توالت فرنگی وال هنگ
توالت فرنگی وال هنگ

برای انتخاب توالت فرنگی مناسب سردرگم هستید و در عین حال می‌خواهید یک دکوراسیون زیبا و مدرن در سرویس بهداشتی خانه خود داشته باشید ولی فضای آن کوچک است؟! توالت فرنگی وال هنگ می‌تواند تمامی نیازهای شما را به صورت یکجا برآورده کند البته شما با نصب این مدل توالت فرنگی دیواری از مزایای بیشتری هم برخوردار می‌شوید با استادکار همراه شوید تا گوشه‌ای از فواید و البته مشکلات استفاده از توالت فرنگی وال هنگ را با شما به اشتراک بگذاریم.

توالت فرنگی وال هنگ و استاندارد چه تفاوتی با هم دارند؟

امروزه در بسیاری از منازل از توالت‌های فرنگی وال هنگ استفاده می‌شود. مخزن این توالت‌ها داخل دیوار نصب می‌شود در نتیجه دارای سایز کوچکی بوده و فضای کمی را اشغال می‌کنند. بنابراین برای دستشویی‌های کوچک ایده‌آل هستند. تمیز کردن و از بین بردن آسان‌تر بوی بد توالت فرنگی با کوچکتر بودن سایز آن ارتباط مستقیم دارد، بنابراین توالت وال هنگ حتی برای خانواده‌های شلوغ و پرجمعیت نیز گزینه‌ای مناسب است و زمان تمیز کردن آن را به حداقل می‌رساند. اما سوال اصلی این است که چه تفاوت‌هایی بین توالت فرنگی وال هنگ و استاندارد وجود دارد؟

توالت‌های فرنگی را می‌توان به دو دسته تقسیم‌بندی کرد:

 1. توالت‌های دیواری
 2. توالت‌های استاندارد

مهم‌ترین تفاوت توالت‌های استاندارد با مدل‌های دیواری در این است که؛ توالت دیواری روی دیوار نصب می‌شود ولی توالت استاندارد روی زمین قرار می‌گیرد. همچنین در توالت دیواری مخزن داخل دیوار نصب شده و از لحاظ ظاهری ظریف و شیک‌تر است، بنابراین یکی از گزینه‌های مورد علاقه طراحان خانه‌های مدرن به شما می‌رود. طراحان به آن علاقه نشان می‌دهند زیرا توالت دیواری دارای ویژگی‌های زیر است:

 • تمیزی چشمگیر، مدرن و طراحی مینیمالیستی
 • ظاهر شیک
 • دسترسی به فضای بیشتر (چون جای کمی را اشغال می‌کنند)
 • دید افقی وسیع‌تر
 • ارتفاع قابل تنظیم
 • تمیز کردن آسان
 • دسترسی راحت برای افراد دارای معلولیت جسمی

از سوی دیگر توالت‌های استاندارد دارای یک بخش کاسه نشیمن و مخزن روکار هستند و به کف حمام نصب می‌شوند. نصب آسان‌تر، هزینه‌های کمتر، تنوع در اندازه، رنگ و سبک همچنین دسترسی آسان برای تعمیرات را می‌توان برخی از جنبه‌های مثبت توالت فرنگی استاندارد دانست. ولی تمیز کردن این مدل دشوارتر است همچنین فضای بیشتری را اشغال می‌کند که در خانه‌های کوچک برای نصب آن محدودیت‌هایی به وجود می‌آید.

بیشتر بدانید دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک ایرانی عروس

توالت فرنگی وال هنگ
توالت فرنگی استاندارد روی زمین (کف) نصب می‌شود و بخش مخزن آن قابل مشاهده است.

۶ مزیت استفاده از توالت فرنگی وال هنگ

نوع توالت فرنگی اغلب بر اساس نیازهای خانوار و اولویت‌های شخصی انتخاب می‌شود برای اینکه تصمیمی آگاهانه برای انتخاب توالت فرنگی داشته باشید برخی از مزایا و معایب توالت فرنگی وال هنگ را در ادامه مرور می‌کنیم. در این بخش برخی از مهم‌ترین فواید استفاده از توالت فرنگی وال هنگ معرفی شده است:

۱- صرفه‌جویی در مصرف آب

محیط زیست و استفاده درست از منابع آن یکی از وظایف انسانی ما است. توالت فرنگی وال هنگ به دلیل مکانیزم مبتنی بر جاذبه به فشار آب کمتری نیاز دارد در نتیجه مصرف آب را کاهش می‌دهد. سایز مناسب آن هم علاوه بر صرفه‌جویی در زمان تمیز کاری به آب کمتری نیاز خواهد داشت و می‌توانید تاثیر آن را روی قبض آب بها مشاهده کنید.

۲- تمیز کردن آسان

برای بیشتر افراد خانه‌دار تمیز کردن روزانه سرویس بهداشتی یک کار سخت و طاقت فرسا است. با نصب توالت فرنگی وال هنگ عملاً بخشی از توالت در پشت دیوار پنهان شده و شما کافی است کاسه نشیمن آن را تمیز کنید. پس زمان کمتری برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی و نظافت آن اختصاص خواهید داد.

۳- طراحی مینیمالیستی و زیبایی شناسی

تا به حال از خود پرسیده‌اید که چرا طراحان سبک مینیمالیستی از توالت فرنگی وال هنگ استقبال می‌کنند و به عنوان یکی از ارکان دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی به آن نگاه می‌کنند؟ پاسخ ساده است، این توالت فرنگی فضای کمتری در دستشویی یا حمام اشغال می‌کند و این امکان را به طراحان خانه‌های کوچک می‌دهد که استفاده بهینه‌ای از فضا داشته باشند. پس اگر فضای حمام خانه‌تان کوچک است می‌توانید به توالت فرنگی وال هنگ به دید یک موقعیت عالی برای داشتن طراحی مینیمالیستی در خانه خود بنگرید.

توالت فرنگی وال هنگ
با نصب توالت فرنگی‌های دیواری از کمترین فضای ممکن، بیشترین استفاده را ببرید و دکوراسیون سرویس بهداشتی خود را خلاقانه و زیبا طراحی کنید.

۴- ذخیره‌سازی در فضای مصرفی

یکی دیگر از مزایای داشتن توالت دیواری در حمام دسترسی به فضای بیشتر است. اگر اندازه حمام خانه‌تان کوچک است و به سختی می‌توانید در آن حرکت کنید، این توالت فرنگی یک گزینه خاص و زیبا برای دکوراسیون سرویس بهداشتی شما محسوب می‌شود.

۵- ارتفاع قابل تنظیم

توالت فرنگی وال هنگ این حق انتخاب را به شما می‌دهد که در مورد ارتفاع مناسب برای نصب آن تصمیم‌گیری کنید. این ویژگی علاوه بر افزایش راحتی در حین استفاده، یک عنصر عالی است که به شما اجازه می‌دهد تا فضای حمام و سرویس بهداشتی خود را سفارشی کنید.

۶- راحتی بیشتر با قابلیت‌های پیشرفته

معمولا توالت‌های دیواری با ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند، درب‌های اتوماتیک (بدون نیاز به دست زدن به روکش کاسه)، خشک‌کن‌های خودکار و.. همراه هستند که راحتی و سهولت بیشتری در استفاده را برای‌تان فراهم می‌کنند.

توالت فرنگی وال هنگ
توالت فرنگی‌های دیواری این امکان را به شما می‌دهند که از فضا به نحوی بهینه استفاده کنید. با تنظیم ارتفاع آن فضای بیشتری برای نصب کابینت در سرویس بهداشتی در اختیار خواهید داشت.

تردیدها در مورد استفاده از توالت فرنگی وال هنگ

از آنجایی که توالت فرنگی‌های وال هنگ در واقع مخزن خود را در پشت دیوار پنهان می‌کنند، برای نصب آن نیاز به اندکی بازسازی آپارتمان دارید. اما بهتر است پیش از هر انتخابی با برخی از معایب این مدل نیز آشنا شوید:

دیوار با قابلیت پشتیبانی بالا و ضخیم

شما می‌خواهید از این توالت به صورت مستمر استفاده کنید، ضمن اینکه باید مخزن آن را نیز در داخل دیوار جای دهید. بنابراین علاوه بر توجه به ضخامت دیوار مورد استفاده نیاز به مقداری بازسازی دارید و گاهی لازم است که برای تعبیه این توالت فرنگی یک دیوار را خراب یا تخریب کنید. به این معنی که هزینه‌های بازسازی نیز به نصب این توالت فرنگی افزوده می‌شود.

بهتر است توالت فرنگی‌های وال هنگ را روی دیوارهای بیرونی که در مجاورت هوای سرد هستند، نصب نکنید.

تعمیرات سخت

به یاد داشته باشید که بخش اصلی توالت فرنگی وال هنگ در پشت دیوار است. بنابراین در حالی که شما لوله‌های زشت سرویس بهداشتی را نمی‌بینید به همین دلیل تعمیرات آن نیازمند دسترسی به تعمیرکاران حرفه‌ای بوده و اندکی دشوارتر از سایر توالت فرنگی‌های استاندارد است. البته برخلاف باور عمومی تنها در موارد بسیار نادر لازم است که برای دسترسی به پنل اصلی به دیوار آسیب بزنید و جای نگرانی برای تعمیرات ساده و متداول وجود ندارد.

نصب و سرویس توالت فرنگی

نصب و سرویس توالت فرنگی

 • نصب انواع توالت فرنگی زمینی
 • نصب و تعمیر توالت فرنگی وال هنگ، تاشو و دیواری
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی
 • تعمیر و تنظیم سیفون توالت فرنگی
دریافت این خدمت از استادکار

مدل گران قیمت

با وجود اینکه این نصب توالت فرنگی دیواری سخت‌تر از مدل استاندارد است، هزینه‌ی خرید آن هم نسبت به توالت فرنگی‌های استاندارد بیشتر است و چندان گزینه اقتصادی و مقرون به صرفه‌ای به شمار نمی‌رود.

نظرات و پیشنهادات

توالت دیواری وال هنگ برای صاحبان خانه‌های مدرن و دوستداران طراحی مینیمالیستی یک ویژگی برجسته و مهم به شمار می‌رود که می‌توانند در فضای خانه خود صرفه‌جویی کنند در عین حال نگهداری و تعمیرات این مدل نیازمند توجه بیشتری نسبت به نمونه‌های استاندارد است. حال تصمیم با شما است، اولویت شما برای نصب توالت فرنگی چیست؟ آیا مدل توالت وال هنگ نیازهای شما را برآورده می‌کند؟

منابع: Homesthetics | Qualitybath | Homedit | Doityourself

پریسا وارسته
پریسا وارسته | نویسنده وبلاگ استادکار در بخش‌های مختلف خانه و ساختمان، دکوراسیون و چیدمان، خانه داری و نظافت، سلامت، زییایی و تکنولوژی