بررسی کامل دکوراسیون داخلی ایتالیایی سبک تاریخی،قدیمی و مدرن

0

در میان تمام طرح‌های دکوراسیون داخلی نشات گرفته از فرهنگ‌های اروپایی، دکوراسیون داخلی ایتالیایی توجه عده زیادی را به خود جلب نموده است. میزان علاقمندی نسبت به این دکوراسیون رابطه مستقیمی با خصوصیات و ویژگی‌های خاص آن دارد که این نوع دکوراسیون را از دیگر دکوراسیون‌ها جدا می‌کند. با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

دکوراسیون منزل به سبک ایتالیایی

اگر در صدد هستیم تا خانه خود را با بهترین و با کیفیت‌ترین اجناس بیاراییم، به لحاظ چیدمان بهترین و جذاب‌ترین متدها را برای آن انتخاب کنیم و دکوراسیونی خاص و ویژه به آن ببخشیم، استفاده از دکوراسیون داخلی ایتالیایی می‌تواند خواسته‌های ما را تا حد زیادی برآورده کند.

اگر بخواهیم از ویژگی‌های کلی این نوع از چیدمان سخن به میان بیاوریم باید به جرئت اقرار کنیم که دکوراسیون ایتالیایی جزو تجملاتی‌ترین و اشرافی‌ترین انواع دکوراسیون به شمار می‌آید.

در دکوراسیون داخلی ایتالیایی رنگ ها و طرح ها در اوج شکوه و لوکس بودن به چشم می آیند و همه چیز سنگین و گران قیمت است.

ظرافت اعجاب انگیز اجزای مختلف چیدمان، هارمونی رنگ‌ها با یکدیگر، سازگاری طرح و نوع اجزا با هم و شیک و آنتیک بودن وسایلی که در این نوع چیدمان از آن‌ها بهره گرفته می‌شود، همه و همه خصوصیاتی هستند که دکوراسیون ایتالیایی را خاص و بی‌نظیر جلوه می‌دهند.

دکوراسیون داخلی ایتالیایی که در آن از وسایل لوکس و قیمتی به طور افراطی استفاده می‌شود، می‌تواند برای هرچه ارزشمندتر و اعیانی‌تر شدن خانه به افرادی که قصد دکور کردن خانه خود را با قیمتی‌ترین اجزا و گران‌ترین چیدمان دارند، کمک شایانی کند.

همه چیز درباره ی دکوراسیون داخلی اروپایی

تنوع و جذابیت‌های بصری بی حدی که در دکوراسیون منزل به سبک ایتالیایی وجود دارد، پاسخگوی هر نوع سلیقه‌ای است و می‌تواند با گیرایی‌های خاص خود، افراد را ترغیب به استفاده از این نوع دکوراسیون کند. اما در اینجا ذکر این مطلب هم جالب توجه است که دکوراسیون به سبک ایتالیایی به دو دسته تقسیم می‌شود که نسبت به هریک از این دو دسته استقبال زیادی به عمل آمده است و مردم مختلف با فرهنگ‌ها و سلایق گوناگون، برای دکور کردن منازل خود در گوشه گوشه دنیا، طالب آن هستند.

در دکوراسیون منزل ایتالیایی؛ شاهد استفاده از ظرافت در حد بالایی هستیم و همه جای منزل با استفاده از اسباب و وسایل اصیل پر شده است.

دکوراسیون داخلی ایتالیایی | دکوراسیون ایتالیایی به سبک تاریخی و قدیمی

دکوراسیون تاریخی ایتالیایی که نمایانگر سلیقه، ساختاربندی، طرز تفکر و همچنین روحیه تجمل گرایانه ایتالیای قدیم است، همچنان بی‌بدیل و اعجاب برانگیز به نظر می‌آید. در این نوع دکوراسیون؛ استفاده از پارچه‌های نفیس و اعلا برای دوخت پرده‌ها و ساخت مبلمان، وجود لوسترهای عظیم با طرح‌های خیره کننده که شمع‌هایی بزرگ و نورانی در آن جلوه‌گری می‌کردند، رایج است.

همین طور استفاده از تابلو فرش‌های قیمتی و زیبا برای مزین کردن دیوارها، وجود وسایل طلا کاری شده، نقره کاری شده و حتی برنجی که به زیبایی خانه می‌افزایند؛ در این نوع از دکوراسیون داخلی دیده می‌شود. استفاده از قفسه‌های چوب بری شده براق با مرغوب‌ترین و محکم‌ترین نوع چوب و چشم نوازترین نقش و نگارها برای چیدن کتاب یا دیگر وسایل قیمتی، همه جزء ویژگی‌های این دکوراسیون در سبک قدیمی آن است.

در سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی تاریخی، از اسباب با چوب های مرغوب استفاده شده و مبلمان سلطنتی و ظروف رسمی دیده می شود.

علاوه بر این‌ها استفاده از مبلمان شیک و چشمگیر با بهترین نوع چوب و پارچه و وجود میز و صندلی‌های سلطنتی و همچنین بهترین و کارآمدترین ظروف به منظور خوردن و آشامیدن نیز به خوبی در این سبک مشاهده می‌شوند. بدیهی است که کیفیت و تجمل‌گرایی دو فاکتور مهم برای چیدمان‌های قدیمی به سبک ایتالیایی و در واقع جزو لاینفک این نوع چیدمان است که آن را به یکی از مطلوب‌ترین و گیراترین انواع دکوراسیون مبدل کرده است.

بیشتر بدانید تفاوت طراح داخلی و دکوراتور

اگر بخواهیم به شرح کوتاهی از معماری و نوع ساخت خانه‌های ایتالیایی آن زمان نیز بپردازیم، این شرح سراسر تحسین خواهد بود، چراکه هنر ایتالیایی‌ها در ساخت و معماری منازلشان نیز به خوبی هویدا است. در نظر گرفتن ابعاد خانه، دقت بر سازگاری رنگ اجزا با یکدیگر، بررسی جزء به جزء هماهنگی طرح‌ها و رنگ‌های وسایل مختلف با هم و همچنین تلاش برای حفظ هماهنگی رنگ و طرح بخش‌های مختلف خانه (درها، دیوارها، کف خانه و سقف آن) با وسایل موجود در آن‌ها، که همه سبب به وجود آمدن دکوراسیونی دقیق و منسجم در عین شگرفی و زیبایی شده است.

در مدل دکوراسیون داخلی ایتالیایی طرح ها و رنگ ها با هم همگونی داشته و تجمل گرایی به وضوح دیده می شود. به واقع این فاکتوری جدانشدنی از سبک دکوراسیون ایتالیایی تاریخی است.

البته معماری و سبک چیدمان خانه‌های روستایی ایتالیای قدیم نیز به لحاظ زیبایی و ظرافت چیزی از خانه‌های شهری و اشرافی کم نداشته و از قاعده نظم و جذابیت در کنار هم، مستثنی نیستند. کما اینکه خانه‌های روستایی نماینده به تصویر کشیدن فرهنگ اصیل و غنی رم و ایتالیای تاریخی و همچنین نماد بارز سنتی از سنت‌های ارزشمند جهان است.

ساخت ستون‌های سنگی محکم و استوار که اغلب به شکل مدور افراشته شده‌اند، با طرح‌ها و کنده کاری‌های عجیب و خیره کننده برای استحکام و همچنین زیبایی سازه‌های ایتالیایی، جذابیت این سبک از معماری را صد چندان می‌کند.

همچنین ساخت کف خانه از سنگ‌های قیمتی و اغلب مرمرین و حتی سقفی که ساختاری گنبدی دارد و شکوه و عظمت خانه را با زیبایی هرچه تمام‌تر به بیننده می‌نمایاند و پنجره‌هایی با ابعاد بزرگ که قاب‌هایی عجیب و زیبا دارند، خانه‌ها را جذاب و بی‌‍‌نقص به تصویر می‌کشد.
بیان این مطلب نیز خالی از لطف نیست که در ساخت و دیزاین خانه‌های ایتالیایی آن زمان خصوصا خانه‌های اشرافی، سبک چیدمان اروپایی باروک به وضوح دیده می‌شود؛ این سبک که نماد و سنبل چیدمان رسمی و اشرافی به شمار می‌آید، در جلوه هرچه بیشتر این خانه‌ها اثر گذار بوده است.

در نتیجه سبک کلاسیک و قدیمی چیدمان ایتالیایی با وجود تمام شاخصه‌ها و ویژگی‌های خاصی که برای آن برشماردیم، به منزله سنبل فرهنگ و قدمت ایتالیا بوده و همچنان نیز از طرفدارهای زیادی برخوردار است.

در این فرمت از دکوراسیون منزل؛ با شاخصه های تاریخی و کاملا عجین شده با فرهنگ مردم ایتالیا روبرو هستیم و فضای داخلی خانه سنگین و اصیل می نماید.

دکوراسیون داخلی ایتالیایی | دکوراسیون ایتالیایی به سبک جدید و مدرن

دکوراسیون جدید ایتالیایی هنر عرضه جذابیت‌های مدرن در ترکیب با ویژگی‌های کهن و اصیل است، یعنی حتی در چیدمان‌های سبک جدید ایتالیایی نیز حضور برجسته هنرهای قدیمی را مشاهده می‌کنیم و جای پای فرهنگ‌ اصیل و قدیمی ایتالیا در این نوع چیدمان پررنگ است.

در چیدمان منازل به سبک مدرن ایتالیایی، از طرح‌ها و نگاره‌های جدید استفاده می‌شود، اما هنرهای قدیمی و نوع چیدمان تاریخی از آن حذف نمی‌شود. مولفه‌ای که هم در سبک چیدمان قدیمی و هم در سبک چیدمان مدرن به وضوح مشاهده می‌شود، تجمل گرایی و گرایش به استفاده از وسایل لاکچری و دکور کردن آن‌ها به شیوه اشرافی است.

تمایل طراح‌های دکوراسیون داخلی ایتالیایی برای چیدمان منازل، به بهره‌گیری از متدهایی برای هرچه قیمتی‌تر و تجملاتی‌تر نشان دادن دکوراسیون خانه‌ها، گاهی عجیب می‌نماید.

در این سبک از دکوراسیون نیز تمایل به سمت چیدمان تجملی و لوکس است. با این تفاوت که از وسایل جدید و مدرن در آن استفاده می شود.

اما این نوع از تجمل طلبی و علاقمندی به وسایل لوکس و نفیس و گران قیمت، برای آراستن خانه‌ها و دیزاین آن‌ها، مسلما چیزی است که نمی‌توان آن را از ذهن طراح‌های ایتالیایی خارج کرد. با این حال باید اقرار کرد که دکوراسیون قدیمی ایتالیا نسبت به طراحی‌های نوین و جدید، در درجه بالاتری از تجمل گرایی قرار دارند.

دکوراسیون به سبک ایتالیایی، دکوراسیونی به سبک اروپایی

دکوراسیون داخلی ایتالیایی در اتاق‌های‌خواب

سبک مدرن طراحی ایتالیایی برای دکور کردن اتاق خواب که جایگاه استراحت به شمار می‌رود، ساز و کارهای بخصوصی را ارائه می‌دهد. از جمله؛ استفاده از سنگ‌‌های مرمرین برای کف، گچ‌بری‌های مزین شده با طرح‌های پیچیده و جذاب برای سقف و استفاده از لوسترهای کریستال با طرح‌های ویژه، سرویس خوابی که در آن ظرافت و کارایی هر دو در کنار هم حفظ شده‌اند و همچنین استفاده از اجناس و وسایل تزئینی متناسب با فضا.

در دکوراسیون اتاق خواب ایتالیایی، از گچ بری های حرفه ای استفاده شده و لوسترهای کریستال را آویخته می بینیم. در اینجا ظرافت و هنر در هم آمیخته اند.

لازم به ذکر است که استفاده از رنگ‌هایی با طیف‌های طلایی و کرم که رگه‌هایی از رنگ‌های تیره نیز در آن خود نمایی می‌کند، برای هرچه شیک‌تر و لوکس‌تر نشان دادن فضا موثر است. این که از رنگ‌های روشن و به خصوص طلایی در جزء به جزء فضاها و اجناس داخل اتاق استفاده شود، این اتاق را از تجمل و اشرافیت مملو خواهد کرد.

وقتی در حاشیه آینه‌کاری‌ها، در اطراف دیوارها و سقف‌ها و حتی در لا به لای سنگ‌های کف زمین، رنگ طلایی به چشم می‌خورد و حتی از مجسمه‌هایی با رنگ طلایی استفاده می‌شود و قاب تابلوها به رنگ طلایی مزین شده‌اند، فضا به طور کلی با زرق و برق بیشتر گیرایی و چشم‌نوازی فراتری به نظر می‌آید. البته توجه به هارمونی رنگ‌ها و طرح‌ها نیز برای حفظ زیبایی ضروری تلقی می‌شود؛ در رنگ بندی پرده‌ها و پارچه‌های مبل و رو تختی باید نهایت دقت به کار گرفته شود و در طراحی وسایل مختلف هماهنگی و نظم حرف اول را می‌زند.

دکوراسیون داخلی ایتالیایی در هال و پذیرایی

استفاده از مبلمان با چوب‌های محکم و با کیفیت و پارچه‌های نفیس که اغلب طرح و نگاری خطی دارند، استفاده از تابلوها یا تابلو فرش‌هایی با قاب‌های استثنایی و ویژه، استفاده از لوسترهای طبقه‌ای و بزرگ، استفاده از پرده‌هایی با طرح‌های زیبا و هماهنگ، همه اجزای مورد نیاز برای چیدمان بخش پذیرایی یک خانه به سبک ایتالیایی است.

در یک سالن پذیرایی با دکوراسیون داخلی ایتالیایی؛ فضا با تابلوفرش های نفیس انباشته شده و تمامی وسایل گران قیمت و لوکس به نظر می رسند.

البته رنگ سقف و دیوارها و همچنین قاب پنجره‌ها و نیز درها نیز بسیار مورد توجه بوده و باید با دیگر اجزا و وسایل در هماهنگی باشند. در دیزاین پذیرایی رنگ‌های تیره، از جذابیت بیشتری برخوردار هستند و اگر ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر، هاله تاریکی فضا را بیشتر نمایان کنند، در زیبا نشان دادن این بخش، موفق‌تر عمل خواهیم کرد؛ پس درنور پردازی نیز باید اقدامات مناسبی انجام شود.

دکوراسیون داخلی اروپایی در  آشپزخانه

وجود کابینت‌ها و قفسه‌هایی با چوب مرغوب و صیقلی، لوستری با طرح و رنگ متناسب با فضا، میز و صندلی‌هایی با ابعاد مناسب و همچنین ظروفی که ظرافت و زیبایی به واسطه رنگ و طرح در آن‌ها نمایان باشد؛ در زیبایی این بخش موثر واقع می‌شود. همچنین تنظیم نور فضا و هماهنگی رنگ و طرح قسمت‌های مختلف اعم از کف‌ها، سقف و دیوارها با هم بسیار ضروری است

سخن پایانی

بدیهی است که برای دکور کردن خانه به شیوه ایتالیایی، باید از نظر کارشناسانی که در زمینه طراحی و دکوراسیون تخصص داشته و ماهر هستند، بهره بجویبم تا دکوراسیون منزل ما به دکوراسیونی دلخواه و مطلوب تبدیل شود.

منبع: bartarinha ، home.peymansaz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − یک =