فهرست کارهای قبل از اسباب کشی منزل | کارهایی که باید قبل از اسباب‌کشی در خانه جدید انجام دهید

کارهای قبل از اسباب‌کشی منزل به همان اندازه خود اسباب‌کشی، سخت و زمان‌بر هستند. کسانی که پیشتر اسباب‌کشی از یک منزل به منزل دیگر را تجربه کرده باشند، حتما به این موضوع واقف هستند. کارهای لازم برای آمادگی قبل از اثاث‌کشی در منزل جدید را بهتر است در یک چک لیست قرار داده و هر یک از آن‌ها را به نوبت انجام دهید. به این شکل در روز اسباب‌کشی مشکل خاصی نداشته و تنها با چیدن وسیله‌ها در جای خود، همه چیز قابل استفاده خواهد بود. حال ببینیم این فاکتورها که باید پیش از انتقال به خانه جدید، انجام دهید، کدام هستند؟

کارهای ضروری پیش از اسباب‌کشی منزل

کارهای قبل از اسباب‌کشی منزل را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

1. با همسایه‌ها آشنا شوید

شاید این روزها چنین رسمی کمتر مورد انجام قرار می‌گیرد، اما به راستی اهمیت زیادی دارد که با همسایه‌های نزدیک به منزل خود آشنا شده و رابطه دوستانه و محترمانه‌ای با آن‌ها برقرار کنید. شاید مناسب باشد که یک عذرخواهی نیز بابت شلوغی روز اسباب‌کشی پیشاپیش داشته و آن‌ها را در جریان تاریخ اثاث‌کشی قرار دهید. به این شکل با حال و هوای ساختمان جدید هم آشنا شده و بهتر در موقعیت جدید خود قرار می‌گیرید.

همینطور بخوانید: چطور اسباب‌کشی بی‌دردسری همراه با کودکان داشته باشیم؟

آشنایی با همسایه‌های جدید و انجام کارهای قبل از اسباب‌کشی منزل
یکی از کارهای قبل از اسباب‌کشی منزل که خوب است انجام دهید، آشنایی با همسایه‌های جدید و معرفی خود به آن‌ها خواهد بود..

2. در خانه جدید قدم زده و تمام اتاق‌ها و بخش‌های مختلف آن را بازبینی کنید

در این گشت‌زنی در خانه جدید، شاید برخی وسایل اضافی را ببینید که باید از آن جا بیرون برده شوند. به علاوه ممکن است مشکلاتی در رنگ‌آمیزی دیوارها، پنجره‌ها و یا … وجود داشته باشد که نیاز به یک تعمیرکار را برای شما ایجاد کند. به این صورت پیش از روز اسباب‌کشی فرصت دارید که خیلی زود تعمیرکار مرتبط را خبر کرده و تعمیرات لازم را انجام دهید. مثلا گاهی اوقات سیفون دستشویی خراب است و این را به جز تست کردن آن در زمان بررسی بخش‌های مختلف خانه، متوجه نخواهید شد. یا شاید لازم به نصب آنتن یا تعمیر آن باشد که بهتر است پیش از اسباب‌کشی، انجامش دهید.

نصب و تعمیر آنتن مرکزی و دیجیتال

نصب و تعمیر آنتن مرکزی و دیجیتال

 • نصب آنتن تلویزیون دیجیتال و آنالوگ
 • نصب آنتن مرکزی ساختمان
 • تقویت کننده آنتن تلویزیون
 • تنظیم آنتن گردان، محرک، ثابت و تنظیم آنتن دیجیتال تلویزیون
دریافت این خدمت از استادکار

3. مسائل امنیتی را انجام دهید

اگر نیاز به تعویض قفل درب منزل است، حتما این کار را انجام دهید. به علاوه اگر کودکی در منزل دارید، حتما برای پریزها، درپوش ایمنی قرار دهید. از این گذشته سیم‌کشی ساختمان را چک کرده و تمامی شیرهای گاز را مورد بررسی قرار دهید. به یاد داشته باشید که از همان روز اسباب‌کشی، در منزل جدید اسکان خواهید داشت و باید منزل شما برای بزرگسالان و کودکان کاملا امن باشد. همین طور اگر منزل شما به سیستم اعلام حریق و اطفای حریق مجهز است، چک کنید که این سیستم‌ها سالم بوده و فعال باشند.

سیم کشی و برق کاری

سیم‌کشی و برق‌کاری

 • سیم‌کشی رو‌کار و تو‌کار
 • سیم کشی برق سه فاز و تک فاز
 • خدمات برقکاری و سیم کشی برق خانگی و صنعتی
 • تعویض و نصب کلید و پریز برق
دریافت این خدمت از استادکار

تهیه چک لیست کارهای قبل از اسباب‌کشی منزل و آمادگی قبل از اثاث کشی
در خانه جدید و پیش از اسباب‌کشی، حتما کلیه نکات امنیتی را چک کرده و در صورت وجود هر نقصی، نسبت به رفع تک‌تک آن‌ها اقدام کنید.

4. تجهیزات رفاهی منزل را چک کنید

اگر فصل تابستان باشد، باید کولر منزل را به خوبی چک نمایید. همین طور اگر در فصل زمستان اسباب‌کشی کنید، بررسی کردن سیستم‌های گرمایشی ضرورت خواهد داشت. در صورتی که هر گونه مشکلی در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، سیستم تهویه و … وجود داشته باشد، پیش از اسباب‌کشی زمان مناسبی برای تعمیر آن‌ها در اختیار خواهید داشت. به طور مثال نصب و راه‌اندازی کولر آبی در فصل گرما، ضرورت زیادی دارد. همین طور تمامی شیرهای آب را چک کنید که به خوبی کار کرده و مشکل چکه کردن آب نداشته باشند.

نصب تعمیر و سرویس کولرگازی

سرویس کولرگازی، نصب و تعمیر آن

 • نصب کولر گازی اینورتر، اسپلیت، پنجره ای، دیواری و ایستاده
 • شارژ کولر گازی و رفع نشتی گاز کولر
 • تعمیر و سرویس کامل کولر گازی
 • تعمیر اینورتر کولرگازی
دریافت این خدمت از استادکار
سرویس و تعمیر آبگرمکن

سرویس و تعمیر آبگرمکن

 • سرویس انواع آبگرمکن ایرانی و خارجی
 • تعمیر آبگرمکن دیواری گازی
 • تعمیر آبگرمکن برقی دیواری
 • تعمیر آبگرمکن ایستاده و زمینی
دریافت این خدمت از استادکار

5. در صورت نیاز سمپاشی انجام دهید

با توجه به فصل گرما و رفت و آمد زیاد حشرات و دیگر جانوران ناخوشایند چون سوسک‌ها، جای دارد که پیش از ورود به منزل جدید، سمپاشی حرفه‌ای در آن انجام شود. به این شکل در حالی که خانه خالی بوده و هیچ یک از وسایل شما در آن قرار نگرفته است، سرویس سمپاشی صورت گرفته و می‌توانید با اطمینان خاطر، اسباب‌کشی نمایید. پس از آن حداقل برای یک سال از نبود هر گونه سوسک و حشرات، اطمینان خاطر خواهید داشت.

سمپاشی مسکونی

سمپاشی منازل و ساختمان

 • سمپاشی منزل، آپارتمان، مغازه و رستوران
 • سمپاشی بیمارستان، ادارات، شرکت و مراکز تجاری
 • سمپاشی اماکن مسکونی و عمومی
دریافت این خدمت از استادکار

سمپاشی و آماده سازی خانه جدید قبل از اسباب کشی | آمادگی قبل از اثاث‌کشی
با توجه به این که حتی خانه‌های نوساز نیز از شر سوسک و حشرات در امان نیستند، بهتر است پیش از اسباب‌کشی به خانه جدید، سمپاشی انجام دهید.

6. تمیزکاری عمقی انجام دهید

مرحله بعدی که شاید مهم‌ترین مرحله از کارهای قبل از اسباب‌کشی منزل باشد؛ تمیزکاری عمقی منزل است. برای انجام شدنِ بهتر کار، باید از یک یا چند نیروی حرفه‌ای نظافت منزل بخواهید تا تمامی سطوح منزل را به خوبی تمیز کرده و همه جای آن را برق بیندازند. به یاد داشته باشید که این نظافت و تمیزکاری باید کاملا متفاوت از هر نظافت دیگری بوده و جای‌جای منزل جدید به شکلی عمقی تمیز شود. البته پس از اسباب‌کشی و با توجه به رفت و آمد تیم باربری، نیاز به یک نظافت مجدد خواهید داشت. به ویژه اسباب‌کشی در روزهای کرونا نظافت متفاوتی را می‌طلبد.

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

 • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
 • شستن و تی کشیدن کف
 • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

کلام آخر

آماده‌سازی خانه جدید قبل از اسباب‌کشی را می‌توانید طی مراحل بالا، به خوبی به انجام برسانید. به این ترتیب پس از اسباب‌کشی در شرایط ایده‌آلی قرار گرفته و بسیار راحت در منزل جدید و تازه خود، جای خواهید گرفت. شما چه نکات دیگری را برای کارهای قبل از اسباب‌کشی منزل در نظر دارید که در بالا از قلم افتاده‌اند؟ این موارد را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران وبلاگ استادکار در میان بگذارید. همین طور توصیه می‌کنیم، راهنمای کامل استخدام کارگر اسباب‌کشی را بخوانید.

سمیرا نقیبی
سمیرا نقیبی نویسنده استادکار است. سمیرا ریاضی محض خوانده و به نوشتن و ترجمه علاقمند است. حوزه اصلی همکاری وی با استادکار در زمینه خودرو، تاسیسات و تعمیرات و دکوراسیون است اما او به راحتی میتواند در سایر زمینه ها نیز بنویسد. در زمینه هنر از سمیرا سوال کردیم گفت: «خیالبافی یکی از هنر های اصلی من است و در این زمینه دارای ذوق و قریحه هستم!» سمیرا در اوقات فراغتش رمان میخواند و به روانشناسی و فلسفه نیز علاقمند است. مطالب حوزه خودرو، تکنولوژی و سلامت و زیبایی از بهترین مطالبی است که سمیرا در استادکار نوشته که پیشنهاد میکنیم از دستشان ندهید.