نحوه پاک کردن رسوب آب از شیشه پنجره

0

پاک کردن رسوب آب از شیشه ممکن است مشکل خیلی از ما باشد. بسیاری از قسمت‌های پنجره در اثر برخورد آب و برجای ماندن رسوبات آن، دچار لکه‌هایی می‌شود که گاهی پاک کردن آن کار ساده‌ای نیست و جلوه خانه را کمی کثیف و نامرتب نشان می‌دهد. اما باید بدانید که خلاص شدن از شر این لکه‌ها اصلاً کار سختی نیست و در هر قسمت از شیشه‌های منزلتان می‌توانید با چند راهکار ساده آن‌ها را به خوبی پاک کنید. در این مقاله از استادکار قصد داریم تا تا با هم شیوه پاک کردن رسوب آب از شیشه را بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

پاک کردن رسوب آب از شیشه

برای پاک کردن شیشه‌هایتان که دچار لکه و رسوب شده است، می‌توانید با توجه به میزان لکه‌ها و میزان کثیفی روش‌های متفاوتی را انتخاب کنید. گاهی اوقات این لکه‌ها سطحی هستند و به سادگی پاک می‌شوند و گاهی نیز پاک کردن آن‌ها نیاز به زحمت بیشتری دارد که در ادامه به چند روش کاربردی برای پاک کردن رسوب آب از شیشه اشاره می‌شود.

از بین بردن سطحی برای لکه‌های کم‌رنگ

گاهی اوقات لکه‌های روی شیشه که در اثر آب به وجود آمده سطحی و کم‌رنگ است. برای پاک کردن رسوب آب از شیشه در چنین وضعیتی تنها کافی است که به اندازه چند قاشق مایع ظرفشویی را با کمی آب گرم ترکیب کنید و با استفاده از اسفنج مقداری کف را روی شیشه بزنید و به آرامی شروع به تمیز کردن کنید. بعد از اینکه همه جا را به کف آغشته کردید، سپس پارچه مرطوبی بردارید و کف‌ها را پاک کنید و در آخر به وسیله یک پارچه خشک مخصوص شیشه، آن را تمیز و براق کنید.

بیشتر بدانید روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره

یکی از راه‌های پاک کردن لکه‌های روی شیشه استفاده از کف است.
یکی از راه‌های پاک کردن لکه‌های روی شیشه استفاده از کف است.

تمیزکاری اساسی مخصوص لکه‌های عمیق

پاک کردن رسوب آب از شیشه گاهی باید با دقت بیشتری انجام شود. برای از بین بردن لکه‌های عمیق می‌توانید از خمیری که از ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین تهیه شده است، استفاده کنید. سپس به وسیله یک دستمال کاغذی یا پارچه مقداری از این خمیر را روی لکه بمالید و چند دقیقه صبر کنید. در آخر نیز یک پارچه مرطوب بردارید و همه ترکیب را از روی شیشه پاک کنید. اگر متوجه شدید که در بخشی هنوز لکه وجود دارد دوباره مقداری خمیر بر روی ناحیه مورد نظر بمالید و بعد از چند دقیقه دوباره آن را پاک کنید.

پاک کردن رسوب آب از شیشه گاهی باید با دقت بیشتری انجام شود.
پاک کردن رسوب آب از شیشه گاهی باید با دقت بیشتری انجام شود.

تمیز کننده چند منظور شیشه

در برخی مواقع نیز ممکن است بخواهید علاوه بر پاک کردن رسوب آب از شیشه لکه‌های سخت دیگری را که بر روی شیشه منزلتان نقش بسته نیز پاک کنید. برای این کار تنها کافی است که یک اسپری چند منظوره مناسب تهیه کنید و روی همه قسمت‌های شیشه اسپری کنید. کمی صبر کنید و سپس همه سطح شیشه را به وسیله یک اسفنج مرطوب پاک کنید تا به خوبی تمیز شود و همه لکه‌های موجود در آن پاک شود.

بیشتر بدانید شیشه های مشجر را چطور تمیز کنیم؟

بسیاری از لکه‌های سخت به وسیله اسپری چند منظوره از روی شیشه محو می‌شوند.
بسیاری از لکه‌های سخت به وسیله اسپری چند منظوره از روی شیشه محو می‌شوند.

استفاده از سرکه برای از بین بردن لکه‌ها

راه حل دیگری که می‌توانید برای پاک کردن رسوب آب از شیشه استفاده کنید و به وسیله آن لکه‌های سخت روی شیشه را از بین ببرید، این است که یک پارچه مناسب برای پاک کردن شیشه انتخاب کنید و آن را به سرکه سفید آغشته کنید. حال پارچه‌تان را بر روی هر لکه‌ای که روی شیشه پنجره‌تان مشاهده می‌کنید، قرار دهید و لکه‌ها را با دقت پاک کنید تا اثر همه آن‌ها از روی شیشه محو شود.

استفاده از سرکه برای از بین بردن لکه‌ها
لکه‌های روی شیشه به وسیله پارچه‌ای که به سرکه سفید آغشته است پاک می‌شوند.

کلام آخر

اینکه مقدار و عمق لکه‌های موجود بر روی شیشه پنجره منزل شما چقدر باشد و چه مدت زمانی از ایجاد آن گذشته باشد، روی از بین رفتن آن تأثیر به سزایی دارد. به علاوه در برخی مناطق نیز سختی آب بسیار بیشتر است که پاک کردن شیشه با پارچه مرطوب خود می‌تواند موجب ایجاد لکه‌هایی از رسوب آب بر روی شیشه شود. به همین دلیل بهتر است هرگاه متوجه شدید بر روی شیشه پنجره‌تان لکه ایجاد شده به سرعت روشی مؤثر برای از بین بردن آن به کار بگیرید و اجازه ندهید این لکه‌ها به مرور زمان عمیق‌تر و پر رنگ‌تر شوند.

اگر برای تمیز کردن پنجره و نظافت خانه به افرادی متخصص نیاز داشتید، حتماً از همکاران باتجربه ما در استادکار کمک بگیرید.

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

  • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
  • شستن و تی کشیدن کف
  • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
  • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =