هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی : آیا اسباب‌کشی خانه هزینه‌های مخفی دارد؟

0

فرقی نمی‌کند به محله همسایه اسباب‌کشی می‌کنید یا به شهری در آن‌سوی کشور، درهرصورت اسباب‌کشی هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل می‌کند. گرچه گاهی تغییر محل زندگی ضروری است، اما باید پیش از هر اقدامی برآورد درستی از هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی داشته باشیم. زیرا هزینه اسباب‌کشی همیشه بیش‌تر از آنچه در ابتدا انتظار دارید می‌شود، تا جایی که حتی ممکن است لازم باشد قسمت زیادی از پس‌انداز خود را صرف آن نمایید. در این مقاله با برخی از این هزینه‌ها آشنا می‌شوید.

چرا هزینه اسباب‌کشی بیش‌تر از مبلغ برآورد شده می‌شود؟

ممکن است خانه جدیدی را با قیمت بسیار مناسب پیدا کرده باشید و بخواهید هر چه زودتر به آن نقل‌مکان کنید. اما پیش از آن‌که کارتن‌های اسباب‌کشی را باز کنید و شروع به جمع کردن وسایلتان کنید لحظه‌ای دست نگهدارید. قلم و کاغذی بردارید و هزینه‌هایی که به ذهنتان می‌رسد را حساب کنید. مبلغ برآوردی شما هرچقدر باشد، هزینه نهایی بیش‌تر از آن می‌شود. زیرا:

 • به‌احتمال فراوان لازم است با یک شرکت حمل بار تماس بگیرید، زیرا کمک دوستان و آشنایان برای اسباب‌کشی کافی نیست.
 • همیشه در طول اسباب‌کشی‌ها چیزهای ارزشمندی می‌شکنند یا گم می‌شوند.
 • خرید یا اجاره خانه جدید شامل هزینه‌های جانبی فراوانی از جمله هزینه مشاور املاک است.
 • نصب وسایل و راه‌اندازی امکانات خانه جدید هزینه دارد.
 • ازآنجاکه معماری خانه جدید ممکن است کاملاً متفاوت با خانه قبلی باشد، شاید نیاز به تغییر دکوراسیون داشته باشید.

۱۰ مورد از هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی

 1. خسارات احتمالی خانه قبلی

اگر خانه قبلی خود را برای فروش گذاشته‌اید یا قرارداد شما با صاحب‌خانه به اتمام رسیده، تخلیه خانه ممکن است با هزینه جبران خسارات واردشده به خانه همراه باشد. تا وقتی وسایل خود را جمع‌آوری نکرده‌اید و برای نقل‌مکان آماده نشده‌اید، نمی‌توانید از سالم بودن خانه اطمینان داشته باشید. هنگامی‌که برای مدتی طولانی در خانه‌ای زندگی کرده باشید تشخیص تمام خسارت‌هایی که به آن وارد کرده‌اید برای شما سخت می‌شود، اما این عیوب از چشم صاحب‌خانه یا مشتری پوشیده نمی‌ماند. بنابراین فرض را بر این بگذارید که هنگام تخلیه خانه احتمالاً باید هزینه‌ای را صرف جبران خسارات خود کنید.

هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی
هزینه خسارت های احتمالی وارد شده به خانه قبلی
 1. هزینه بیش‌تر برای شرکت حمل بار بدتر

از جمله هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی خانه استخدام کردن کارگران ارزان و بی‌تجربه است. اکثر افراد هنگام انتخاب یک شرکت حمل بار تلاش می‌کنند ارزان‌ترین خدمات را انتخاب کنند. اما این کار در اغلب اوقات باعث می‌شود هزینه بیشتری به شما تحمیل شود. زیرا کارگران ارزان و کم صلاحیت باعث وارد شدن خسارت به وسایل گران‌قیمت شما می‌شوند. در عوض شرکت‌های حمل باری که خدمات گران‌تری را عرضه می‌کنند، کارگران باتجربه و باصلاحیت‌تری را برای امور اسباب‌کشی می‌فرستند که وسایل را با دقت بیش‌تری جابه‌جا می‌کنند.

 1. خرید وسایل بسته‌بندی

بعضی از شرکت‌های حمل بار وظیفه بسته‌بندی لوازم شما را بر عهده می‌گیرند، اما اگر تصمیم گرفته‌اید این کار را خودتان انجام دهید و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید فراموش نکنید که قیمت وسایل بسته‌بندی مناسب را هم جزئی از هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی در نظر بگیرید. این وسایل شامل چسب کارتن، جعبه، نایلون حباب‌دار و یونولیت است و هر چه وسایل بسته‌بندی باکیفیت‌تری خریداری کنید لوازم منزل شما سالم‌تر باقی می‌مانند.

هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی
هزینه خرید وسایل بسته بندی باکیفیت
 1. هزینه اجاره انبار برای وسایل اضافه

برای بسیاری از افراد اسباب‌کشی معادل است با نقل‌مکان به یک جای بزرگ‌تر، اما گاهی عکس این موضوع رخ می‌دهد. به‌عنوان‌مثال ممکن است کمد رخت‌آویز شما برای اتاق‌خواب کوچک جدیدتان بیش‌ازحد بزرگ باشد و مجبور شوید انباری را برای نگهداری موقت از آن پیدا کنید. انبار کردن وسایل درصورتی‌که خانه جدیدتان انباری نداشته باشد یکی دیگر از هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی است که باید تا فروش آن وسایل به صورت ماهانه بپردازید.

 1. کارمزد جابه‌جایی وسایل از پلکان

اگر در ساختمان مبدأ یا مقصد اسباب‌کشی به جای آسانسور از پله استفاده می‌شود به‌احتمال‌زیاد باید کارمزد اضافه‌ای به کارگران حمل بار بابت جابه‌جا کردن وسایل از طریق پلکان بپردازید. چراکه بسیاری از شرکت‌های حمل بار هزینه جداگانه‌ای را برای این منظور در نظر می‌گیرند. حتی درصورتی‌که ساختمان شما دارای آسانسور باشد ممکن است طبق نظر ساکنین ساختمان استفاده از آسانسور برای اسباب‌کشی ممنوع باشد که این خود از هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی به‌حساب می‌آید.

هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی
هزینه اضافه حمل بار از پلکان
 1. هزینه نگهداری از وسایل در طول شب

خبر بدی که در طول اسباب‌کشی ممکن است دریافت کنید این است که جابه‌جایی تمام وسایل شما بیش از یک روز به درازا خواهد کشید. این موضوع یعنی باید هزینه اضافه‌ای بابت نگهداری وسایل بسته‌بندی‌شده در داخل کامیون حمل بار در طول شب بپردازید.

 1. خرید وسایل مناسب برای خانه جدید

نقل‌مکان به یک جای جدید همیشه شامل هزینه‌های ریز و درشت برای خرید وسایل مناسب آن خانه است. مثلاً ممکن است لازم باشد یک ماشین ظرف‌شویی جدید که با ابعاد آشپزخانه جدید همخوانی دارد بخرید، یا برای رنگ‌آمیزی نرده‌های باغچه جدیدتان رنگ جدید تهیه کنید. همچنین برای راه انداختن تأسیسات سرمایشی و گرمایشی، اینترنت، تلویزیون، برق و گاز هم ممکن است به یک نیروی متخصص نیاز داشته باشید. در کل فراموش نکنید که این نوع هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی اجتناب‌ناپذیر هستند. می‌توانید قبل از اسباب‌کشی در مورد آن تحقیق کنید و بودجه‌ای را برای آن کنار بگذارید.

 1. انعام دادن به کارگران حمل بار

کارگران حمل بار کار سختی دارند و بارهای سنگین شما را جابه‌جا می‌کنند پس لایق گرفتن انعام مناسبی هستند. دادن انعام اختیاری است اما پرداختن آن نشانه سخاوت و قدردانی شما است بنابراین فراموش نکنید که علاوه بر هزینه‌هایی که به شرکت حمل بار پرداخت می‌کنید، مبلغی را هم برای کارگران کنار بگذارید.

هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی
هزینه انعام کارگران حمل بار

سخن پایانی

شکی نیست که اسباب‌کشی کاری پرهزینه است اما توجه به هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی به ما کمک می‌کند که برآورد درستی از هزینه کلی اسباب‌کشی داشته باشیم. در این مقاله استادکار تعدادی از هزینه‌های مخفی اسباب‌کشی خانه را برشمردیم. به نظر شما چه هزینه‌های مخفی دیگری وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره نشده است؟ ما را در تجربه های خود از اسباب‌کشی شریک کنید.

اسباب کشی و حمل اثاثیه

اسباب‌کشی و حمل اثاثیه

 • اسباب کشی منزل، محل کار، شرکت و اداره
 • اسباب کشی با کامیون، خاور و وانت نیسان
 • حمل بار و حمل اثاثیه منزل
 • اسباب کشی اصولی با کارگر باربر متخصص
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =