازه ندهید انرژی منفی به محیط بدهند.
  • یک گل زیبا با انرژی مثبت در کنار کاکتوس خود قرار دهید تا انرژی منفی آن را خنثی کند.
  • قرار دادن کاکتوس و گیاهان تیغ‌دار در قسمت جنوب غربی خانه به انرژی آن‌ها کمک می‌کند و بهتر است که در روشن‌ترین و گرم‌ترین قسمت خانه قرار بگیرد.
  • در فنگ شویی گل کاکتوس بهتر است که این گیاه داخل گلدانی شیشه‌ای قرار بگیرد و یا به صورت تراریوم استفاده شود تا انرژی منفی متصاعد از آن از بین برود.
در فنگ شویی گل کاکتوس بهتر است که این گیاه داخل گلدانی شیشه‌ای و در کنار پنجره قرار بگیرد تا انرژی منفی از خود متصاعد نکند.
در فنگ شویی گل کاکتوس بهتر است که این گیاه داخل گلدانی شیشه‌ای و در کنار پنجره قرار بگیرد تا انرژی منفی از خود متصاعد نکند.

فنگ شویی گلدان

در فنگ شویی گلدان، نوعی از آن به نام گلدان ثروت وجود دارد که نماد فراوانی و پول است. گلدان ثروت از قدیم در بسیاری از معابد بودایی نیز به عنوان یک نماد مقدس مورد استفاده قرار می‌گرفت. این گلدان معمولاً از جنس چینی یا سفال تهیه می‌شود و دهانه‌ای گشاد و گردنی باریک دارد. روی گلدان طرح‌هایی از ققنوس و اژدها نقش بسته و درون گلدان را از اشیای با ارزش پر می‌کنند و آن را در محلی دور از دید قرار می‌دهند. توجه داشته باشید که در فنگ شویی گل و گلدان باید همه نکات با دقت رعایت شود و در مورد گلدان ثروت نیز باید درب آن را بپوشانید و برای بستن گلدان از پارچه سفید، زرد، قرمز، سبز یا آبی استفاده کنید. در واقع بهتر است رنگ پارچه روی گلدان را با رنگ گلدان ست نمایید.

بر روی گلدان ثروت طرح‌هایی از ققنوس و اژدها نقش بسته است.
بر روی گلدان ثروت طرح‌هایی از ققنوس و اژدها نقش بسته است.

کلام آخر

در فنگ شویی و اعتقادات چینی‌ها، گل‌ها هر کدام نمادی از انرژی‌های مثبت و منفی هستند و استفاده از گل‌های با طراوت و مثبت می‌تواند انرژی مثبت، کمال، خوشبختی و شادی را به خانه بیاورد. گاهی اوقات نحوه قرار دادن گل‌ها و موقعیت به کارگیری آن‌ها روی انرژی که از خود متصاعد می‌کنند مؤثر است و زمانی که چیدمان خانه را طبق قوانین فنگ شویی انجام می‌دهید، شرایطی را فراهم کنید تا حس مثبت و انرژی‌های خوب شما را احاطه می‌کنند و احساس بهتری را تجربه می‌کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =