راهنمای انواع رنگ ساختمانی و انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان

18

رنگ‌ها جز مصالحی از ساختمان هستند که جلوه خاصی به فضای ساختمان می‌بخشند و تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون داخلی منزل دارند. استفاده از رنگ‌های مختلف در محیط خانه می‌تواند احساسات فرد را برانگیخته کند و یک محیط گرم و صمیمی برای اعضای خانواده ایجاد کند از این رو بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از بهترین انواع رنگ برای رنگ‌آمیزی دیوارهای داخلی منزل خود استفاده کنند. رنگ‌ها انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارد. در این مقاله با استادکار همراه شوید تا شما را با راهنمای معرفی انواع رنگ ساختمان و کاربرد آنها در نقاشی ساختمان آشنا کنیم.

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

 • نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان
 • نقاشی نمای سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و...
 • نقاشی نما ساختمان با داربست و بدون داربست
 • رنگ آمیزی نما با رنگ های پایه آب و پایه حلال
دریافت این خدمت از استادکار

رابطه رنگ و روانشناسی

رنگ‌های گرم حس هیجان و شادابی را ایجاد می‌کند و رنگ‌های سرد بیشتر باعث ایجاد احساس آرامش در فرد می‌شود

همان‌طور که می‌دانید در علم روانشناسی، روانشناسان معتقد هستند که هر رنگ سمبل خاص به خودش را دارد و بیانگر حس و حال خاصی است و علاوه بر این رنگ‌ها تاثیر مستقیمی در روحیه فرد می‌گذارند. به طور مثال رنگ‌های گرم انرژی انسان را بیشتر کرده و حس هیجان و شادابی را در فرد ایجاد می‌کند و رنگ‌های سرد بیشتر احساس آرامش را در فرد ایجاد می‌کند در نتیجه باید قبل از انتخاب نوع رنگ کاربرد فضا را بشناسیم و سپس رنگ مورد پسند را انتخاب کنیم. اما رنگ‌ها انواع مختلفی دارد که در این مقاله درباره مزایا و کاربرد رنگ‌ها در فضاهای مختلف بحث خواهیم کرد.

معرفی انواع رنگ ساختمان

بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان کدام است؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید؟ این روزها طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان بسیار متنوع شده است از این رو شما را در این بخش با انواع رنگ های ساختمانی جدید و قیمت انواع رنگ ساختمان آشنا می‌کنیم تا بتوانید از میان نمونه‌های مختلف، بهترین نوع رنگ ساختمان و  همچنین زیباترین رنگ ساختمان را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید سوالاتی که قبل از انتخاب رنگ ساختمان باید از خود بپرسید

۱- رنگ پلاستیک

یک نمونه رنگ ساختمان رایج از میان انواع رنگ ساختمان که از دیرباز تاکنون جز یکی از رنگ‌های بسیار کاربردی بوده، رنگ پلاستیک است. رنگ کردن دیوار با رنگ پلاستیک بسیار آسان است و از طرفی خشک شدن آن نیز به نسبت راحت است. البته باید در نظر داشت که برای استفاده از رنگ پلاستیک به یک نقاش حرفه‌ای نیازمند است که خدمات در نظر گرفته شده برای شما در استادکار این مزیت را در اختیار شما قرار داده است.

از رنگ پلاستیک بیشتر برای رنگ کردن پوشش سقف استفاده می‌کنند زیرا قابل شست و شو نمی‌باشد.

مزایای رنگ پلاستیک:

 • اگر رنگ پلاستیک درجه یک و با کیفیت بسیار بالا در دسترس باشد تا حدودی قابل شست و شو است
 • رنگ پلاستیک در آب به خوبی حل می‌شود و نیازی به حلال‌های نفتی ندارد
 • رنگ‌آمیزی رنگ پلاستیک بسیار ساده است و از طرفی بسیار سریع خشک می‌شود
 • رنگ پلاستیک نیازی به زیرسازی ندارد و سرعت عمل رنگ آمیزی آن بالا است.
 • رنگ پلاستیک کاملا مات است و می‌تواند تمام عیب و نقص‌های دیوار را بپوشاند

سرویس دهندگان متخصص نقاشی و رنگ ساختمان استادکار با استفاده از بهترین مواد اولیه و بهترین رنگ‌آمیزی رنگ پلاستیک را برای شما اجرا می‌کنند.

معایب استفاده از رنگ پلاستیک

 • بر روی قسمت‌های آهنی مانند نرده یا پنجره قابل اجرا نیست
 • آب را به خود جذب می‌کند؛ در نتیجه امکان شست و شو بسیار سخت است
 • به دلیل مات بودن و شست و شوی سخت معمولا زود کثیف می‌شود

رنگ پلایستیک چطور اجرا می‌شود؟

متخصصان نقاشی ساختمان استادکار با استفاده از بهترین نوع رنگ پلاستیک، بعد از انتخاب رنگ، برای رنگ‌آمیزی به میزان مناسبی این رنگ را در آب حل می‌کنند، طوری که غلظت آن نه بسیار زیاد باشد و نه خیلی رقیق که رنگ قلم‌مو بر روی دیوار باقی بماند. سپس با یک میزان متناسب از رنگ با استفاده از قلم‌مو و فرچه مناسب کار رنگ آمیزی را انجام میدهند.

هزینه اجرا رنگ پلاستیک چقدر است؟

برای اجرای پروژه نقاشی دیوار با رنگ پلاستیک با استفاده از بهترین مواد اولیه مبلغی بین ۵ تا ۹ هزارتومان به ازای هر متر مربع محاسبه می‌شود. همچنین در کنار این خدمات، امکان استفاده از بازدید، مشاوره و راهنمایی شما به صورت رایگان توسط متخصصان نقاشی ساختمان استادکار وجود دارد. این مشاوره و راهنمایی فرصت خوبی است تا ریسک انتخاب شما را از بین ببرد و کمک کند تا بهترین انتخاب و باکیفیت‌ترین خدمات را دریافت کنید.

بیشتر بدانید اصول نورپردازی دیوار

راهنمای انواع رنگ ساختمانی | انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان
رنگ روغنی بیشتر برای پوشش سقف استفاده می‌شود.

۲- رنگ روغنی

رنگ‌های روغنی نیز جز دسته رنگ‌هایی هستند که کاربرد بسیار زیادی برای رنگ‌آمیزی دیوارهای داخلی ساختمان دارند. رنگ‌های روغنی به سه دسته رنگ روغنی براق، رنگ روغنی نیمه مات و رنگ روغنی مات تقسیم می‌شود که هرکدام کاربرد خاص خودش را دارد. از رنگ روغنی به عنوان یکی از مصالح ساختمانی عایق و ضد زنگ نیز استفاده می‌شود در نتیجه انتخاب بسیار خوبی برای پوشش «دیوارهای داخلی» منزل است.

انواع رنگ روغنی ساختمان

۱- رنگ روغنی براق

رنگ روغنی براق پوشش بسیار خوبی دارد و برای تمام دیوارها و حتی وسایل آهنی مانند نرده و یا قاب پنجره نیز می‌توان از آن استفاده کرد. علاوه بر این ماندگاری بسیار بالایی نیز دارد. معمولا از رنگ روغنی براق برای فضاهایی مانند پذیرایی که نیاز به روشنی بسیار دارد استفاده می‌شود. براق بودن سطح این رنگ کمک می‌کند تا نورهای محیطی به خوبی بر روی دیوار منعکس شوند و فضا بسیار روشن و لوکس جلوه کند. علاوه بر این رنگ روغنی براق کاملا قابل شست و شو است.

 • توصیه استادکار به شما این است که از رنگ‌های روشن براق روغنی برای فضای پذیرایی و اتاق مهمان استفاده کنید.
راهنمای انواع رنگ ساختمانی | انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان
رنگ روغنی براق

۲- رنگ روغنی نیمه مات و مات

به طور کلی شاید در نگاه اول تفاوت چندانی میان رنگ نیمه مات و مات دیده نشود اما تفاوت بارز آن‌ها در «انعکاس نور» است. رنگ روغنی نیمه مات نسبت به رنگ مات بیشتر نور را منعکس می‌کند و این در حالی است که رنگ روغنی مات به هیچ عنوان انعکاس نور را انجام نمی‌دهد. یکی از مزیت‌های رنگ مات این است که اگر پوشش گچ کاری دیوار ایراداتی داشته باشد، رنگ مات به هیچ عنوان آن را نمایان نمی‌کند ولی هر چه رنگ براق‌تر باشد بیشتر ایرادات را نشان می‌دهد. تنها ایرادی که می‌توان بر روی رنگ روغنی مات گذاشت، عدم قابلیت شست و شو آن و باقی ماندن اثر لکه بر روی آن است.

 • سرویس دهندگان متخصص نقاشی ساختمان استادکار به شما پیشنهاد می‌دهند از رنگ روغنی نیمه مات و مات در محیط‌هایی مانند اتاق خواب استفاده شود و برای اتاق خواب بهتر است از رنگ‌های ملایم روغنی مات استفاده شود.
راهنمای انواع رنگ ساختمانی | انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان
رنگ روغنی مات

رنگ روغنی چطور اجرا می‌شود؟

از آنجا که از رنگ روغنی برای پوشش دیوارهای داخلی استفاده می‌شود، بعد از مشاوره، این تیم فضا را کاملا تمیز می‌کنند و سپس رنگ روغنی بسیار با کیفیت را بر روی دیوار اجرا می‌کنند.

هزینه اجرا رنگ روغنی چقدر است؟

در کنار مشاوره رایگان خدماتی که تیم تخصصی نقاشی ساختمان استادکار برای اجرای پروژه نقاشی دیوار با رنگ روغنی با استفاده از بهترین مواد اولیه در نظر گرفته است برای هر متر مربع بین ۵ تا ۱۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

آیا میتوان رنگ پلاستیک را روی رنگ روغن اجرا کرد؟

قطعا پاسخ به این سوال مثبت است و شما می‌توانید رنگ پلاستیک را بر روی رنگ روغن اجرا کنید اما اگر می‌خواهید بر روی دیوارهایی که از قبل با رنگ روغن رنگ شده‌اند رنگ دیگری مانند پلاستیک را اجرا کنید باید کاملا اصولی و با انجام یک سری زیرسازی این کار را انجام دهید.

حال منظور از زیر سازی چیست؟ قطعا رنگ روغن نیز مانند بسیاری از رنگ‌های دیگر در اثر گذر زمان مات و تیره می‌شوند و یا ممکن است آلودگی‌هایی بر روی آن وجود داشته باشد. به عنوان زیرسازی شما بایستی ابتدا دیوارها را کاملا تمیز کنید و مطمئن شوید هیچ گونه فرو رفتگی و یا شکافی بر روی دیوار وجود ندارد و در صورتیکه هر نقصی بر روی دیوار وجود داشت باید با بتونه پلاستیکی آن را کاملا صاف کرد.

پس از تمیز کردن دیوار و بتونه کاری، در صورت نیاز، نوبت به صاف کردن سطح دیوار است. برای این کار شما به وسیله یک سنباده تمام سطح دیوار را یکدست و صاف می‌کنید تا دیوار برای رنگ‌آمیزی مجدد آماده شود. پس از اتمام مراحل آماده سازی دیوار برای رنگ‌آمیزی مجدد نوبت به اجرای رنگ پلاستیک بر روی دیوار است که در این مرحله باید رنگ مورد نظر را با پایه حلال خود ترکیب کنید و با فرچه مخصوص دیوار را رنگ کنید.

توجه داشته باشید که رنگ پلاستیک بر روی رنگ روغن بسیار روان است در نتیجه هنگام ترکیب رنگ پلاستیک با حلال مخصوص به خود سعی کنید به ترکیبی برسید که نه بسیار شل باشد و نه بسیار سفت تا بتوان آن را به راحتی بر روی رنگ روغن اجرا کرد.

راهنمای انواع رنگ ساختمانی | انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان
اجرای رنگ پلاستیک بر روی رنگ روغنی

۳- رنگ اکریلیک

اگر با حوزه هنر آشنایی داشته باشید قطعا با رنگ اکریلیک آشنا هستید. از رنگ اکریلیک در نقاشی ساختمان معمولا برای نقش و نگار انداختن روی دیوار استفاده می‌شود. تنوع رنگی رنگ اکریلیک بسیار بالا است و از طرفی جز رنگ‌های انعطاف‌پذیر است و شما می‌توانید بر روی هر سطحی آن را اجرا کنید. پایه اصلی این رنگ آب است در نتیجه بسیاری از افراد که با پایه نفت موافق نیستند به سراغ رنگ اکریلیک می‌روند.

 • رنگ اکریلیک هم مانند رنگ روغنی انواع مختلفی دارد و به سه دسته براق، نیمه مات و مات تقسیم می‌شود و بیشتر برای دیوارهای اتاق خواب و هال خصوصی اجرا می‌شود. از مزایای رنگ اکریلیک می‌توان به قابل شست و شو بودن آن نیز اشاره کرد.

رنگ اکریلیک چطور اجرا می‌شود؟

با بهره‌گیری از خدمات متخصصان نقاشی ساختمان استادکار شما می‌توانید هر نقش و طرحی در ذهن دارید را بر روی دیوارهای منزل خود اجرا کنید. تیم نقاشی ساختمان استادکار با بهره‌گیری از بهترین و با کیفیت‌ترین رنگ‌های اکریلیک موجود در بازار و حل کردن آن در میزان مشخصی آب بهترین دیوارهای رنگ شده را به شما هدیه خواهند داد.

هزینه اجرا رنگ اکریلیک چقدر است؟

در کنار مشاوره رایگان خدماتی که تیم تخصصی نقاشی ساختمان استادکار برای اجرای پروژه نقاشی دیوار با رنگ اکریلیک با استفاده از بهترین مواد اولیه در نظر گرفته است برای هر متر مربع بین ۵ تا ۹ هزارتومان است.

راهنمای انواع رنگ ساختمانی | انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان یا استفاده از رنگ اکریلیک

معرفی انواع رنگ ساختمان طرح‌دار

۱- رنگ بلکا

همان‌طور که می‌دانید یکی از مزایای رنگ کردن دیوارهای داخلی، مقرون به صرفه بودن آن نسبت به کاغذ دیواری است. یکی از انواع رنگ سلولزی و مقرون به صرفه که امروزه برای پوشش بسیاری از دیوارهای تزئینی یا داخلی و حتی فضاهای درمانی مانند بیمارستان‌ها استفاده می‌شود رنگ بلکا است که از خود طرح نیز دارد و می‌توان برای تمام فضاهای خانه حتی حمام نیز از این رنگ استفاده کرد اما به علت بافت سلولزی که دارد در فضای باز نمی‌توان از آن استفاده کرد زیرا ممکن است در اثر تغییر شرایط آب و هوایی و تابش نور خورشید آسیب ببیند.

رنگ بلکا بر روی گچ، خاک گچ، چوب، فلز، رنگ روغن، سیمان، شیشه و… اجرا می‌شود و مزیت‌های بسیار زیادی دارد.

مزایای رنگ بلکا:

 • عایق حرارت، برودت و صوت
 • قابل اجرا بر روی انواع مصالح بدون نیاز به زیرسازی اولیه
 • بدون بو و حساسیت
 • قابل شست و شو
 • دارای ساختار فیبری و آنتی استاتیک برای جلوگیری از جذب گرد و غبار
 • مقاوم در برابر ضربه و آتش
 • کاهش محسوس انعکاس صدا و نور
 • دوستدار محیط زیست

رنگ بلکا چطور اجرا می‌شود؟

قبل از اجرای رنگ بلکا بر روی دیوار تیم تخصصی نقاشی ساختمان استادکار با در نظر گرفتن نوع مصالح به کار رفته بر روی دیوار ضخامت لازم را ایجاد می‌کنند زیرا برای اجرا رنگ بلکا نیز به ضخامت مشخصی است. معمولا برای اجرای رنگ بلکا از هیچ زیرسازی استفاده نمی‌شود اما برای اجرای آن روی دیوارهایی که رنگ پلاستیک دارند معمولا از محلول روغن الیف و یک حلال مانند تینر یا نفت استفاده می‌کنند و سطح دیوار را می‌پوشانند و بعد از خشک شدن شروع به اجرای رنگ بلکا می‌کنند.

راهنمای انواع رنگ ساختمانی | انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان یا استفاده از رنگ بلکا

۲- رنگ پتینه

هنر پتینه کاری یکی از هنرهای بسیار زیبای ایرانیان است که با استفاده از آن می‌توانید خانه‌تان را تبدیل به یک اثر هنری کنید. شاید در ذهن بسیاری از افراد پتینه کاری با عنوان کهنه کاری حک شده باشد اما در واقع اینگونه نیست. درست است که پتینه کاری در اصل به عنوان یک هنر ایتالیایی شناخته شده است اما ذوق و هنر ایرانیان سبب شده تا سبک منحصر به فردی در این هنر ایجاد شود. امروزه در بسیاری از مکان‌های عمومی و یا فضای خانه یک دیوار هنرمندانه توسط معمار اجرا می‌شود که بر روی آن هنر پتیه کاری به چشم می‌خورد. پتینه کاری به دو سبک کلاسیک و مدرن اجرا می‌شود که بسته به نوع دکوراسیون داخلی و سبک آن می‌توان مدل دلخواه را انتخاب کرد. پیشنهاد تیم تخصصی نقاشی ساختمان استادکار به شما این است که اگر به دنبال خاص کردن فضای داخلی خانه خود هستید و میخواهید که خانه خودتان را به یک اثر هنری تبدیل کنید بهتر است با مشاوره با تیم تخصصی استادکار یکی از دیوارهای داخلی منزل خود را پتینه کاری کنید تا نهایت ذوق و هنر ایرانی در خانه شما ماندگار شود.

مزایای رنگ پتینه:

 • قابل شست و شو است
 • ترکیبی از انواع رنگ‌ها در آن دیده می‌شود که آرامبخش است
 • گرد و غبار و کثیفی را کمتر نشان می‌دهد
 • جلوه خاص و شیکی به محیط می‌بخشد.

رنگ پتینه چطور اجرا می‌شود؟

همانطور که گفته شد پتینه کاری در دو سبک مدرن و کلاسیک انجام می‌شود. در نمونه کلاسیک آن معمولا نقش و نگار بیشتری دیده می‌شود و معمولا از انواع تصویر و یا خط خوش برای زیبا سازی و لعاب دادن و کهنه کاری دیوار استفاده می‌شود و در نمونه مدرن آن از طرح‌های ساده اما برجسته استفاده می‌شود که شما با تماس و مشاوره رایگان می‌توانید اطلاعات کامل و نمونه کار درباره پتینه کاری از تیمم تخصصی نقاشی ساختمان استادکار دریافت کنید.

همچنین اگر می‌خواهید با هنر زیبای پتینه‌کاری و انواع مختلف آن در دکوراسیون آشنا شوید، هرگز مطلب پتنه‌کاری و تحول آن در دکوراسیون را از دست ندهید!

 هزینه اجرا رنگ پتینه چقدر است؟

در کنار مشاوره رایگان خدماتی که تیم تخصصی نقاشی ساختمان استادکار برای اجرای پروژه پتینه کاری با استفاده از بهترین مواد اولیه در نظر گرفته است برای هر متر مربع از ۱۵ هزارتومان شروع می‌شود.

راهنمای انواع رنگ ساختمانی | انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان
نقایش ساختمان با استفاده از تکنیک پتینه

انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر

رنگ مولتی کالر ترکیبی از چند رنگ مختلف با طرح‌های متفاوت است که ظاهری برجسته دارد و معمولا به عنوان یک پوشش تزیینی کاربرد دارد. این نوع رنگ به هیچ حلال یا ترکیبات نفتی نیاز ندارد در نتیجه می‌توان بدون محدودیت خاصی برای فضاهای بسته نیز از آن استفاده کرد و چون خاصیت چسبندگی دارد بر روی هر سطحی قابل اجرا است. انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر نیز تنوع رنگ و بافت بسیار زیادی دارد که می‌توان بسته به سلیقه و سبک دکوراسیون محیط مورد نظر انتخاب کرد.

راهنمای انواع رنگ ساختمانی | انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان با استفاده از رنگ مولتی کالر

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید رنگ‌های ساختمانی انواع مختلف با کاربردهای متنوعی دارد که می‌توان هم به عنوان پوشش دکوراتیو و تزیینی و هم به عنوان یک محافظ بر روی پوشش اصلی از آن‌ها استفاده کرد. هدف ما آشنایی بیشتر شما با انواع رنگ ساختمانی بود تا شما بتوانید بهترین نمونه رنگ ساختمانی را انتخاب کنید.

خدمات نقاشی ساختمان در استادکار

نقاشی ساختمان

 • رنگ آمیزی و نقاشی دیوار
 • رنگ آمیزی و نقاشی سقف
 • پتینه کاری دیوار
 • اجرای انواع رنگ‌های روغنی، اکرولیک و پلاستیک
دریافت این خدمت از استادکار
18 نظرات
 1. وحید می گوید

  سلام … کاش نمونه ای از توضیحاتی که داشتین در مورد رنگ نمونه ای بصورت عکس قرار میدادین مثلا درمورد پتینه هیچ عکسی نزاشته بودین

 2. الیناز کرمی می گوید

  رنگ ساختمونی که گذاشتید خیلی قشنگه… البته می دونم به خاطر این آبی انتخاب کردین که رنگ همه چیز توی این سایت آبیه ها.. اما خب باحال شده… ممنون مطلب خوبی بود…

 3. برزو می گوید

  با سلام
  متاسفانه هنوز از غلط معمول *قلمو* استفاده می کنید، قلمو یعنی چه؟ درست آن *قلم مو* است

  1. مرتضی صادقیلر می گوید

   سلام.
   ممنون از اینکه این مطلب رو خوندید و خوشحالیم که مورد توجهتون بود که پیام بگذارید.
   تذکرتون کاملا به جا بود و موارد نادرست در نگارش این مطلب ویرایش شد.
   صادقیلر؛ مدیر محتوای استادکار

   1. جاسم می گوید

    سلام دو سوال داشتم از محضر استاد عزیز. اول اینکه آیا میشود برای اجرای رنگ پلاستیک قبلش از روغن زیر کار پایه آب یا پایه تیتر استفاده کرد یا روغن زیر کار برای دیوار گچی فقط برای رنگ روغنی است و برای رنگ پلاستیک نمیتوان استفاده کرد. و دوم اینکه میتوان از چسپ چوب هم در بتونه خاک مل استفاده کرد.

 4. جاسم می گوید

  با سلام خدمت شما عزیزان. آیا میشود از روغن زیر کار حلال آب یا حلال تینر برای زیر کار با رنگ پلاستیک استفاده کرد یا خیر. یعنی قبل از رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک قبلش از روغن زیر کار استفاده کرد یا روغن زیر کار فقط برای رنگ روغنی استفاده میشود. با تشکر جاسم

  1. تکتم کوثری می گوید

   سلام دوست عزیز،
   معمولا از روغن زیر کار برای رنگ روغنی استفاده می‌شود مگر در شرایط خاصی… بستگی داره زیر کار شما برای اجرای رنگ پلاستیک چی باشه مثلا اگر دیوار گچی باشه می‌تونید از روغن زیر کار به عنوان پرایمر برای پوشاندن منافذ دیوار گچی استفاده کنید

 5. جاسم می گوید

  آیا میشود در بتونه خاک مل از چسب چوب هم استفاده کرد یعنی چسب چوب داخل رنگ پلاستیک ریخته شود و با مقداری آب اونو با بتونه خاک مل قاطی کرد تا بهتر چسبندگی داشته باشه

  1. تکتم کوثری می گوید

   سلام دوست عزیز،
   برای ساخت بتونه پلاستیک، بله می‌تونید از چسب چوب استفاده کنید تا چسبندگی بهتری داشته باشه.
   پیشنهاد می‌کنم نگاهی به مطلب https://ostadkar.ir/blog/homehouse-putty-in-the-painting-of-the-building/ بی‌اندازید تا با انواع بتونه و روش ساخت اونا آشنا شوید.

 6. Simin می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدی که به اشتراک گذاشتید . سوال داشتم و اینکه دیوارهای منزل نو را که گچ هست می خواهیم نقاشی کنیم ،مات بودن و قابل شستشو بودن رنگ دیوار برایمان مهم است اگر میشه راهنمایی فرمایید که چه نوع رنگی مناسبه سپاسگزارم.

  1. تکتم کوثری می گوید

   سلام دوست عزیز،
   ممنون از اینکه وقت گذاشتید و مطلب رو خوندید و خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفته.
   در رابطه با سوالی که پرسیدید، انتخاب رنگ تا حد زیادی به خودتون بستگی داره اما برای انتخاب رنگ دیوار قابل شستشو و مات می‌تونید رنگ روغن یا رنگ اکریلیک انتخاب کنید که البته هر کدوم مزایا و معایبی دارن. مثلا رنگ روغن پایه حلال نفتی داره، دیر خشک میشه و برای اجرای اون روی دیوار باید قبلش بتونه کاری انجام بدین اما در عوض قابلیت شستشو بسیار راحتی داره و ماندگاری بالایی هم داره.
   رنگ اکریلیک پایه حلال آبی داره، سرعت اجرای بالایی داره و خیلی زود خشک میشه. چون پوشش دهی بالایی داره نیازی نیست قبلش بتونه کاری انجام بدین اما چون دیوار خونه شما گچی است امکان شستشو دیوار با رنگ اکریلیک خیلی سخت میشه

 7. پری می گوید

  سلام میتونم بپرسم چرا وقتی درهای خونمون و سفید روغنی کردم بعد از چند سال زرد رنگ شدن ؟کلا چرا رنگ سفید به زردی میزنه بعد از چند سال؟و چیکار کنیم این مشکل حل بشه با سپاس

 8. محمد می گوید

  سلام ممون از مطالب مفید و کاربردیتون
  سوال داشتم اینکه آیا میشود روی بتونه پلاستیک رنگ روغن زد . اگر نمیشود راهکار چیست؟ ممنون میشم پاسخ بدین

 9. لواسانى می گوید

  سلام ديوار منزل رو دارم سه بعدى رنگ ميكنم و أشكال هندسى است وقتى چسب ميزنم و ميخوام چسب رو بردارم يه مقدارى از رنگ بالا يا پايين با هم قاطى ميشه و صاف صاف در نمياد ميشه يه راه حل به من بدين ممنون ميشم

 10. سمیرا می گوید

  در این صفحه چند نمونه کار از پتینه کاری گذاشتن

 11. حمید می گوید

  رنگ ساختمانی که ازش استفاده کردم و خیلی از کیفیتش راضی بودم رنگ جمیل هست. قیمت مناسبی هم دارن.

 12. محمد می گوید

  سلام
  من میخواستم یه سایه بون رو که در حیاط قرار داره رنگ کنم (میخوام مشکی رنگ کنم) از چه نوع رنگی باید استفاده کنم که زیر بارون و آفتاب دوام داشته باشه؟

 13. امین می گوید

  ممنون از مطلب مفیدی که در سایتتون قرار دادین. استفاده از نکاتی که نوشتین، میتونه خیلی بهمون کمک کنه. اعتقادم اینه که باید از سایت هایی که محتواهای خوب دارن، حمایت بشه. من صاحب سایت برچسب هستم. در صورت تمایل می تونیم در زمینه رپورتاژ رایگان با هم تعامل داشته باشیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هشت =