برای بهتر شدن دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی چه کنیم؟

2

اگر شما هم نمی‌توانید زندگی‌تان را بدون حیوانات خانگی‌تان تصور کنید، باید بدانید که اصلاً تنها نیستید و جمعیت بسیار زیادی از جهان با شما همزادپنداری می‌کنند! فرقی هم نمی‌کند که از آن دسته افرادی باشید که 80 درصد تخت خواب خود را به سگ دلبندشان می‌سپارند و یا آنهایی که غذای موردعلاقه گربه‌شان را در اولین مورد از فهرست و لیست خرید مواد غذایی‌شان یادداشت می‌کنند. مهم این است که شما به عنوان یک فرد عاشق حیوانات خانگی، بخش‌های زیادی از زندگی خود را با این موجودات، همراه و همسو کرده‌اید و لازم است این موضوع را حتی در دکوراسیون منزل خود نیز به خوبی نمایان سازید. در این مطلب از وب‌سایت استادکار با شما هستیم تا در رابطه با دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی برایتان بگوییم.

زندگی با حیوانات خانگی، شرایط شما را تغییر خواهد داد

خیلی از ما ترجیح می‌دهیم با چشم‌پوشی از داشتن بالشت‌های تمیز و سالم و یا خرید مبلمان گران‌قیمت و ظریف خود، محیط راحت و مناسبی را برای حیوانات خانگی‌مان فراهم کنیم تا آنها نیز همانند سایر اعضای خانواده، فضای امن و خوبی برای زندگی کردن داشته باشند.

فرقی نمی‌کند که شما یک خانه بزرگ پنج خوابه داشته باشید تا یک سوییت جمع و جور و کوچک، مهم این است بدانید افرادی که عاشق حیوانات خانگی‌شان هستند، حتماً برای راحتی آنها شرایط مناسبی در خانه خود فراهم می‌کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای آنها که حیوانات خانگی دارند
اینکه متراژ خانه شما چقدر است، اهمیت چندانی ندارد. مهم این است که شرایط مناسبی را برای حیوان خانگی خود فراهم کنید.

تمامی اتاق‌ها باید نیازهای حیوان خانگی شما را رفع کنند

یکی از مهم‌ترین نکاتی که لازم است در دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی خود در نظر بگیرید، این است که وقتی یک حیوان خانگی وارد منزل شما می‌شود، دقیقاً مانند یک کودک باید تمامی فضاها برحسب این تغییر بزرگ، دچار تحول شوند.

یعنی تمامی وسایل اعم از جای خواب سگ و گربه، فضای مناسب برای خوردن غذا، خانه سگ یا گربه و… همه و همه بخشی از فضای خانه شما را اشغال خواهند کرد. یادتان باشد حیوان خانگی شما به خانه‌تان اضافه نمی‌شود، بلکه این شما هستید که باید دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی خود را به بهترین شکل طراحی کنید.

بیشتر بدانید: ترفندهای نظافت منزل هایی که حیوانات خانگی دارند

اصول چیدمان و دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی
تمامی وسایل مورد نیاز حیوان خانگی شما باید فضای مشخص و کافی داشته باشند تا فضا بیش از اندازه شلوغ نشود.

راحتی دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی شما یک اولویت است

فرقی نمی‌کند حیوان خانگی شما کدام باشد گربه، سگ، همستر یا هر حیوان دیگر! مهم این است که دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی باید فضایی راحت، دنج و امن فراهم کند تا موجود کوچک موردعلاقه شما بتواند در آن احساس خوبی پیدا کند.

این موضوع برای حیوانات خانگی خز و مودار راحت‌تر است، چراکه شما در چنین شرایطی می‌توانید با خرید چند تشک، پتو و بالشت نرم کرکی راحت، خیالتان را از آرامش آنها آسوده کنید، البته طبیعی است که بخش عمده‌ای از افراد ترجیح می‌دهند حیوان خانگی‌شان را روی تخت در آغوش بگیرند و بخوابند!

برای سایر حیوانات خانگی بدون مو همچون مارمولک ممکن است به جای توجه به جای خواب راحت و دنج، بیشتر به امنیت اهمیت دهید. این یعنی اگر می‌خواهید چنین حیواناتی را برای ساعاتی از قفسشان خارج کنید، باید فضای قفس را به طور کامل تمیز کنید تا امنیت آنها در آن فضا حفظ شود.

خانه‌ای دنج و راحت با دکوراسیون مناسب برای نگهداری حیوانات خانگی
باید در خانه خود شرایط امن و راحتی را برای حیوان خانگی‌تان فراهم کنید.

برای فعالیت‌های مختلف، فضاهای متفاوتی تعریف کنید

اگر عاشق حیوانات خانگی‌تان هستید، باید حواستان به سامان‌دهی فضاهای مختلف خانه بر اساس کاربرد و هدف‌هایتان هم باشد. یعنی باید وسایل حیوانات خانگی خود را با توجه به فضاهای موردنیاز آنها، از هم تفکیک کنید. مثلاً بهتر است غذا و آب را در فضایی خارج از فرش و موکت قرار دهید تا اگر هم بر حسب اتفاق چیزی روی زمین ریخت، دردسر آن گریبان‌گیرتان نشود.

برای استراحت و خواب، فضای جداگانه‌ای مشخص کنید تا به راحتی بتوانید در کنار حیوان خانگی‌تان بنشینید و او را نوازش کنید. فضای بازی مناسبی را برای او ترتیب دهید تا هم او بتواند با خیال راحت از وسایل و اسباب‌بازی‌هایش استفاده کند و هم شما دیگر به فکر شلوغی و به هم ریختگی خانه نباشید.

یادتان باشد همه چیز به فضای شما و آن چیزی که می‌توانید به طور منطقی از آن استفاده کنید، بستگی دارد. اگر فضای خانه‌تان کوچک و محدود است، لازم نیست تمامی بخش‌های خانه را به حیوان خانگی‌تان اختصاص دهید، بلکه می‌توانید در زمان صرف غذا، ظرف غذایش را پیش رویش بگذارید، زمان بازی، اسباب‌بازی‌ها را از فضای ذخیره‌سازی‌شان خارج کنید و بعد از بازی هم آنها را مجدداً به محل خود بازگردانید.

بیشتر بدانید: راهنمای کامل خرید روکش مبل مناسب حیوانات خانگی

یک ایستگاه مشخص به حیوان خانگی‌تان اختصاص دهید

اصولاً دوستداران حیوانات در زمان طراحی دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی‌شان، به سراغ ایده‌های متفاوت می‌روند تا نیازهای حیوان خانگی‌شان نیز تأمین شود. یعنی اگر حتی از آن دست افرادی هستید که ترجیح می‌دهید در زمان نگهداری از حیوان خانگی‌تان، فضای تمام خانه را از حالت عادی خارج نکنید هم می‌توانید از ایده‌های متفاوتی کمک بگیرید.

برای مثال توصیه ما این است که برای سهولت کارها و راحتی خودتان به سراغ ایجاد یک ایستگاه و موقعیت مشخص برای حیوان خانگی‌تان بروید. مثلاً فضاهایی همچون زیر پله و یا هر جای دیگری را که اتفاقاً ممکن است در خانه‌های مختلف، متفاوت هم باشد انتخاب کنید و وسایل روزانه مورد استفاده حیوان خانگی‌تان را در آنجا چیدمان نمایید.

نحوه ساخت جای خواب گربه و سگ خانگی
جای خواب و غذای حیوان خانگی خود را مشخص کنید تا فضای منظم‌تری داشته باشید.

فضاهایی از دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی که قابلیت تغییر دارند

در زمان طراحی دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی، طبیعتاً شرایطی در منزل شما ایجاد می‌شود که دسترسی و راحتی حیوان خانگی‌تان را افزایش می‌دهد. نکته مهمی که در این زمینه باید مدنظر داشته باشید این است که فارغ از سن و شرایط جسمی حیوان خانگی‌تان باید خانه را به نوعی طراحی کنید که حرکت، رفت و آمد و همین‌طور پرش برای او راحت باشد و مشکلی برای سلامتی‌اش ایجاد نکند.

برای مثال داشتن مبلمانی با ارتفاع مناسب، فضای غذا خوردن با ارتفاع درست، عدم وجود پله‌های بلند و… همه و همه مواردی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید. برای مثال اگر مبلمان شما ارتفاع زیادی دارند، با کمک پله‌های قابل جابه‌جایی، قرار دادن تعدادی کوسن یا هر وسیله دیگری، ارتفاع را برای او کاهش دهید تا امکان حرکت و پرش راحت‌تر شود.

علاقه در دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی هم قابل دیدن است

وقتی عاشق حیوانات خانگی باشید، قطعاً این عشق را در وسایل و لوازم منزلتان نیز پیدا خواهید کرد. داشتن وسایلی همچون کاغذ دیواری‌هایی با طرح حیوانات، دوش حمام مناسب برای شست‌و‌شوی حیوان خانگی، خانه سگ، ساخت خانه برای گربه، ساخت جای خواب گربه و سگ و… می‌توانند دکوراسیون خانه با حیوانات خانگی شما را تکمیل کنند. تمام اینها باعث می‌شود که حیوان خانگی دوست‌داشتنی شما، آن خانه را محل زندگی خود بداند و عمیقاً در آن احساس راحتی کند.

بیشتر بخوانید: شستن حیوان خانگی با بهترین وسایل

سخن پایانی

افرادی که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند، می‌دانند که این فرشته‌های مهربان هم مانند هر موجود زنده دیگری نیازهایی دارند که برای تامین آنها باید وسایل مختلفی را وارد فضای منزل خود کنید. پس ناچار هستید برای دکوراسیون خانه با حیوانات حانگی برنامه‌ریزی داشته باشید و سعی کنید علاوه بر حفظ زیبایی و نظم، آرامش و رفاه کافی را به آنها هدیه دهید.

منبع: thespruce

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

2 نظرات
 1. maryamam می گوید

  به جای این چیزا بهتر نیست که به اتاق کودکمون رسیدگی کنیم؟!!

  1. طلوع حقیقت می گوید

   مریم عزیز
   طبیعتا وقتی مسئولیت یک یا چند حیوان خانگی را بر عهده می گیریم باید شرایط ایده آل و مناسبی را نیز برای آنها فراهم کنیم تا در محیط زندگی و خانه شان احساس راحتی و امنیت داشته باشند. طبیعتا مسئولیت نگهداری از فرزندان شما و همین طور حیوانات خانگی تان کاملا از هم مجزا هستند و هر کدام به نوبه خودشان اهمیت دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + سیزده =