آیا طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش را می‌دانید؟ به یاد داشته باشیم که اگر چه شستشوی لباس‌ها توسط ماشین‌های لباسشویی، جزء ساده‌ترین کارهای روزمره به شمار می‌رود، اما به این معنی نیست که در شستن لباس‌های خود، از رعایت برخی نکات بگذریم. وقتی قصد شستن لباس‌ها را داریم باید به نکاتی توجه کنیم؛ نکته اول به لباس‌ها مربوط می‌شود و نکته دوم به ماشین لباسشویی و نحوه عملکرد آن! ، با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

در مورد لباس‌ها باید توجه کنیم که قبل از شستشوی آن‌ها، این لباس‌ها باید دسته بندی شوند تا هم از آسیب وارد آمدن به خود لباس و هم از ایجاد مشکل برای دستگاه ماشین لباسشویی جلوگیری شود. در خضوض ماشین لباسشویی نیز باید جوانب را بسنجیم و هم در انتخاب ماشین لباسشویی با کیفیت و هم در استفاده و بهره‌گیری از آن، نهایت دقت را ضمیمه عملکرد خود کنیم.

حالا می‌خواهیم به شرح دقیق‌تر این دو مورد بیان شده بپردازیم و آن‌ها را با ذکر جزئیات عنوان نماییم:

پیشنهاد خواندن تست موتور لباسشویی آسنکرون ۶ فیش

طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش

پیش از شروع استفاده از ماشین لباسشویی بوش، باید روی دسته بندی لباس‌ها و جداسازی و تفکیک آن‌ها توجه داشته باشید.

 •  جنس و نوع برخی از لباس‌ها یا پارچه های ما به نحوی است که اگر برای شستشوی آن ها از ماشین لباسشویی استفاده نکنیم بهتر است. به طور مثال ظرافت بافت‌ها و نوع دوخت بعضی از پارچه‌ها و لباس‌ها به شکلی است که وقتی آن‌ها را داخل ماشین لباسشویی بیندازیم ممکن است عملکرد شدید و سریع ماشین لباسشویی برای این نوع از پارچه و لباس مضر بوده و به آن‌ها آسیب برساند، بنابراین شستشوی این گونه از لباس‌ها با دست محتاطانه‌تر و بهتر است.
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش 9 کیلویی
برای این که شستشوی لباس هاس خود را با دقت و کیفیت بالا انجام دهید، لازم است که جداسازی رنگ ها، جنس ها و ضخامت پارچه های لباس ها را انجام دهید. به این شکل شستشوی هدفمندتری شکل گرفته و لباس ها با دقت بیشتری تمیز خواهند شد. به علاوه در این صورت امنیت پارچه ها نیز حفظ می گردد.
 • رنگ برخی از پارچه‌ها و لباس‌ها با یکدیگر ناسازگاری دارد و باید توجه داشته باشیم که بعضی از لباس‌ها را به همراه بعضی دیگر از آن‌ها در داخل ماشین لباسشویی نریزیم. این کار که ممکن است باعث شود که رنگ آن‌ها بر روی هم تاثیر بگذارد و سبب چند رنگ شدن لباس‌ها و پارچه‌ها شده و شکل اولیه آن‌ها را از بین ببرد و در نهایت به این نوع لباس‌ها آسیب برسد.
 • اگر لباسی را برای اولین بار می‌شوییم باید به جنس و نوع لباس توجه کافی داشته باشیم؛ چرا که ممکن است این لباس در روند طولانی مدت و پر شدت شستشو با ماشین لباسشویی رنگ ببازد. در واقع میزان زیاد آبی که برای شستشو به داخل ماشین لباسشویی وارد می شود، ممکن است این لباس‌ها را آغشته کرده و رنگ آن‌ها را بگیرد و لباس‌ها به عبارتی رنگ و رو رفته شوند.
 •  در شست و شوی برخی از لباس‌ها باید به میزان دمای آب توجه کنیم؛ نوع بافت برخی پارچه‌ها به گونه ای است که شستشوی آن‌ها با آب گرم سبب آسیب رسیدن به پارچه شده و پارچه را چروک نشان می‌دهد یا شکل محکم و منسجم اولیه را از پارچه می‌گیرد.

بیشتر بدانید بررسی تمام کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی بوش

راهنمای ماشین لباسشویی بوش مدل logixx 8
لازم به ذکر است که برخی از پارچه ها باید با دمای خاصی شسته شده و به ویژه برخی اوقات بالا بودن دمای آب، موجب خراب شدن و تغییر شکل و حالت پارچه ها خواهد شد.
 • بدیهی است که در شستن لباس‌هایی که پارچه ای حساس و نفیس دارند نیز باید تک تک اقدامات احتیاطی لحاظ شود. برای شستن لباس‌هایی که به طور مثال پارچه‌ای ابریشمی یا پارچه‌ای از جنس حریر دارند، نباید از هر نوع شوینده‌ای استفاده کرد، باید میزان دمای آب را کنترل کرد. همچنین شستن این لباس‌ها با ماشین لباسشویی چندان مناسب نیست، چرا که این نوع شستشو برای این دسته از لباس‌ها خشن تلقی می‌شود و ممکن است به تار و پود آن‌ها آسیب بزند
 • برای شستن بعضی لباس‌ها و پارچه‌ها استفاده از وایتکس یا ماده سفیدکننده خطرناک است و این نوع ماده شوینده تنها برای پاکیزه‌سازی نوع خاصی از لباس‌ها کاربرد دارد.
 • برای شستن لباس‌های تیره‌ای که از رنگ باختن و سفید شدن آن‌ها می‌ترسیم، باید از مواد شستشوی ویژه لباس‌های تیره استفاده کنیم. بنابراین بهتراست لباس‌ها و پارچه‌هایی که طیف رنگ مشابه دارند را همراه هم بشوییم.
راهنمای فارسی ماشین لباسشویی بوش 8 کیلویی
اگر در میان لباس های خود، لباس هایی با پارچه های رنگی دارید که امکان رنگ دادن آن ها به سایر پارچه ها وجود دارد، لازم است که حتما این لباس ها را مجزا سازید. در غیر این صورت باید این ریسک را بپذیرید که سایر لباس های شما نیز رنگ گرفته و بلااستفاده شوند.
 •  ضخامت پارچه‌ها نیز از دیگر نکاتی است که به هنگام شسشو باید رعایت شود. پارچه‌های ضخیم در مقابل میزان اصطکاک با دیگر لباس‌ها و همچنین تماس با سیکل ماشین لباسشویی مقاومند، اما برای شستن پارچه‌ها و لباس‌های نازک‌تر و ظریف‌تر باید دقت عمل بیشتری به کار گیریم تا این نوع پارچه‌ها آسیب نبینند.
 • برای شستن لباس‌های زیر که نسبت به لباس‌های دیگر حساس‌تر هستند، لازم است آن‌ها را به صورت جداگانه بشوییم و از لباس‌های دیگر تفکیک کنیم.
 • اگر لباس‌های کثیفی با لکه‌های عمیق چربی یا لکه‌های پررنگ خون یا لکه‌های برجسته‌ای از مواد شیمیایی داریم؛ لازم است ابتدا و قبل از وارد کردن آن‌ها به ماشین لباسشویی بوش یا هر ماشین لباسشویی دیگری، در حد امکان این لک‌ها را بر طرف کنیم.
 • تقریبا شستن تمام پارچه‌ها اعم از پارچه‌های سنگین و ضخیم یا حتی کفش‌ها و کتونی‌ها نیز با ماشین لباسشویی موثر و شدنی خواهد بود، اما در شیوه شستشوی آن‌ها باید دقت کنیم. این کار سبب می‌شود که به هنگام شستشو انرژی کمتری نیز صرف شود و در نهایت نتیجه کار، مطلوب باشد.

نکته: البته گاهی در برخی از لباس‌ها لیبل‌هایی وجود دارد که راهنمای شستشوی مناسب این گونه لباس‌ها محسوب می‌شود. با توجه به نکات ذکر شده در این برچسب‌ها که اغلب در حاشیه یقه، جیب‌های پشتی و یا در قسمت‌های درونی لباس قرار دارند؛ می‌توان به شستشوی صحیح این قبیل لباس‌ها اقدام کرد. این مورد را نیز باید در طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش به کار گیرید.

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش سری 4
پیش از شروع به شستن لباس ها در ماشین لباسشویی لازم است که لکه های پررنگ به ویژه لکه های چربی، خون یا کاکائو را به کمک شستشوی دستی، کاملا تمیز کرده و سپس آن ها را داخل ماشین لباسشویی بوش یا هر ماشین لباسشویی دیگری قرار دهید.

طرز کار لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش از مارک‌های محبوب و با کیفیت در مجموعه مارک‌های مربوط به ماشین لباسشویی است که کارایی بسیار خوبی دارد. طرز کار با ماشین لباسشویی بوش را می‌توانیم در شمار روش‌های استفاده راحت و روتین ماشین‌های لباسشویی بدانیم.

این ماشین لباسشویی دارای قابلیت‌هایی در شستشوی لباس است که می‌توانیم به هنگام شستن لباس‌ها از این ویژگی‌ها بهره بگیریم و از ابزار و تنظیمات تعبیه شده در دستگاه ماشین لباسشویی بوش استفاده کنیم.

بیشتر بدانید نظافت آشپزخانه باید چگونه انجام شود؟ 

راهنمای استفاده از لباسشویی بوش

در اینجا قصد داریم طرز کار و شیوه کارایی دستگاه ماشین لباسشویی بوش و میزان توان آن را شرح دهیم. نحوه کار با ماشین لباسشویی بوش بسیار آسان است و از پیچیدگی برخوردار نیست و می‌توان با سادگی هرچه تمام‌تر به شستشوی لباس‌ها با این ماشین لباسشویی اقدام کرد. راهنمای استفاده از لباسشویی بوش کمک می‌کند افرادی که این نوع مارک لباسشویی را خریداری کرده‌اند، با سهولت بیشتری از آن استفاده کرده و شستشوی لباس‌ها به مراتب راحت‌تر صورت بگیرد.

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش سری 8
ماشین لباسشویی بوش طرز کار بسیار ساده ای دارد و به کمک آن می توانید در تنظیمات شستشوی مختلف، کلیه لباس های خود را شسته و تمیز و سالم تحویل بگیرید.

بعد از تفکیک صحیح لباس‌ها از هم و اطمینان خاطر از شستشوی ایمن آن‌ها نوبت آن است که مسائل مربوط به دستگاه ماشین لباسشویی را بررسی کنیم تا با مشکل مواجه نشویم.

طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش | عملکرد ساده یا معمولی ماشین لباسشویی بوش

 • برای شستن لباس‌هایی که به طور مداوم و بی‌وقفه در طول روز از آن‌ها استفاده می‌شود، می توانیم از قابلیت معمولی لباسشویی که هر دستگاه ماشین لباسشویی از آن برخوردار ، استفاده نماییم.
 • برای شستن لباس‌هایی که بافت و دوختی محکم و از پارچه‌ای ضخیم دارند، نیز عملکرد ساده و معمولی ماشین لباسشویی کافی خواهد بود.

طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش | عملکرد دائمی ماشین لباسشویی بوش

این نوع عملکرد هم به شیوه‌ای سریع و هم به نحو آهسته کاربرد دارد:

 • گاهی لباس‌هایی داریم که باید به خوبی شسته شوند. از آن جا که میزان پاکیزگی و تمیزی لباس‌ها با مدت زمانی که صرف شستشوی آن‌ها می‌شود رابطه مستقیم دارد، اگر شستشو را برای تایم بالاتری تنظیم کنیم لباس‌ها به نحو احسن و به تمیزترین شکل شسته خواهند شد.
 • اگر می‌خواهیم لباس‌هایمان چروک نشوند یا اگر لباس‌هایی داریم که پس از شستشوهای پی در پی انجام گرفته ذرات فیبر را جمع نکنند، می‌توانیم از این نوع توان ماشین لباسشویی بهره بگیریم.
طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش
تنظیم دائمی ماشین لباسشویی بوش، به دو صورت تند و کند است. بسته به این که لباس های شما تا چه اندازه آلوده باشند، می توانید از نوع تنظیم مورد نظر خود بهره مند شوید.

طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش | عملکرد مخصوص

 •  اگر یک لباسشویی همه جانبه بخواهیم که کارهایی نظیر پاکسازی لکه‌های عمیق و برجسته، ایجاد بخار، قابلیت حفظ و مراقبت از الیاف پارچه‌های ظریف و یا حتی انتقال خاصیت ضدآلرژیک یا ضد باکتریایی به پارچه‌ها را انجام دهد؛ عملکرد مخصوص دستگاه ماشین لباسشویی بوش تا حد زیادی این خواسته‌ها را برآورده خواهد کرد. در راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش ۹ کیلویی کارایی های از قبیل شستشوی ضدآلرژی، بخارشویی و … را می‌یابیم.

طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش | عملکرد ظریف

 •  برای شستشوی لباس‌های خاص که تار و پودی ویژه و الیافی ظریف دارند و به منظور جلوگیری از آسیب وارد شدن به آن‌ها، ماشین لباسشویی بوش این لباس‌ها را با ظرافت و به صورت آهسته داخل سیکل خود می‌چرخاند. در این برنامه از اصطکاک بیش از حد لباس‌ها با بدنه داخلی سیکل یا شدت شستشو و کشیده شدن این لباس‌ها کاسته می‌شود. این در حالی است که استفاده از این عملکرد لباس‌ها را به خوبی و با پاکیزگی هرچه تمام‌تر می‌شوید.
طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش
برای تنظیم ماشین لباسشویی بوش در حالتی که اصطکاک کمتری در پارچه های لباس ها به وجود بیاید، باید ماشین را روی حالت عملکرد ظریف قرار دهید.

تنظیمات ریست کردن دستگاه ماشین لباسشویی بوش

گرچه ماشین لباسشویی بوش جزء مارک‌های مورد رضایت و باکیفیت موجود در بازار است، اما هر دستگاهی ممکن است روزی دچار نقص و مشکل شود و در این صورت باید در صدد رفع آن برآییم. در کنار یادگیری طرز استفاده ماشین لباسشویی بوش شاید لازم باشد که این مراحل ریست کردن را نیز بیاموزید.

بیشتر بدانید آلوده ترین نقاط خانه کجاها هستند ؟

در اینجا مراحل تنظیماتی که به منظور ریست کردن دستگاه ماشین لباسشویی بوش باید انجام دهیم را بر می‌شماریم:

 •  ابتدا لازم است با حرکت دادن و چرخاندن دستگیره چرخانی که تنظیمات داخلی ماشین لباسشویی را کنترل می‌کند، این دستگیره را روی بخش خاموش یا Off یا همان ساعت ۱۲ قرار دهیم‌.
 • سپس این دستگیره مذکور را بر روی ساعت ۶ تنظیم می‌کنیم.
 • دکمه ای به نام دکمه spin را فشار داده و همزمان با فشار دادن این دکمه، دستگیره چرخان را بر روی ساعت ۷ تنظیم می‌کنیم.
 • بعد از ۶ ثانیه از فشردن دکمه دست می‌کشیم و دستگیره چرخان را مجددا روی قسمت خاموش یا Off تنظیم می کنیم.
 • با انجام صحیح مراحل ذکر شده ماشین لباسشویی بوش ما با موفقیت ریست خواهد شد.
تنظیمات ریست کردن دستگاه ماشین لباسشویی بوش
در صورتی که قصد ریست کردن ماشین لباسشویی بوش را دارید، کافی است که تنظیمات آن را روی حالت OFF قرار داده، به ساعت ۶ ببرید و سپس دکمه Spin را بزنید. در این حالت باید کلید چرخان را روی ساعت ۷ ببرید و سپس دوباره دکمه را روی OFF بگذارید.

سخن پایانی

راهنمای ماشین لباسشویی بوش ۷ کیلویی را می توان با استفاده از نکات فوق، به راحتی دنبال کرده و بهترین شستشو را روی لباس‌ها پیاده سازی کرد. توجه داشته باشید که انتخاب صحیح برنامه شستشو و رعایت نحوه کار با ماشین لباسشویی بوش، می‌تواند بالاترین بهره وری از شستشوی لباس‌ها را به وجود بیاورد. بنابراین توصیه می‌کنیم که پیش از استفاده از ماشین لباسشویی بوش یا هر ماشین لباسشویی دیگری، طرز کار لباسشویی بوش و … را آموخته و آن را به شکلی صحیح به کار گیرید.

منبع: ipemdad

نصب و تعمیر لباسشویی

نصب و تعمیر لباسشویی

 • تعمیر انواع لباسشویی ایرانی و خارجی
 • سرویس ماشین لباسشویی دوقلو، سطلی و در از جلو
 • راه اندازی و نصب انواع ماشین لباسشویی
 • تعمیر انواع برندهای لباسشویی بوش، سامسونگ، ال جی، پاکشوما، ایندزیت، آبسال، اسنوا و...
دریافت این خدمت از استادکار

سمیرا نقیبی
سمیرا نقیبی نویسنده استادکار است. سمیرا ریاضی محض خوانده و به نوشتن و ترجمه علاقمند است. حوزه اصلی همکاری وی با استادکار در زمینه خودرو، تاسیسات و تعمیرات و دکوراسیون است اما او به راحتی میتواند در سایر زمینه ها نیز بنویسد. در زمینه هنر از سمیرا سوال کردیم گفت: «خیالبافی یکی از هنر های اصلی من است و در این زمینه دارای ذوق و قریحه هستم!» سمیرا در اوقات فراغتش رمان میخواند و به روانشناسی و فلسفه نیز علاقمند است. مطالب حوزه خودرو، تکنولوژی و سلامت و زیبایی از بهترین مطالبی است که سمیرا در استادکار نوشته که پیشنهاد میکنیم از دستشان ندهید.