ترند کاغذ دیواری 2022 را بشناسید و به روز باشید!

0

قطعاً یکی از مؤثرترین موارد در طراحی دکوراسیون هر خانه‌ای، نوع و طراحی دیوارهای آن است. به همین دلیل هم هست که غالباً انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در نتیجه باید برای تهیه آن، دقت بالایی به کار رود. از آنجایی‌که امروزه مدل‌های بسیار متنوعی از کاغذ دیواری‌ها در بازار موجود هستند و همین موضوع هم انتخاب را برای شما سخت می‌کند، در این مطلب از وب‌سایت استادکار با شما هستیم تا به‌طور مفصل به ترند کاغذ دیواری 2022 بپردازیم و ببینیم در سال جدید، بهتر است که به سراغ چه نوع کاغذ دیواری‌هایی برویم.

به‌طور کلی طرح‌های کاغذ دیواری که در فهرست ترند کاغذ دیواری 2022 قرار می‌گیرند، تقریباً همان چیزهایی هستند که پیش از این نیز پیش‌بینی می‌شد. یعنی بسیاری از رنگ‌های زنده و طرح‌های پیچیده و شلوغ، از جمله مواردی هستند که در فهرست زیر، به وفور خواهید دید…

چند نکته درباره ترند کاغذ دیواری 2022

شاید اگر بخواهیم سبک و مدل ترند کاغذ دیواری 2022 را در یک کلمه خلاصه کنیم، آن کلمه بیوفیلی خواهد بود. بیوفیلی که به معنای طبیعت‌بارگی است، نشان می‌دهد کاغذ دیواری‌هایی که در سال جدید محبوبیت بالایی پیدا کرده‌اند، همان‌هایی هستند که طرح‌هایی از طبیعت دارند و شادابی طبیعت را در فضای خانه نیز منتشر می‌کنند.

بسیاری از طراحان دکوراسیون در سال جدید معتقدند که دکوراسیون داخلی در سال 2022 از طبیعت الهام گرفته و این طرح نیز در صدر فهرست ترندها قرار می‌گیرد. افزایش تقاضای افراد برای استفاده و نگهداری از گیاهان در خانه، آغازگر این رویکرد در ترند کاغذ دیواری 2022 است و در نهایت نیز به چاپ طرح‌های گیاهی و المان‌های متفاوت موجود در طبیعت منجر شد. با تمامی این توضیحات باید بگوییم که از طرح‌های متنوع کاغذ دیواری که شامل گیاهان و جانوران می‌شوند گرفته تا تسلط رنگ‌های طبیعی همچون آبی و سبز، همه و همه مواردی هستند که در ترند سال 2022 به خوبی مشاهده می‌شوند.

در کنار این، بد نیست اشاره کنیم که بسیاری از طراحان داخلی در سال 2022 با باور بر اینکه نیاز به آگاهی در رابطه با محیط زیست و پایداری آن، نیاز اصلی جامعه امروز است، در تلاش هستند که با انتخاب زمینه طبیعی در دکوراسیون داخلی، افراد را در انتخاب طرح‌هایی مربوط به طبیعت همراه کرده و توجه به طبیعت را در آن‌ها ایجاد نمایند.

بیشتر بدانید: با شناخت ترند مبلمان ۲۰۲۲، امسال هم به روز بمانید

انتخاب طرح‌هایی از کاغذ دیواری در آرشیو

بسیاری از طرح‌هایی که در کاغذ دیواری‌های سال 2022 دیده می‌شوند، همان‌هایی هستند که صدها سال پیش مورد استفاده قرار می‌گرفتند. بنابراین یکی از محبوب‌ترین طرح‌های ترند کاغذ دیواری 2022 همان‌هایی هستند که از طرح‌های آرشیو گرفته شده‌اند. این یعنی طرح‌های قدیمی، حالا با رنگ‌هایی تازه‌تر و پیشرفته‌تر می‌توانند در محیط‌های مدرن نیز به خوبی قرار بگیرند و با قرارگیری در کنار صنایع دستی و اکسسوری‌های مناسب، جلوه زیبایی به محیط خانه‌تان ببخشند.

زیباترین ترند کاغذ دیواری ۲۰۲۲ با الهام از طرح‌های قدیمی و کلاسیک
بسیاری از کاغذ دیواری‌هایی که در سال 2022 به محبوبیت زیادی رسیده‌اند، از طرح‌های بسیار قدیمی الهام گرفته‌اند.

طرح‌های پیچیده هندسی

در رابطه با این مورد از ترند کاغذ دیواری 2022 باید بگوییم که لزوماً نباید طرح‌هایی که برای کاغذ دیواری‌های بیوفیلی انتخاب می‌کنید، همگی شیک و منظم باشند! یعنی یکی‌دیگر از مواردی که در سال 2022 به‌عنوان ترند شناخته می‌شوند، همان‌هایی هستند که از اشکال هندسی پیچیده و زاویه‌دار ساخته شده‌اند و پویایی جذابی در کنار تصاویر گیاهان و جانوران به وجود آورده‌اند.

قیمت کاغذ دیواری پذیرایی و ناهارخوری با نقوش هندسی
در مدل‌هایی از کاغذ دیواری که در سال 2022 به محبوبیت رسیده‌اند می‌توان با نقوش هندسی نیز برخورد کرد.

وجود عناصر عجیب و غریب در طرح‌ها

اگر فکر می‌کنید ترند کاغذ دیواری 2022 صرفاً روی طرح‌های بیوفیلی متمرکز است، سخت در اشتباه هستید! این موضوع می‌تواند حتی به انتخاب طرح‌هایی عجیب و غریب نیز منجر شود. یعنی گاهی طرح‌هایی غیرمنتظره از دنیای طبیعت نیز در ترند کاغذ دیواری 2022 قرار می‌گیرند و حس و حال متفاوتی به خانه‌تان می‌بخشند. این طرح‌ها می‌توانند از مخروط‌های کاج گرفته تا فسیل‌ها، حشرات و… را نیز شامل شوند.

زیباترین مدل‌های کاغذ دیواری اتاق ترند ۲۰۲۲ با نقوش طبیعی
استفاده از نقوشی همچون کاج و فسیل در عین حال عجیب هستند، بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

چکیده‌ای از مفهوم گیاه‌شناسی در طرح کاغذ دیواری‌ها

بسیاری از طراحان داخلی معتقدند که اگر بخواهیم صرفاً طرح‌هایی از گل و گیاهان را در ترند کاغذ دیواری 2022 پیاده کنید، مفهوم جدیدی به مخاطب نخواهید رساند. بنابراین بهتر است که روندی گیاه شناسانه نیز پیش بگیرید و در برخی از مدل‌ها پیاده کنید! این یعنی ترند کاغذ دیواری 2022 گاهی سرشار از مدل‌ها و طرح‌هایی خواهد بود که اشکال انتزاعی متنوعی از گیاهان را نمایان خواهد کرد. پس ممکن است از انواع شکوفه‌ها گرفته تا حتی برگ‌های خرما، همه و همه به خوبی، اما صرفاً به شکل انتزاعی طراحی شوند.

پخش کاغذ دیواری کلاسیک با الهام از نقوش گیاهشناسی و طرح‌های انتزاعی
استفاده از گیاهانی با طرح‌های انتزاعی جزء محبوب‌ترین طرح‌های سال 2022 است.

طرح حیوانات روی کاغذ دیواری

طراحان داخلی با انتخاب کاغذ دیواری‌هایی با طرح حیوانات، تغییرات اساسی دیگری را به ترند کاغذ دیواری 2022 اضافه کرده‌اند. درست است که شاید افراد فکر کنند نقوش و طرح‌های حیوانات کمی کودکانه به نظر می‌رسند، اما نقوشی که برای این سبک از کاغذ دیواری‌ها به کار گرفته می‌شوند عموماً طرح‌هایی انتزاعی از گوزن، اسب و… هستند و هدف از ترند کاغذ دیواری 2022 را به خوبی نمایان می‌کنند.

بیشتر بدانید: این ۷ ترند آشپزخانه هرگز از مد نمی‌افتند

استفاده از طرح حیوانات انتزاعی در ترند کاغذ دیواری ۲۰۲۲ آشپزخانه
استفاده از طرح حیوانات صرفاً به کودکان مربوط نمی‌شود، بلکه با طرح‌های مشخص و انتزاعی می‌توان فضایی مطابق با ترند سال جدید داشت.

رنگ آبی سیر

استفاده از رنگ آبی سیر یا تیره نیز بخش دیگری از ترند کاغذ دیواری 2022 را تشکیل می‌دهد. تقریباً می‌توان گفت که رنگ آبی در تمامی دوران و زمان‌ها جذابیت و محبوبیت خود را حفظ کرده و این موضوع تا ترند کاغذ دیواری 2022 نیز ادامه پیدا کرده است. شما می‌توانید بهترین ترکیب‌ها را با رنگ آبی سیر ایجاد کنید و فضای عمیق و زیبایی در خانه‌تان تدارک ببینید.

زیباترین ترند‌های کاغذ دیواری سال ۲۰۲۲ با ترکیب رنگ آبی سیر
استفاده از رنگ آبی در سال جدید نیز همچنان محبوبیت خودش را حفظ کرده است.

کاغذ دیواری حمام و سرویس بهداشتی

بسیاری از طراحان داخلی دائماً به افراد توصیه می‌کنند که در فضای حمامشان نیز از کاغذ دیواری استفاده کنند. این موضوع به‌ویژه در ترند کاغذ دیواری 2022 با شدت بیشتری ادامه پیدا کرده است. می‌توانید با این ایده، انرژی و رنگ بیشتری به این فضا اضافه کنید و آن را با بافت‌های جذابی، طراحی نمایید. برای آنکه دردسرهای انتخاب کاغذ دیواری را برای خودتان به حداقل برسانید، می‌توانید از طیف‌های متفاوتی از رنگ آبی همچون آبی مدیترانه‌ای استفاده کنید.

قیمت کاغذ دیواری ارزان برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی ایرانی
استفاده از کاغذ دیواری در حمام، فضایی دلنشین و زیباتر را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

رنگ سبز زمردی

رنگ سبز از دیگر انتخاب‌هایی است که در ترند کاغذ دیواری 2022 توجه بسیاری به آن شده است. طبیعی به نظر می‌رسد که این رنگ برای ارتباط مستقیمش با رنگ‌های موجود در طبیعت، محبوبیت بسیاری داشته باشد. به همین دلیل هم می‌توانید با انتخاب رنگ سبز زمردی برای کاغذ دیواری خود، فضای متفاوت، آن هم برای تمامی قسمت‌های خانه داشته باشید.

یکی از مزایای رنگ سبز زمردی این است که نه چندان روشن است و نه چندان تیره، به همین دلیل نیز تأثیر متعادلی بر خانه خواهد داشت. شاید به همین دلیل هم هست که این رنگ، جزء محبوب‌ترین رنگ‌های موجود در طراحی داخلی به شمار می‌رود. قطعاً از استفاده از آن، پشیمان نخواهید شد.

قیمت کاغذ دیواری پذیرایی و نشیمن با ترکیب رنگ سبز زمردی
استفاده از رنگ سبز زمردی، طبیعت را با شکوه بیشتری در خانه شما نمایان خواهد کرد.

کاغذ دیواری‌های چینی

کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌های چینی دارند، اصلاً جدید نیستند. این نوع از کاغذ دیواری‌ها، الهام گرفته از هنر چین و ژاپن هستند که برای اولین بار هم در قرن هجدهم به محبوبیت رسیدند و به‌عنوان یک ترند کاغذ دیواری مورد استفاده قرار گرفتند. همان‌طور که به نظر می‌رسد طرح‌هایی که در این سبک از کاغذ دیواری دیده می‌شوند، الهام گرفته از نقوش طبیعت هستند و در نتیجه، ظاهرشان دقیقاً با سبک بیوفیلی و به دنبال آن ترند کاغذ دیواری 2022 همراه خواهد بود. بنابراین به جرئت می‌توان این طرح از کاغذ دیواری‌ها را نیز در فهرست ترند امسال جای داد.

انواع کاغذ دیواری سرویس بهداشتی و حمام با الهام از هنر چین و ژاپن
این مدل از کاغذ دیواری‌ها با الهام از هنر چین و ژاپن طراحی می‌شود.

طرح‌هایی از قلعه و نقوش قصری

مورد دیگری که در فهرست جذاب ‌ترند کاغذ دیواری 2022 قرار می‌گیرد،  کاغذ دیواری‌هایی هستند که بیشتر، پارچه‌های عتیقه و گران‌قیمت را به یاد شما می‌اندازند. این نوع از کاغذ دیواری‌ها معمولاً طرح‌هایی از دژ و کاخ‌های قدیمی دارند و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اتاق‌خواب‌های کلاسیک و لوکس محسوب می‌شوند.

کاربرد نقوش سلطنتی در مدل کاغذ دیواری اتاق خواب به سبک فرانسوی
این مدل از کاغذ دیواری‌ها در اتاق‌خواب‌هایی با سبک فرانسوی غوغا خواهند کرد.

طرح‌های دریایی و مواج

یکی‌دیگر از مواردی که به‌عنوان ترند کاغذ دیواری 2022 معرفی می‌شود و احتمالاً تا به اینجای این فهرست هم جای خالی آن را به خوبی احساس کرده‌اید، مدل‌هایی از کاغذ دیواری است که با الهام از دریا طراحی شده‌اند. این نوع از کاغذ دیواری‌ها طرح‌های ظریف و طبیعی از دریا دارند و می‌توانند به صورت زاویه‌دار یا غیر زاویه‌دار طراحی شوند. توصیه ما این است که در صورت انتخاب این نوع از کاغذ دیواری‌ها بیشتر به سراغ مدل‌هایی بروید که به تناژها روشن‌تری از رنگ آبی نزدیک‌تر هستند.

جذاب‌ترین ترندهای کاغذ دیواری ۲۰۲۲ با الهام از طرح‌های دریایی
قطعاً در این ترند جذاب می‌توان طرح‌هایی از کاغذ دیواری‌های دریایی نیز پیدا کرد.

مدل کاشی‌های مدیترانه‌ای

این مدل از کاغذ دیواری‌ها، همان‌هایی هستند که شبیه کاشی‌های مدیترانه‌ای رنگ‌آمیزی شده‌اند و به همین دلیل نیز علاوه بر زیبایی، شکوه بسیاری نیز برای خانه شما به ارمغان خواهد آورد. این طرح‌های شاد به‌ویژه اگر مانند تصویر زیر با رنگ‌هایی همچون زرد و لیمویی نیز همراه باشد، می‌توانند علاوه بر فضاهایی همچون آشپزخانه یا حمام برای سایر قسمت‌های خانه نیز انتخاب خوبی باشند.

بیشتر بدانید: ترندهای جدید دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

جدیدترین ترندهای کاغذ دیواری کلاسیک 2022 با الهام از کاشی مدیترانه‌ای
کاشی‌های مدیترانه‌ای با رنگ‌های شاداب و زنده خود، جانی دوباره به فضای خانه‌تان خواهند بخشید.

طرح پرنده‌های زیبا

این مدل از کاغذ دیواری را که به‌عنوان یکی‌دیگر از اعضای فهرست ترند کاغذ دیواری 2022 معرفی می‌کنیم، می‌توان همچنان ادامه‌دهنده روند ماکسیمالیسم دانست. استفاده از طرح پرنده نیز یادآور طبیعت است و می‌تواند احساس طراوت موجود در جهان طبیعی را در شما زنده کند. امروزه بسیاری از طراحان نساجی از این مدل‌ها برای وسایل خانه استفاده می‌کنند و طبیعتاً وجود آن‌ها در کاغذ دیواری نیز تأثیر بسیار زیادی در زیبایی فضا خواهد داشت. شما می‌توانید این نوع از کاغذ دیواری را در فضاهای متفاوتی از خانه به کار بگیرید و محدودیتی نیز برای خودتان قائل نشوید.

انواع کاغذ دیواری ساده و شیک با نقوش پرندگان برای دکوراسیون نشیمن و پذیرایی
استفاده از طرح پرنده در تمامی بخش‌های خانه شما زیبایی خود را به خوبی نشان خواهد داد.

جمع‌بندی

اگر به دنبال آن هستید که سال به سال با ترندهای موجود در دنیای دکوراسیون همراه باشید، استفاده از فهرست 13 موردی که برایتان آوردیم به کارتان خواهد آمد. بسیاری از مدل‌هایی که در این مطلب معرفی کردیم، هزینه خوبی دارند و بسیار مقرون‌ به‌صرفه هستند. بنابراین باید خیالتان را از این بابت راحت کنیم که هیچ محدودیتی در بودجه‌تان وجود ندارد و با هر بودجه‌ای می‌توانید بهترین مدل را برای خود خریداری کنید.

منبع: realhomes

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − سه =