ترفندی ایده آل برای نظافت سریع خانه شما: تکنیک ۱۰/۲۰ درنظافت منزل

0

اگر خانه‌تان حسابی نامرتب و درهم و برهم است، شاید با خودتان فکر کنید که دیگر کار از کار گذشته و تمیزکردن خانه، تغییر خاصی ایجاد نمی‌کند و نظافت سریع هم به کارتان نمی‌آید. در این میان سوالات متعددی مطرح می‌شود؛ آیا زمان کافی برای نظافت منزل‌تان را ندارید؟ آیا نمی دانید از کجا شروع کنید؟ آیا در هنگام نظافت منزل حوصله‌تان سر می‌رود؟ یا سریع خسته می‌شوید؟ و همین خستگی باعث می‌شود تا کار نظافت را بیخیال شده و خانه را به همان حال رها کنید؟ قطعا تکنیک ۱۰/۲۰ کمک حال شما خواهد بود.

شاید زمان آن رسیده باشد که متد کاری‌تان برای نظافت سریع خانه را تغییر دهید. داشتن یک برنامه نظافت سریع ، ایده‌آل‌ترین راه در این راستاست. اکثر افراد در مواجهه با یک خانه نامرتب و به هم ریخته دو کار می‌کنند:

۱- صبر می‌کنند تا شرایط خانه به مرحله غیرقابل تحملی برسد و در آن زمان در یک ماراتن نفس‌گیر شروع به نظافت سریع منزل می‌کنند. ممکن است در این مسیر موفق شوند و ممکن هم هست که شکست بخورند.

۲- از نظافت عمقی خانه کاملا نا امید می‌شوند و اگر هم به سراغ نظافت منزل بروند، تنها نیازهای اضطراری را برآورده کرده و مثلا به شستن ظروف و لباسها بسنده می‌کنند و به صورت سطحی و از سرباز کنی کار نظافت را انجام می‌دهند و روند یک نظافت سریع را بی‌خیال می‌شوند. چون وقتی همه جا به طرز فاجعه‌باری کثیف و نامرتب است، واقعا از کجا باید شروع کرد؟

متاسفانه هیچ یک از این دو راهکار، راه‌هایی کاربردی و موثر نیستند. با نظافت ماراتنی منزل، خانه‌تان برای مدت زمان کوتاهی مرتب خواهد شد و خیلی سریع دوباره اثرات نظافت سریع از بین خواهد رفت. با این روش شما هرگز پیشرفت نخواهید کرد و خیلی سریع ناامید می‌شوید و اوضاع خانه خیلی سریع به همان حالت شلخته بازخواهد گشت.

اما یک راهکار بهتر وجود دارد. به جای آنکه در یک بازه زمانی طولانی مدت، خودتان را مجبور به نظافت سریع خانه کنید و یا وانمود کنید که خانه تان آنقدرها هم نامرتب نیست، می‌توانید یک تکنیک جدید را به کار بگیرید؛ کافی است بخش کمی از زمان روزانه خود را به مرتب کردن خانه اختصاص دهید تا بتوانید سریعتر از آنچه فکر می‌کنید برنامه نظافت سریعی برای خانه‌تان به دست بیاورید.

برای نظافت منظم منزل، بهترین کار استفاده از تکنیک نظافت منظم منزل با تکنیک 10/20 است
برای نظافت منظم منزل، بهترین کار استفاده از تکنیک نظافت سریع منزل با تکنیک ۱۰/۲۰ است

تکنیک  ۱۰/۲۰به چه معناست

تکنیکی که قصد داریم به شما معرفی کنیم، تکنیک ۱۰/۲۰ نامیده می‌شود و با به کارگیری این تکنیک، نظافت سریع خانه شما تضمین شده است ؛ بحران‌ها کاملا تحت کنترل درمی‌آیند و شما هم در مسیر تمیزکردن خانه، از پا در نمی‌آئید. تکنیک  ۱۰/۲۰ بدین معناست که شما ۲۰ دقیقه مشغول نظافت خانه می‌شوید و سپس ۱۰ دقیقه استراحت می‌کنید. البته زمان دوره کار/ استراحت ممکن است کمی کمتر یا بیشتر شده یا دستخوش تغییراتی شود. امتحان این شیوه ضرری ندارد و قطعا رضایت شما را به همراه خواهد داشت.

۲۰ دقیقه کار

شاید با خودتان فکر کنید که در طول ۲۰ دقیقه کار زیادی نمی توان انجام داد و یا دربازه کوتاه ۲۰ دقیقه ای، سخت است بتوان پیشرفت خاصی داشت. اما شاید باورتان نشود، زمانی که آلارم را برای ۲۰ دقیقه تنظیم کرده و کارتان را شروع کنید، می‌بینید که در طول همین ۲۰ دقیقه چقدر بیشتر از آنچه تصور می‌کنید، کار انجام می‌دهید

چرا ۱۰ دقیقه استراحت؟

واقعیت این است که هیچ کدام از ما از کار تمیزکاری و نظافت خوشمان نمی‌آید. اما با به کارگیری تکنیک نظافت سریع ۱۰/۲۰، نتیجه ایده آلی خواهید گرفت. پس بهتر این است که در ده دقیقه زمان استراحت‌تان به کاری که دوست دارید سرگرم شوید تا پاداش خوبی به خاطر تلاشهای‌تان به خودتان داده باشید. شاید بتوانید این ده دقیقه را در اینترنت و شبکه های مجازی چرخی بزنید یا از یک پادکست لذت ببرید؛ چند صفحه کتاب بخوانید و یا مشغول هرکاری که از آن لذت می‌برید، بشوید.

در ده دقیقه استراحتتان درتکنیک 10/20، می توانید به سراغ شبکه های اجتماعی بروید و اینگونه به استراحت بپردازید
تکنیک ۱۰/۲۰ برای نظافت سریع منزل

فواید تکنیک ۱۰/۲۰ در نظافت سریع

یکی از فواید به کارگیری این تکنیک در نظافت سریع منزل، این است که وقتی بدانید که بازه مشخصی برای انجام کاری که تمایلی به انجامش ندارید، تعریف شده، راحت‌تر این کار را انجام می‌دهید.

البته ممکن است این کار نه چندان دلنشین، درآن بازه زمانی تمام نشود، ولی قطعا پیشرفت زیادی در انجام آن خواهید داشت.

شما می توانید هرچند بار که لازم است تکنیک  ۱۰/۲۰برای نظافت سریع و اتمام کارهای یک مرحله (مثلا نظافت سرویس بهداشتی) استفاده کنید تا اینکه این کار تمام شود و بدین ترتیب یک ماراتن طولانی و نفس‌گیر وخسته کننده برای اتمام این کار سخت را پیش رو نخواهید داشت.

کاربردهای تکنیک ۱۰/۲۰ 

شما می توانید این تکنیک را برای انجام بسیاری از کارهای نظافت سریع به کار بگیرید: شستن ظرف‌ها، شستن لباس‌ها، نظافت سرویس بهداشتی و..

مطمئن باشید که تنظیم آلارم و موظف کردن خودتان به انجام این کارها در طول بیست دقیقه به شما کمک خواهد کرد تا هرچه سریعتر این کارها را، به عشق ۱۰ دقیقه استراحت و انجام کار مطلوبتان به پایان ببرید.

خودتان از نتیجه این تکنیک سورپرایز خواهید شد. شما درطول ۲۰ دقیقه می توانید کلی ظرف بشوئید؛ یا ماشین ظرفشویی را خالی کرده و ظرفهای کثیف را داخل ماشین ظرفشویی بچینید. البته این نکته را به یاد داشته باشید که همه وسایل را نمی توان در داخل ماشین ظرفشویی شست.

درتکنیک 10/20 می توانید درطول 20 دقیقه کارهای شستشوی ظروف را کامل انجام دهید
چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

در طول ۲۰ دقیقه می توان لباس‌های خشک شده را از روی بند رخت جمع کرده و سرجاهایشان قرار داد؛ لباس‌های شسته شده و تمیز داخل ماشین لباسشویی را آویزان کرد و سپس سبد لباس‌های چرک را در داخل ماشین لباسشویی ریخته و آنها را شست.

سخن پایانی

شک نکنید که تکنیک ۱۰/۲۰  برای نظافت سریع منزل، حسابی شما را شگفت زده خواهد کرد و وقتی که آلارم به صدا درآمد و ۲۰ دقیقه شما تمام شد، لبخند رضایت برچهره‌تان خواهد نشست. پس سعی کنید که در طول هریک از روزهای هفته دست کم یک بار تکنیک ۱۰/۲۰  را مورد استفاده قرار دهید و ببینید که چطور با این تکنیک ساده می توانید به بهترین نحو ممکن یک برنامه نظافت سریع برای خودتان و خانه‌تان داشته باشید.

منبع: housebeautiful

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

  • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
  • شستن و تی کشیدن کف
  • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
  • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =