بررسی و رفع تمام کد خطا یا ارور های ماشین لباسشویی دوو

0

ماشین لباسشویی دوو یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین برندهای موجود در بازار ایران است. شناختن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی دوو می تواند کمک زیادی به مصرف کننده باشد. اگر در مورد ارور ماشین لباسشویی دوو اطلاعات زیادی ندارید، خطاهای ماشین لباسشویی دوو که در زیر ارائه شده می تواند راهگشای شما در حل مشکلتان باشد.

ماشین لباسشویی یکی از ارکان اصلی هر منزلی به شمار می رود. بدون وجود ماشین لباسشویی بخشی از رفاه خانواده با چالش های جدی روبرو می شود و بهداشت خانه آسیب جدی می بیند. امروزه با تغییر نسل ماشین لباسشویی از ماشین های ساده به ماشین های لباسشویی هوشمند، کار کردن با این وسیله آسان تر از هر زمان دیگری به نظر می رسد. کافی است لباس های چرک خود را داخل ماشین بریزید، شوینده را اضافه کنید و لباس های خود را با کمک دستورهای بسیار متنوع ماشین بشورید. با استادکار اپلیکیشن درخواست همراه باشید .

این ماشین ها در عین اینکه به راحتی سرویس می دهند، بسیار هم حساس هستند و برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بزرگ باید همواره مراقب آنها باشید.
این ماشین ها در عین اینکه به راحتی سرویس می دهند، بسیار هم حساس هستند و برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بزرگ باید همواره مراقب آنها باشید.

هوشمند شدن ماشین های لباسشویی البته در عین ساده کردن کار با آنها، نیازهایی مثل شناخت بخش های هوشمند ماشین را هم به نیاز مصرف کنندگان اضافه کرده است. این ماشین ها در عین اینکه به راحتی سرویس می دهند، بسیار هم حساس هستند و برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بزرگ باید همواره مراقب آنها باشید.

ارور ماشین لباسشویی دوو

ماشین لباسشویی دوو یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین برندهای موجود در بازار ایران است. این شرکت کره ای مدل های بسیار متنوعی از ماشین لباسشویی تولید می کند که در اندازه های مختلف، با قابلیت دریافت برنامه های بسیار متنوع تقریبا هر نیاز خانگی ممکنی را برطرف می کنند. این برند ماشین لباسشویی هم از قاعده نیاز به سرویس و مراقبت دائمی مستثنی نیست. باید همواره مراقب کدخطا یا ارور ماشین لباسشویی دوو باشید و در صورت ظاهر شدن هرکدام از این کدهای خطا، به سرعت آن را برطرف کنید.

خطاهای ماشین لباسشویی دوو

پیش از این در مطلبی که برای تشریح کدخطای ماشین لباسشویی ایندزیت منتشر شد، توضیح دادم که شناخت این کدها ممکن است به شما کمک نکند که خودتان آنها را برطرف کنید چون برطرف کردن بسیاری از آنها یک کار تخصصی است اما به شما و سرویس کاری که به شما سرویس می دهد کمک خواهد کرد مشکل را در سریع ترین زمان ممکن شناسایی کنید.

باید همواره مراقب کدخطا یا ارور ماشین لباسشویی دوو باشید و در صورت ظاهر شدن هرکدام از این کدهای خطا، به سرعت آن را برطرف کنید.
باید همواره مراقب کدخطا یا ارور ماشین لباسشویی دوو باشید و در صورت ظاهر شدن هرکدام از این کدهای خطا، به سرعت آن را برطرف کنید.

در این مطلب مهمترین کد خطاهای ماشین لباسشویی دوو را بررسی می کنیم.

کد خطای IE

این کد خطا مربوط به بخش ورودی آب به ماشین لباسشویی است. برای رفع این ارور شیر آب ورودی را چک کنید. همچنین ممکن است فیلتر ورودی یا هر بخش دیگری از مکانیزم ورود آب به ماشین گرفته باشد. اگر مشکل از این بخش نبود سنسور سنجش سطح آب را چک کنید. این سنسور قابل تعمیر نیست و اگر خراب باشد باید تعویض شود.

کد خطای LE

اگر در ماشین درست بسته نشده باشد این کد خطا ظاهر می شود. اگر در زمان باز بودن در دکمه شروع به کار ماشین لباسشویی را فشار داده باشید این ارور ظاهر می شود. اگر قفل در ماشین مشکل دارد حتما با نمایندگی یا یک متخصص تماس بگیرید چون این قفل قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.

بیشتر بدانید راهنمای کامل عیب یابی ماشین لباسشویی بوش

کد خطای OE

این ارور مربوط به بخش تخلیه آب ماشین لباسشویی است. در اولین قدم لوله تخلیه را بررسی کنید و مطمئن شوید مشکلی ندارد. همچنین ممکن است همزمان با تخلیه آب، ورودی آب هم باز شده باشد. یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث بروز این خطا شود، خرابی پمپ تخلیه است. هر دو حالت آخر با تعمیرکار تماس بگیرید.

نصب و تعمیر لباسشویی

نصب و تعمیر لباسشویی

  • تعمیر انواع لباسشویی ایرانی و خارجی
  • سرویس ماشین لباسشویی دوقلو، سطلی و در از جلو
  • راه اندازی و نصب انواع ماشین لباسشویی
  • تعمیر انواع برندهای لباسشویی بوش، سامسونگ، ال جی، پاکشوما، ایندزیت، آبسال، اسنوا و...
دریافت این خدمت از استادکار
ارور OE مربوط به بخش تخلیه آب ماشین لباسشویی است.
ارور OE مربوط به بخش تخلیه آب ماشین لباسشویی است.

کد خطای UE

این کد خطا زمانی ظاهر می شود که ماشین لباسشویی تراز نباشد. ممکن است وزن لباس های موجود در ماشین و لنگر کردن آن به یک سمت باعث بروز این مشکل شده باشد. همچنین ممکن است پیچ های نگه دارنده زیر ماشین شل شده باشند. در هر دو صورت نباید مشکلی برای رفع این ارور داشته باشید.

کد خطای E1

این کد خطا مربوط به فشار آب است. این ارور معمولا به دلیل بروز مشکل در پمپ ها یا میکروسوئیچ ها ظاهر می شود. توصیه می شود در صورت ظاهر شدن این کد خطا با تعمیرکار یا نمایندگی دوو تماس بگیرید.

کد خطای E2

این کد خطا هم مثل کد خطای قبل، حساس است. این کد زمانی ظاهر می شود که مشکلی در شیر ورودی یا شیر برقی ماشین لباسشویی یا بخش های دیگری مثل سنسورها اتفاق افتاده باشد. با ظاهر شدن این ارور هم توصیه می شود به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.

کد خطای E2 زمانی ظاهر می شود که مشکلی در شیر ورودی یا شیر برقی ماشین لباسشویی وجود دارد.
کد خطای E2 زمانی ظاهر می شود که مشکلی در شیر ورودی یا شیر برقی ماشین لباسشویی وجود دارد.

کد خطای E4

کد خطای مربوط به نشتی آب است. برای رفع این ارور ابتدا لوله تخلیه را بررسی کنید و مطمئن شوید نشتی ندارد. اگر لوله تخلیه نشتی ندارد، مشکل احتمالا از دیگ ماشین است.

کد خطای E5

زمانی که ولتاژ بالا می رود این ارور ظاهر می شود. ممکن است جسمی خارجی بین در و دیگ ماشین گیر افتاده باشد. اگر دلیل بروز خطا این نبود، به احتمال فراوان برد الکترونیکی ماشین دچار مشکل شده است.

کد خطای E6

این کد خطا یکی از بدترین کدخطاهای ماشین لباسشویی دوو به شمار می رود. اگر این ارور را مشاهده کردید ممکن است موتور ماشین دچار مشکل شده باشد یا برد الکترونیکی سوخته باشد. با نمایندگی تماس بگیرید.

بیشتر بدانید چگونه ماشین لباسشویی ال جی را تعمیر و عیب یابی کنیم؟

اگر ارور E6 را مشاهده کردید، ممکن است موتور ماشین دچار مشکل شده باشد.
اگر ارور E6 را مشاهده کردید، ممکن است موتور ماشین دچار مشکل شده باشد.

کد خطای E7

کد خطای مربوط به نحوه چرخش موتور است. بررسی این کد خطا نیازمند تخصص است.

کد خطای E8

اتصال نادرست موتور یا از کار افتادن آن باعث ظاهر شدن این ارور می شود. سوکتهای موتور را بررسی کنید. اگر مشکل ظاهری در اتصالات مشاهده نمی کنید باید سرویس کار را خبر کنید.

کد خطای E9

مربوط به سنسور فشار است. به احتمال بسیار زیاد نیاز دارید سنسور سنجش سطح آب را تعویض کنید. این کد خطا ممکن است به دلیل بروز مشکل در برد ماشین هم ظاهر شود.

نحوه ریست ماشین لباسشویی دوو

در انتها ذکر این نکته ضروری است که اگر به هر دلیل مجبور به ریست ماشین لباسشویی دوو شدید، خوشبختانه ماشین لباسشویی دوو خاصیت ریست کردن دارد و بهتر است مراحل زیر را انجام دهید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا بعد از یک خطا، ماشین شستشو را دوباره از سر بگیرید.

  • ابتدا با توجه به مدل دستگاه و دفترچه راهنا، قطع کننده مدار را خاموش کرده و لباسشویی را ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه خاموش کنید.
  • ولوم تنظیم صفحه مدرج را در جهت عقربه های ساعت به هر چرخه‌ای غیر از چرخش نهایی بچرخانید. همچنین بررسی کنید که آیا آب ماشین لباسشویی برقرار است.
  • سپس مجدد لباسشویی را روشن کنید.
  • اکنون ۶ بار درب لباسشویی را باز و بسته کنید. بعد از متصل شدن دستگاه بعضی از ماشین لباسشویی ها احتیاج به باز و بسته کردن شش بار درب پس از انجام تنظیم مجدد موتور را دارا هستند.
  • اگر تنظیم مجدد کار نکرد، ممکن است عیب از سوئیچ های درب، قفل کردن و تایمر معیوب باشد که با مراجعه به نمایندگی و تعمیرات باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

اگر ماشین لباسشویی دووی شما از نوع قابل برنامه ریزی است، می تواند یک عملکرد تنظیم مجدد داشته باشد، به این صورت که یک دستور Delay Start غیرمعقول را پاک می‌کند و در صورت خطا در برنامه هنگامی‌که دستگاه شروع به کار نمی‌کند، تنظیمات را ریست می‌کند. در این حالت با مراجعه به دفترچه راهنما باید نوع ریست را مطالعه کنید که با استفاده از دکمه های روشن و خاموش است یا دکمه pause و … .

جمع بندی

به طور کلی کدخطا و ارورهای دیگری هم ممکن است روی نمایشگر ماشین لباسشویی دوو ظاهر شوند. ارورهایی که در این لیست نمی بینید، همگی باید توسط سرویس کار مجرب یا نمایندگی شرکت بررسی شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =