راهنمای خرید یو پی اس برای کولر گازی

1

همانطور که می‌دانید تابستان نزدیک است و با گرم شدن تدریجی آب و هوا دستگاه‌هایی مانند کولر گازی جز دسته وسایل پر کاربرد می‌شود. با این حال مصرف بسیار بالا از کولر گازی ان را تبدیل به یکی از وسایل الکتریکی آسیب پذیر در برابر اختلالات برق شهری کرده است. در چنین مواردی یو پی اس برای کولر گازی به کمک ما می‌آید. این وسیله یکی از وسایل بسیار پر کاربرد برای کولر گازی است. با استادکار همراه شوید تا با یو پی اس بیشتر آشنا شوید.

تقریبا تمام تکنسین‌های متخصص سرویس کولر گازی معتقدند که نوسانات و اختلالات برق شهره موجب آسیب دیدن کولر گازی می‌شود. از طرفی فکر کنید یک روز گرم تابستانی است و برق قطع شده است و شما به دنبال راهی برای خنک شدن هستید.

معمولا در چنین مواقعی برای حفاظت از کولر گازی در برای آسیب‌های احتمالی و افزایش طول عمر آن پیشنهاد می‌شود از یو پی اس برای کولر گازی کولر گازی که نوعی سیستم برق اضطراری است استفاده کنید. پس اگر جز کاربران کولر گازی هستید حتما آشنایی و نحوه خرید یو پی اس کولر گازی می‌تواند برای شما مفید باشد.

نصب تعمیر و سرویس کولرگازی

سرویس کولرگازی، نصب و تعمیر آن

 • نصب کولر گازی اینورتر، اسپلیت، پنجره ای، دیواری و ایستاده
 • شارژ کولر گازی و رفع نشتی گاز کولر
 • تعمیر و سرویس کامل کولر گازی
 • تعمیر اینورتر کولرگازی
دریافت این خدمت از استادکار

یو پی اس چیست؟

همانطور که می‌دانید نوسانات و اختلالات در شبکه برق رسانی شهری، به خصوص در تابستان که مصرف برق بالا است، عموما با مشکل مواجه می‌شود و ممکن است بسیاری از افراد در منطقه‌های گوناگون از شهر با قطعی برق روزانه مواجه شوند. این مشکل برای افرادی که از وسایل برقی مانند کولر گازی استفاده می‌کنند می‌تواند دردسرساز باشد زیرا کمپرسور کولرهای گازی یکی از آسیب‌پذیرترین قطعات در برابر نوسانات و قطعی برق است.

از این رو شما با وسیله‌ای به نام یو پی اس می‌توانید حتی در مواقعی قطعی برق از کولر گازی نیز استفاده کنید و مانع خراب شدن کمپرسور آن نیز شوید. یو پی اس وسیله‌ای است که به عنوان یک منبع تغذیه بدون توقف عمل می‌کند. علاوه بر این یو پی اس برای کولر گازی به عنوان تنظیم کننده ولتاژ و تثبیت کننده نیز در موارد مختلفی نیز به کار می‌رود.

در واقع این روزها که سیستم برق شهری معمولا با اختلالات و نوسانات شدیدی همراه است، استفاده از یو پی اس برای کولر گازی به عنوان یک سیستم برق اضطراری بسیار مناسب و مفید است.

یو پی اس برای کولر گازی
استفاده از یو پی اس برای کولر گازی میزان کارایی و استفاده از کولر را به صورت چشمگیری بهبود می‌بخشد و در میزان برق مصرفی نیز صرفه‌جویی می‌کند.

حال شاید با خودتان بگویید که یو پی اس چه فایده‌ای دارد و چرا خرید آن برای کولر گازی توصیه می‌شود.؟ بگذارید جواب این سوال را با یک برآورد ساده برای شما توضیح دهیم. همانطور که می‌دانید کولر گازی یکی از وسایل پر مصرف است یعنی کولر گازی حدود ۸۰ درصد از انرژی برق را دریافت می‌کند و آن را تبدیل به انرژی گرمایشی و یا سرمایشی می‌کند.

در نتیجه اگر قرار باشد در روزهای بسیار گرم کولر گازی به صورت یکسره کار کند، امکان مواجه شدن با یک قبض برق بسیار سنگین و پر هزینه در آخر ماه غیر منطقی نیست. حال شما در نظر بگیرید که برق مصرفی کولر گازی که کم مصرف نیز باشد حدود ۵٫۱ KW بر آورد شده است که اگر یو پی اس برای کولر گازی تهیه شود، به سادگی یو پی اس می‌تواند بین ۴ تا ۵ ساعت جریان الکتریکی مورد نیاز را در کولر گازی فراهم سازد.

پس به این نتیجه می‌رسیم که استفاده از یو پی اس به صرفه جویی در مصرف برق می‌تواند کمک بسیاری کند و اگر تعداد بسیاری از افراد در یک منطقه این روش را پیش بگگیرند امکان قطعی یا نوسانات شدید برق در آن ممنطقه نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند.

یو پی اس برای کولر گازی
در کنار یو پی اس بسیاری از کولرهای گازی جدید مجهز به فناوری اینورتر هستند که می‌تواند درجه کیفیتی کولر گازی را تا درجه A افزایش دهد.

هنگام خرید یو پی اس به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر طبق پیشنهادات و توضیحاتی که تاکنون درباره فواید یو پی اس ارائه دادیم، قصد خرید این وسیله را پیدا کرده‌اید بهتر است قبل از خرید یو پی اس برای کولر گازی به نکاتی توجه کنید تا بهترین خرید را تجربه کنید:

میزان توان مصرفی یو پی اس

به جرات می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از خرید یو پی اس باید به آن توجه کرد، سنجش توان یو پی اس و توان مصرفی کولر گازی است. برای سنجش این موضوع ابتدا بایستی میزان توان مصرفی کولر گازی را شناسایی کرد و یا اگر یو پی اس را برای چندین کولر گازی می‌خواهید استفاده کنید می‌توانید توان مصرفی تمام کولرها را با یکدیگر جمع بزنید.

حال برای انتخاب یو پی اس باید به سراغ مدلی بروید که حداقل توان مصرفی آن ۱٫۲۵ برابر توان مصرفی دستگاه‌های متصل به آن باشد. اینگونه یو پی اس برای کار کردن نیاز به صرف تمام توان خود را ندارد و در نتیجه طول عمر بیشتری خواهد داشت.

یو پی اس برای کولر گازی
اگر توان مصرفی یو پی اس از توان دستگاه‌های متصل به ان بیشتر باشد امکان پشتیبانی از همه دستگاه‌های متصل را خواهد داشت و در صورت افزودن دستگاه جدید نیاز به افزایش توان یو پی اس را نخواهید داشت.

چک کردن پارامترها

چک کردن پارامترهای یو پی اس هنگام خرید آن نیز یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه کرد. از جمله پارامترهای یو پی اس مواردی مانند درصد اضافه بار و جریان شارژ است که تنظیم صحیح آن‌ها موجب عملکرد صحیح و بهینه یو پی اس برای کولر گازی می‌شود. حال در برخی از مدل‌ها این پارامترها قابل تنظیم است اما برخی از شرکت‌های تولید کننده تنظیمات مربوط به پارامترها را از قبل تنظیم کرده‌اند و دیگر غیر قابل تغییر هستند.

یو پی اس برای کولر گازی
چک کردن تنظیمات مربوط به پارامترها را کاربر هنگام خرید یو پی اس می‌تواند انجام دهد و یا از افراد با تجربه در این زمینه کمک بخواهد.

میزان زمان پشتیبانی یو پی اس

همانطور که قبل‌تر نیز اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از یو پی اس هنگام قطعی برق است در نتیجه مدت زمان پشتیبانی یو پی اس برای کولر گازی جز یکی از مهم‌ترین فاکتورها هنگام خرید است که معمولا میزان زمان پشتیبانی را پی از تعیین توان مصرفی دستگاه‌های متصل به آن می‌توان مشخص کرد.

انتخاب باطری مناسب برای یو پی اس

یکی از شرط‌های اصلی و بسیار ضروری برای عملکرد صحیح یو پی اس، انتخاب باطری مناسب است از این رو دقت بسیاری در انتخاب و خرید باطری برای یو پی اس کولر گازی داشته باشید. علاوه بر این لازم به ذکر است که در برخی موارد چون یو پی اس مجبور به تحمل توان بسیار بالا را دارد باتری‌های داخلی نمی‌تواند پاسخگو باشد در  نتیجه بایستی از باتری خارجی استفاده کرد پس هنگام خرید حتما نوع باتری که داخلی باشد یا خارجی را نیز فاکتور کنید.

یو پی اس برای کولر گازی
انتخاب باتری مناسب و با کیفیت برای یو پی اس و انتخاب نوع آن بر اساس داخلی یا خارجی بودن جز فاکتورهای مهم جهت عملکرد بهینه یو پی اس است.

سیستم حفاظتی یو پی اس

اگر بخواهیم سیستم حفاظتی یو پی اس را در یک جمله برای شما خلاصه کنید باید بگوییم که یک یو پی اس زمانی از کیفیت بالایی برخوردار است و می‌تواند به عنوان یک وسیله کارآمد تلقی شود که سیستم حفاظتی بالای آن بتواند کولر گازی را در برابر بروز هر گونه مشکلی مانند افت یا افزایش شدید و ناگهانی ولتاژ برق، دو فاز شدن برق ورودی، رعد و برق، اتصال معکوس باطری، تخلیه غیر مجاز باطری و یا افزایش بیش از حد دمای داخل یو پی اس، محافظت کند.

شکل موج خروجی یو پی اس

معمولا انواع مدل یو پی اس دارای سه نوع شکل موج خروجی مربعی، شبه سینوسی و یا سینوسی هستند که هنگام خرید حتما باید به شکل آن توجه داشت زیرا در هر کدام از این شکل‌ها مناسب دستگاه مختلفی است. به طور مثال اگر کولر گازی شما قدرت کم یا متوسطی داشته باشد انتخاب یو پی اس با شکل موج خروجی مربعی یا شبه سینوسی می‌تواند مناسب باشد و برای کولر گازی‌های بسیار پر قدرت نوع سینوسی انتخاب خوبی است.

سرویس کولرگازی در محل

سرویس کولرگازی در محل

 • نصب کولر گازی اینورتر، اسپلیت، پنجره ای، دیواری و ایستاده
 • شارژ کولر گازی و رفع نشتی گاز کولر
 • تعمیر و سرویس کامل کولر گازی
 • تعمیر اینورتر کولرگازی
دریافت این خدمت از استادکار

نرم افراز مدیریت در یو پی اس

یکی از نکات دیگری که هنگام خرید یو پی اس برای کولر گازی باید به آن توجه کرد، بررسی نرم افزار مدیریتی آن است. این نرم افزار که شامل کنترل و رصد کردن یو پی اس می‌شود قابلیت کنترل از راه دور نیز دارد که چنین امکاناتی بایستی در نرم افزار مدیریتی آن وجود داشته باشد. علاوه بر این در برخی از مدل‌های پیشرفته، این نرم افزار قابلیت ذخیره‌سازی اتواتیک را نیز دارد که قطعا مدیریت آن را آسان‌تر می‌کند.

نتیجه گیری

علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، نکات دیگری مانند آفلاین و آنلاین بودن یو پی اس که قطعا نوع آفلاین ان هزینه کمتری دارد، امکان بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی شرکتی که تولید کننده یو پی اس استف نرخ فرکانس خروجی آن که معمولا ۵۰ هرتز مناسب‌ترین نوع آن است و میزان کوچک یا بزرگ بودن و وزن آن نیز بسیار حائز اهمیت است که هنگام خرید یو پی اس برای کولر گازی باید به آن توجه کرد.

اگر شما هم در این رابطه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید .

1 نظر
 1. میلاد می گوید

  سلام .ما برای شرکتمون یک ups150kvaخریدیم. که باری که روی ups قرار میگیره بصورته موتوری است. که هم هوی گرم تولید میکند هم هوای سرد. ولی متاسفانه خیلی زود باتری ها خراب میشود. 30 عدد باتری دارد. بصورت انلاین هم هست
  میخواستم علتشو بدونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − پانزده =