۱۰ ترفند عالی برای نظافت بهتر منزل

0

لازمه نظافت منزل ، رسیدگی مداوم به آن و رعایت یک‌سری موارد است. همه ما می‌خواهیم خانه‌ای تمیز و مرتب داشته باشیم. همانقدر که تعداد دفعات تمیز کردن خانه مهم است، به کار بردن ترفندهایی برای بهتر تمیز شدن آن نیز اهمیت دارد. به همین دلیل سعی کردیم در این مطلب 10 ترفند نظافت منزل که کمک می‌کند کارهایتان سریع‌تر انجام شود را بیان کنیم.

اگر می خواهید بدانید با درنظر داشتن چه مواردی می توانید تا حد زیادی در نظافت منزل خود نقش داشته باشید، با استادکار همراه باشید. در ادامه ما به شما می گوییم چگونه کیفیت نظافت خانه خود را افزایش دهید.

۱۰ ترفند برای نظافت بهتر منزل

۱- از متخصصان نظافت منزل کمک بگیرید

منطقی‌ترین و در عین حال ساده‌ترین ترفند این است که از نیروهای نظافچی منزل بخواهید که کارهای شما را انجام دهند. با این کار علاوه بر اینکه خودتان خسته نمی‌شوید، می توانید اطمینان داشته باشید که امور به بهترین شکل انجام می‌شوند. نیروهای نظافتی منزل با به کار گیری بهترین روش‌ها و ابزار همچنین استفاده از شوینده‌های مناسب به خوبی منزل شما را مانند دسته گل خواهند کرد.

۲- از قبل برنامه‌ریزی کنید

تمیز کردن خانه نیز مانند هر کار دیگری نیازمند برنامه ریزی درست است.دفترچه خود را بردارید و قسمت هایی را که باید تمیز کنید یادداشت کنید و ببینید هرکدام چقدر وقت می گیرد. با توجه به این ها زمانبندی کرده و کار را شروع کنید.

۳- تقسیم وظایف منصفانه‌ترین کار است

یکی از کارهای دیگری که باید انجام دهید، تقسیم وظایف بین اعضای خانواده است. اینکه یک نفر تمام کارها را انجام دهد منطقی به نظر نمی رسد و همچنین کیفیت کار پایین می آید. بنابراین بهتر است که لیست کارهای هر فرد را به او داده و از او بخواهید به نحو احسن کار خود را انجام دهد.

 

۴- ترتیب انجام کارها فراموش نشود

همانطور که در دفترچه، برنامه نظافت را نوشته اید، به ترتیب الویت بنویسید که چه کارهایی را می خواهید انجام دهید. اینکه بدانید از کجا های خانه شروع کنید و سردرگم نباشید به شما کمک می‌کند بهتر و سریع‌تر نظافت خانه را به پایان برسانید. بهتر است از اتاق ها شروع کنید زیرا می توانید در هنگام خستگی به راحتی در اتاق‌تان استراحت کنید و نظافت دیگر نقاط خانه را در دو یا چند روز انجام دهید.

۵- روز درست را انتخاب کنید

برای نظافت خانه شما نیاز به انرژی دارید. نمی شود با بی حوصلگی و بی حالی به خوبی از پس نظافت منزل بر بیایید. بنابراین روزی را انتخاب کنید که حالتان خوب باشد و بتوانید با تمام توان‌تان کار کنید. اگر کار نظافت منزل شما بیشتر از یک روز زمان می‌برد، سعی کنید بین این روزها فاصله نیاندازید و

۶-لوازم مورد نیاز نظافت را از قبل آماده کنید

چه خودتان و چه نیروی نظافتی بخواهید کار نظافت منزل را انجام دهید، باید از قبل تمامی لوازمی که برای این کار نیاز است را تهیه کنید. برای نمونه می توان به شوینده ها، دستمال های مناسب و غیره اشاره کرد. هیچ کس دوست ندارد وسط انجام کارها متوجه شود وسایلش تکمیل نیست.

۷- خودتان در کنار نیروی نظافتی حضور داشته باشید

حتی زمانی که از نیروهای نطافتی کمک می گیرید، بهتر است خودتان در کنار آن ها حضور داشته باشید. خیلی از ریزه کاری ها را فقط خودتان می توانید به آن ها یادآوری کنید. همچنین بسیاری از نقاط را شما بهتر می شناسید و حضورتان می تواند بسیار مفید باشد. بنابراین روزهایی را برای تمیزکردن خانه انتخاب کنید که خودتان حتما بتوانید در خانه باشید.

۸-کودک‌تان را به نزدیکان بسپارید

اگر مادر هستید بهتر است کودک‌تان را به نزدیکان خود بسپارید زیرا حضور کودکان در خانه باعث کند شدن روند کار نظافت می شود. همچنین استفاده از شوینده ها نمی تواند برای کودکان مناسب باشد و بهتر است آن ها در خانه نباشند.

 

۹- با وسایل قدیمی و غیر ضروری خداحافظی کنید

یادتان باشد که خانه ای با وسایل کهنه اگر هر روز هم تمیز شود باز ظاهری زیبا پیدا نخواهد کرد. اگر اهل جمع کردن لوازم قدیمی بدردنخور و فرسوده هستید این عادت را کنار بگذارید. با دل کندن از لوازم غیرضروری و یا کهنه خانه تان را تمیز و خلوت کنید.

۱۰- شوینده‌های طبیعی بهترین جایگزین برای شوینده‌های شیمیایی

فراموش نکنید که با به کارگیری شوینده های خانگی و طبیعی می توانید به راحتی خانه ای پاکیزه داشته باشید. استفاده از شوینده های شیمیایی علاوه بر بوی نامطبوع و ضرر هایی که برای سلامتی ما دارد، می تواند به وسایل خانه آسیب برساند. بنابراین چه چیزی بهتر از ترفند های استفاده از سرکه، نمک و جوش شیرین می تواند تمام وسایل منزل را به بهترین شکل تمیز کند؟

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

  • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
  • شستن و تی کشیدن کف
  • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
  • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − هفت =