24 ایده‌ دکور بهاری برای شروع فصلی نو

0

وقتی صحبت از رسیدن بهار می‌شود، احتمالاً اولین چیزی که در ذهن خیلی از ما تداعی می‌شود، تمیزکاری‌های نوروز و خانه‌تکانی است! اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که می‌توانید صرفاً از زیبایی‌های بهار لذت ببرید و با کمک ویژگی الهام‌بخشی آن، فضای خانه‌تان را نیز زیباتر کنید؟ در این مطلب از وب‌سایت استادکار با شما هستیم تا ایده‌هایی از دکور بهاری را با هم بررسی کنیم و ببینیم که چگونه می‌توان خانه‌ای زیباتر و بهاری‌تر داشت؟

برخی از ایده‌هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید، بسیار ساده هستند و برخی دیگر نیز احتیاج به هزینه و زحمت بیشتری دارند. بنابراین، دست شما کاملاً باز است تا بتوانید مدل مناسبی را برای دکور بهاری خود انتخاب کرده و آن را طراحی نمایید.

استفاده از کوسن‌های بهاری

یکی از بهترین و در عین حال ساده‌ترین راه‌های طراحی دکور بهاری این است که به سراغ کوسن‌های خود بروید و دستی به سر و رویشان بکشید. توصیه ما این است که از طرح‌های گل‌دار و رنگ‌های پاستلی استفاده کنید تا فضای خانه‌تان به‌طور کلی، بهاری شود! این کار با کمترین هزینه به‌عنوان یکی از مؤثرترین راه‌های طراحی دکور بهاری شناخته می‌شود.

دکوراسیون بهاری تراس با ترکیب رنگ شاد و کوسن‌های گل‌دار
کوسن‌های گل‌دار و بهاری بهترین انتخاب برای این فصل هستند.

استفاده از گل‌های طبیعی

هیچ چیز به اندازه آوردن گل به داخل خانه نمی‌تواند حس و حال بهاری را در خانه‌تان به وجود بیاورد. برای این منظور می‌توانید از شاخه گل‌های کوچک و بزرگ استفاده کنید و آن‌ها را در گلدان‌های کوچک و بزرگ و در قسمت‌های مختلفی از خانه‌تان قرار دهید. قطعاً محو زیبایی آن‌ها خواهید شد.

ایده‌های جالب برای بهاری کردن حال و هوای خانه با گل‌های طبیعی
قرار دادن گل‌های طبیعی در خانه طراوت این فصل را به محیط خواهد بخشید.

تزئین شیشه‌های رنگی

راهکار دیگری که می‌توانید برای دکور بهاری خود از آن استفاده کنید، تهیه ظروف تزئینی شیشه‌ای با رنگ‌های متفاوت است. شما می‌توانید مانند چیزی که در این تصویر مشاهده می‌کنید، ظروف را بر اساس رنگ و با همان ترتیب روی یک شلف یا میز بچینید و حس و حال بهاری را در خانه‌تان به وجود بیاورید.

ایده‌های دکور بهاری برای چیدمان شلف دیواری با شیشه‌های رنگی
با کمک شیشه‌هایی رنگی و چیدمان آن‌ها بر روی شلف، بهار را به خانه‌تان بیاورید.

نصب کاغذ دیواری‌های طرح گل و گیاه

طبیعتاً این روش، خانه شما را به بهاری‌ترین حالت خودش در می‌آورد! استفاده از کاغذ دیواری‌هایی که طرح برگ و یا گل‌ دارند، انتخاب بسیار خوبی برای این زمان از سال هستند. اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی کنید یا در استفاده از کاغذ دیواری زیاده‌روی نمایید، می‌توانید صرفاً یک دیوار تکی را پوشش دهید. با این راهکار، هم زحمت و هزینه‌ها را کاهش می‌دهید و هم زودتر به دکور بهاری خود می‌رسید.

تزیین چیدمان منزل با نصب کاغذ دیواری گل‌دار و دکوراسیون بهاری
نصب کاغذدیواری‌هایی گل‌دار فضای خانه‌تان را بهاری خواهد کرد.

استفاده از گلدان‌های پاستلی رنگ

قطعاً استفاده از رنگ‌های پاستلی در فصل بهار، تأثیر بسیار زیادی در زیبایی خانه و ایجاد فضایی باطراوت و خوش حس و حال خواهد داشت. به همین دلیل نیز یکی‌دیگر از ایده‌هایی که برایتان داریم تا با کمک آن دکور بهاری خود را با حس و حال خوش آب و رنگ بهار همراه کنید، استفاده از گلدان‌هایی با رنگ‌های پاستلی است. حتی تصور گل و گیاهان زیبا درون این گلدان‌ها نیز هوش از سر آدم خواهد برد!

بیشتر بدانید: راهنمای کامل نظافت منزل در بهار و عید نوروز

با ایده‌های ناب دکور بهاری و گلدان‌های زیبا به استقبال عید نوروز برویم
بهتر است که با خرید گلدان‌هایی با رنگ‌های پاستلی، فضای رنگارنگ و زیباتری در خانه‌تان ایجاد کنید.

صندلی‌های رنگی میز غذاخوری

این روزها بازار طراحی و فروش انواع صندلی‌های غذاخوری حسابی داغ است و به همین دلیل نیز می‌توانید از فرصت استفاده کنید و با خرید صندلی‌های غذاخوری رنگارنگ، فضای ناهارخوری خود را زیر و رو کرده و حس و حال باطراوت بهار به آن ببخشید. قطعاً با جایگزین کردن رنگ‌های شاد و بهاری به جای رنگ‌های تیره می‌توانید حس و حال سرمای زمستان را از بین برده و شادابی بهار را جایگزین آن کنید.

ایده‌های جالب برای رنگ‌آمیزی صندلی میز ناهارخوری و مبلمان چوبی
قرار دادن صندلی‌های رنگی برای میز ناهارخوری، زیبایی خانه‌تان را چندین برابر می‌کند.

توجه به گل لاله

یادتان باشد که گل لاله، گل بهار است و استفاده از چند شاخه آن در فضای خانه، تأثیر شادابی و طراوت بهارانه خود را خواهد گذاشت. شما می‌توانید در گلدان خود تعدادی گل لاله بگذارید و آن را روی کانتر حمام یا میز پاتختی خودتان استفاده کنید و تغییرات بزرگی در فضا خلق نمایید.

ترفندهای ساده و ارزان گل‌آرایی با چند شاخه لاله برای دکوراسیون بهاری
با چیدمان چند شاخه گل لاله، بهار را به خانه‌تان بیاورید.

آویزان کردن سبد گل از پشت درب

برای آنکه بتوانید احساس گرمای بیشتری در خانه‌تان ایجاد کنید و با آغوش بازتری پذیرای مهمانان بهاری خود باشید، می‌توانید یک سبد زیبای گل را در پشت درب منزل خود آویزان کنید. این ایده علاوه بر زیباتر کردن ورودی منزل شما، احساس زیبا و گرم بهاری را نیز در وجود شما افزایش خواهد داد.

نصب سبد گل زیبا پشت در ورودی خانه برای شروع فصل نو
با نصب سبد گل زیبا پشت در ورودی خانه از مهمانانتان به خوبی استقبال کنید.

استفاده از تم ترکیبی میوه‌ها

اگر شما از طرفداران گل‌ها نیستید یا به هر دلیلی ترجیح می‌دهید گل‌های زیادی در خانه‌تان نگهداری نکنید، می‌توانید روی تم میوه‌ای و بهاری خانه‌تان حساب کنید! یعنی در بسیاری از شرایط همچون برگزاری مهمانی‌های بهاری خود می‌توانید به جای گل، از میوه برای تزئین میز استفاده کنید. نمونه زیبای آن را نیز در این تصویر مشاهده می‌کنید: چیدمان جذاب لیمو و پرتقال روی میز که حس و حال بهاری در ذهن شما تداعی می‌کند.

بیشتر بدانید: باغچه آرایی و گلکاری باغچه برای فصل بهار

تزیینات با میوه‌های فصل و دکور بهاری میز ناهارخوری با تم میوه‌ای
اگر به استفاده از گل علاقه‌ای ندارید می‌توانید برای تزئین‌های بهاری خود به سراغ میوه‌ها بروید.

استفاده از روتختی با رنگ‌های لطیف بهاری

نوبتی هم باشد نوبت اتاق خواب بهاری شماست! توصیه‌ای که در این قسمت برایتان داریم آن است که با استفاده از یک روتختی زیبا با رنگ‌های لطیف بهاری، حس و حال شاداب و باطراوت این فصل را در دکور بهاری‌تان پیاده کنید.

انتخاب بهترین ترکیب رنگ روتختی برای دکوراسیون بهاری اتاق خواب
سعی کنید که در فصل بهار، روتختی‌هایی با رنگ‌هایی مناسب این فصل انتخاب کنید.

طراحی یک دیوار با گل‌ها خشک شده

اگر به این تصویر نگاه کنید، به خوبی متوجه زیبایی این ایده خواهید شد. پیشنهاد جذاب دیگری که برایتان داریم تا در طراحی دکور بهاری‌تان موفق‌تر عمل کنید، این است که به سراغ شاخه گل‌های خشک بروید و آن‌ها را روی دیوار اتاق خوابتان چیدمان کنید. با این راهکار، هم از زیبایی گل‌های خشک‌ شده دست نکشیده‌اید و هم دکور بهاری جذابی را در اتاق خوابتان طراحی کرده‌اید.

ترفندهای جالب تزیین دیوار با گل خشک برای دکور بهاری خانه
با آویختن چند گل خشک‌شده بر روی دیوار، فضای بهاری جذابی ایجاد خواهید کرد.

استفاده از چاشنی رنگ زرد

وجود رنگ زرد در هر ترکیب رنگی می‌تواند شادابی و انرژی بسیاری به آن ببخشد. به همین دلیل نیز بد نیست اگر در دکور بهاری منزل خود از این رنگ غافل نشوید و حتی به شکل چاشنی و در برخی از وسایل کوچک، به سراغ آن بروید. برای مثال در این تصویر می‌بینید که استفاده از شمع‌های بسیار ساده زرد رنگ، چقدر انرژی خوبی به شما منتقل می‌کند.

تاثیر استفاده از رنگ زرد و ایجاد انرژی مثبت در دکوراسیون بهاری منزل
تأثیر استفاده از رنگ زرد و ایجاد انرژی مثبت ناشی از آن را دست کم نگیرید.

تهیه یک پادری بهاری

اگر بخواهید دکور بهاری خود را از همان ابتدای درب خانه پیاده کنید، اصلاً عجیب نیست! پیشنهادی که برایتان داریم این است که در فصل بهار، مدلی از پادری را پهن کنید که در طراحی آن از رنگ‌های بهاری استفاده شده باشد. در این‌صورت هم از همان ابتدای ورود به خانه، طراوت بهار را حس خواهید کرد و هم به خوبی به استقبال مهمانان بهاری خود خواهید رفت.

چگونه خانه را برای فصل بهار آماده کنیم؟ پادری رنگارنگ برای دکور بهاری ورودی
طراحی یک پادری بهاری، ورودی خانه‌تان جذاب‌تر خواهد کرد.

ساخت دیواری از ساکولنت‌ها

اگر از ایده‌های خودتان بسازید یا به اصطلاح همان DIY استقبال می‌کنید، می‌توانید همچنان ایده‌های بهاری خود را از سر بگیرید. پیشنهادی که برایتان داریم این است که مانند تصویر زیر، دیواری از ساکولنت‌ها بسازید و گلدان‌های دوست‌داشتنی خود را مانند یک گالری دیواری روی دیوار آویزان کنید.

بیشتر بدانید: گیاهان گلدار زمستانی، واقعا در سرما گل می‌دهند؟

ترفندهای ساده و کاربردی برای ساخت دیوار سبز بهاری با گلدان‌های ساکولنت
با نصب ساکولنت بر روی دیوار، دیوار سبز و بهاری داشته باشید.

استفاده از رومیزی گل‌دار

این ایده را می‌توان جزء ساده‌ترین ایده‌های طراحی دکور بهاری دانست! شما می‌توانید با انتخاب یک رومیزی گل‌دار نیز حس و حال بهاری میز غذاخوری‌تان را افزایش دهید. نکته‌ای که در زمان انجام این ایده نباید نادیده بگیرید، ایجاد تناسب طراحی میان وسایل است. این یعنی اگر رومیزی شما پر از نقش گل است و طراحی شلوغی دارد، نباید آن را با ظروف گل‌دار شلوغ و پرنقش و نگار همراه کنید. چراکه در این شرایط نه‌تنها میز غذای زیبایی نخواهید داشت، بلکه تمامی زحماتتان را هدر خواهید داد.

نحوه چیدمان میز ناهارخوری با انواع رانر و رومیزی گل‌دار برای دکور بهاری
در صورت استفاده از رومیزی گل‌دار حتماً تناسب آن را با طرح ظروفتان رعایت کنید.

استفاده از نقوش پروانه

یکی از اصلی‌ترین المان‌های فصل بهار، وجود پروانه‌های متنوع و زیباست. به همین دلیل نیز می‌توانید از این فرصت و البته ایده استفاده کرده و طرح‌هایی از پروانه در دکور بهاری‌تان پیاده کنید. این طرح‌ها می‌توانند از یک یا چند مجسمه کوچک گرفته تا پارچه‌های پرده، کوسن و… با نقش پروانه باشند. هیچ فرقی نمی‌کند، کافیست المان پروانه را مهمان دکور بهاری‌تان کنید و از زیبایی آن بهره‌مند شوید.

ایده‌های ناب دکوراسیون بهاری با طرح پروانه برای استقبال از نوروز و سال نو
وجود طرح‌های پروانه، فضای خانه‌تان را باطراوت تر خواهد کرد.

نگهداری از گیاهان سبز و تازه

اگر هیچ ایده دیگری برای دکور بهاری‌تان نداشتید یا به هر دلیلی نخواستید که آن‌ها را پیاده کنید، می‌توانید مستقیماً به سراغ گل و گیاه آپارتمانی بروید. در هر فضایی که باشید و هر سبکی از دکوراسیون نیز که داشته باشید، وجود چند گلدان سبز و باطراوت حس و حال شاداب بهاری را به عمق وجودتان خواهد رساند. به همین دلیل نیز وقت را تلف نکنید و با تهیه گیاهان آپارتمانی سبز و باطراوت، دکور بهاری‌تان را تکمیل کنید.

نحوه پرورش و نگهداری گیاهان آپارتمانی سبز در خانه برای شروع سال نو
نگهداری از گیاهان باطراوت و سبز، بهار زیباتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

طراحی بهاری درب ورودی

یکی از بهترین ایده‌هایی که می‌توانید برای دکور بهاری خودتان پیاده کنید، این است که دستی به سر و روی درب ورودی‌تان بکشید و حس و حال آن را بهاری کنید. درست است که این راهکار در رابطه با خانه‌هایی که در آپارتمان یا برج قرار دارند، امکان‌پذیر نیست، اما اگر خانه‌ای ویلایی دارید می‌توانید به خوبی به سراغ چنین ایده‌هایی بروید و درب ورودی‌تان را با رنگ و لعاب بهاری، تزئین و طراحی کنید.

جدیدترین ایده‌های دکور بهاری ورودی خانه برای استقبال از مهمانان نوروزی
طراحی درب ورودی با رنگ‌های بهاری می‌تواند احساس خوشامدگویی به مراتب دلنشینی را به مهمانان بهاری‌تان انتقال دهد.

استفاده از پامپاس گراس

در طی سالیان اخیر استفاده از گیاهان پامپاس گراس، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده و به همین دلیل نیز دسترسی به آن به مراتب راحت‌تر از گذشته شده است. استفاده از این گیاه به ویژه در فصل بهار می‌تواند دکور بهاری شما را به مراتب زیباتر کند. شما می‌توانید در کنار رنگ کرم و شیری این گیاه، سایه‌هایی از کرم، خرمایی یا حتی صورتی و آبی را به ترکیب رنگی‌تان اضافه نموده و زیبایی دکور بهاری‌تان را دوچندان کنید.

ترفندهای ساده و ارزان برای دکور بهاری مدرن با گیاه پامپاس گراس
با استفاده از پامپاس گراس، فضای مدرن و لطیف‌تری در خانه‌تان خواهید داشت.

طراحی یک چیدمان متفاوت

شما می‌توانید با چیدمان برخی از المان‌های تزئینی در گوشه‌ای از خانه خود، حس و حال بهاری مناسبی در خانه‌تان پیاده کنید. برخی از این المان‌ها همچون مهره‌هایی که در تصویر می‌بینید، صرفاً به فصل‌هایی همچون زمستان محدود نمی‌شوند و می‌توانید آن‌ها را در دکور بهاری‌تان نیز مورد استفاده قرار دهید.

طراحی خلاقانه دکور بهاری منزل با مهره‌های دکوراتیو برای شروع فصل جدید
شما می‌توانید با چیدمان وسایلی همچون مهره‌هایی زیبا، طراحی خلاقانه‌ای در فصل بهار داشته باشید.

استفاده از هنرهای گچی

شاید به نظرتان کمی عجیب برسد، اما اگر به دنبال روش‌های خلاقانه و DIY هستید می‌توانید با کمک گچ‌های رنگی مانند این تصویر، طرح‌های گل و گیاه متفاوتی روی کابینت‌های آشپزخانه‌تان بکشید و حس و حال آن را بهاری کنید. انجام این ایده کمی جسارت و خلاقیت می‌خواهد. بنابراین اگر هر دوی آن‌ها را دارید، وقت را تلف نکنید و دست به کار شوید.

بیشتر بدانید: روش‌ های تمیز کردن دیوار گچی از لکه‌ های مختلف

ایده‌های جالب برای دکوراسیون بهاری آشچزخانه با نقاشی گل‌های گچی روی کابینت
با کشیدن گل‌های گچی بر روی کابینت خود، آشپزخانه‌ای بهاری و زیبا طراحی کنید.

طراحی بهاری میز نوشیدنی

اگر در خانه‌تان میز کوچکی برای نوشیدن قهوه، چای، دمنوش و… دارید، می‌توانید در دکور بهاری‌تان دستی به سر و روی آن بکشید و حس و حال بهار را در آن ایجاد کنید. برای این منظور هم می‌توانید همانند این تصویر از ماگ‌هایی با رنگ‌های بهاری، گیاهان طبیعی، پارچه‌های رنگی و بهاری و… استفاده کنید. مطمئن باشید که نتیجه، باب میلتان خواهد شد!

ترفندهای جذاب دکور بهاری خانه با تزئین میز قهوه و دمنوش
با تزئین میز قهوه خود می‌توانید فضایی بهاری‌تر داشته باشید.

افزایش وسایل حصیری

استفاده از وسایل حصیری، کوچک یا بزرگ می‌تواند حال و هوای بهار در خانه‌تان ایجاد کند. این موضوع به‌ویژه با طرح‌های گل و هر چیزی که به بهار مربوط می‌شود، به مراتب افزایش می‌یابد. برای مثال همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید این قاب آینه حصیری به شکل گل طراحی شده و استفاده از آن در دکور بهاری بسیار هوشمندانه و جذاب است!

حس و حال بهار در خانه با کاربرد وسایل حصیری برای دکور بهاری
استفاده از وسایل حصیری، حس و حال بهاری را در خانه‌تان افزایش می‌دهد.

رنگ‌آمیزی زمین یا پله‌ها

همان‌طور که در این تصویر می‌بینید استفاده از ایده‌های رنگ‌آمیزی زمین یا پله‌ها بسیار جذاب، اما جسورانه است. اگر در انجام این کار دقت و وسواس بسیاری انجام دهید و در نهایت هم به نتیجه‌ای همچون این عکس برسید، موفق شده‌اید. اما اگر بی‌حوصله هستید و خلاقیت چندانی نیز در خانه‌تان پیاده نمی‌کنید، بهتر است از انجام آن منصرف شوید!

ترفندهای جالب و ناب برای رنگ‌آمیزی راه‌پله و دکور بهاری ورودی خانه
با کمک این روش می‌توانید کفپوش و همین‌طور پله‌های خود را با رنگ‌های بهاری، به مراتب زیباتر کنید.

جمع‌بندی

طراحی دکوراسیون بهاری در خانه، کار سختی نیست. بلکه به کمی خلاقیت، حوصله و علاقه احتیاج خواهد داشت. ما در این مطلب با مطرح کردن چندین ایده بهاری سعی کردیم الهام‌بخشتان باشیم و به شما کمک کنیم تا با توجه شرایط، امکانات و همین‌طور سلیقه‌ای که دارید، بتوانید حس و حال بهاری دلنشینی در خانه‌تان پیاده کنید.

منبع: parade

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 8 =