قیمت نظافت منزل چقدر است و چطور محاسبه می‌شود؟ تعرفه نظافت منزل چطور محاسبه می‌شود؟ لیست قیمت نظافت منزل و دستمزد نظافتچی

بسیاری از ما به دلیل شرایط کاری و دغدغه‌هایی که در طول روز با آن سر و کار داریم، قادر نیستیم به موقع به نظافت منزل‌مان نیز رسیدگی کنیم. برای سپردن کارهای خانه به یک کارگر نظافتچی منزل احتمالاً این فکر به ذهنمان خطور می‌کند که قیمت نظافت منزل چطور محاسبه می‌شود و چطور می‌توانیم به افرادی مطمئن برای این کار دسترسی داشته باشیم.

برای شروع بهتر است ابتدا با عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه نظافت منزل آشنا شوید و سپس با در نظر گرفتن همه این شرایط محاسبه کنید که قیمت خدمات نظافتی برای شما به چه صورتی خواهد بود. در این مقاله از استادکار قصد داریم به همه سوالات شما دراین‌باره پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.

نحوه محاسبه قیمت نظافت منزل

قیمت نظافت منزل معمولا به تعداد ساعاتی که کارگر کارِ نظافت منزل را انجام می‌دهد بستگی دارد. بنابراین نظافت شیشه‌ها، نظافت بالکن و در کل نظافت هر چیزی دیگر که در ظاهر کاری فرعی به حساب می‌آید، به طور غیر مستقیم موجب افزایش قیمت نظافت منزل می‌شود. در واقع این کارها موجب می‌شوند که ساعات کاری نظافتچی افزایش یابد و در نتیجه قیمت نظافت منزل نیز بیشتر می‌شود.

به طور کلی قیمت‌ خدمات نظافت منزل در وب‌سایت و اپلیکیشن استادکار به شرح زیر است:

شرح خدمات نظافت قیمت واحد(تومان)
نظافت منزل توسط نظافتچی خانم (ویژه) تا ۴ ساعت 250,000
هر ساعت نظافت اضافه توسط نظافتچی خانم (ویژه) 25.000
نظافت منزل توسط نظافتچی آقا تا ۴ ساعت 250.000
هر ساعت نظافت اضافه توسط نظافتچی آقا 25.000

اما نکته این‌جاست که اکثر سفارش‌های نظافت منزل در استادکار در ۴ الی ۵ ساعت انجام شده‌اند و به این ترتیب میانگین قیمت نظافت منزل در استادکار 95 الی 140 هزار تومان است.

عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت نظافت منزل

تأثیرگذارترین عامل بر روی محاسبه هزینه نظافت منزل، تعداد ساعات کاری است. اما هر چیزی که بر تعداد ساعات کاری نظافتچی تأثیر بگذارد بر روی قیمت نظافت منزل نیز تأثیر می‌گذارد. برخی از مواردی که بر روی ساعات کاری و در نتیجه بر روی قیمت نظافت منزل تأثیر می‌گذارند عبارت اند از:

1- متراژ خانه

بدیهی است که هر اندازه که خانه بزرگ‌تر باشد، زمان بیش‌تری برای تمیز کردن آن نیاز است. پس هر چقدر که خانه‌تان بزرگ‌تر باشد، باید هزینه بیش‌تری برای نظافت منزل پرداخت کنید.

هزینه نظافت منزل بر اساس متراژ خانه | محاسبه دستمزد نظافتچی بر اساس متراژ منزل | راهنمای تعرفه خدمات نظافتی خانه و ساختمان
هر چقدر متراژ خانه شما بیشتر باشد، زمان بیشتری برای نظافت نیاز دارد و در نتیجه قیمت نظافت منزل نیز بیشتر خواهد شد.

2- تعداد اتاق‌های خانه

نظافت یک سالن پذیرایی بزرگ و البته فقط یک اتاق در خانه زمان کمتری می‌طلبد تا این که یک سالن پذیرایی متوسط وجود داشته باشد و در عوض ۲ اتاق در خانه باشد. هرچه فضای خانه یکپارچه‌تر باشد، کار نظافت آن زمان کم‌تری نیاز دارد.

هزینه استخدام کارگر برای نظافت منزل | لیست قیمت کارگر منزل | لیست قیمت نظافت منزل
تعداد اتاق‌های خانه شما روی هزینه نظافت منزلتان موثر است و مسلما نظافتچی برای تمیز کردن اتاق‌های بیشتر، به زمان بیشتری نیاز دارد.

3- تعداد سرویس‌های بهداشتی

البته که تعداد سرویس‌های بهداشتی به طور مستقیم در محاسبه قیمت نظافت منزل تأثیرگذار نیست، اما چون تمیز کردن سرویس بهداشتی زمان زیادی می‌طلبد، وجود یک یا چند سرویس بهداشتی علاوه بر سرویس بهداشتی اصلی، موجب افزایش تعداد ساعات کاری کارگر نظافت منزل شده و در نتیجه در افزایش قیمت نظافت منزل تأثیرگذار است.

قیمت نظافت حمام و سرویس بهداشتی | قیمت نظافت منزل شامل چه خدماتی می شود؟ لیست خدمات شرکت خدماتی نظافتی
وجود چندین حمام و سرویس بهداشتی در خانه شما نیازمند صرف زمان بیشتری برای نظافت است و بنابراین این موضوع می‌تواند بر قیمت خدمات نظافتی موثر باشد.

4- جنسیت کارگر برای نظافت منزل

یکی دیگر از عواملی که روی هزینه نظافت منزل شما موثر خواهد بود، جنسیت کارگر برای نظافت منزل است. این موضوع دقیقا به نیاز شما بستگی دارد.

بسیاری از افراد برای انجام امور نظافت منزل نظافتچی خانم را ترجیح می‌دهند، زیرا بر این باور هستند که یک خانم بیشتر با امور منزل و تمیزکاری آشنایی دارد و دقت و دلسوزی بیشتری در کار به خرج می‌دهد، در حالی که برای انجام دادن برخی امور سخت‌تر که نیاز به توانایی فیزیکی بیشتری دارد، بهتر است از یک نظافتچی مرد استفاده شود. هزینه این موضوع نیز با توجه به جدولی در بالا وجود دارد، کمی متفاوت است.

تعرفه دستمزد نظافتچی خانم | میزان دستمزد کارگر نظافتچی خانم | تعرفه دستمزد نظافتچی آقا | میزان دستمزد کارگر نظافتچی آقا | قیمت نظافتچی خانم با نظافتچی آقا چقدر فرق دارد؟
از آنجایی که نظافتچی آقا قدرت بدنی بیشتری دارد، قیمت نظافت راه پله در زمانی که از یک آقا برای این کار استفاده کنید، طبق قیمت اعلام شده در جدول بالا محاسبه خواهد شد و برای 4 ساعت معادل 80.000 تومان خواهد بود.

5- تعداد ساعت درخواست خدمات نظافت

به طور کلی هزینه یک نظافتچی به صورت 4 ساعته در نظر گرفته می‌شود که شما باید برای هر یک ساعت اضافه‌تر کار کردن این افراد هزینه‌ای جداگانه پرداخت کنید. برای مثال هزینه هر ساعت نظافت اضافه توسط یک متخصص آقا 12000 تومان است که به اضافه هزینه اولیه یعنی 80.000 تومان خواهد شد.

هزینه سرویس نظافت منزل | استخدام نظافتچی ساعتی برای منازل و ادارات | خدمات نظافت منزل ساعتی چند؟
قیمت نظافت منزل شما دقیقا با توجه به لیست قیمت نظافت منزل که در این صفحه قید شده است، محاسبه خواهد شد و بعد از هر 4 ساعت کار، هر ساعت اضافی که نظافتچی مرد کار کند، 12000 تومان به هزینه اولیه اضافه خواهد شد.

6- امور اضافه در نظافت منزل

منظور از امور اضافه در نظافت منزل هر کاری است که موجب افزایش تعداد ساعات کاری کارگر می‌شود. فرض کنید که شستشوی مبلمان نیز موردی باشد که شما بخواهید آن را به کارگر بسپارید. البته که برای شستشوی مبلمان می‌توانید سفارشی دیگر و جدا از نظافت منزل داشته باشید. استادکار سرویس شستشوی مبلمان را، به صورت جداگانه ارائه داده است، اما این امکان نیز وجود دارد که کارگری که برای نظافت منزل به منزل‌تان آمده را مشغول شستشوی مبلمان کنید. خب بدیهی است که شستشوی مبلمان وقت زیادی از نظافتچی می‌گیرد و بنابراین قیمت نظافت منزل را بیش‌تر می‌کند.

انجام برخی کارهای اضافی موجب طولانی شدن ساعات کار نظافتچی و در نتیجه، افزایش هزینه خدمات نظافت منزل می‌گردد. | نرخ خدمات نظافت منزل و ساختمان
انجام برخی کارهای اضافی موجب طولانی شدن ساعات کار نظافتچی و در نتیجه، افزایش هزینه خدمات نظافت منزل می‌گردد.

سوالات متداول درباره محاسبه قیمت نظافت منزل

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به رایج‌ترین سوالات شما در مورد قیمت نظافت منزل توسط متخصصین استادکار و عوامل موثر بر آن پاسخ دهیم:

قیمت نظافت منزل شامل چه خدماتی می شود؟

شما با ثبت سفارش خدمات نظافت در استادکار می‌توانید از همه امور مربوط به نظافت و تمیز کردن منزل در لیست زیر برخوردار شوید:

 • مرتب کردن خانه
 • جارو و تی کشی همه قسمت‌ها
 • شستشوی کف و دیوارها
 • نظافت راه‌پله‌ها
 • گردگیری لوازم خانه
 • نظافت اتاق‌ها
 • شستشوی حمام و سرویس بهداشتی
 • تمیز کردن شیشه پنجره‌ها
 • تمیز کردن آشپزخانه
 • نظافت کابینت‌ها
 • شستشوی ظروف و لباس‌ها

قیمت نظافت منزل بر چه اساسی محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه هزینه نظافت منزل باید ابتدا در نظر داشته باشید که میزان کارهای خانه چند ساعت طول خواهد کشید. برخی مواقع خانه آن‌قدر کثیف است که برای مرتب کردن و نظافت آن چند ساعت زمان لازم است. از طرف دیگر متراژ خانه شما نیز روی میزان ساعات کار نظافتچی موثر خواهد بود. برای محاسبه دقیق زمان باید درست از زمانی که کارگر برای نظافت منزل شما وارد می‌شود تا زمانی که کار به اتمام می‌رسد را مد نظر داشته باشید. از طرف دیگر انتخاب نظافتچی مرد و زن نیز می‌تواند طبق لیست قیمت نظافت منزل روی بخشی از هزینه‌ها تاثیر بگذارد.

هزینه رفت آمد نظافتچی منزل به عهده چه کسی است؟

به طور کلی قیمت نظافت منزل استادکار بر اساس جدولی که ذکر شد و نیازی به پرداخت هزینه ایاب ذهاب ندارد مگر اینکه مشتری بعد از بازدید نظافتچی، سفارش خود را لغو کند که در این شرایط فرد ملزم به پرداخت 30 هزار تومان به عنوان هزینه رفت و آمد نظافتچی است.

هزینه مواد شوینده برای نظافت منزل به عهده چه کسی است؟

فردی که قصد دعوت از کارگر برای نظافت منزل خود را دارد، باید همه لوازم مورد نیاز برای نظافت را تهیه کند و نظافتچی تنها هزینه نظافت منزل را از شما دریافت می‌کند.

در صورت عدم رضایت از خدمات نظافت منزل چه اتفاقی میفتد؟

اگر بنا به هر دلیلی مشتری از عملکرد نظافتچی ابراز رضایت نداشته باشد، می‌تواند با پشتیبانی استادکار تماس بگیرد تا فرد دیگری برای نظافت منزل فرستاده شود و بتواند رضایت مشتری را جلب کند.

آیا دستمزد نظافتچی در تعطیلات رسمی فرق می کند؟

خیر، قیمت کارگر منزل در همه روزهای هفته حتی روزهای تعطیل کاملا یکسان است و تنها ساعات کار و جنسیت نظافتچی روی قیمت خدمات نظافتی شما موثر خواهد بود.

آیا کارگر نظافتچی انتظار دریافت انعام دارد؟

خیر، نظافتچی‌های استادکار انتظار دریافت انعام ندارند و این موضوع تنها در صورت رضایت و خواست خود مشتری انجام می‌شود.

خدمات نظافت و ضدعفونی مخصوص دوران کرونا

این روزها با شیوع ویروس کرونا اهمیت استفاده از خدمات نظافت و ضدعفونی منازل اهمیت بیشتری پیدا کرده است، از طرف دیگر بعد از بهبود و مراقبت از فرد مبتلا به ویروس در خانه بهتر است که همه سطوح و اتاق‌ها با دقت ضدعفونی شوند تا سایر اعضای خانواده از خطر ابتلا به این بیماری در امان باشند. استادکار برای ضدعفونی منازل شما از یکی از قوی‌تری و بدون عارضه‌ترین محصولات ضدعفونی به نام آنولیت استفاده می‌کند. از معروف‌ترین مواد ضدعفونی کننده دنیا که اثر آن تا 200 برابر بیشتر از کلر است اما به دلیل سازگار بودن با محیط زیست و بدن انسان، هیچ عوارض منفی از خود بروز نمی‌دهد.

آنولیت در کمتر از 30 ثانیه بر روی میکروب‌ها و ویروس‌ها اثر می‌گذارد و باعث نابودی آن‌ها می‌شود و برای چند ساعت سطوح را دور از آلودگی نگاه می‌دارد. هزینه ضدعفونی منزل شما توسط استادکار به متراژ مکان شما بستگی دارد و به طور کلی به شرح زیر است:

شرح خدمات         قیمت واحد(تومان)
ضد عفونی تا 100 مترمربع به ازای هر مترمربع 6.000
ضدعفونی 100 تا 200 متر مربع به ازای هر مترمربع 5.000
ضدعفونی بیش از 200 مترمربع توافقی
ضدعفونی مشاعات هر طبقه تک واحدی 60.000
ضدعفونی مشاعات هر طبقه دو واحدی 80.000
هر واحد اضافه در هر طبقه 10.000
ضدعفونی پارکینگ به ازای هر مترمربع 3.500

به طور کلی هزینه ضدعفونی خانه توسط تیم متخصص استادکار به طور میانگین از حدود 400.000 تا 500.000 تومان هزینه دار که این هزینه شامل اجرت انجام کار به همراه هزینه همه مواد ضدعفونی کننده و تجهیزات همراه فرد محاسبه می‌شود. بهتر است عملیات ضدعفونی بعد از نظافت و تمیزکاری منزل انجام شود تاثیر بیشتری داشته باشد که البته برای این موضوع مشتری ابتدا باید سفارش خود را در قالب نظافت و بعد برای ضدعفونی منزل به طور جداگانه ثبت کند.

هزینه خدمات ضدعفونی منزل استادکار | استفاده از آنولیت برای ضدعفونی سطوح منزل | خدمات ضدعفونی و ویروس‌زدایی منزل و محل کار استادکار برای مقابله با ویروس کرونا
استادکار برای از بین بردن عوامل بیماری‌زا و ویروسی در روزهای شیوع کرونا از ماده‌ای موثر و بی‌عارضه به نام آنولیت استفاده می‌کند که قدرت بسیار بالایی در ضدعفونی کردن دارد.

چطور بهترین شرکت خدمات نظافتی را پیدا کنم؟

مهم‌ترین معیارهایی که در انتخاب شرکت‌های نظافتی باید به آن توجه کنید، به کار گرفتن کارگر نظافت منزل ماهر و قابل اعتماد است. بهتر است بدانید که فرق یک کارگر عادی با یک نظافتچی متخصص این است که این متخصصین برای انجام این کار آموزش دیده‌اند و به طریقه استفاده و به کار بردن تجهیزات و شوینده‌ها آشنا هستند، در حالی که یک کارگر عادی معمولا به این اصول آشنایی کاملی ندارد. به علاوه با توجه به مشهود بودن رزومه همه کارگران و امتیازاتی که هر فرد در وب‌سایت و اپلیکیشن استادکار توسط افراد مختلف دریافت کرده است، قابل شناسایی خواهد بود.

موضوع دیگری که در مورد انتخاب کارگر برای نظافت منزل باید مد نظر داشته باشید، کار کردن با انواع مواد شوینده و پاک‌کننده است که استفاده می‌شود.

موضوع بعدی گارانتی خدمات نظافت منزل است، به طوری که فرد باید بپذیرد که در انتهای کار درست طبق قرارداد به امور رسیدگی کرده است و از همه ساعت‌های حضور خود در محل به بهترین نحو استفاده نموده که همه این امور نیز در بررسی‌ها و امتیازاتی که هر فرد از مشتریان دریاقت می‌کند، ذکر شده است و شما می‌توانید بعد از اطمینان از این موضوعات نظافتچی مورد نظر خود را انتخاب کنید. از طرف دیگر در صورت عدم رضایت مشتری از عملکرد نظافتچی استادکار فرد دیگری را به محل اعزام می‌کند تا رضایت مشتری را جلب کند.

برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم حتما راهنمای مخصوص انتخاب شرکت خدمات نظافتی در شهر تهران را بخوانید.

چطور بهترین شرکت خدمات نظافتی را پیدا کنم؟ بهترین شرکت‌های خدمات نظافتی کدامند؟ انتخاب بهترین شرکت خدمات نظافتی در تهران
از مهم‌ترین معیارها در انتخاب یک شرکت نظافتی این است که کارگرانی معتمد و ماهر در اختیار مشتریان قرار دهد که کاملا آموزش دیده و مجهز باشند.

سفارش نظافت منزل در استادکار

یک قیاس ساده بین قیمت نظافت منزل در استادکار و سایر شرکت‌های خدماتی نشان می‌دهد که قیمت نظافت منزل در استادکار به مراتب پایین‌تر از جاهای دیگر است. هم‌چنین تیم پشتیبانی استادکار به طور کامل در هر مرحله از انجام کار در کنار شماست تا در صورت بروز هر گونه مشکل، درصدد رفع آن برآید.

کارگری که توسط استادکار به منزل شما اعزام می‌شود از کارت بهداشت برخوردار بوده و هم‌چنین در زمینه‌ کاری خود کاملاً متبحر و مجرب است و البته برای آن که نمره بالاتری دریافت کند و سفارش‌های بیش‌تری داشته باشد، کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

در ضمن این امکان برای شما وجود دارد که به هنگام سفارش تعیین کنید که کارگر اعزامی خانم باشد یا آقا. البته جنسیت نظافتچی کاملاً به انتخاب شما بستگی دارد و برای استادکار تفاوتی نمی‌کند.

برای ثبت سفارش نظافت منزل در استادکار می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید. اگر قصد سفارش از طریق سایت استادکار را دارید می‌توانید از باکس زیر برای این کار استفاده کنید:

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

 • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
 • شستن و تی کشیدن کف
 • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

باکس زیر نیز مخصوص کسانی است که خواهان ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن استادکار هستند. پیشنهاد می‌کنیم که اپلیکیشن استادکار را روی گوشی اندروید یا آی‌او‌اس خود نصب کنید و هر سرویسی که مد نظر دارید را به سادگی و در سریع‌ترین زمان سفارش دهید:

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

مژده عاشوری
مژده شرف عاشوری مترجمِ ورزشکار تیم استادکاره! مژده لیسانسش رو مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانسش رو فیزیولوژی ورزش خونده. مژده به نوشتن و در کنارش به فتوشاپ و ادیت عکس و ویدئو علاقه داره. مژده عاشوری به کارهای هنری علاقه داره و معمولا بخش عمده ای از زمانش رو به درست کردن کاردستی و کارهای هنری اختصاص میده. مژده در مورد کارهای هنریش میگه: «من دوست دارم همه چیز رو با خلاقیت و فکر خودم درست کنم و از کپی برداری متنفرم» مژده یکی از نویسندگان توانمند استادکار هست که میتونه در موضوعات مختلفی مثل دکوراسیون، مد و زیبایی، تغذیه و ورزش و هر موضوعی که براش جذابیت داشته باشه نویسندگی کنه. خودش میگه که: «من همیشه تنوع در نویسندگی رو بیشتر از تمرکز در یک موضوع خاص دوست دارم» مژده عاشوری یکی از طرفداران اصلی مثبت اندیشیه و کتابهای متعددی در زمینه کنترل ذهن، نیروی اراده و رازهای موفقیت مطالعه کرده. او به شدت به مثبت بودن اعتقاد داره و فکر میکنه اگر هر انسانی آرزوهاش رو دنبال کنه و در این مسیر خوش بین باشه و بخواد که پیشرفت بکنه، حتما میتونه. پیشنهاد میکنیم که مطالب مژده رو از دست ندین.