نظافت منزل توسط خانم جوان
نظافت منزل توسط خانم جوان

نظافت منزل یکی از مهمترین اقداماتی است که هر فرد باید انجام دهد. اما اگر بخواهید برای انجام کارهای مختلف نظافت منزل، به سراغ نیروهای خدماتی بروید، باید انتخاب مناسبی انجام دهید. پاسخ به این سوال که نظافت منزل توسط خانم جوان انجام شود یا خانم مسن و یا اصلا خانم‌ها بهتر تمیزکاری و نظافت را انجام می‌دهند یا آقایان، اولین گام برای استفاده از نیروهای خدماتی است.

این موضوع تا حد بسیار زیادی به نوع کاری که از نیروی خدماتی برای نظافت منزل انتظار دارید وابسته است. شما باید پیش از اینکه فردی را برای نظافت منزل فرابخوانید، مشخص کنید که قرار است چه اقداماتی را انجام دهد.

نیروهای مرد برای کارهای سخت و یدی و نیروهای زن برای کارهای ظریف و ساده یا پخت و پز مناسب تر هستند

در ادامه سعی کرده ایم تا به محاسن نظافت منزل توسط خانم جوان بپردازیم. البته مشخص است که محاسنی هم برای نظافت منزل توسط آقای جوان وجود دارد که باید به صورت مجزا مورد بررسی قرار گیرد. این ۵ دلیل ممکن است پاسخ به برخی از نیازهای شما باشند

نظافت منزل توسط خانم

‌کارهای روزانه نظافت منزل توسط خانم جوان بهتر انجام می‌شود

یکی از مهمترین دلایل این است که بسیاری از کارهایی که به صورت کارهای روزانه هر خانه مطرح هستند، توسط خانم‌ها بهتر انجام می‌شوند. در نتیجه کفه انتخاب بین نیروی نظافتی خانم یا آقا، برای کارهای روزمره هر خانه به سمت نیروی خانم متمایل است. هرچند بسیاری از آقایان نیز انجام برخی کارهای روزانه منزل را به خوبی انجام می‌دهند؛ اما غالب بانوان هم علاقه بیشتری به این کارها دارند و هم بهتر از پس آن بر می‌آیند

برخی از انواع کارهای روزانه که به جرات می‌توان گفت در نظافت منزل توسط خانم جوان بهتر انجام می‌شود عبارتند از:

 • دستمال کشیدن بر روی سطوح مختلف
 • گردگیری کل منزل
 • شستن ظروف
 • پاک کردن ویترین
 • اتوکردن لباس‌ها
 • پختن غذا
 • تمیز کردن یخچال
 • مرتب کردن کمد‌ها
 • و…

شاید شما هم با نگاهی به برخی از این اقدامات متوجه خواهید شد که خانم‌ها گزینه مناسب تری برای انجام آن‌ها هستند. وقتی می‌گوییم نظافت منزل توسط خانم جوان بهتر انجام می‌شود، منظور چنین کارهایی است؛ وگرنه برخی از کارها در نظافت منزل مثل شستن کف ساختمان، جا به جایی وسایل و کارتن‌ها و… توسط آقایان بهتر انجام می‌پذیرد.

از بین خانم جوان و خانم مسن نیز باید به نوع و نحوه کار توجه شود. مثلا برای پختن غذاهای مجلسی و خاص شاید انتخاب خانم‌های مسن تر بهتر به نظر برسد؛ اما اگر دوست دارید یک غذای خوشمزه با تزئین مناسب را در سفره داشته باشید، می‌توانید از نیروهای جوان و خانم استفاده کنید.

یکی از راهکارهایی که می‌توانید برای نظافت منزل توسط خانم جوان تصمیم بهتری بگیرید، مراجعه به نظرات افرادی است که از خدمات هر فرد استفاده کرده اند.

بیشتر بدانید چطور بهترین سرویس دهنده نظافت شرکت را پیدا کنیم؟

شستن یخچال در نظافت منزل توسط خانم جوان

توجه به جزئیات ویژگی نظافت منزل توسط خانم جوان

یکی از ویژگی‌های بارز بانوان به ویژه خانم‌های جوان توجه به جزئیات است. این ویژگی یکی از موارد مورد نیاز در هنگام نظافت منزل است. به همین علت است که توصیه می‌شود حتما اگر چند نفر را برای نظافت به کار می‌گیرید، حتما یک خانم جوان نیز در آن مجموعه افراد حضور داشته باشد. معمولا قسمت‌هایی مثل درز‌ها، بالای درب کابینت‌ها، بین مخمل‌های مبلمان یا حتی زیر صندلی و مبل‌ها، قسمت‌هایی هستند که از دید نیروهای خدماتی آقا پنهان باقی می‌مانند! نظافت منزل توسط خانم جوان کمک می‌کند تا تمامی این موارد به بهترین شکل ممکن تمیزکاری شده و هیچ جای لک و خاکی در محدوده تمیز شده باقی نماند

البته توجه داشته باشید کنه این ویژگی را برخی از آقایان نیز دارند. اگر تاکید شما بر روی به کار گیری از نیروی آقا است، باید مطمئن شوید که توجه آن به جزئیات خوب خواهد بود. برای این منظور، خواندن کامنت‌ها و نظراتی که در اپلیکیشن استادکار برای هر فرد داده شده می‌تواند کمک بزرگی محسوب شود. شما با دانلود اپ استادکار می‌توانید به سادگی به بهترین گزینه‌ها برای نظافت منزل توسط خانم جوان یا آقای جوان دسترسی داشته باشید. فقط کافی است دقت لازم را بر روی نظرات افراد دیگر به کار ببندید تا بهترین‌ها انتخاب شوند.

دقت بیشتر نظافت منزل توسط خانم جوان

احساس آرامش و راحتی بیشتر

به همین سادگی! شما به عنوان کدبانوی خانه در حین نظافت منزل توسط خانم جوان احساس بهتری خواهید داشت. هرچند اگر نیروی خدماتی را از اپلیکیشن استادکار برای حضور در منزل خود انتخاب کرده باشید، می‌توانید از مورد اطمینان بودن آن خاطرجمع باشید. با این حال حضور یک نیروی خدماتی مرد در منزل ممکن است برای شما خوشایند نباشد. در نتیجه مطمئنا نظافت منزل توسط خانم جوان برای شما گزینه مناسب تری خواهد بود.

علاوه بر حس امنیت بیشتر، ایجاد ارتباط با نیروی خدماتی خانم راحت تر از آقایان خواهد بود. در نتیجه اگر نظافت منزل توسط خانم جوان مطمئن صورت گیرد، علاوه بر این که یک نیروی نظافتی وضعیت خانه شما را سامان خواهد داد، فرد مناسبی برای ایجاد ارتباط و درد و دل نیز خواهد بود. همچنین ممکن است برای برخی از خانم‌ها که خجالتی هستند، حضور نیروی خانم کمک کند تا هرچه می‌خواهند به وی گوشزد کنند.

با نظافت منزل توسط خانم جوان، هم منزل خود را تمیز کرده اید و هم یک دوست خوب پیدا می‌کنید

اگر بین خانم جوان و خانمی که مسن است به دنبال گزینه بهتری برای ایجاد راحتی و آرامش هستید، باز هم نظافت منزل توسط خانم جوان مزیت‌های فراوانی دارد. دستور دادن و یا ایراد گرفتن به بانوانی که مسن هستند کمی سخت تر است. در نتیجه ممکن است با عدم تذکر شما به وی که به دلیل احترام گذاردن به سن او انجام می‌شود، کار نظافت منزل به خوبی و درستی پیش نرود.

تجربه و علاقه خانم‌ها بیشتر است

حتی تجربه یک خانم جوان از یک مرد پا به سن گذاشته در زمینه نظافت منزل بیشتر است. در نتیجه نظافت منزل توسط خانم جوان می‌تواند محاسن بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد. خانم‌های جوان از کودکی در امور مربوط به خانه کمک مادر خود بوده‌اند و در نتیجه سن کم دلیلی برای تجربه پایین نیروی نظافتی خانم نیست. بسیاری از خانم‌های جوانی که در زمینه نظافت منزل مشغول به کار هستند، متاهلند. در نتیجه به صورت روزانه با کارهای منزل خود نیز درگیر بوده و تبحر نسبتا مناسبی برای برطرف کردن مشکلات از خود به نمایش می‌گذارند.

علاوه بر تجربه، علاقه بسیار زیاد بانوان به چنین کارهایی باعث می‌شود که کار نظافت منزل توسط خانم جوان به بهترین شکل صورت گیرد. این علاقه ذاتی باعث می‌شود تا نیروی خدماتی خانم، با علاقه بیشتری نسبت به آقایان، خدمات مورد نظر را انجام دهد. باید با بررسی نظرات کاربران مختلف سعی کنید فردی را انتخاب کنید که به کار خود علاقه مند باشد. در این صورت است که نظافت منزل توسط خانم جوان با بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

سخن پایانی

شاید یکی از دلایلی که افراد برای استفاده کردن یا نکردن از نیروی خدماتی خانم دو دل می‌شوند، قیمت بالاتر استفاده از نیروی خدماتی خانم است. نظافت منزل توسط خانم جوان یا مسن تقریبا برای هر روز کاری ۲۰ هزارتومان گران تر از آقایان است. موضوعی که شاید با توجه به نکات گفته شده در بهره وری بالاتر بانوان در حین نظافت منزل، امری کاملا طبیعی محسوب شود. پیشنهاد می‌کنیم اگر برای برخی کارهای زورمره که به برخی از آن‌ها نیز اشاره کردیم می‌خواهید نیروی خدماتی داشته باشید، نظافت منزل توسط خانم جوان بهتر صورت می‌گیرد. در غیر این صورت شاید نیروی مرد بهتر باشد.

به طور کلی بهتر است با توجه به خواسته‌هایی که دارید بهترین گزینه را بدون در نظر گرفتن قیمت انتخاب کنید. اگر یک نظافت منزل توسط خانم جوان انجام نشود و یک آقا بخواهد کارهای ظریف منزل را انجام دهد، قطعا نتیجه مطلوب شما نخواهد بود. توجه داشته باشید اگر قرار است دو نیروی خدماتی برای نظافت منزل فرا بخوانید، بهتر است اگر کارهای مختلفی مد نظر شما است، نظافت منزل توسط خانم جوان و آقای جوان صورت گیرد. در واقع بهتر است برای دو نیروی خدماتی و بیشتر، حتما از ترکیب آقا و خانم استفاده شود.

نظافت منزل توسط خانم جوان یا آقا؟

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

 • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
 • شستن و تی کشیدن کف
 • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

شما کدام را ترجیح می دهید؟ نظافت منزل توسط خانم جوان یا آقای جوان؟

محمد امین حسامی
سید محمد امین حسامی مهندس مکانیکه. به قول خودش کارش نوشتن و نوشتن و نوشتنه البته کمی هم فتوشاپ! محمد امین تجربیات زیادی تو حوزه محتوا داره، کمی قبل تر پادکست میساخته و کلیپ تولید میکرده و الان علاوه بر نوشتن، در حوزه محتوا تدریس هم میکنه. سید امین در حوزه های مختلفی دست به قلم هست که از مهم ترین اونها میتونیم به گردشگری، خانه و ساختمان، دکوراسیون و چیدمان و تاسیسات و تعمیرات اشاره کنیم. همچنین سید امین در حوزه های گردشگری و حتی طب سنتی هم دستی بر قلم داره و محتوای امین رو در این موضوعات هم میتونید بخونید. مهمترین ویزگی متن های امین حسامی ،کاربردی نوشتن اون هست. امین همیشه تلاش داره که مخاطب رو با کمک محتواش کمک کنه و او رو رشد بده. سید امین کتاب های زیادی خونده و مطالعه یکی از عادت های همیشگیش هست. نویسنده مورد علاقه محمد امین رضا امیرخانیه. به قول خودش «کتاب مثل غذا می مونه.. تنوع موضوعات، لذت مطالعه رو افزایش می ده». به همه مخاطبین وبلاگ استادکار پیشنهاد میکنیم که نوشته‌های سید امین حسامی رو از دست ندن.