ایده‌هایی برای دکوراسیون دفتر کار خانگی

0

کرونا که شروع شد، بسیاری نان خانگی پختند، بسیاری غذاهای رستورانی را در منزل تهیه کردند و بسیاری دیگر نیز محل و میز کارشان را به خانه آوردند. می‌پرسید چگونه ایده دفتر کار در منزل شدنی است؟ با دورکار شدن افراد برای جلوگیری از شیوع کرونا، آن‌ها مجبور بودند که ساعت‌های طولانی محل کار را از خانه کار کنند. پس نیازمند محیطی بودند که علاوه بر آرامش، بهره‌وری‌شان را هم افزایش دهد. به این ترتیب بسیاری از افراد به فکر طراحی دفتر کار خانگی افتادند. با استادکار همراه باشید تا شما نیز ایده‌هایی برای دکوراسیون دفتر کار خانگی به دست آورید.

پیشنهاداتی برای طراحی دکوراسیون دفتر در منزل

پیدا کردن انگیزه برای کار در منزل، کار سختی است. اما شرط می‌بندیم که اگر دفتر کار در منزل‌تان به اندازه کافی جذاب به نظر برسد، حتما آستین‌هایتان را بالا زده و کارتان را صبح به صبح مانند محل کار اصلیتان شروع می‌کنید.

چه از خانه کار کنید چه درصدد ایجاد مکانی برای انجام کار مورد علاقه خود باشید، یک دفتر کار خلاقانه می‌تواند به شما انگیزه دهد تا وظایف شغلی‌تان را به خوبی انجام دهید. اما همیشه اینطور نیست و دفتر کار در منزل بسیاری از ما بیشتر محیطی شلوغ و غیردوستانه است که ما را به سمت کار در هر مکانی به جز آنجا مانند اپن آشپزخانه، تختخواب و … سوق می‌دهد! برای اجرای طراحی دفتر کار خانگی، ایده‌های زیر می‌توانند کمک‌کننده باشند:

برای دفتر کار خانگی، فضای الهام‌بخش ایجاد کنید

فضای کاری شما باید الهام‌گیرنده‌ از افکار شما باشد و نمایی از شخصیت‌تان را منعکس کند. بنابراین از اینکه شخصیت خود را نشان دهید، هراس نداشته باشید. ما نیاز به فضایی داریم که در عین جذابیت، منعکس‌کننده افکار شما باشد.

از چوب و سنگ برای طراحی این فضا غافل نشوید. اگر نور اتاق کم است به یک لوستر یا آباژور فکر کنید. لامپ‌های آویز نیز می‌توانند فضای خانه شما را مجلل و حرفه‌ای نشان دهند. این موجب می‌شود که کارایی را در فضای کار خود حفظ کنید. هیچ اشکالی ندارد روی میزی کار کنید که پس‌زمینه آن فیلم مورد علاقه و عکس‌های اینستاگرام شماست.

ایده‌هایی برای طراحی دفتر کار خانگی
فضای محیط کارتان را طوری طراحی کنید که منعکس‌کننده افکار و شخصیت شما باشد.

به دفتر کار خانگی‌تان گیاهان سبز اضافه کنید

اندکی سرسبزی به میزکارتان اضافه کنید. از یک گلدان کوچک استفاده کنید تا حین کار حس خوبی به شما بدهد. بودن یک گیاه دوست‌داشتنی به شما در حفظ آرامش و تمیز نگهداشتن هوا کمک می‌کند و در عین حال محیط را نیز زیبا می‌کند.

اگر آپارتمان دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از گیاهان مقاوم آپارتمانی که هرگز خشک نمی‌شوند است. اگر هم نمی‌دانید که مکان مناسب گیاهان آپارتمانی و گل‌های خانگی کجاست، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در دفتر کار خانگی فضای هنری ایجاد کنید

دیوار پشت میز خود را با تصاویر محبوب‌تان تزئین کنید. از یک یا دو مجسمه و شمعدان برای تزئین کردن اتاق استفاده کنید تا از فضا انرژی بگیرید. قرار دادن عکس عزیزان یا یک نقاشی جذاب نیز می‌تواند ایده جذابی باشد.

از قالیچه یا فرش در دفتر کار منزل استفاده کنید

از یک فرش یا قالیچه‌ای رنگارنگ برای روح‌بخشی بیشتر به فضا استفاده کنید. فرش‌ها می‌توانند هم صدای ناشی از راه رفتن روی زمین را جذب کنند و هم جنبه‌های بصری زیبایی را به دکوراسیون دفتر کار خانگی شما اضافه کنند.

شما می‌توانید از یک قالیچه خاکستری رنگ که به تمام رنگ‌های دکوراسیون شما می‌آید نیز استفاده کنید و به محیط خود جذابیت دهید.

استفاده از قالیچه و فرش در دکوراسیون دفتر کار در منزل
فرش‌ها در محیط کار می‌توانند جلوه بصری زیبا و چشم‌نوازی به محیط داده و آن را گرم کنند.

در محل کارتان یک دیوارکوب بزنید

از یک نقاشی دیواری یا یک دیوارکوب هنری برای جذابیت بخشیدن به فضا استفاده کنید. این نقاشی حتما نباید یک نقاشی از گالری مورد علاقه‌تان باشد، بلکه تابلوی یک پازل هنری که قطعات آن را کنار هم چیدید نیز می‌تواند کاربردی باشد. از چسب مخصوص و نوارهای قابل جابجایی برای نگهداشتن اثر هنری خود استفاده کنید و آن را روی دیوار نصب کنید.

در محل کار خانگی‌تان سنت و مدرنیته را ترکیب کنید

از ایده گرفتن از دکوراسیون اتاق‌های دیگر و قرار دادن آن در اتاق خود نترسید. شما می‌توانید کمی از سبک کلاسیک پذیرایی یا سبک مدرن آشپزخانه را با هم ترکیب کنید و به دکوراسیون دفتر کار خانگی خود اضافه کنید. سعی کنید محیط گرمی ایجاد کنید که در آن احساس راحتی ‌کنید، پس از ترکیب کردن سنت و مدرنیته نترسید. می‌توانید یک فرش قدیمی زیر پا بیاندازید اما آن را با یک جفت صندلی لاکی هماهنگ کنید. در چنین حالتی تابلوهای روی دیوارها را سیاه و سفید انتخاب کنید تا فضای رنگی موجود در اتاق بیش از حد خسته‌کننده نشود.

بگذارید نور داخل فضای کارتان شود

سعی کنید همچنان با فضای بیرون از خانه در ارتباط بمانید. نور طبیعی موجب می‌شود که فضا بزرگ‌تر و امن‌تر نشان داده شود. از پرده‌ای استفاده کنید که بتوانید هر چند مدت آن را کنار زده و از نور طبیعی در دفتر کار خانگی خود لذت ببرید. وجود این نور برای گیاهان لازم است، پس از آن غافل نشوید. این مسئله در فنگ‌شویی نیز مسئله مهمی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: کاربرد فنگ‌شویی در دکوراسیون داخلی

کاربرد نور طبیعی در طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی
در دفتر کار خانگی خود از نور طبیعی غافل نشوید، نور طبیعی موجب می‌شود فضا بزرگتر و امن‌تر نشان داده شود.

از رنگ بهره بگیرید

از رنگ‌هایی برای دیوار دفتر کار خود استفاده کنید که با شما صحبت می‌کنند؛ یا کاغذ دیواری دیوار پشت میز کار خود را به رنگ محبوب‌تان درآورید تا با هر بار نگاه کردن به آن روحیه بگیرید. نقاشی ساختمان با مهر نقاشی خانگی نیز یکی دیگر از ایده‌های بکر است. اما اگر می‌خواهید فضای محیط کار شما بزرگ‌تر جلوه کند، بهتر است که از یک رنگ برای سقف، دیوار و درب‌ها استفاده کنید.

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

  • اجرا و نصب کاغذ دیواری های خارجی و ایرانی
  • اجرای کاغذ دیواری پذیرایی، اتاق خواب و سه بعدی
  • اجرای کاغذ دیواری روی سقف
  • زیرسازی دیوار و سقف برای اجرای کاغذ دیواری
دریافت این خدمت از استادکار

فضای محیط کارتان را بهینه کنید

فضای کاری خود را با نظم و ترتیب دادن بهینه کنید. هیچ کاری روی یک میز کار نامرتب و نامنظم نمی‌تواند به خوبی انجام شود. با قرار دادن پرینتر، پر کردن گوشه‌ها و روی میز و … تمام فضا را نگیرید و جایی برای نفس کشیدن بگذارید. سعی کنید از فضا به طور بهینه استفاده کنید. یک آویز دیواری تهیه کنید و وسایل ریز و خودکار و … را داخل آن بگذارید تا به ساماندهی بهتر فضا کمک کنید.

سخن پایانی

آیا شما نیز این روزها دورکاری را تجربه کرده و به فکر تغییر دکوراسیون دفتر کار خانگی خود هستید؟ کدام ایده برایتان جذاب‌تر بود و چه ایده‌های دیگری می‌توانید به موارد بالا اضافه کنید؟ نظرات خود را با مخاطبان استادکار در میان بگذارید.

منبع: realsimple

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هفت =