راهنمای خرید و چیدمان مبل سلطنتی + تصاویر انواع مدل مبل سلطنتی

1

مبل‌هایی که با عنوان‌هایی مانند مبل سلطنتی یا مبل‌های استیل شیک شناخته شده‌اند، از مرغوب‌ترین نوع چوب و از بهترین نوع استیل و نفیس‌ترین نوع پارچه مبلی ساخته می‌شوند. مبل سلطنتی سفید به عنوان یکی از شیک‌ترین مبل‌های سطنتی کاربرد داشته و در دکوراسیونی خاص جای دارد. همین طور چندین سال است که تنوع بالایی در مدل مبل سلطنتی راحتی نیز شکل گرفته است. با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

در ساخت و طراحی این نوع از مبلمان، دقت و ظرافت حرف اول را می‌زند؛ چرا که هدف از خرید و چیدمان چنین مبلمانی صرفا زیبایی بخشیدن به محیط خانه است و این گونه مبلمان باید به لحاظ جذابیت‌های بصری از قابلیت‌های سرشاری برخوردار باشد.
بسیاری از افراد دکور کردن بخش پذیرایی خانه را با چنین مبلمانی می‌پسندند چرا که معتقدند این نوع از مبلمان شکلی اشرافی به خانه می‌بخشد و محیط را لاکچری‌تر جلوه می‌دهد.

مبل سلطنتی ، مبلی برای انواع سلیقه‌ها

این نوع مبلمان که دارای چوب‌هایی با طرح‌های کنده کاری جذاب و دقیق است. سرویس مبل سلطنتی پارچه‌هایی نفیس و اعلا با مدل‌هایی منحصر به فرد دارد و به لحاظ کیفیت بی‌نقص به نظر می‌رسد؛ این نوع مبلمان دیزاین خانه را چشم‌نواز و جذاب می‌کند.

به همین سبب است که عده زیادی تمایل دارند حداقل برای پوشش دادن بخش پذیرایی خانه که رسمی‌ترین فضای خانه قلمداد می‌شود، به جای استفاده از مبلمان راحتی این نوع از مبلمان را جایگزین کنند.

مدل مبل سلطنتی لوکس و مجلل
مبل سلطنتی برای دکوراسیون لوکس و مجلل سالن پذیرایی منازل کارایی دارد و می توان به کمک آن، بهترین شکل دکوراسیون داخلی را انجام داد.

مبلمان سطنتی بسته به نوع پارچه، نوع چوب و ظرافت و دقت در ساخت، قیمت‌های متفاوتی دارد و در دو دسته مبل‌های ۷ نفره و مبل‌های ۹ نفره به درخواست کنندگان و خریداران عرضه می‌شود. مشتریان می‌توانند با توجه به میزان فضای خانه و البته سلیقه خود هریک از مجموعه های ۷ یا ۹ نفره را خریداری نمایند.

اکثرا خانه‌های لوکس و اعیان نشین پذیرای نوع تجملاتی این نوع از مبل‌های منبت کاری شده با پارچه‌های اصیل و پر طرح و نقش هستند.

بیشتر بدانید آموزش تعویض پارچه و رویه مبل گام به گام

سرویس مبلمان سلطنتی منزل و استفاده از آن

این نوع مبل‌های سلطنتی که مظهر و سنبلی برای اشراف گرایی در فرهنگ‌های مختلف و در انواع دکوراسیون‌های جهانی به شمار می‌روند، هنوز طرفداران زیادی دارد. در دکوراسیون‌های اروپایی جدید و قدیم‌ هنوز رد پای استفاده از مبلمان سلطنتی منزل به وضوح و به فراوانی دیده می‌شود؛ گویی فرهنگ استفاده از این نوع مبل‌ها در روند چیدمان انکار ناپذیر است و از آنجا که وجود این مبل‌های استیل سلطنتی وقار و شکل خاصی را به فضای خانه می‌بخشد، استفاده از آن برای دکور کردن خانه‌ها فراموش نمی‌شود.

مدل مبل سلطنتی مصری و ترک
مبلمان سلطنتی دارای چوب های مرغوب با طراحی و منبت کاری، پارچه های اعلا و دوخت باکیفیت هستند. از این مبلمان در ست های ۹ نفره و ۷ نفره می توان خریداری کرد.

مبل های سلطنتی ترک و مبل‌های سلطنتی مصری هردو از انواع مبل‌های سلطنتی اصیل و مثال زدنی هستند که ریشه استفاده از آن‌ها به سنت‌ها و فرهنگ‌های تاریخی متصل است. فرمانروایی‌های پر زرق و برق و پر تجملات ترک عثمانی و سلطنت‌های پر شکوه و اشراف بنیان عرب!

نحوه چیدمان سرویس مبل سلطنتی

وقتی فضای خانه ما پذیرای یک ست ۹ نفره مبلمان شامل یک قطعه سه نفره، دو قطعه دو نفره، دو قطعه یک نفره و دو صندلی مجزا باشد، خواهیم توانست فضای آن را با این تعداد مبل و صندلی دیزاین کنیم. البته اگر فضای خانه ما وسیع‌تر باشد و قصد داشته باشیم به تعداد مبل‌ها اضافه کنیم، می‌توانیم یک ست ۷ نفره را در کنار این ست ۹ نفره قرار داده و آن را در بخش دیگری از خانه بچینیم.

علاوه بر آن می‌توانیم به جای یک ست کامل از نیم‌ست‌های ۵ نفره ال مانند استفاده کنیم که در زیبایی خانه بی‌تاثیر نیست.
اگر در دکور کردن منازل خود هم طالب نظم هستیم و هم خواهان زیبایی، باید به نحوه چیدمان مبل و صندلی‌ها دقت کنیم.

مبل های سلطنتی ترک و مبل‌های سلطنتی مصری
با استفاده از ست های مبلمان سلطنتی، می توان فضاهای کوچک و بزرگ را به شکلی متفاوت (قرینه یا غیرقرینه) چیدمان کرد. در فضای وسیع امکان استفاده از دو ست ۹ و ۷ نفره کنار یکدیگر، با رعایت فاصله منطقی وجود خواهد داشت.

تعداد کاناپه‌ها و صندلی‌های یک ست مبلمان باید با فضا و ابعاد خانه در هماهنگی باشد. در صورت عدم سازگاری این دو مولفه با یکدیگر، فرقی نمی‌کند که ارزشمندترین مبل را در خانه خود قرار داده باشیم یا از یک ست معمولی استفاده کنیم؛ چرا که زیبا جلوه دادن وسایل خانه مانند مبلمان، هنر چیدمان صحیح آن است.

بیشتر بدانید پاف چیست ؟

 • اگر خانه ما کوچک است، از تعداد مبل کمتری استفاده می‌کنیم و در صورت وسیع بودن، تعداد مبل بیشتر اما شیوه چیدمان و فاصله قرار گرفتن این تعداد مبل از یکدیگر بسیار مهم است.
 • اگر خانه ما بزرگ است و تعداد مبلمان کم، لازم نیست فاصله این مبل‌ها را از یکدیگر به قدری افزایش دهیم که به این طریق بتوانیم همه فضا را پوشش دهیم.
مبل سلطنتی طلایی و کلاسیک
برای چیدن مبلمان سلطنتی محدود در فضایی بزرگ، نیازی نیست که فاصله مبل ها را از یکدیگر غیرمنطقی قرار دهیم. به حتم باید یک کلونی قابل رویت از مبلمان سلطنتی ایجاد شود.

پذیرایی خانه جایگاه تعامل و پذیرش مهمان است و مبل‌ها و کاناپه‌ها جایگاه نشستن مهمان‌ها هستند. اگر فاصله این مبل‌ها از هم زیادتر از حد عادی باشد افراد در نحوه برقراری ارتباط با هم و همچنین شکل صحیح پذیرایی، دچار مشکل خواهند شد و این نوع چیدمان باعث معذب شدن مهمانان می‌گردد. اگر در ایجاد هارمونی در رنگ و طرح مبلمان با دیگر اجزا از قبیل پرده و فرش و میزها و رومیزی‌ها و عسلی‌ها هم‌ بکوشیم؛ بی شک فضا فریبنده‌تر و چشمگیرتر به نظر خواهد آمد.

نحوه چیدمان مبل‌های سلطنتی را بسته به ابعاد و شکل خانه می‌توانیم به صورت دایره، متقارن، بیضی، مربع، ال و یا حتی به شکلی ناهماهنگ و در جاهای مختلف خانه تغییر دهیم. اگر فرش دایره‌ای باشد می‌توانیم‌ مبل سلطنتی خود را به صورت دایره‌ای دور آن بچینیم.

مبل سلطنتی قهوه ای
در صورتی که فرش به کار رفته در سالن پذیرایی دایره شکل باشد، می توانید از چیدمان دایره ای مبلمان دور تا دور فرش استفاده نمایید.

در صورتی که فرش ما مستطیل یا حتی مربع شکل است چیدمان در قالب مربعی بهترین گزینه است؛ یک مبل سه نفره رو به روی یک کاناپه دو نفره و در حد فاصل آن‌ها مبل‌ها و صندلی‌های دیگر.

باید توجه داشته باشیم که حد فاصل مبل‌های سلطنتی ما با دیگر اجزای خانه حفظ شود؛ از دیوارهای مرطوب دور نگه داشته شود و از شوفاژ یا بخاری یا شومینه که با گرمای خود سبب آسیب به بخش بیرونی آن می‌شوند فاصله داشته باشند.

قیمت مبل سلطنتی

قیمت مبل‌های سلطنتی به واسطه به کار رفتن چوب‌های اصیل و گران قیمت و پارچه‌های نفیس در ساختار آن‌ها، به مراتب بالاتر است. به همین دلیل است که جایگاه مبل سلطنتی را اعم از این که مبل سلطنتی کلاسیک یا مبل سلطنتی راحتی باشد، در سبک دکوراسیون لوکس جای می‌دهیم.

کلام آخر

مبلمان سلطنتی از بهترین و لوکس‌ترین مبل‌های مورد استفاده برای سالن پذیرایی هستند. اما غالبا توصیه می‌شود که در کنار چیدمان مبل سلطنتی، از یک ست مبل راحتی نیز برای نشست و برخاست‌های روزانه و معمولی استفاده شود.

منابع: tookamart | namnak

تعمیرات مبلمان و سرویس خواب

تعمیرات مبلمان و سرویس‌خواب

 • تعمیر مبلمان اداری، راحتی، استیل، چرمی، پارچه ای و...
 • ساخت سرویس خواب، کمد، ویترین و تمامی منسوجات چوبی
 • تعمیر و تغییر مدل رویه مبلمان
 • رنگ کاری مبلمان و منسوجات چوبی
دریافت این خدمت از استادکار

1 نظر
 1. هم آشیان می گوید

  انواع مدل‌های طراحی داخلی
  طراحان با توجه به موقعیت جغرافیایی که در آن سکونت دارند، ممکن است سبک خاصی از انواع مدل‌های طراحی داخلی را برای دیزاین یک محیط استفاده کنند.
  البته همه چیز در انتخاب نوع طراحی داخلی به علاقه‌مندی طراح مربوط نمی‌شود، بلکه سلیقه کسانی که می‌خواهند در آن محیط زندگی کنند هم مهم است.
  عده‌ای سبک زندگی امروزی را می‌پسندند و این سبک را حتی در طراحی داخلی‌شان استفاده می‌کنند. عده‌ای دیگر به دنیای سنتی پایبند هستند و هنوز در دنیای طراحی‌های داخلی کلاسیک سیر می‌کنند.
  در این مقاله قصد داریم معروف‌ترین و محبوب‌ترین مدل‌های طراحی داخلی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

  معرفی محبوب‌ترین مدل‌های طراحی داخلی
  محبوب‌ترین مدل‌های طراحی داخلی عبارتند از:
  طراحی داخلی مدرن
  طراحی داخلی مدرن همان سبکی است که اغلب رنگ‌های موجود در آن خنثی هستند. در این سبک، رنگ سفید و رنگ‌های روشن، محبوب‌ترین رنگ‌ها برای معمار یا طراح داخلی به حساب می‌آیند.
  در طراحی داخلی مدرن، همه چیز رنگ و بوی مدرنیته دارد. کاغذ دیواری‌هایی که طراحی‌های متفاوت روی آن‌ها دیده می‌شود، کابینت‌هایی که هم طراحی خاص دارند و هم به گونه‌ای متفاوت در محیط قرار گرفته‌اند و لامپ و اکسسوری های جذاب بخشی از طراحی داخلی مدرن به حساب می‌آیند.
  طراحی داخلی به سبک مدیترانه‌ای
  در این سبک از طراحی؛ آرشیتکت تمام سعی‌اش را می‌کند که نور و طبیعت را به درون خانه بیاورد. خانه‌های با دکوراسیون مدیترانه، خانه‌هایی با رنگ‌های شاد و غرق در نور هستند. افرادی که می‌خواهند محل زندگی‌شان پویا و دل‌انگیز باشد، طراحی مدیترانه‌ای را بهترین سبک طراحی دکوراسیون داخلی می‌دانند.

  طراحی داخلی به سبک روستیک یا روستایی
  از ماندن در یک خانه روستایی سیر نمی‌شوید و آرزو دارید که زمان به عقب برگردد و برای همیشه در محیطی با این حال و هوا بمانید؟ بهترین راه حل برایتان این است که دکوراسیون داخلی خانه‌تان را به سبک روستیک طراحی کنید.
  در این طراحی، معمار از عناصر طبیعی مانند سنگ، چوب، نی و… کمک می‌گیرد تا دکوراسیونی مطابق با خانه‌های روستایی آماده کند.
  اگر این کار را به گروه طراحی کاربلد بسپارید، پس از وارد شدن به خانه باورتان نمی‌شود که تا این اندازه توانسته‌اید در زمان سفر کنید و یک خانه به سبک مادربزرگ‌هایتان داشته باشید.
  طراحی داخلی به سبک معاصر
  اگر هیچ موقع نمی‌توانید به چهارچوب‌های طراحی پایبند بمانید و خانه‌ای می‌خواهید که از وسایل قدیمی تا جدید داشته باشد، طراحی داخلی معاصر خوراکتان است. در این سبک طراحی می‌توانید در یک طرف خانه هر دیوار را یک رنگ کنید و در طرف دیگر یک طراحی کاملاً سنتی داشته باشید. آنچه واضح است، طراحی داخلی به سبک مدرن باب دل مخاطب است و از هیچ سبک و سیاق خاصی پیروی نمی‌کند.
  طراحی داخلی به سبک کلاسیک
  در سبک کلاسیک، معمار توجه خاصی به ظرافت در طراحی داخلی دارد. ستون‌هایی که به بهترین نحو تراش داده شده‌اند و گوشه‌ای از هنر رومیان را به نمایش می‌گذارند و هنرنمایی‌های تلفیقی از دو رنگ طلایی و سفید، بخشی جدا ناپذیر از طراحی کلاسیک هستند.
  طراحی کلاسیک ریزه‌کاری بیشتری نسبت به سبک‌های دیگر دارد. به همین خاطر طراحان داخلی آن را برای فضاهایی انتخاب می‌کنند که به اندازه کافی بزرگ هستند.
  طراحی کلاسیک یک سبک طراحی رسمی و تا حدودی اشرافی است. شاید به همین دلیل است که افرادی که مبادی‌آداب هستند، بیشتر از دیگران به سراغ آن می‌روند.

  سخن آخر
  سبک‌های طراحی داخلی به همین چند مورد خلاصه نمی‌شود. اگر می‌خواهید بدانید که چه طرحی با روحیه و سلیقه شما سازگارتر است، پیشنهاد می‌کنیم با گروه طراحی و معماری هم آشیان مشورت کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.
  معماری, طراحی , آرشیتکت, طراحی داخلی, گروه طراحی و معماری هم آشیان,

  گروه طراحی و معماری هم آشیان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =